שאלה קשה לגבי עלות של חתונה

מיני 29

New member
שאלה קשה לגבי עלות של חתונה

היי,
אני חדשה פה.
בן זוגי ואני שנינו סטודנטים בחול שמתכוונים להתחתן בארץ.
אנחנו רק בשלבים המאוד התחלתיים בכל מה שקשור לארגון החתונה.
בינתיים כל מה שעשינו זה הרכבנו רשימת מוזמנים (יחד עם שתי המשפחות) ויצא לנו פלוס מינוס 300 איש (שאפנו ל200 אבל ההורים לחצו).
ההורים של שנינו הודיעו שהם יממנו לנו את החתונה כל עוד נלך על דברים סבירים ולא נשתולל.
הם אמרו שהם רוצים שהכסף של המתנות ילך אלינו להתחלת בניית חיים משותפים.
כמובן שזה כייף נורא ואנחנו אסירי תודה.
ההורים שלנו לא כל כך מבינים בענייני חתונה וגם אנחנו לא ממש...
רצינו לשאול מה היא בערך העלות של חתונה סטנדרטית (לא שיש דבר כזה אבל הכוונה בלי להשתולל) עם כ 300 מוזמנים?
ההורים רוצים לדעת כמה זה יוצא בערך?
ברור לי שקשה לענות על שאלה כזאת
אבל נשמח לקבל לפחות הערכה גסה
משהו של בין לבין
נגיד בין איקס שקלים ל וואי שקלים
הבנו בהתחלה שהתקציב שיש להם להעמיד לרשותנו זה סך הכול משהו כמו 120 או 130 אלף
בסוף הם עיגלו ל150
האם זה ראלי?
אשמח לכל טיפ ולכל עזרה
קשה לעשות את הדברים האלה מחול
נ.ב איך בכלל מחשבים עלות משוערת של חתונה?
יש אולי אתר עם מחשבון או משהו כזה?

gingerie23

New member
היי

קודם כל- מזל טוב! :)

אני עוד לא התחתנתי והאמת אנחנו מתכננים להתחתן רק עוד כשנתיים (חוסכים את הכסף כרגע) אבל אני מסתכלת הרבה באתרים ואני חושבת ש150 אלף ל300 אורחים זה ריאלי מאוד ואפילו טוב, אבל כמובן שזה תלוי איפה תרצו לעשות את החתונה.

ממליצה להיכנס לאתר mit4mit, יש שם המלצות על מקומות ויש גם כמה שמציינים מחירי מנה ככה שתוכלו לחשב פחות או יותר כמה זה יצא עבורכם וזאת ההוצאה הכי גדולה אז אחרי שתבחרו כמה מקומות תוכלו לדעת מה בערך תהיה ההוצאה. בהצלחה :)

מיני 29

New member
הייתי באתר שהזכרת

הוצפתי במידע
הלתי לאיבוד לגמרי...
סוג של הלם ראשוני
בגלל זה נכנסתי לפה

תודה שענית לי :)

iritki

New member
בהחלט תקציב מכובד

התחתנו לפני כשנה וחצי ועלה לנו כ100 אלף, וכך גם לאחיות שלי שהתחתנו כמה שנים לפני.
כמות המוזמנים שלנו הייתה בערך באותו סדר גודל שציינת.
כיוון שנדיב מהם מאוד לממן הייתי מנסה לכוון לתקציב של כ120 (שישאר להם "עודף") אולי פחות וזה כאמור לגמרי אפשרי.
הדרך לעמוד בתקציב זה לעבוד עם קובץ אקסל שמחשב כמה ההוצאות כך שאם יש משהו שהשקעתם בן הרבה כי הוא חשוב לכם (למשל לשלם לצלם שהוא יותר יקר כי זה חשוב לכם או להדקיע דוקא בשמלה וכו', כל זוג ומה שחשוב לו) תדעו שאתם צריכים להוריד את התקציב הזה ממשהו אחר.
ובנימה זו עוד שתי עצות:
1. לשבת ולהחליט מהם שלושת הדברים שהכי חשובים לכם בחתונה (לרוב זה שלושה מתוך מקום/אוכל/צילום/מוזיקה) כדי שתתאמו ביניכם איפה אתם מוכנים להדקיע יותצר ואיפה לא.
2. כיוון שאתם מארגנים מחול אולי יהיה יותר קל לקחת מפיק אירועים, אני לא מכירה, אבל למיטב הבנתי חלק מהתפיק שלהם זה גם לעמוד בתקציב דיי מוגר כך שהם יסייעו גם בכיוון הזה.
&nbsp
מזל טוב ובהצלחה :)

מיני 29

New member
אנחנו באמת חושבים על מפיק אירועים

או חברה לפקת אירועים

עדיין לא ממש יודעים איך ומה רוצים לעשות

ווא המון החלטות לקבל

תודה על הטיפים

זה מתחיל לתת כיוון

עלות חתונה ממוצעת בארץ

היא 100 אלף.
ההוצאה הכי כבדה היא האולם.
יש לכם כבר מספר אורחים - תוכלו לחשב עלות משוערת לפי עלות מנה משוערת - לדעתי יצא לכם 300 (קשה, אבל אפשרי, למצוא מחיר נמוך יותר)
300*300 = 90 אלף על אולם בלבד.
לדעתי אפשר לסגור את כל השאר ב 10 אלף, אבל יש כאלה שמוכנים לבזבז סכום כזה על שמלה בלבד - כך שזה כבר לשיקול דעתך. וכן, שמלה יכולה להגיע למחירים גבוהים מאוד, תלוי בסטנדרטים שלך.
**מדובר בהערכה גסה, נא לא לתפוס אותי במספרים**

מיני 29

New member
קודם כל שמחה לשמע שזה ראלי לעמוד בתקציב

אמר שההוצאה הכי כבדה זה האולם
זה כולל גם את האוכל?
כי איך זה עובד אם מביאים חברת קייטרינג חיצונית???
אנחנו בחול כבר חמש וחצי שנים ולא ממש יודעים איך החתונות בארץ עובדות

וואו עשר אלף על שמלה?
יש לך משג מה המחיר השפוי לשמלה?

elinoket

New member
אפשר למצוא גם שמלות ב2000-3000

אבל בגלל שאת גרה בחול אני חושבת שהכי חכם לקנות אותה שם ולהביא אותה לארץ איתך.
כי אם את עושה בארץ יש מדידות ותיקונים וזה סתם יצריך שתגיעי לפה כמה פעמים

מיני 29

New member
תודה על התשובה

כי לרגע העשר אלף הפחידו אותי :)
לגבי השמלה טרם הוחלט איפה לקנות
&nbsp
כי חשוב לי מאוד שאימא שלי תהיה חלק מהתליך של בחירת השמלה ועקב העבודה שלה אין לה ממש אפשרות להגיע לפה

מיני 29

New member
ראיתי לינק לקרדיטים שלך (לשניהם)

וכמה שנהניתי!!!!
עיקר מסגנון הכתיבה וההומור

אני קצת בהלם/לחץ/חרדו מכל נושא החתונה
והקרדיטים שלך היו הפוגה מדהימה
שעשתה לי חיוך

קרדיטים יפייפייים

elinoket

New member
תקציב ריאלי ביותר

ההוצאה הכי כבדה היא האולם.
שאר הדברים יש טווח מאוד גדול, נגיד צלמים מתחילים ב7-8 אלף ויכולים לעבור את ה10.
תקליטן מתחיל ב4-5 ויכול להגיע גם ל-8 אלף.
הכל תלוי, בשם, בותק וכמה האף של בעל המקצוע בשמיים.
תתייעצו עם חברים שהתחתנו לגבי בעלי מקצוע ואני באמת ממליצה אולי לקחת מפיק שיתקתק לכם הכל מהארץ (יכולה להמליץ לך על אורית עטר, הפיקה לי את החתונה ומאז אני עוזרת לה לפעמים באירועים שיש לה. פשוט אישה מדהימה).
מה שכן, אם התקציב הוא 150 אלף אז תכוונו את עצמכם ל125 פלוס מינוס שישאר תקציב לבלתמים.
יש את האתר של הסדרנית, האתר של וואלה מזל טוב, האתר של מיט 4 מיט - בכולם יש מחשבונים שתוכלו לגבש תקציב...
בהצלחה ומזל טוב

מיני 29

New member
אנחנו בחול כבר חמש וחצי שנים

די איבדנו את הקשרים עם חברים בארץ...
נשארו כמה לא נשואים :)

אנחנו באמת חושבים על לקחת מפיק אירועים

רק לא ממש ברור מה יהיה התפקיד שלו
ומה התפקיד שלנו
אם אנחנו נקבל את החלטות הספיות מה התפקיד של המפיק?

תודה רבה על הטיפ להשאיר כ 25 אלף לבלתמים
ממש לא חשבנו על זה
זה טיפ ששווה זהב :)

האתר של מיט פור מיט קצת הפחיד אותתי והכניס אותי להלם
הציף אותי
אבל עכיו הצצתי ואוולה וזה נראה טוב
אציץ גם בסדרנית

תודה :)

dori78

New member
למה בפרטי? דווקא מעניין אותי לדעת

מה את חושבת שאמור המפיק לעשות.

elinoket

New member
בשמחה

אני סתם רציתי לחסוך את החפירה בפומבי, אבל אם יש ביקוש אז בכיף :) זה פחות או יותר מה שרשמתי למיני:

לגבי מפיק - אני לקחתי מפיקה רק ליום החתונה עצמו (שתראה שהכל בסדר, שלא פותחים סתם כסאות רזרבה, שלכולם יש מקום לשבת, כל בעיה פנו אליה ואני ובן זוגי ומשפחתנו יכולנו להתעסק רק בלהנות).
אני יכולה להגיד שבמקרה שלי היא עזרה לנו גם הרבה הרבה מעבר (נגיד עם העיצוב של האולם ועם להביא לנו את הזוהרים לרחבה) כך שבשורה התחתונה היא חסכה לי יותר כסף ממה שהיא עלתה לי

אם את לוקחים מפיק להפקה של כל האירוע, אז חוץ מלהיות ביום עצמו כמו שהיה אצלי, הוא בעצם הולך ועושה את כל הריצות, סידורים, סגירת פינות, ויכוחים, התמקחויות, בשורה התחתונה עושה את כל העבודה בשבילך כדי להשיג לך ספקים מעולים במחירים מעולים.
בגלל שיש למפיק גם הרבה נסיון הוא יודע איזה אולמות וספקים טובים ומאיזה להתרחק ויכול לנסות גם להשיג לך דילים שנותנים רק למפיקים.

אני יכולה להגיד לך שאני ממש מרוצה שלקחתי את המפיקה שלי ובגלל שהיה לנו חיבור ממש טוב, לפעמים היא לוקחת אותי לעזור לה בהפקות (כסתם עוד קצת כסף מהצד:) ואני רואה מהצד איזה תותחית היא וכמה כסף היא חוסכת לזוגות שלוקחים אותה
בשורה התחתונה בעיני זה שיש גב, שיש מישהו שדואג שהכל יהיה בסדר ומאפשר לך להנות ביום האירוע שלך בלי לחשוב על שום דבר או להתעסק בשטויות, זה שווה את הכסף שזה עולה (שלדעתי זה גם די זניח ביחס לעלות של החתונה)

dori78

New member
מה העלות הממוצעת

של מפיק ליום עצמו?
אני יודעת שהרבה פעמים מסנג'רים איזה חבר ידאג לכל הדברים שציינת, אבל בגילי המופלג
רוב החברים שלי כבר נשואים וטרודים בילדים, או סתם חסרי אחריות שאני לא סומכת עליהם.

elinoket

New member
אני גם שקלתי לבקש מחבר או קרוב משפחה

אבל מעבר למה שציינת, רציתי שמי שבא לאירוע שלי יהנה מהאירוע ולא יצתרך לטפל בבעיות כאלו ואחרות.
אם אני זוכרת נכון לפני שנה שילמתי על זה 2000 ש"ח, אבל זה כלל כל מיני הטבות (כמו אישורי הגעה, ממתקים לבר ועוד כל מיני שטויות)
כמובן שזה תלוי בגודל האירוע וכמה עוזרי הפקה צריכים להגיע עם המפיק.
אציין שאני לא יודעת לגבי מפיקים אחרים, זה מה שקיבלתי מאורית המפיקה ששכרתי. מה שכן, בדקתי מחירים גם אצל מפיק אחר להשוואה והוא היה הרבה יותר יקר.

למעלה