כמה לשים לחתונה?

קמוש1

New member
כמה לשים לחתונה?

חברה טובה שלי מתחתנת מחר... ואשמח שתעזרו לי להחליט כמה לשים לה לחתונה.אני עדיין לא נשואה ורב החברות הטובות והקרובות שלי עדיין לא התחתנו...
היא עשתה מסיבת רווקות ששם כל אחת שמה כסף+ נסיעה באוטו שלי (שעה וחצי כיוון), לחינה קניתי לה מתנה גדולה, והחתונה גם לא באיזור הזה שעתיים נסיעה ממני.
כמה נהוג לשים??

c love1

New member
את באה לבד או עם בן זוג?

אני לחברה מאוד טובה שלי באתי עם בן זוגי ושמתי 1000 ש"ח. (החתונה הייתה בחיפה גם שעתיים נסיעה..)
אני מניחה שאם הייתי באה לבד אז לפחות 600-700 ש"ח.

נהוג לשים כמה שרוצים ואפשר לתת

(מצטערת אם אני אשמע תוקפנית)
אין "נהוג, או "מקובל". כל אחד צריך להסתכל על היכולת הכלכלית שלו ולפי זה להחליט.
את צריכה לשאול את עצמך את השאלה - כמה אני יכולה לתת בלי לפגוע לעצמי ברמת החיים / למנוע מעצמי את הצרכים שלי?
את הסכום שקיבלת את יכולה להחליט לתת בשלמותו או פחות מזה.

אם יגידו לך שמקובל לתת 1000 ש"ח, ולך אין את הסכום הזה, או שהיה לך אבל כבר הוצאת בערך 600 על מסיבת הרווקות והחינה - אז תוותרי על אוכל או דברים אחרים כדי להשלים את הסכום?
ואם יענו לך שמקובל לתת 300 ש"ח, אבל את יכולה להרשות לעצמך לתת 500 וזו באמת חברה טובה וקרובה - אז תתני פחות כי ככה מקובל?

לי היו (ועדיין יש) אירועים שאני חוסכת עבורם קצת כל חודש, כי חשוב לי לתת מתנה בסכום גדול. ויש אירועים שבהם אני נותנת סכום נמוך (יחסית. 300 ש"ח מזוג) כי זה מה שיש לי, ואני לא אוותר על לקנות אוכל ובגדים לילדים שלי בגלל שמקובל לתת מתנה גדולה יותר.

קמוש1

New member
נכון ש..

בסוף שמים לפי היכולת הכלכלית.. אבל עדיין היה חשוב לי לדעת כמה לשים או כמה שמים בדכ לחברה טובה...
אומנם לא חברת ילדות ולפעמים אנחנו לא תמיד בקשר רציף אבל היא חברה טובה שלי..

מצטרף...

אנחנו קיבלנו צ'קים מחברות טובות שנתנו 350 ש"ח...
ולרגע לא התאכזבנו...

מי שבאמת חברה שלך לא תשפוט אותך לפי כמה שתשימי לי

שימי על פי היכולות הכלכליות שלך... ומה שאת מרגישה

iritki

New member
שני הסנט שלי

ראשית יש את אתר כמה לתת שיכול לתת לך מושג כמה "מקובל".
שנית אם את באמת רוצה להוריד את שאר העלויות מהמתנה עצמה (חינה מסיבת רווקות נסיעה וכו') ו"חוששת" שהסכום ייצא נמוך מידי הייתי מכינה ברכה ממש ממש מושקעת ואולי מוסיפה איזה כרטיס חיש גד או תמונה ממש מרגשת של שתיכן ודברים בסגנון הזה שכן מעידים על מחשבה ועל הקרבה ביניכן אבל לא מתבטאים בכסף.
ואם את כן לחוצה בכסף אבל מרגישה שאת רוצה לתת לה יותר אבל כרגע לא יכולה הייתי מדברת איתה ונניח מבטיחה לה מתנה עתידית שגם היא לאו דווקא עולה הרבה אבל שווה הרבה - למשל לצאת איתה ליום בנות חודש או חודשיים אחרי החתונה ו"לשחרר אותה מבעלה" או נותנת לחתונה מתנה לזוג של סופ"ש בצימר אבל כזה שתוכלי לשלם עליו רק אחרי שהם יממשו אותו (כלומר עוד חודשיים שלושה)

לפי היכולת הכלכלית

לשמח חתן וכלה זו מצווה ואת לא צריכה להיכנס לחובות בגלל זה .בדרך כלל יש 3/4 חתונות בחודש לאנשים עם מעגל חברים רחב ורוצה לשמוח עם כולם אז מה צריכה לקחת משכנתא?

למעלה