חופשה מהעבודה

kolper

New member
חופשה מהעבודה

לא ידעתי לאן לשרשר, יסלחו לי המנהלים!

לפי מה שאני יודעת, לא קבוע בחוק שום דבר על חופשה לחתונה. זאת אומרת שהבוס שלי לא חייב לאשר לי חופשה, נכון?
הימים שצברתי, הם הימים שמגיעים לי, וגם אותם הוא לא חייב לאשר לי.... אני טועה? כי אם אני צודקת - זה ממש נוראי!!

כמה ימים אתן לקחתן? כמה זה מספיק?
אם החתונה שלי ביום שישי בבוקר, כמה לדעתכן אני אצטרך לפני וכמה אחרי?
ומה עושים עם החוק הלא הגיוני הזה??

אנחנו קיבלנו יומיים על חשבון המערכת

את יום החתונה עצמו + יום אחרי.
לא יודעת אם זה בכל המשרדים, אבל כך זה היה אצלנו.

אני לקחתי בנוסף יום אחד לפני החתונה.
(התחתנתי ביום רביעי אז הייתי בחופש שלישי-רביעי-חמישי ואז היה לי את שישי-שבת בנוסף).
לי הספיק יום חופש אחד לפני.

Bobbachka

New member
גם אני לא קיבלתי חופש, אפילו לא על יום החתונה

אני התחתנתי ביום ראשון, אז היה לי את שישי-שבת אבל בתכל'ס ניצלתי אותם למנוחה ובטלה. לקחתי חופש בחמישי כדי לנצל לסידורים.
חזרתי לעבודה ברביעי (ראשון,שני,שלישי היינו בצימר).

אני חושבת שיום-יומיים לפני החתונה זה מספיק (אבל הכל תלוי בסידורים/מורכבות החתונה וכו').

iritki

New member
אין חוק אבל למה שלא יאשרו?

את יודעת הרי תאריך אז תבקשי את החופש מראש....
לבעלי נתנו שני ימי חופש, לי לא נתנו אז כשאת מבקשת חופש תשאלי מה המדיניות של מקום העבודה ואולי חלק מהחופש הזה יהיה על חשבונם

kolper

New member
אצלי נאמר ש"הולכים לפי החוק"

בדקתי את החוק, והוא אומר שהם לא מחויבים לתת לי אפילו יום אחד. שאני יכולה לקחת את מה שצברתי וזהו.
שאלתי אתכם כמה אתם חושבים שאני אצטרך, אם אני מתחתנת ביום שישי... קשה לי לחשוב על לחזור לעבודה ביום ראשון, אבל קשה לחשוב על לחזור לעבודה גם ביום שני או שלישי.... אז נראה לי שאני אקח פשוט יומיים לפני וזהו. ואת שאר ימי החופש שלי אשמור להמשך.

butwhy

New member
אני חושבת שאם את לוקחת ימי חופש מעבר למכסה

פשוט מנכים לך את ימי החופש מהמשכורת (כחופשה ללא תשלום).
אני לא בטוחה שזה ככה בכל מקום כי אני עובדת במגזר הציבורי, אבל את יכולה לבדוק את זה אצלך אם זה רלוונטי.

PooKiPsiT

New member
אני כנראה לא דוגמה מייצגת

כי חצי שנה לפני החתונה כבר הייתי במוד של לחסוך ימי חופש בשביל הירח דבש (חודש וחצי בניו זילנד). התחתנתי בשישי בצהריים בארץ ובסופ״ש אחרי בקפרסין
. נתנו לי 3 ימי חופש מהעבודה וניצלתי אחד מהם ליום חמישי שלפני החתונה בארץ ובשביל חמישי וראשון לסופ״ש בקפרסין. לא לקחתי יום חופש אחד מעבר למה שנתנו לי, ותכלס... היה שווה את זה

אבל זה מאד תלוי בך, שבאיך את לוקחת את העסק הזה וכמה דברים את משאירה לרגע האחרון. אצלי לא היו יותר מידי דברים, ואת מה שהיה (חוץ מסידורי הישיבה) סדרתי כמה ימים לפני. ביום חופש שלקחתי לפני החתונה עשיתי מניקור וסגרנו את סידורי הישיבה. רוב היום היה חופשי.
לחזור לעבודה בראשון אח״כ היה קצת קשה. אם לא הייתי מתקמצנת כנראה שהייתי לוקחת גם אותו ואולי אפילו את שני.

ronitvas

New member
התנצלותך מתקבלת

זה נושא מספיק חשוב שיכול לעמוד בפני עצמו

ולשאלתך, גם אנחנו לא קיבלנו ימי חופש מהעבודה, אבל זה ברור לך שאף אחד לא ילך לעבודה ביום חתונתו, חוץ מ..... גילי.
המטורף היה לחוץ לסיים משהו, אז על הדרך הוא עבר בעבודה לכמה שעות.
אבל הוא פסיכי, באמת. חוץ ממנו בחיים לא שמעתי על עוד מקרה כזה.

אף בוס בעולם לא יצפה ממך להגיע.
אולי תגיעו רק בשביל הבדיחה. זה דווקא יכול להיות רעיון מדליק

או לצילומים מקדימים....

תדווחי על זה כיום חופש - חתונה
לא נראה לי שיורידו לך על זה יום. אבל אם כן, כפרה....

butwhy

New member
לא הייתה מישהי שכתבה שזה היה אחד הסיוטים שלה

לפני החתונה?
שהיא חלמה שהיא קמה בבוקר ומתקשרת לחתן והוא אומר לה שהיא בעבודה?

ronitvas

New member
לא יודעת....

הייתי כל כך בהיי ומרוכזת בעצמי, שממש לא עניין אותי מה גילי עושה ומתי.
העיקר שהוא בא עם טוסט מתישהו בצהריים, כי כנראה שלא הייתי אוכלת אם הוא לא היה מכריח אותי, וזה, בוודאות, לא היה נגמר טוב

אני לקחתי מיום שלישי (חתונה בשישי)

ואת כל השבוע שאחרי כי היה דיל טוב לרומא...

lanit

New member
קיבלתי שלושה ימים, הוא קיבל אחד

והבחורה ממשאבי אנוש אמרה שלא אחשוב בכלל על להגיע יום לפני החתונה לעבודה

אצלי יצא ממש קלאסי, כי התחתנו ביום שישי, וביום ראשון טסנו לברצלונה לכנס מהעבודה שלי, אז יצא שראשון-שלישי היו על חשבון העבודה, עוד שלושה ימים על חשבון העבודה לכבוד החתונה, ורק יום חופש אחד בודד לקחתי על חשבוני (כשלא הייתי בעבודה שלי עצמה מיום רביעי ועד יום שני של שבוע וחצי אחרי).

haych

New member
אני לקחתי יומיים

התחתנתי בשלישי והייתי בחופש ראשון-שני. יצא סופ"ש ארוך, אבל שישי-שבת היה יום כיפור...
ביומיים האלה לא עשיתי שום דבר מיוחד מעבר לכמה דקות מקווה ולשעתיים מניקור-פדיקור.
את סידורי ההושבה עשיתי בערב אחד, תוך שעה.
אם את לא משאירה דברים לרגע האחרון-אין סיבה שתצטרכי יותר ימים. תודיעי כמה שיותר מוקדם על מספר הימים ואני לא מאמינה שהבוס לא יאשר לך את זה...

לגבי אחרי החתונה - התחתנתי בסוכות, ככה שהיומיים שאחרי החתונה היו חג, ואחריו טסתי לירח דבש. אבל אני מניחה שהייתי חוזרת לעבודה ביום ראשון.

את מתחתנת בשישי - נראה לי שכדאי שתקחי חופש גם ביום ראשון, אולי גם שני. בכ"ז יש סידורים של אחרי חתונה-ענייני הפקדות ותשלומים בעיקר.

kolper

New member
תודה רבה, התקבלה החלטה

החתונה ביום שישי, אז אני אסתפק בחופש בימים רביעי-חמישי, גם ככה זה לא שנשארו לי דברים לעשות, זה יהיה בעיקר להירגע.
והחל מיום ראשון נתחיל לתכנן את הירח דבש, אז........

למעלה