סידורים אחרונים וירח דבש 17/03

באןבאני

New member
ירח דבש באיסלנד!

אז נכון שאחרי החתונה טסנו לתאילנד, זה היה ככה על הדרך,

הזמנו כרטיסים לאוגוסט לאיסלנד
אושר!! זה ירח הדבש עליו חלמנו מאז שהכרנו!
מישהי הייתה ויש לה טיפים?

AnatOfBodom

New member
היינו בספטמבר השנה

איזה כיף!
איסלנד היא אחד המקומות המדהימים!!!

כמה המלצות ככה מה שעולה לי לראש: לבדוק מצב כבישים לפני כל נסיעה, גם בקיץ יכולים להיות כבישים סגורים וחבל לבזבז את הזמן נסיעה על כביש שסגור. ניתן לבדוק באתר הבא: http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/the-entire-country/island1e.html
לקחת רכב 4X4, התנאי כבישים במקומות מסויימים קשים וגם יש מקומות שאי אפשר להגיע אליהם בלי רכב כזה ובכלל זו חוויה :)
מעילי גשם - חובה!
זהו לבינתיים, אם יש לך שאלות מוזמנת לשלוח לי הודעה :)
והכי חשוב להנות, כי באמת שהיא מיוחדת בטירוף.

מצרפת תמונה אהובה עלי משם שהדפסנו על קנבס לאחרונה

yuli1003

New member
כמה מהמוזמנים מגיעים?

(לא ידעתי לאן לשרשר..)

אז השאלה היא כמה אנשים מגיעים מתוך המוזמנים? אחוז מסויים? אשמח לשמוע דוגמאות מחתונות,

תודה!!

MineSweeper

New member
אצלנו הגיעו 80% (230 מתוך 290)

אישרו הגעה 240 והגיעו 230.
הזמנו בעיקר משפחה קרובה וחברים - הגיעו באחוזים כמעט מלאים
חברים של ההורים וחבר'ה מהעבודות שלהם - באחוזים נמוכים יותר (כמו שציפינו ואף רצינו...)
לדעתי כמה שהחתונה יותר גדולה והמוזמנים יותר רחוקים - אחוזי ההגעה יורדים.

yuli1003

New member
תודה, לנו יש חתונה ממש קטנה

בגלל זה אני מודאגת, המקום יכול להכיל עד 140 איש וכשסגרנו אותו שנינו התחלנו עבודה חדשה ולא לקחנו בחשבון את המוזמנים ועכשיו כשמתקרבים לתאריך ויש לנו עוד הרבה מוזמנים מהעבודות אנחנו לא יודעים מה לעשות - שוקלים להוריד את החברים מהעבודה של ההורים שזה 40 איש ובמקום זה להזמין 40-50 מהעבודות שלנו...
ככה יצא שנזמין בערך 170 במטרה שיגיעו גג 140... נשמע הגיוני?

MineSweeper

New member
לדעתי השאלה היא מה קורה אם

מגיעים יותר מ-140?
גם אם סביר שלא, לעולם אין לדעת.. אם המקום באמת *לא יכול* להכיל מעל 140 ועלול לקרות מצב לא נעים... לא הייתי מסתכנת ולו בשביל למנוע את הלחץ שלכם בנושא.
אם ה"סכנה" היחידה היא מעט צפיפות... זה נשמע לי סביר להזמין 170, תלוי כמובן בקירבה.

yuli1003

New member
גם אם יהיו קצת יותר לא תהיה בעיה

פשוט זה יקטין קצת את הרחבת ריקודים שגם ככה לא ממש גדולה... אבל זה פחות מטריד אותי כי זה שלא יהיה לאנשים איפה לשבת...

iritki

New member
לא הייתי מבטלת מוזמנים שכבר נאמר להם התאריך

ונשמע לפחות ממה שכתבת שחברים של ההורים כבר בטח קיבלו "התראה" על האירוע ומכינים את עצמם ולא לבטל הזמנה יהיה לא נעים.
דווקא בגלל שהעבודות שלכם חדשות יחסית מה שאני הייתי עושה זה מודיעה לחבר'ה בעבודה שאתם בוחרים לעשות חתונה קטנה ( מה שנכון) ועל מנת לשלב אום בשמחה בכל זאת כאשר תחזרו לעבודה אחרי החתונה עושה "הרמת כוסית" מושקעת לחברים בזמן העבודה. כלומר קובעת תאריך כלשהו - נניח ביום שאת חושרת לעבודה או יום יומיים אחרי, ובו קונה ו/או מכינה כיבוד מושקע יחסית שיספיק לכולם. יכול להיות מאפים טובים/ פיצה/פוקצ'ות וכו' שיהוו ארוחת צהריים לכולם או קינוחים מושקעים ( עוגות מקונדיטוריות טובות וכו') שיהיה קינוח לכולם.

כמובן שתדונו עם ההורים - אולי לעשות חצי חצי כי בטח יש להם חברים טובים יותר ופחות מהעבודה וגם לכם - כלומר תזמינו רק את הממש קרובים ולא את כווולם.

מזל טוב :)

yuli1003

New member
תודה על התגובה אבל

זה לא בדיוק המצב,
אני כן מזמינה את החברים של ההורים שאותם גם אני מכירה ואשמח שיהיו איתי בחתונה, התכוונתי לא להזמין את האנשים מהעבודה שלהם שאותם אני כלל לא מכירה...
גם אני חשבתי בהתחלה לא להזמין מהעבודה שלי אבל יוצא שאני כבר עובדת שם 7 חודשים וממש התחברתי לאנשים וממש לא בא לי לוותר עליהם..
אם כבר אני מעדיפה לוותר על העבודה של ההורים - הם כמובן עוד לא הוזמנו...
חוץ מיזה אני חושבת שהחתונה לא באמת חשובה להם הם סך הכל באים בישביל לכבד את ההורים שלי ועדיף להגיד להם שאני עושה חתונה מצומצמת מאשר להגיד את זה לחברים שלי שכמובן אני מעדיפה אותם..
בכל מקרה אמא שלי הבינה לגמרי ואין לה בעיה לא להזמין אותם אז ככה שהכל ניפתר!

MissBee

New member
קודם כל: לא לוותר על אישורי הגעה

בד"כ, ככל שכמות המוזמנים היא קטנה יותר ואז בד"כ מדובר במשפחה ומעגל חברים קרוב - אחוזי ההגעה הם גבוהים, יכולים להגיע ל 90%.
אם כמות המוזמנים כוללת לא רק מעגל חברים קרוב אלא שהיא מתפרסת לחברים מצבא, תיכון, עמיתים לעבודה של ההורים וכד' - ניתן להעריך (הערכה גסה אומנם) שיהיו 20% היעדרויות ואולי אף יותר.
אין פה נוסחה קבועה
אך אלו הן פחות או יותר הפרופורציות.
הכי חשוב: לא לוותר על אישורי הגעה ואז להפחית לפחות 5-10% מאלו שאישרו הגעתם בכמות הסופית שמתחייבים לה לאולם.
תמיד יש רזרבה שניתן להשתמש בה למרווח עבור האורחים שיפתיעו

התחייבות על מוזמנים

מאחר וכנראה האירוע שלנו יהיה קצת רחוק להרבה מהמוזמנים, יש לי יסוד סביר להניח שרבים מהמעגלים הרחוקים יותר לא יגיעו (אנשים מהעבודה שהם לא חברים, למשל).
בסה"כ יהיו לנו כנראה 300-350 מוזמנים. ואני מניחה שיבואו בערך 250 (אינשאללה!)
השאלה היא כזו -
במעמד החתימה על חוזה עם האולם, האם אפשר להתחייב על 200 אורחים, ואחרי אישורי הגעה להגדיל את המספר ל-250 למשל?

ronitvas

New member
הייתי ממליצה להעלות את הנושא

מול האולם במעמד החתימה ולהתחייב על כמה שפחות.
להוסיף סעיף שאפשר להוריד או להוסיף אורחים לפני האירוע - אחרי שאתם עושים אישורי הגעה.
לא הייתי מתחייבת עכשיו על כלום.
עדיף על כמה שפחות. להוסיף, אם אין בעיה של מקום מבחינת כמות ההכלה, תמיד אפשר...

למעלה