מוזיקה, צילום ואטרקציות 18/3

n g w

New member
מצאתי רעיון מקורי לחופה!

היי,
הייתי לפני כחודש בחתונה של חברים שעשו הפרחת כדורים פורחים סינים/מנורות משאלה בחופה (כזה אהיל עם אש בפנים) וממש התלהבתי מזה! זה ממש אלגנטי ומיוחד :)
דיברתי עם המפעיל שעשה להם (נקראים my wishes) וסגרתי איתם לחתונה שלנו גם (אנחנו מתחתנים ביוני). מה אתם אומרים? אני ממש התהלבתי מזה שעוד לא ראיתי את זה בחתונות וזה היה מקורי.. למישהו ייצא לראות?

ray of light

New member
שמעתי על זה הרבה

וראיתי תמונות. חייבת להגיד שבתמונות זה יוצא מדהים! זה נראה לי באמת מיוחד מאוד!
לא יודעת אם הייתי משקיעה בדבר כזה, אבל אני זו אני, ואם יש לך אקסטרה תקציב אז בעצם למה לא...
מה שבטוח זה מאוד מאוד פוטוגני :)

litaushy1

New member
אהבתייייי

רעיון מהמםםם....
אני אהבתי
חבל שלא שמעתי על זה כשאני התחתנתי

Bobbachka

New member
בתאוריה זה נראה לי מקסים, אבל...

אבל(!) קצת מפריע לי עניין הזיהום הסביבתי שזה יוצר (כנ"ל הפרחת בלונים)- מבחינתי זה שקול לכך שתבוא לחורשה כלשהי ותשליך אליה 20-30 (כמה?) אהילים כאלה....
זה קצת מתיימר, אבל בכל זאת נקודה למחשבה!!

Immortality

New member
לגמרי

והבלונים שמפריחים עם אש בכלל מפחידים אותי, מפחדת שישרוף משהו בדרך.

michal2425

New member
מנורות משאלה לחופה

בתור אחת שהזמינה את ההפרחה של המנורות משאלה האלו כהפתעה לכלה (לחתונה של אחותי), ועכשיו הזמנתי לעצמי לחתונה שאנחנו עושים בחוף הים במאי- אני יכולה ממש להמליץ!
אני מתכוונת שהם יפריחו את זה תוך כדי קטע שאני מקריאה קטע- אני מקווה שזה יהיה יפה כמו שזה בדימיון שלי :))
אצל אחותי זה היה סוף הדרך! הם ממש התרגשו מההפתעה!
ובאמת זה ייצא מהמם בתמונות ועמד לי לגמרי בתקציב- היה שווה את זה בטוח!

לגבי הסביבה, זה באמת לא מתיימר בעיני וזה גם הטריד אותי, שאלתי ומסתבר שהם משתמשים בכאלו אקולוגיים מחומרים מתכלים (ביקשתי גם שייראו לי בחתונה של אחותי אז אני רגועה). בוא נגיד שהקשיות של השתיה והקשקושים שמחלקים ברחבה ועוד מיליון דברים שיש באירועים בדכ הם דברים הרבה פחות ידידותיים לסביבה.

bridetobe1

New member
צלמים

היי,

רציתי לשאול: האם צריך כמה ימים לפני החתונה לדבר עם הצלמים כדי לתת דגשים ? איך הם ידעו איזה אנשים חשוב לנו לצלם , כלומר מי הם החברים הטובים המשפחה הקרובה וכו?

תודה!

ronitvas

New member
ממש בגדר חובה!!!

כמו כן אני לא רק ממליצה לדבר אלא גם לכתוב! הכל!!!
מה רוצים בדיוק שיראו בתמונות - לא לקחת שום דבר כמובן מאליו ולא לחשוב שזה בטוח יהיה. מה שמתאים לאחד לא מתאים בהכרח לאחר. יכול להיות שהצלם יחשוב שאתם לא רוצים תמונות של אוכל או עיצוב למשל ומבחינתך זה MUST.
אז מה צריך לבקש:
אם יש עיצוב מיוחד, DIY, מתנות לאורחים
אנשים מסויימים - איזה כן ואיזה לא. לפני כמה זמן הייתה לי כלה (היא התחתנה בפעם השניה) שבמקום את הבת שלה הצלם צילם כל הזמן את אחיינית שלה. היא אמנם מאוד מתוקה, אבל ממש לא בשביל לתפוס כל כך הרבה תמונות.
צילומי משפחות
צילומי שולחנות
אוכל ושתייה - כולל מתחם הבר
אוירה לפני האירוע - של המקום. כולל צילום החופה לפני.
חופה - על מה לשים לב ודגש (טבעת, הורים, יין, תשל"כ, תשל"ח וכדומה)
הדגשים לרחבת הריקודים
קינוחים

ועוד לגבי הלא - הייתה פה לפני כשנתיים כלה שהצלם כל כך התלהב מגיסתה הרווקה והיפה שהוא ממש עשה לה בוק!!! ממש ממש בוק, כדי שתוכל לשלוח אותו לסוכני דוגמנות. וכל זה קרה במהלך האירוע.
אז זה באמת סיפור הזוי, אבל קרה, ויכול להיות שעוד יקרה. להסביר בנעימות אבל בצורה שלא משתמעת לשני פנים שאתם הלקוחות והדרישות שלכם ברורות.

ועוד הערה קטנטונת - קחו בחשבון שאחד הצלמים לפחות יהיה הצל שלכם. ולאור זאת הוא יצלם בעיקר את החברים שלכם וכדומה.
אם יש צלם נוסף הייתי מנחה אותו לצלם גם את המשפחה ואת אלה שלא ממש דבוקים אליכם. לא כל החברים יישארו איתכם במרוצת השנים. המשפחה כן

קצת מוזר לי...

כמו ששף יודע להכין את המצרכים מראש ולבשל אותם בתזמון המדוייק - כך צלם אירועים אמור לדעת:

לצלם את שלב ההכנות (כל ההכנות, כולל כל הפרטים)
לצלם את המפגש בין החתן לכלה.
לצלם את צילומי החוץ (צילומי חתן-כלה) - צילומים מבויימים ו״טבעיים״
לצלם את האולם/גן/מקום האירוע, כל חלק וחלק בו, לרבות מראה כללי, בר, פינות ישיבה וכד׳ (כולל Details)
להתעדכן מהחתן/כלה/מי מטעמם - לגבי בני המשפחה הקרובה ולצלם אותם (״צילומי משפחות״).
לצלם את קבלת הפנים, את החיבוקים, הנשיקות, לחיצות הידיים, החיוכים ולדאוג ש(עד כמה שניתן )כולם יופיעו בתמונות אלו.
לצלם את האוכל המוגש (כולל Details)
לצלם את הכניסה לחופה.
לצלם את החופה, את כל העומדים תחת החופה, כולם ביחד וכל אחד לחוד.
לצלם כל שלב וכל רגע בחופה עצמה - הברכות, הרב, השקיית הכלה (ע״י אמא), הכתובה, ענידת הטבעת, השקיית הכלה (ע״י החתן), שבירת הכוס, נשיקות וחיבוקים.
במקביל - לצלם חלק מן האורחים, את ההתרגשות, הזלת הדמעות, החיוכים, מחיאות הכפיים...
לצלם את הריקודים, את ההתרגשות, את ההשתטות, את הרמות הכוסית.
בשום שלב, לא (!) לצלם אנשים אוכלים (זה נראה ״חזירי״ ומציג את האורחים בצורה לא מחמיאה...)
במהלך הריקודים לבצע ״סבב שולחנות״ ולצלם את האורחים שאינם רוקדים (בד״כ אלו המבוגרים ו/או אלו שאינם רוצים ו/או יכולים לרקוד) - שגם מהם תהיה מזכרת.
(רצוי להציע ש)במהלך האירוע לבצע ״סבב שולחנות״ עם הורי החתן ו/או הורי הכלה ו/או עם הזוג הטרי - ולצלמם עם האורחים.
להמשיך לצלם את האוכל המוגש, לרבות קינוחים.
לצלם עד לתום האירוע.

אם צלם אינו יודע שהוא צריך לעשות זאת - צר לי - אבל הוא לא צלם אירועים, או שפשוט הוא ״זורק ז...״

בכל פעם שאני יושב עם זוג, אני זה ש״מספר״ להם מה הם עתידים לקבל במסגרת הצילום, הם לא אמורים לדעת הכל.

הצלם (קרי: אני) אמור לדעת זאת ולצלם בהתאם.

ronitvas

New member
לא מוזר בכלל

לא כל שף (אף שהוגדר ככזה) יודע לבשל טעים. כמו כן, גם לשף יש ימים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות.
ובנוסף, מה שטעים לאחד לא בהכרח טעים לאחר

ולכן, הכל צריך להיות ברור וכתוב.
לא צריך להשאיר מקום למובן מאליו ו"היה לי ברור"
והסיפורים מספרים בעד עצמם.
אני בטוחה במיליון אחוז שגם לך, תהיה מקצועי הכי בעולם, קרו מקרים של אי הבנות או חוסר שביעות רצון מצד הלקוחות.
גם לי, ממרומי ניסיוני הרב יש ימים שאני חייבת, אבל חייבת! להיות צמודה לדפים ולסיכומים, כי אני יותר מעופפת מבימים אחרים

וגם לי קרו פאשלות ועוד יקרו, זה ברור לי.
השאלה איך אני כספקית פועלת למזעור הנזקים שעלולים להגיע כמו, זה שאני דורשת מהלקוחות שלי לעשות רשימה של הדברים שהם מצפים ממני לעשות ולבצע, בכדי שלא ישארו דברים שנראים מובנים לאחד הצדדים ולאחר לא.

אני אחדד את הנקודה

נכון שלא כל שף (אף שהוגדר ככזה) - יודע לבשל אוכל טעים - כמו שישנם צלמים שמוציאים תמונות בינוניות.

נכון שלעיתים, גם לצלמים ״מוצלחים״ ישנם ימים שהתמונות פחות טובות וישנם ימים בהם התמונות טובות יותר...

אבל לסכם עם הצלם את כל ה״רשימה״ ?! הרי זהו לחם חוקנו...

אפשר להוסיף בחוזה את הרשימה, אבל מה אם ״התפספס״ משהו ?! (הצילומים של הבר ושל הנעליים של הכלה - לדוגמה, או שהרב הסתיר את החתן כשהוא משקה את הכלה) - מה תעשי ?! תתבעי את הצלם ?!

אז נכון שאפשר, ואף רצוי (!), לתת דגשים (שים לב לדודה בלומה... וזה משה הסבא-רבה, צלם אותו יחד עם כל הנינים.... אל תצלם את ההורים של הכלה יחד - הם גרושים ועדיין בריב...) אבל רשימה כמו זאת ?! זה כמו לסכם עם הצלם שיביא מצלמה...

והאם את מצפה שהצלם יסתובב באירוע עם רשימה וייסמן V כל מספר דקות ?!

ronitvas

New member
הכוונה היא ממש לא להגיע לתביעות

אבל זה צריך להיות במודעות.
ואם כן, נאמר משהו מאוד מאוד מהותי והוא לא נעשה, זאת בעיה!
אם אני, כלקוחה, ביקשתי לצלם משהו שהוא מאוד חשוב ומהותי לי ואתה, כספק, לא ביצעת, אז זאת בעיה.

זה ברור לי גם כלקוחה שלא הכל אני אקבל ולא את כל הדרישות שלי אפשר לקיים, אבל יש דברים מהותיים שעליהם שני הצדדים צריכים לשים דגש.

וכבר קרה לי מקרה של צלם שלא הביא ציוד גיבוי הולם. צלם מוכר מאוד!!!
בטח שזה עניין לתביעה ובטח צריך להיות בחוזה.

haych

New member
לגמרי מסכימה עם רונית

מסתבר ששום דבר הוא לא מובן מאליו...
לא עשיתי DIY ולא היו לי בחתונה גימיקים מיוחדים, אז הייתי בטוחה שהצלם יצלם את התמונות שיש לכולם. אז זהו, שלא. תמונות שלא נראו בסיסיות לא צולמו. למשל - ההתארגנות שלי (תמיד יש תמונות של נעילת נעליים, ענידת תכשיטים...) או זה שירדתי במדרגות לפני המפגש והיה לי ברור שהצלם יצלם אותי יורדת. אין תמונות של אוכל בכלל ואין תמונות של אווירה בקבלת פנים (יש תמונות של אנשים שמגיעים, אבל לא של אנשים במינגלינג, שותים יין וכד'). - כל זה היה נראה לי מובן מאליו!

לגבי המשפחה - אני אפילו אגיד יותר מזה. לא מספיק לציין מי האחים ומי החברים, אלא חשוב גם לבוא בדרישות ספציפיות. אח שלי בא עם אשתו והתינוק במיוחד מחו"ל. הצטלמנו איתם בקבלת פנים, אבל הם ישבו לאורך כל האירוע ולכן אין בכלל תמונות שלהם מהאירוע עצמו. נראה לי הזוי שאין לי תמונות של אח שלי ושל האחיין שאני רואה פעם בשנה... הייתי כנראה צריכה להדגיש שישימו לב למשפחה גם אם היא לא קמה לרקוד.

אנחנו לא נפגשנו לפני עם הצלמים

לפני שיצאנו למקדימים אז הבאתי לצלם דף עם כל מה שאני רוצה שהוא יצלם מעבר לדברים הרגילים

כשהגענו לחתונה עצמה הוא שאל אותי בצילומי משפחות מי זה מי ואם יש עוד אנשים שחשוב לצלם. אני למשל הדגשתי שחייב להיות לנו צילום עם הסבתות שלי

אני כן יכולה לספר על חתונה של אחי שלא נראה לי שיש צילומים שלי בכלל. נראה לי שצילמו אותי בעיקר בצילום אחד אחרי החופה וזהו. אני אפילו הגעתי כמו שאר האורחים ולא הייתי חלק מהצילומי משפחות. זה מאוד תלוי בזוג לדעתי מה הם מדגישים לצלם מראש אבל לא מחייב לדעתי זמן על מפגש עם הצלם. אפשר גם לשלוח במייל או להביא באותו היום.

למעלה