מחפשים מקום ואוכל 15/03

מאורסת טריה, זקוקה לעצות

הי,
מקווה שזה הפורום הנכון...
לא מזמן התארסתי, ושנינו מעונינים בחתונה צנועה, כ-100 מוזמנים.
אנו מתלבטים אם לעשות את הארוע בקיץ (יולי/אוגוסט) או בסתיו (נובמבר).
האם נכונות השמועות על פערים משמעותיים במחירי האולמות בין קיץ לסתיו? ואם כן - מה הפער? האם הוא בכלל משמעותי בארוע קטן?

thunderstorm

New member
מזל טוב

תלוי איפה, אבל כן - הפער משמעותי מאוד גם (ואולי בעיקר) בחתונה קטנה.

בחתונה קטנה ממילא התמחור שאת מקבלת למנה פר אורח הוא גבוה יותר ממה שהיית מקבלת בחתונה גדולה (נגיד 250 ש"ח לאורח בחתונה של 100 אורחים, ובחתונה של 250 אורחים המחיר היה יורד ל-200 לאורח), כך שהפער בין קיץ לחורף (או סתיו...) יכול להיות משמעותי מאוד (300 בקיץ, 250 בחורף... סתם לדוגמא).

הפער משתנה כתלות במקום שבוחרים - יש מקומות מבוקשים יותר ופחות, וזה גם תלוי במיקום גיאוגרפי (בת"א והמרכז יותר יקר, מן הסתם) שבו רוצים לערוך את האירוע.

בהצלחה

יש פער אבל גם בחורף כבר יקר מאוד

מבדיקות שערכתי לאחרונה...
מסתבר שבימינו גם 250 אורחים זו חתונה קטנה וגני האירועים אינם מהססים לדפוק קופה על חשבוננו. המחירים (לפחות במרכז/שרון, היכן שבדקתי) מופרכים, בלשון המעטה.
לצורך ההמחשה - בשיא החורף (ינואר), אם יש לכם "מעט" מוזמנים (250!!) תשלמו כמו שמשלם זוג עם 350 מוזמנים על חתונה ביום חמישי בספטמבר (היום הכי יקר בשנה). שחיתות. אני רק יכולה לנסות לשער מה גובים על חתונה של 100 אורחים

מילא אם האוכל היה שווה את זה, אבל למיטב ידיעתי אף גן אירועים עדיין לא קיבל כוכב מישלן...

אני רק יכולה לשער שמחירי המנות עלו בשנים האחרונות באחוזים דומים למחירי הדירות בארץ (אם למישהו יש נתונים עובדתיים, אשמח לשמוע, זה מעניין אותי). ללא שום פרופורציה לרמת החיים. וזה עוד בשוק עם תחרות ענפה!
כנראה שכל עוד אנשים יהיו מוכנים לשלם כל מחיר, המחירים רק ימשיכו לעלות עד שנצטרך 50 משכורות כדי לממן חתונה.

סליחה על החפירה, הייתי מוכרחה לפרוק תסכול

למעלה