טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 03/03
|*

סימהמה

New member
הרב דורש 1000 ש"ח שכר טרחה

הלכנו לראות רב בחופה ואהבנו מאד את הדרך בה העביר את הטקס.
למחרת דיברנו איתו על מנת לשריין את התאריך והוא אמר כי הוא דורש 1000 ש"ח כשכר טרחה.
זה לא מוגזם?

זה המחיר בשוק

זה רב פרטי, זו העבודה שלו ומזה הוא מתפרנס, זכותו לבקש כמה שהוא רוצה,
זכותך לא להסכים ולא לשכור אותו.

הוא בא אליך לאירוע, כל העסק לוקח בסביבות השעתיים,זה על חשבון הזמן עם אישתו והילדים, נסיעות,
למאפרת את משלמת ככה וזה עוד בשעות היום, התקליטן גם מקבל שכר דומה לשעה (ואולי אפילו יותר)
אז למה לרב זה חריג?

סימהמה

New member
אז בהמשך לקו הזה, לבקש ממנו חשבונית?

אם רב הוא "איש מקצוע" לכל דבר שמקבל שכר בגין שירותיו, אז אני צריכה גם לבקש ממנו קבלה על התשלום.

לפי מה שאני הבנתי, רב מספק שירותי דת שלא אמורים להיות מתומחרים בסכום נקוב.

כמובן כמובן שהקצנו מראש סכום נכבד של כמה מאות שקלים לרב בגין נסיעות והזמן שלו, אבל לנקוב בסכום מראש ועוד בכזה סכום נראה לי לא במקום. דעתכם?

רב לא אמור לקחת כסף אם הוא נשלח מהרבנות

זה לא המקרה אצלכם, אתם רוצים אותו פרטי,
זה בדיוק כמו רופא של קופת חולים, בקופה הוא "בחינם" (את הרי משלמת מס בריאות בדיוק כמו שהרבנות ממומנת מהמיסים)
אבל אם את רוצה אותו פרטי את משלמת הון עבור השירות,
האם השירות שונה? האם הוא לא אמור לרפא אותך ולתת את השירות הטוב ביותר גם בקופת החולים?

ונחזור לנושא שלנו, אם הרב פרטי אני חושבת שיש לו גם קבלות,
את יכולה לשאול ולהחליט שאת לא לוקחת רב בלי חשבוניות,
זה בסדר גמור.

זה שוק חופשי, זכות המוכר להציע וזכות הונה לא לקנות.

MineSweeper

New member
אנחנו לקחנו רב פרטי,

הוא לא נקב בסכום אבל כאשר שאלתי כמה נהוג לשלם הוא אמר שבסביבות 800 ש"ח ושניתן כראות עינינו. על התשלום שקיבל הוציא חשבונית.

elinoket

New member
יש רבנים שלוקחים ככה

בעיקרון הסקלה היא 600-1200.
אם לדעתך זה הרבה את יכולה בקלות למצוא רב במחיר נמוך יותר.

בעקרון הרב שלנו לא נקב בסכום

אבל בסוף נתנו לו בסביבות ה-800 ש"ח.
אני יודעת שיש רבנים פרטיים שנוקבים במחיר ויש רבנים שלא נוקבים במחיר.
אם את לוקחת רב שצוהר מקצים לך - את משלמת לו רק נסיעות (לפי מה שהבנתי) אבל רוב הזוגות נותנים לרב קצת יותר מהעלות הריאלית של הנסיעות...
הוא פינה ערב בשבילנו והיה נראה לנו ראוי לתת לו תשלום כלשהו בעבור השירות.
גם אם היינו לוקחים רב של הרבנות או צוהר, סביר להניח שהיינו נותנים לו משהו על זה שהוא הגיע והקדיש מזמנו.

ronitvas

New member
הי לי סיפור דומה עם מוהל

עצבן אותי העקרון והדרישות.
בסוף לקחנו מוהל מדהים שלא ביקש כלום, אפילו לא נסיעות והוא הגיע ממש מרחוק (בערך שעה נסיעה).
נתנו לו את אותו הסכום שהמוהל הראשון ביקש והאחר כך קיבלנו מייל תודה. הוא גם תרם מחצית או יותר מהכסף, שזה בכלללל הוסיף לו נקודות זכות.

אם זאת העבודה שלו, זה מקובל בעיני. בדיוק כמו לספק אחר.
אבל, במקרה של רב, יש אלטרנטיבות אחרות, ואת יכולה לבחור את מה שנוח לך.

רגע33

New member
זה בכל זאת שונה. מוהל לא מקבל שכר מהרבנות

מוהל הוא לא שכיר של הרבנות כך שלמה בעצם שהוא לא יבקש שכר? או שאולי לא הבנתי את ההמקרה

ronitvas

New member
אני גרה בחו"ל, כך שאין רבנות

ופה (לפחות איפה שאני גרה) רבנים עושים את זה בנוסף. זה לא המקצוע העיקרי שלהם ממנו הם מתפרנסים.
זאת מצווה בדיוק כמו לחתן.
בנוסף, אפשר לעשות אצל כל רופא ילדים, חינם אין כסף.

רגע33

New member
אז מדובר בשרות פרטי

אני לא יודעת מי משלם לרב את המשכורת איפה שאת גרה אז אני לא יודעת איך זה עובד שם. אם זה שירות פרטי למה בעצם לא לגיטימי שהוא ידרוש תשלום?מישהו בטוח משלם גם לרופא ילדים, אין לי ספק שגם הם לא עושים שום דבר בהתנדבות. אם זה בארצות הברית רוב הביטוחים הרפואיים כבר לא מממנים את הברית מאז שה- AAP הוציא את ההמלצה המעודכנת שלו.

למעלה