להתחתן אחרת...

maayan862

New member
להתחתן אחרת...

מישהו מכיר את ארגון צהר לחתונה דרכם? מה ההבדל ביניהם לבין הרבנות? או לבין תעודת זוגיות של 'משפחה חדשה'?
מישהו ארגן או מכיר מישהו שארגן מסיבת חוף ?
אנחנו כבר חושבים על ארוחה פשוטה במסעדה (אשמח להמלצה גם למסעדה קסומה באזור מרכז/שרון) למשפחה הקרובה ומסיבת חוף לחברים...

lt0912

New member
עדיין לא התחתנו, אבל פתחנו תיק בצוהר,

בטוחה שיש כאן לא מעט שיוכלו לעזור לך יותר טוב ממני, אבל בכל זאת:
צוהר הם רבנות לכל דבר. תעודת נישואין מצוהר זו תעודה תקפה הלכתית.
ההבדל הוא שצוהר בעצם פועלים ל"קירוב לבבות" בין חילונים לדתיים. הם מתנהלים בצורה נעימה מאוד, הם ליברלים מעט יותר, הרבנים שלהם הם דתיים לאומיים ורובם גם שירתו בצבא.
בינתיים ההתנהלות מולם מאוד נוחה ונעימה, הם זמינים במיילים ועונים כמעט מיידית על כל דבר.
עד כה - אני ממליצה בחום.

Princess Lotta

New member
צהר מדהימים!!!

הרבנות בנתניה טרטרה את חברים שלנו שמונה פעמים הלוך ושוב+הדרכת כלה בטיזיאמו. אנחנו עשינו דרך צהר (חתונה עוד פחות מחודש). פתיחת התיק הייתה קלה ומהירה, כל המסמכים הוגשו בפגישה אחת בת שעה, והושלמו בפקס/מייל. הם אדיבים, חמים, שירותיים, סבלניים ומאוד מקלים על התהליך. זה פשוט מסלול מזורז ועוקף בירוקרטיה, חילוני פרנדלי ומומלץ בחום. סדרנו הכל בפגישה אחת אצלם, הדרכת הכלה הייתה נעימה וקלילה, מפגש אחד של שעה בלבד וזהו, עוד שבוע וחצי שבועיים רק נקפוץ לשם להביא את הכתובה.

yael rosen

New member
סדר בבלגן

דרכים בהן אפשר להתחתן:

רבנות אורטודוקסית (הרבנות הראשית) - מקבלים הכרה מהמדינה על הנישואי, ויש שתי דרכים לעשות את זה: ישירות מול הרבנות או בצורה עקיפה דרך צהר. חיפוש קל בפורום יניב הרבה דעות ומחשבות על ארגון צהר. ממה ששמעתי אני, הדעות מאוד חיוביות.
חתונה בחו"ל - גם בדרך זו הנישואין מוכרים על ידי המדינה. במצב הזה אם מתחשק גם טקס בארץ, אפשר לבחור בכל אחת מהדרכים שאפרט:
חתונה קונסרבטיבית - אינה מוכרת על ידי המדינה. חופה הלכתית אבל שוויונית. מידע כאן: http://www.masorti.org.il/ ובקרדיטים שלי.
חתונה רפורמית - מידע כאן: http://www.reform.org.il/Heb/Index.asp
חתונה אזרחית: חתונה בעלת אופי אזרחי. חופה שכזו אפשר לעשות דרך הארגונים השונים ("משפחה חדשה", "הוויה" וכו'), או לבקש מאדם שלישי שיערוך את הטקס. גם היא, כמובן, אינה מוכרת על ידי המדינה.

חתונת חוף נשמעת תמיד כמו חלום מופלא! אבל לצערי אני פחות מכירה דרכים קונקרטיות לעזור. חשבתי למשל, שהאיזור המתאים הוא קיסריה, לא? יש שם מסעדות מדהימות וחוף קרוב. אבל צריך לבדוק איך משיגים אישורים לכך. אנחנו בזמנו חשבנו להתחתן ב"הלנה" בנמל קיסריה.

אם בתל אביב, יש את גורדו המדהימה. הנה קרדיטים של חתונה יפיפייה שם: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=153&MessageId=160621104

כרגע אין עוד רעיונות, אבל אנסה לחשוב ולהזכר ואכתוב לך. בטוחה שמומחיות ומומחי הפורום יעלו רעיונות מעולים.
לילה טוב.

haych

New member
מסיבת חוף

אח של חברה שלי התחתן במסיבת חוף.
הם עשו טקס דתי בחוג המשפחה בלבד ביום ה', ובשישי-שבת חגגו על החוף עם חברים ועם מי שרצה מהמשפחה. אני יודעת שהוא נעזר באיזו חברה שמתמחה בזה, אבל לא יודעת יותר פרטים. הבנתי שהיה מאוד מוצלח!

maayan862

New member
תודה רבה, הייתי שמחה..

אם תוכלי לברר איתו את שם החברה?

haych

New member
שלחתי לה הודעה, מקווה שהיא תצליח לברר

אעדכן כשאדע.

maayan862

New member
תודה רבה לכולן :) אשמח לעוד דעות/תגובות/המלצו

לגבי מסיבת חוף ומסעדה קסומה...

ronitvas

New member
חברה שלי עשתה מסיבת חוף

לכבוד יומולדת 40 שלה - עשו הפקה מטורפת.
לצערי נבצר ממני להגיע בשל המרחק, אבל אמרו שהיה מדהים!!!
הם חגגו בארטיק. שווה לבדוק

למעלה