הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 12/02
|*

סימהמה

New member
מחפשת גרפיקאי/ת לעיצוב הזמנה

היי,

אני מחפשת גרפיקאי/ת לעיצוב הזמנה ותפריטים תואמים. יש לי בראש את הקו הכללי והצבעים שאני רוצה, התקציב שלי מוגבל.

תודה רבה

ronitvas

New member
תשלחי מסר ל pipidi

היא מקסימה מקסימה ותוכל לעזור!

כמו כן, אני מאמינה שגם יעל רוזן תוכל עזור

Juliettta7

New member
שאלה על הושבה והסעות..

מה עושים עם ההושבה של ההורים?
מצד אחד ההורים של בן זוגי אומרים שלא נשמור להם מקום ושהם כבר יסתדרו, ואת אחיו וארוסתו אנחנו כנראה נושיב בשולחן עם החברים שלהם ואת אחותו ובעלה כמובן שנשיב כי הם עם 2 ילדות קטנות.
מצד שני ההורים שלי רוצים שנשמור להם מקום ואבא שלי אפילו טוען שאנחנו צריכים לשמור שולחן לעצמנו.(הסיטואציה הדמיונית - שבה אני מנסה לאכול סטייק אנטריקוט מטפטף לבושה בשמלה לבנה ונקטעת כל שניה כי אורח בא לברך/להקים אותי לרקוד-פשוט
)
מה עושים עם חוסר האחידות הזה? לא ממש בא לי לראות מצב שבו להורים שלי יש מקום שמור וההורים שלו מחפשים מקום ישיבה...

ועכשיו תהיה בקשר להסעות:
ההורים שלי ואחי רוצים להזמין מיניבוס מהעיר שלנו (שלהם יותר נכון) והם לא יודעים באיזו שעה לתאם עם הנהג בחזור. (כלומר מתי האירוע יסתיים)
על המיניבוס אמורים להיות חברים של אחי, חברים של ההורים וקרובי משפחה של ההורים שנשארים לישון אצלנו וכמובן ההורים שלי..
כמובן שאי אפשר לדעת מתי שהאירוע יסתיים..כבר שמעתי על חתונות בימי חמישי שנגמרו ב12:40 ועל חתונות ביום רביעי שנגמרו ב1:30
איך מתאמים עם הנהג בכל זאת? החתונה שלי בחמישי (עוד שבוע! OMG)

haych

New member
מנסה לעזור

לגבי ההושבה-זה בדיוק המצב שהיה אצלנו. לי היה ברור שההורים צריכים לשבת, אבל אמא של א' אמרה שלא נושיב אותם. אז את ההורים שלי הושבנו בשולחן עם האחים והאחיינים שלי, ואת ההורים של א' לא הושבנו. בפועל שני זוגות ההורים הסתובבו בין האורחים שלהם, הצטלמו איתם והיו ברחבה, ככה שגם ההורים שלי לא ממש ניצלו את מקומות הישיבה שלהם.

לגבי השאלה השניה-כמה זמן נמשכת הנסיעה מהאולם לעיר של ההורים?
לדעתי לא להוציא הסעה לפני חצות, ואם הנסיעה לא רחוקה מדי אז אפשר גם יותר מאחר. נשמע שרוב הקהל הצעיר לא ימצא על ההסעה (חוץ מהחברים של אח שלך) ככה שהוצאת הסעה לא בהכרח פירושה שתסתיים החתונה. (אנחנו הוצאנו שתי הסעות בחצות, והחתונה הסתיימה ב-2:00).

haych

New member
אה, ועוד משהו

אני ממש ממש לא חמושבת שאתם צריכים מקומות ישיבה. בהנחה שאתם מתכוונים לרקוד בארוע שלכם, סביר להניח שלא תרדו מהרחבה כי אתם מרכז העניינים וכדי שהאורחים ירקדו אתם צריכים גם לרקוד. בגלל זה תמיד מביאים אוכל לחתן ולכלה לפני החתונה. בכל מקרה, גם אם יתחשק לכם לשבת ולתפוס משהו לא נראה לי שתיהיה בעיה לארגן לכם כיסא וצלחת ושתצטרפו לשולחן קיים. כנראה שלא תשבו ליותר מכמה דקות, אז חבל לשריין לכם מקום.

Juliettta7

New member
לא מדדתי זמנים

אבל נראה לי שהנסיעה זה בין 30-40 דק'..
חוץ מחברים של אחי יהיו שם גם חברים של ההורים שירצו להישאר עד הסוף..וכנראה גם ההורים שלי ירצו לחזור עם ההסעה.
ההורים שלי יעזבו את החתונה עוד לפני שהיא נגמרה?

haych

New member
לא נראה לי שיש בעיה שההורים ילכו לפני הסוף

בהנחה שבשעה הזאת גם ככה כמעט ולא יהיו אורחים שלהם.
אני אפילו לא יודעת מתי ההורים של בעלי הלכו בחתונה שלנו, אני רק זוכרת במעורפל שנכנסתי לאוטו של ההורים שלי... יש מצב שההורים שלו הלכו לפני.
בגלל שהמרחק לא גדול אפשר אולי להוציא הסעה ב-00:30 אם זה מרגיש לך יותר נוח, למרות שלדעתי 00:00 זה בסדר כי שוב-מדובר בעיקר על אנשים מבוגרים, ככה שמסיבה ץמשיך להתקיים גם אחרי שההסעה תצא.

Ruby Gem

New member
בדיוק אותה דילמה שהייתה לנו

מצד אחד- ההורים של שנינו אמרו שלא בהכרח צריך לשמור להם מקום כי הם יסתובבו בטח כל הזמן.
מצד שני - גם להם מגיע מקום לנוח, לאכול, לשבת, מה גם שאבא של בעלי במצב בריאותי לא מאוד טוב והוא לא יכול לעמוד שעות.

בסופו של דבר, החלטנו שזה יותר מכובד להקצות גם להורים מקום.
את ההורים של שנינו הושבנו באותו השולחן יחד עם סבא וסבתא שלי, סבתא רבא שלי, וסבא שלו. (אני חושבת שהיו עוד קרובי משפחה שלי בשולחן הזה). אגב, החיבור הזה היה להיט - סבתא רבא שלי וסבא שלו ממש התחברו והעלו זכרונות מימי קום המדינה

שתי האחיות שלי+ חבר של אחותי והאחות שלו ישבו ביחד עם החברות והחברים שהן הזמינו לחתונה.

למרות מה שההורים אומרים - כן צריך להקצות להם מקום. מגיע להם לשבת, מגיע להם מקום לשים את הדברים, לנוח, לאכול. בטח ובטח שזוג הורים אחד מצפה למקום לשבת, אי אפשר לעשות איפה ואיפה....
נכון שההורים מסתובבים - אבל לא מסתובבים כל הזמן! הרי עושים הרבה מינלינג בקבלת פנים.
לא חייבים לעשות "שולחן הורים" מיוחד, אפשר להושיב אותם יחד עם קרובי משפחה אחרים, גם אם הם ביחד וגם אם הם מפוצלים.
לעצמכם - אין טעם לשמור מקום.
אתם באמת תסתובבו כל הזמן. האולם גם ידאג לכם לאכול לפני (ותאכלו!) .אנחנו בזמן האוכל הסתובבנו בין השולחנות. אם תרצו לשבת לרגע - יהיה מי שיפנה לכם מקום, או ידאג לכם לביס.
אני זוכרת שאחותי תפסה אותנו פתאום ופקדה עלינו לאכול ביסים מהסטייק שלה

yael rosen

New member
מסכימה עם כולם - צריך להיות מקום

צריך להיות מקום לכולם/ן, להורים - בוודאי, לא הייתי אפילו להתלבט - תנו להם להחליט אם רוצים לשבת או לא.
ובעיני, גם לכם צריך להיות מקום לשבת.

מצורפת תמונה של המקומות שלנו.. שכמובן לא זכינו לשבת לאכול שם (כי אכלנו עם החברים בשולחן אחר), אבל כיף היה לדעת שיש מקום שלנו

yael rosen

New member
לא הייתי אפילו להתלבט

כל הכבוד לי

לא הייתי אפילו עוצרת להתלבט

אישורי הגעה

היי,
החתונה מתקרבת בצעדי ענק ועדיין לא סגרנו הכל...
יש הרבה מוזמנים שברור שיגיעו לבד, אבל יש גם לא מעט כאלו שאין לי מושג אם יגיעו לבד יגיעו ואם בכלל...
לגבי אם הם יגיעו, את זה נבדוק באישור הגעה, אבל האם זה נהוג לשאול "האם תגיע לבד?" נראה לי קצת חצוף.

ומה לגבי המוזמנים של ההורים?
עשיתם להם גם אישורי הגעה? או שההורים עשו?

לדעתי לא חצוף בכלל לברר

הניסוח שאני השתמשתי בו הוא פשוט לא "האם אתה מגיע לבד?" אלא "עוד מישהו מגיע אתך?" גם שמעתי על אנשים ששואלים "כמה מגיעים?" וכאלה.

אצלנו ההורים עשו לאורחים שלהם ואנחנו עושים לאורחים שלנו.

haych

New member
לא ממליצה שההורים יעשו

אני עשיתי את אישורי ההגעה לכל האורחים, וקיבלתי לא מעט תשובות שונות ממה שההורים קיבלו ("את לא צריכה להתקשר למשה, הוא אמר שהוא מגיע!")
בנוגע לנוסח, (הצגתי את עצמי מטעם האולם) שאלתי "כמה אנשים תיהיו?"

Princess Lotta

New member
איך רושמים הורים גרושים בהזמנה?

ראיתי שתי אפשרויות, כאשר אמי לא נישאה מחדש או השיבה את שם נעוריה, או לרשום את שמותיהם אחד מתחת לשני, או לרשום אותם באותה שורה אך בנפרד, כל אחד עם שם המשפחה.

מה עדיף/מקובל יותר?

תודה!

ray of light

New member
אנחנו רשמנו אחד מתחת לשני

אבל אצלנו זה היה סימטרי משני צידי ההזמנה כי שני זוגות ההורים גרושים.
בכל מקרה לי נראה שאפשר את שתי האפשרויות, מה שנראה לכם יותר מתאים.

JewelStone88

New member
ככה

שם אם הכלה ושם משפחתה
שם אב הכלה ושם משפחתו

שם אם החתן שם אב החתן ושם משפחתם

הזמנות - שתי התייעצויות

1. שמתי לב שבהזמנות מחו"ל לא נהוג לציין את שמות ההורים, ואילו בארץ (בינתיים) תמיד מציינים אותם. יש לזה סיבה מיוחדת?
2. אני מתלבטת אם להדפיס הזמנות לכולם, או רק לקהל המבוגר יותר... ולצעירים לשלוח גרסא מקוונת. נראה לכם שזה בעייתי? אנשים עלולים לשכוח אם אין להם פיסת נייר ביד? קצת מפריע לי ברמה הירוקה...

אשמח לשמוע דעות!

Princess Lotta

New member
גם אנחנו חשבנו על גרסא מקוונת כדי לחסוך בנייר

וגם כדי שיהיה משהו עדכני לצעירים, אבל לאחר התייעצות עם חברים ומכרים הבנו שהקטע המסורתי של לכבד אנשים בהזמנה פיזית בדואר/מסירה ידנית (עדיף) עדיין חשוב לאנשים מאוד...

מעבר לזה רצינו ליצור הזמנה שתפנה לאתר עם מערכת אישור מקוונת ומאחר ואנו מעצבים ומכינים את ההזמנות בעצמנו (קונספט, עיצוב, טקסט וכו') פשוט לא נותר לנו זמן...

למעלה