היי
שאלה קצת מוזרה על מפגש משפחות..

lucia5

New member
היי
שאלה קצת מוזרה על מפגש משפחות..

קוראת כאן הרבה אבל לא כל כך כותבת, מקווה שזה בסדר שאני צצה

אנחנו זוג מעורב, הוא אנגלי ואני ישראלית. גרים באנגליה ומתחתנים כאן. המשפחה הנהדרת שלי מגיעה לחתונה, שהולכת להיות פצפונת - רק המשפחה, הורים ואחים וזהו.
שתי המשפחות שלנו ייפגשו לראשונה בערב שלפני החתונה --- אתן יכולות לתאר לעצמכן את רמת הלחץ

כולם בצד שלי דוברי אנגלית טובה אז אני לא לגמרי מודאגת מההיבט הזה, (אם כי יש למשפחה של בן הזוג מבטא צפוני די כבד..) אבל אמא שלי הציעה שאולי נארגן איזושהי דרך מעניינת להכיר את כולם, כי זאת הפעם הראשונה וכנראה היחידה שכולם ייפגשו וחבל שיצא בסוף שאח שלי דיבר עם אח שלו, אמא שלי עם אמא שלו ובזה בערך נגמר העניין..
וכאן נתקעתי לחלוטין ואני פונה אליכן - יש לכן אולי רעיונות איך לעשות את זה??? זו שאלה לא חתונתית במיוחד מצד אחד, אבל מצד שני אני מניחה שערבוב המשפחות זה לחץ שמוכר לכולכן

רעיונות או שיתופי חוויות יתקבלו בהערכה רבה!!!

elinoket

New member
אי אפשר שהם יכירו כמה ימים לפני?

כמה זמן לפני הם מגיעים לארץ?
אם הם בחו"ל האופציה היחידה שעולה לי זה שיחת וידאו בועידה עם כולם חחח זה יכול להיות מעניין

lucia5

New member
המשפחה שלי מגיעה לאנגליה יום לפני

החתונה. כן, זה לחוץ אש, אני יודעת.. אנחנו חיים על הקצה

אני פשוט חושבת שכל מיני משחקי "השם שלי וחיה שמתחילה באותה אות" זה קצת דבילי כשמדובר בקבוצה של 14 אנשים מבוגרים, אבל אני לא מצליחה לחשוב על שום דבר הגיוני אחר..

iritki

New member
מנסה לעזור

שכל אחד ייספר סיפור מפדח/מצחיק/מוזר שקרה לו עם אחד מכם.
שובר קרח וקשור לחתונה.
ואם שני הצדדים מכירים אתכם טוב אז דברים כמו " למה הם מתאימים", ו"מה יעצבן אותם גם בעוד 70 שנה כשהפ ביחד זקנים".

ואפשר לענות מראש על השאלות האלה, לחלק את המשפחות לשתי קבוצות מעורבות (לא משפחה אחת מול השנייה) ואז לתת להם לענות עליהם כקבוצות.
או לשאול את השאלות בתור סוג של חבילה הגיעה.

ronitvas

New member
אוכל ואלכוהול

מניסיוני רב השנים, העניינים זורמים מאוד יפה גם בלי התערבות.
כולם מתרגשים, הסיפורים מתחילים לזרום בלי שליטה.
תמיד אפשר לכוון את השיחה לנושא החתונה וההתרגשות, אבל אני מאמינה שהכל יזרום

ואם לא זורם, תרימו עוד כוסית

nenarey

New member
אתם יכולים לארגן משחק שאלות

את יכולה לכתוב כמה שאלות כלליות על כרטיסיות, ולעשות מין "סבב" כזה שכל אחד נדרש לשבת לשיחה של אחד על אחד עם אחד החברים במשפחה השנייה ולדבר על הנושא שכתוב בכרטיסיה. השאלה יכולה להיות מה אתה רוצה לעשות בחיים, מה החלום שלך, מה הזיכרון הכי יפה שלך מהחתן/כלה. זה יחד עם עוד כמה דקות של סמול טוק וככה יצא שלכולם הייתה הזדמנות לשוחח עם כולם. וכמובן שאלכוהול צריך להיות חלק בלתי נפרד מהעניין...

לא הייתי עושה הפעלות

הם לא ילדים קטנים. לדעתי גם אם לא תעשי שום דבר מיוחד זה יהיה בסדר גמור ואנשים יתמנגלו וידברו אחד עם השני.
אבל אם ממש רוצה לעודד אותם לדבר, אפשר להכין מראש כרטיסי הושבה ולהושיב אחד מכל משפחה, לסירוגין. ואז אין להם ברירה אלא לדבר עם מישהו חדש.

speed dating

בחלק מהזמן של הפגישה "תכריחו" את כולם להיפגש, כל אחד עם כל אחד מהאחרים למשך 3-5 דקות

זה לא ממש הפעלה, אבל סביב הניהול של זה יכול להיות קצת משעשע ויכריח אותם להפעיל את עצמם

אני מסכימה עם רונית

אוכל, אלכוהול והעבודה שלא מדובר באירוע רב-משתתפים, אמורים לעשות את הטריק.

עצם זה שלא מדובר בחתונת ענק אלא בחתונה בהרכב מצומצם ובגלל שאני מניחה שמדובר באירוע שנמשך יום שלם (כמו שחתונות בחו"ל בד"כ נמשכות) אני מאמינה שיהיה להם זמן לדבר ולהיפגש.
באופן אישי, פחות אוהבת את הרעיון של ההפעלות. מה גם שאולי האופי האנגלי של המשפחה של החתן פחות יסתדר עם זה. אם הם נשארים באנגליה קצת זמן אחרי החתונה, אפשר לארגן פינקיק או טיול משותף... אז אמנם לא יכירו כל כך לפני, אבל יכירו אחרי.

lucia5

New member
אתן פשוט נהדרות!!!!

גם רעיונות וגם נקודות טובות לחשוב עליהן, לא יכולתי לבקש יותר מזה

רשמתי הכל לעצמי כדאי שלא אשכח, נראה לי שאשלב בין כל הרעיונות שלכן כדי ליצור משהו קליל שלא יהיה יותר מדיי 'הפעלתי'!
תודה רבה רבה רבה

למעלה