טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 30/01|*

מקווה, רב והדרכת כלות דרך צוהר

קבענו פגישה בצוהר לעוד שבועיים, כאשר החתונה בתחילת אפריל.
אנחנו מתכננים לקחת רב והדרכת כלות מצוהר.
האם צריך לקבוע עם רב שלהם מעכשיו? או לחכות לאחר הפגישה איתם שהם יתאמו לי רב?
יש אפשרות לבחור או לבקש "סגנון" מסוים?

אני קצת לחוצה שלא נמצא רב בזמן...

לגבי מקווה, כמה זמן מראש צריך לקבוע איתם? אני רוצה לטבול יומיים לפני החתונה, אבל אני עדיין לא יודעת אם צוהר יאשרו לי מראש.

אני סתם לחוצה? או שכדאי להזיז את העניינים האלה ולסמן עוד "וי"?

Sofi Sh

New member
בעיקר סתם לחוצה :)

אז ככה, צוהר עובדים ממש ממש מסודר, אז כנראה שהם כבר יזיזו את העניינים, אבל רק שתדעי, שם של רב יתנו לכם בערך חודשיים-חודש וחצי לפני החתונה, אם זה מאוד עקרוני לכם אפשר להתקשר לצוהר ולבקש לקבוע יותר מוקדם. לגבי סגנון רב- בוודאי שאפשר לבקש, יש לכם מקום לזה בטופס שלהם באתר...שימי לב שאם יש דברים ספציפיים שחשובים לכם,צריך לציין אותם מראש (לדוגמה, לי היה חשוב לתת לחתן טבעת והסתבר שהרב שקיבלנו לא הסכים שזה יהיה מתחת לחופה וקצת התבאסתי מזה, אז עדיף לבקש מראש).
לגבי מקווה- בעקרון רוב הרבנים של הצוהר יאשרו גם יומיים לפני, לי הרב אישר בלי בעיה ("מצידי תלכי לטבול עם חברה בים").
למקווה מומלץ להתקשר כמה שבועות לפני, בעיקר כי כלות טובלות ראשונות ועדיף לתאם את זה. אני התקשרתי ברגע שידעתי איזה מקווה אני רוצה (שאלתי את מדריכת הכלות שלי, וטוב שכך, כי הסתבר שהמקווה שבניתי ללכת אליו שנמצא ממש ליד הבית, היה לא מומלץ בעליל...)

וזהו, נראה לי :) מה שטוב בצוהר הוא שהם מאוד זמינים במיילים למענה על כל שאלה, אז את יכולה להתכתב איתם ולקבל מענה לשאלות מציקות :) בהצלחה!

orangeada

New member
לנו היה חשוב רב ספציפי אז הודענו

לצוהר שזה שירות שלא נצטרך. האמת בהתחלה ניסינו שהם יתאמו לנו איתו,- רשמנו את שמו בבקשות המיוחדות אבל אחרי שראינו/ הבנו שזה יקח זמן, ופחדנו שהוא "ייתפס" - עשינו זאת לבד והודענו לצוהר.

venus1112

New member
רב דרך צוהר

אני מקווה ששרשרתי במקום הנכון :)

רציתי להתייעץ אתכם לגבי סגירת רב דרך צוהר,
האם יש לזה חסרונות? (כמו מבחר מצומצם ולא איכותי?)
האם מישהי התחתנה עם רב של צוהר ויכולה להמליץ עליו?

תודה מראש!!

JewelStone88

New member
מבחר לא איכותי?

חמודה זה אלה אנשי דת, לא ירקות בשוק.
קצת כבוד לא היה מזיק לך.

soosh1

New member
אולי התנסחות לא נכונה אבל קצת הגזמת בתגובה

לדעתי.. בכל זאת זה המקום לשאול שאלות מכל הסוגים ואפשר לדעתי להבין שהיא לא התכוונה בזלזול אלא פשוט ביטאה חשש לגבי רב לא טוב (וזה נכון לגבי כל ספק)
לגבי השאלה שלך, אני לא מכירה רבנים מצוהר אבל הבנתי שאפשר גם לבחור רב חיצוני ולהגיד להם שכבר בחרת ואת רוצה את כל שאר השירותים.. ככה תוכגלי לבחור לפי המלצה ולהיות בטוחה מי מחתן אותך והאם הטקס שיעביר יהיה תואם למה שאת ובן זוגך רוצים.. (הייתי ממליצה גם להגדיר מה אתם רוצים לדוגמא טקס ארוך/ קצר, שיקריאו את הכתובה או לא, רב ששר חלק מהטקס, רב שמכניס הומור, האם תרצי גם את להגיד משהו משלך בחופה או לתת טבעת, ויש עוד הרבה דברים..)

אנדי120

New member
אל חשש

הרבנים של צוהר הם מאוד איכותיים. נוטים לחשוב שחינם זה בררה, אבל זה לא תמיד נכון. אנחנו התחתנו עם יהודה דהן מצהר , הוא גר בלוד ולגמרי הייתי מתחתנת איתו שוב. בתור בחורה חילונית שמאוד לא רצתה להתחתן ברבנות וסולדת מאוד מהדת, הוא עשה כל שביכולתו בשביל להרגיע אותנו ולערוך את הטקס בדיוק כמו שרצינו - מבחינת אורך, תוכן, מה להגיד, מה לא להגיד... הוא היה מקסים ואני ממליצה עליו מאוד.
אם יש לך עוד שאלות בקשר לצהר, את מוזמנת לפנות אלי גם בתיבת מסרים הפרטית :)

venus1112

New member
התנצלות

באמת שלא התכוונתי לזלזל, זו לא היתה הכוונה בכלל ובאמת הייתי צריכה להתנסח קצת אחרת..
בכל אופן המון תודה על התגובות..אני פשוט באמת קלולס לגבי הנושא..

אנדי120

New member
בקטנה

בסך הכל בשביל זה נועד הפורום, בשביל שנוכל להתייעץ אחד עם השני ולהרגיע חששות. זה באמת יכול להיות מלחיץ.. נראה לי שכולם הבינו שהכוונות שלך יצאו טובות, גם אם אולי יצא עקום

liza1988

New member
רבנות - מה התהליך ואיפה מתחילים?

היי כולם :)

בחרנו להתחתן דרך הרבנות, אישית כל נושא הדת הוא ממני והלאה אבל זה חשוב לבן זוג אז החלטנו ללכת בדרך הזו.
אנחנו חצי שנה לפני החתונה.

אז בתור מישהי חסרת מושג, אשמח אם תוכלו לעזור לי לעשות סדר במה בדיוק אנחנו צריכים לסגור לפני החתונה ברבנות
מתי להתחיל כל דבר? מתי אנחנו פותחים תיק ברבנות? מתי לוקחים את הכתובה?אני פשוט לא יודעת איך כל התהליך מתבצע:/
פשוט אין לי מושג...

אציין שלא נולדתי בארץ. אמי הסדירה את כל המסמכים שלה בקשר להוכחת היהדות שלה אבל הבנתי שזה לא מספיק. האם גם אני צריכה להוכיח את יהדותי? האם מישהי נתקלה בדברים כאלה?

תודה

חתונה חילונית וכתובה

שלום,
אנחנו עורכים חתונה חילונית ואני מתלבטת בקשר לכתובה.
ממה שקראתי פה, אין בעיה לכתוב כתובה לבד, שם נפרט את כל המחויבויות שלנו אחד כלפי השני ללא קשר לדת.

אני רק רוצה לוודא ולברר עם כאלו שעשו את זה, כי אחרי הכל אף פעם לא הייתי בחתונה ללא רב ואני לא יודעת איך זה יהיה.
עורך הטקס שיהיה לנו הוא לא עורך מקצועי אלא חבר משותף שניתן לו לקרוא משהו שנכתוב על ההיכרות שלנו ועל הטקס ומה שהוא מסמל בשבילנו.
האם צריך גם כתובה?
זה יהיה בסדר אם אני אערוך קובץ WORD, אכתוב "כתובה" מלמעלה ואכתוב את המחויבויות שלנו אחד כלפי השני? (נהוג להקריא גם את הכתובה הזאת בטקס חילוני?).
האם אפשר חהחליף את המילה "כתובה" במשהו אחר? (איכשהו זה מאוד מתקשר לי לדת ואניי לא בטוחה שאני רוצה את זה ככה).

butwhy

New member
אנחנו לא עשינו

התחתנו חתונה אזרחית בחו"ל ואז טקס חילוני בארץ שערך חבר ילדות. עניין הכתובה בשום שלב לא עלה לי אפילו לראש, אולי משום שכמו שאמרת, גם לי זה מאוד מתקשר לטקס הדתי.
לא הייתי בטקס חילוני שבו הקריאו כתובה, אבל כל היופי בטקס כזה הוא שאת יכולה להחליט בדיוק מה את רוצה שיהיה בו

Hadar112

New member
מישהו יכול לעשות לי סדר? :(

קצת הלכתי לאיבוד בכל עניין צוהר... אני מאוד רוצה לסגור מראש עם רב של צוהר, לשריין את התאריך כבר מעכשיו, אבל בצוהר אמרו כי לא ניתן וכי הם 3-4 שבועות לפני החתונה משדכים לנו רב. בנוסף, קראתי המון תגובות וחלק אומרות שלא ניתן לסגור מראש עם רב של צוהר, וכי יש לחכות שצוהר ישדכו לנו רב (לפי הבקשות שלנו), וחלק אומרות כי כן ניתן לסגור!!!

אני קצת לחוצה ובעיקר מבולבלת...מה נכון??

תודה למשיבים :)

תותית1212

New member
לדעתי

היי!

לדעתי את יכולה למצוא עצמאית רב שעובד גם דרך צוהר, ולסגור איתו מעכשיו. כך אנחנו עשינו עם הרב המקסים שלנו- חיים הבלין.

אם את לא מכירה רבנים, את יכולה לחכות ל-4 שבועות לפני החתונה ואז צוהר ישדכו לך רב.

ממליצה להתחיל לחפש עצמאית ואז תהיי מסודרת!
עוד כמה זמן החתונה?

Hadar112

New member
תודה על המענה :)

האמת שיש עוד זמן.. ספטמבר.. אבל קראתי פה שלצוהר יש מכסה מסוימת של חתונות לחודש, ואם עוברים אותה, אז כמובן שאין רב פנוי... ולכן, אני מאוד חוששת לחכות להם.
ובנוסף, קראתי שכדאי להירשם כמה שיותר מוקדם מראש, כדי להבטיח לעצמי רב, אבל האם מדובר בהרשמה באתר או פתיחת תיק?! כי נכון לעכשיו, ניתן לפתוח תיק 3 חודשים לפני החתונה...

:'(

תותית1212

New member
אכן

את הבקשה באתר את יכולה למלא אפילו היום.
להגיע אליהם הם מבקשים רק 3 חודשים לפני החתונה, ואכן יכול להיות שיהיה מאוחר מדי עבור רב.

מה שנשאר- לחפש לבד רב שעובד עם צוהר- שהסגנון שלו מתאים לכם ואולי תרגישו אליו איזשהו חיבור אישי ולקבוע איתו מעכשיו.

אני בטוחה שיעזרו לך כאן עם המלצות לרבנים.

Hadar112

New member
אבל אני לא מבינה...

הרי ניתן לפתוח תיק רק שלושה חודשים לפני, אז איך זה שחייב לקחת את הסיכון שלא יהיה רב פנוי?? :( (במידה ונחכה לצוהר לחפש לנו את הרב).
ועוד שאלה, אם נמצא רב מצוהר ונסגור איתו מראש תאריך, זה אומר שיהיה עלינו לשלם לו? (לא שיש לי בעיה לשלם, פשוט אני יודעת שרבני צוהר לא לוקחים תשלום עבור עבודתם..)

תודה!

תותית1212

New member
לגבי תשלום

כל רב פועל אחרת, יש רבנים שיגבו תשלום מלא (אפילו עד 1000)ש״ח) ויש רבנים שיגבו תשלום רק עבור הנסיעות- כמו שנהוג דרך צוהר.
זה תלוי ברב שתבחרו ואכן זה שיקול משמעותי בבחירת רב.

לגבי צוהר- הם קצרים ברבנים וכן מעודדים למצוא רב עצמאית עד כמה שידוע לי. רב שעובד בצוהר עושה זאת בהתנדבות ואת מבינה שאין הרבה קופצים..

למעלה