איך לעזעזל בוחרים צלם?!

hadasa81

New member
איך לעזעזל בוחרים צלם?!

יש כל כך הרבה, הכל נראה פחות או יותר אותו דבר.
אנחנו עושים חתונה בתקציב ממש מצומצמם שני הדברים היחידים שחשובים לי זה לעשות איפור ושיער אצל מישהי ספציפית והצילום, יש חברה שאהבתי אבל הם ממש יקרים=10,000 כשכבר קיבלתי הצעות ב3000 בערך, גם ככה זאת חתונה קטנה, לא בטוחה שאני רוצה ריקודים בכלל ובודאות לא רוצה מקדימים אז אני כבר אומרת לעצמי מה זה משנה פשוט תיקחי מישהו, אבל כמובן שאני רוצה להיות מרוצה.
למישהו יש הצעות...?
וגם לגבי וידאו אם כבר אני כותבת- זה באמת שאני רוצה משהו הכי בסיסי שיש, מישהו אחד עם מצלמה שיצלם את הטקס ויצלם קצת את האנשים שנוכל לראות את זה עוד כמה שנים ולהיזכר, לא צריכה וידאו סטופ מושן (עד כמה שזה מהמם) ולא ממש צריכה ויאו ערוך.

רעיונות...?

MidnightNoa

New member
הדרך הכי טובה לבחור צלם

היא לפי הדינמיקה שיש ביניכם. צלמים טובים יש המון, אבל לא עם כל אחד תרגישו נוח ונעים במשך יום שלם בו הוא/היא מלווים אתכם.
אם נפגשתם עם מישהו והשיחה זרמה והיה לכם כיף - זה הצלם שלכם.

Ruby Gem

New member
איך בוחרים צלם

מחפשים באינטרנט איזה שניים- שלושה צלמים שאת מתחברת לסגנון שלהם, ומחפשת עליהם ביקורות.
אם הסגנון מוצא חן בעינייך ויש בעיקר ביקורות טובות- קובעים פגישה.
ואז רואים מי מתאים לך מבחינת המחיר, אבל מעבר לזה והכי חשוב - אם יש לך כימיה עם הצלם.
בוחרים צלם שמתחברים אליו, שיש את ה"קליק" הזה.

הצלם שלנו היה אלוניס צילום, הוא אמנם הרבה יותר יקר ממה שאת מחפשת, אבל אנחנו לקחנו גם וידאו עם עריכת DSLR ומגנטים. אז אולי בשביל כמה שעות של החתונה עצמה ובלי עריכה של הוידאו- אז זה ייצא לך יותר זול.

אני חושבת שהצלם זו ההוצאה הכי גבוהה- אחרי אולם.
השאלה עד כמה זה חשוב לך.
ראיתי צלמת במחיר של 4000 ש"ח (בערך, לא זוכרת מחיר מדוייק)- אבל אין מה להשוות מבחינת סגנון ולא מבחינת איכות.
החלטתי לשלם יותר- כי התמונות והסרט זה הזיכרון החומרי שנשאר, ולי זה היה חשוב מאוד.

אגב, אם את רק רוצה מישהו שיצלם קצת את הטקס מבלי לערוך - אולי שווה לבדוק אם יש איזה חבר שמוכן לצלם בשבילכם.

dslr

dslr זה סוג של מצלמות, הכוונה היא למצלמות רפלקס דיגיטליות (כאלה שאפשר להחליף עדשות בהן).
המושג התחיל להיטמע בתחום החתונות בעיקר בהקשר של צילום וידאו, היום כבר פחות נהוג לצלם עם מצלמות ענקיות שנשענות על הכתף אלא עם אותן מצלמות קטנות- רפלקס או dslr שרואים את צלמי הסטילס איתם.
היות והן מאפשרות לצלם וידאו באיכות מדהימה (היום מצלמים איתן אפילו סרטי קולנוע). צילום וידאו בdslr מאפשר צילום יותר דינאמי, קולנועי וקצבי יותר בדרך כלל.
זה מזמן צילום אחר לגמרי מצילום במלמות הכתף הגדולות היות וניתן לנוע בקלות איתן. בנוסף הרבה צלמים שמצלמים בdslr ווידאו עורכים את הסרטים באותו האופן של מצלמים- שוטים קצרים יותר, עריכה קצבית, הרבה פעמים הם עורכים את הסרט לקליפים וסרטונים קצרים לפי נושאים.
מקווה שעזרתי =)

מבקשים המלצות בפורום!

חשוב לצמצם את הרשימה לשניים-שלושה מובילים שמתאימים לכם מבחינת התקציב ושראית באינטרנט עבודות שאהבת + קיבלת המלצות.
קובעים פגישות עם שלושתם - בהנחה שהם פנויים בתאריך שלך (שואלים אותם מראש- לפני הפגישה). בוחרים לפי הכימיה אתם והתחושה שאתם מקבלים מהם.
חשוב לבחור ספק שייתן לך תחושת ביטחון.
כדאי לבקש מהצלמים לראות רצף אחד מחתונה אחת שמצולמת מההתחלה ועד הסוף. ככה תוכלי להתרשם מתמונות מאירוע אחד ולא מאוסף של התמונות הכי טובות שאותו צלם צילם.
צריך לקחת בחשבון שיש צלמים שאפשר לראות את תיק העבודות שלהם והוא יהיה מלא בתמונות יפות, מקוריות, צבעוניות ומיוחדות - אבל זה הדברים הכי הכי טובים שלו.
כשרואים אירוע אחד מההתחלה ועד הסוף רואים יותר טוב ומבינים שלא כל התמונות מקוריות ומיוחדות, אלא יש גם תמונות סטנדרטיות. זה בסדר גמור אבל לראות אירוע אחד- מההתחלה ועד הסוף עוזר להבין טוב יותר מי הצלם מאשר לראות אוסף של העבודות הכי יפות שלו.

המלצה שלי - אורלי פרל ניר...

מקסימה מאוד... כייפית...
ומקצוענית אמיתית

* אנחנו מתחתנים עוד שבועיים...

אולי זה יעזור לך טיפה.

זה באמת ממש קשה כי היום יש פערים מאוד גדולים באיכות ובמחיר בהתאם.
אני ממליצה לך לקחת צלם שלמד לימודים גבוהים בצילום כי באמת יש הבדל גדול בין אדם שלמד ארבע שנים צילום לאדם שרק קנה מצלמה.
אני כל כך מבינה אותך! את לא צריכה לשלם המון כסף או להתפשר ולקבל איכות גרועה.
אבל יש המון צלמים בטווח מחירים שפוי בלי להתפשר על האיכות, אני רוצה להאמין שאני כזו.
את מוזמנת להסתכל בדף המקצועי שלי ( הקישור נמצא בחתימה).
יום נהדר! ואל תתיאשי!!

צילום חתונה קטנה

אני מתאר לעצמי שלפחות חלק מהצלמים יוכלו לבוא לקראתך במחיר במידה ואת לא רוצה צילומים מקדימים וגם הריקודים יהיו מצומצמים יחסית. כמובן שהמחיר יכול להיות תלוי גם בתאריך החתונה, כל צלם יעשה את שיקוליו הוא.
בכל מקרה, קחי בחשבון שההבדל בין חבר עם מצלמה, לבין צלם מיקצועי הוא שמים וארץ.
לגבי צילום הוידאו, הייתי ממליץ לך לחפש סטודנט לצילום. יש פורומים בהם את יכולה לפרסם ואני מאמין שתקבלי מספיק פניות.
שיהיה בהצלחה :)

מלך שלך

New member
חברים שלנו סגרנו צילום וידאו וסטילס ב 1.800 ש

יש חברה שניקראת טאץ' תקליטנים וצלמים ויש להם כל מיני דילים לאירועים ,סגרו איתם צילום וידאו וסטילס,תמונות ללא הגבלה על גבי דיסק +100 תמונות מפותחות עם אלבום מהודר דמוי עור ,3 עותקי די וי די עריכה מלאה כל זה ב 1.800 ש''ח מחיר מעולה,יש להם דף בפייסבוק שניקרא טאץ' תקליטנים וצלמים יש דוגמאות של עבודות שלהם.

למעלה