דרושים טיפים ליום החתונה עצמו

coral chan

New member
תודה רבה
שלחתי לך מסר

iritki

New member
מוסיפה דברים שנראה לי שלא ראיתי כתובים פה

נעליים להחלפה
רשימת ישיבה של האוחרים מודפסת - בשביל מי מטעמכם שדואג לזה מול האולם
רשימת ספקים רלוונטיים וטלפונים מודפסת - כנ"ל. אצלי זה כלל טלפון של הרב, מנהל האירוע, מחזיקי החופה, העד, הצלם, הדיג' המאפרת והמאפרת שבאה לאולם. (שהייתה מעולה ומצאה אותי בעצמה כשהיה צריך גם כשאני בכלל שכחתי).
ברכת כלה אם את מברכת.
מטען לפלאפון - לכל צרה. למרות שאני בכלל לא הסתובבתי עם הפלאפון באותו יום.
טבעות, שאל, הינומה וכאלה היו איתנו כל הזמן. אבל כסף לספקים (שסודר במעטפות מראש כמובן) נתתי לאמא שלי שתדאג לזה למשל.

וטיפ לגבי הטבעות ודברי ערך - שהנהג ו/או המלווה ישמרו עליהם ועל האוטו טוב כי כבר שמעתי על זוג שביום החתוה בזמן הצילומים םרצו להם לאוטו ולקחו דברי ערך כאלה ואחרים.

והכי הכי חשוב - להינות מהיום הזה !

כמה טיפים קטנים

היי לך,

יש כמה דברים שכדאי לארגן ערב לפני כדי שהיום עצמו יהיה חלק וללא תקלות:
* קיט מוצרים עבורך, הכוונה לפלסטרים, מסיר כתמים, פודרה לתיקוני איפור, פלסתרים ורפידות נעליים, דיאודורנט. בעצם כל דבר שנראה לך שימושי.
* כדאי להכין את התשלום עבור כל הספקים כולל הטיפ מבעוד מועד, זה יחסוך לכם הרבה מאוד כאב ראש ביום עצמו.
* מומלץ ללבוש שמלה או חולצה שאפשר להוריד מבלי להעביר דרך הראש, למשל שמלת מעטפת או חולצה מכופתרת, כך שהאיפור שלך לא יינזק
* להכין למלווים ולמשפחה רשימה מודפסת עם הטלפונים של כל הספקים, למקרה ש-
* להכין מראש את המלווים לתפקיד שלהם במהלך האירוע: לוודא שהכל מתקתק ולהסיר מכם את הדאגות הטכניות.
* אם אתם לא ישנים בערב הכלולות בבית, אז כמובן לארגן תיק ממש כמו שמארגנים לחופשה

חוץ מזה, התאריך שלך ממש קרוב, כמה מרגש :) שיהיה במזל!

טל והדר,
כלות אורבניות

anastasiar1990

New member
תמיד מדברים על מלווים

ממ..סליחה על הבורות :) אבל מה תפקיד המלווים מה זאת אומרת מלווים?

haych

New member
מלווים

כ"א יכול להגדיר את התפקיד שלהם בצורה שונה, בהתאם לאופי החתן/כלה ולאופי החתונה.
יש כאלה שאוהבות הרבה מלוות וכאלה שאוהבות רק אחת, או בכלל לא.
בעקרון המלווה היא יד ימינך. דואגת שתאכלי ותשתי, עונה לטלפונים שלך, מטפלת בבלת"מים, מרגיעה, יכולה לדאוג לאווירה כמו מוסיקה או פינוקים אחרים. זו אמורה להיות מישהי שאת סומכת עליה, שתשרה עליך רוגע (אני כותבת בלשון נקבה אבל זה גם יכול להיות מלווה זכר...)

לדוגמא: אני ליוויתי את חברה שלי יחד עם עוד 3 בנות. היא הייתה ממש חולה אז כל פעם מישהי אחרת דאגה לתרופות סבתא. עזרנו לה בהתלבטויות שעלו בזמן האיפור, בבוקר הוצאנו אותה לארוחת בוקר, עשינו לה זר בהפתעה אחרי שהיא החליטה לוותר על זר בגלל המחיר. הרגענו אותה ועודדנו אותה כשהייתה לחוצה, חילקנו סוכריות לשכנות כדי שיזרקו עליה... בצילומים החזקנו לה את הג'קט בין התמונות והבאנו לה טישו בעת הצורך...(חולה, כבר אמרתי?)

המלווה שלי החמיאה לי וחיזקה אותי בשלב ההכנות כשלא הייתי שלמה עם השיער. היא ענתה לטלפונים שלי, צילמה לפני שהגיעה הצלם, סחבה את התיק שלי עם הליפסטיק, הפלטסרים וכו', הגישה לי מים עם קש כשביקשתי, הזכירה לי לתקן איפור כל כמה שעות. באירוע עצמו היא הייתה אחראית על המפתח של החדר חתן כלה, הציעה לעזור לי לעשות פיפי (הסתדרתי לבד...) וחילקה קשקושים לרחבה. בין שוט לשוט היא דאגה שאשתה.

אצל החתן המלווה הוא בד"כ הנהג. בד"כ הוא מעביר את היום בכייף עם החתן עד לשעות הצהריים. אצל בעלי הם ישבו על בירה ואכלו צהריים ואז הלכו יחד לארגן את הרכב-לשטוף ולקשט. הם אספו את הזר שלי ובאו לאסוף אותי. ת'כלס חוץ מלארח לו חברה ולהסיע אותנו לא היו לו יותר מדי תפקידים.

בגדול-המלווים אמורים להיות הראש שלכם בזמן שאתם לחוצים ולא מפוקסים, להרגיע ולפנק. :)

וואו, כמה חפרתי...

Ruby Gem

New member

אמא והאחיות שלי היו המלוות שלי.
הן באו לבלות איתי במלון לפני שהמאפרת באה, אחותי צילמה כמה תמונות למזכרת לפני שהגיע הצלם, הלכו להביא לי לאכול (לא שהייתי מסוגלת לאכול יותר מדיי).
היה לי ממש חשוב שהן יהיו איתי ביום הזה.

המלווה של הבחור היה החבר הכי טוב שלו מהבי"ס. הוא דאג להקפיץ אותי למלון בבוקר, אחרי זה הוא עזר בקישוט האוטו, היה הנהג שלנו, רץ להביא את ההינומה ששכחתי, התלווה לצילומים, ובכלל - מאוד עזר לנו ביום הזה. הוא אפילו עמד בחופה.
(כל החברים צחקו על זה שרואים אותו בכל מקום לאורך כל סרט החתונה שלנו).

בקיצור, מלווה זה האנשים שירגיעו אותך, שידאגו לך ויהיו סוג הסנג'רים שלך

coffeetoffy

New member
אמא ואחות נחשבות מלוות?

אז היו לי 5

המלוות שלי (3 חברות) יצאו איתי לילה לפני, בבוקר אכלו איתי ארוחת בוקר ושעשעו אותי, הרגיעו את הרוחות, עשו הפרד ומשול כשהיה קשה עם אמא ואחותי, זרקו סוכריות, דאגו לדברים שצריך לחלק לאורחים, עזרו לאמא ואחותי להתלבש, ניסו לעזור לי עם השמלה אחרי פיפי (בסוף החלטתי להתפשט לגמרי ולהתלבש מחדש), ובעיקר החזיקו לי את היד ברגעי לחץ.

ממליצה בחום למצוא מישהי שתרגיע אותך ביום המרגש הזה!

rivkuntz

New member
רוצה את השלט שלנו?!

בדרך לחופה, לפני החתן והכלה - "נא לכבות פלאפונים" -
היה אדיר, אנשים צחקו ממנו

ןהעיקר - לא היה לנו חצי צילצול מפריע.

rivkuntz

New member
השלט

בחינם, כמובן,
כל עוד תשמרי עליו ואחרי החתונה תפרסמי אותו כאן בפורום, לכלה הבאה :)

(אני מכרמיאל, הראשונה שתבוא, הוא שלה :) )

מגניב, אני מודיע בתחילת החופה

בחופה האחרונה החתן נזכר בזכותי להשתיק את הטלפון

הטיפים שלי

להחליט מראש מה את לובשת בזמן האיפור / שיער. כדאי ללבוש בגד שיהיה נוח להוריד בלי להרוס את התסרוקת וחשוב שיצטלם טוב!
בגלל שאת מתחתנת בחורף - כדאי לדאוג למעיל שאפשר יהיה ללבוש בדרך הביתה אחרי החתונה, כשכבר יהיה קר. אפילו סווטשירט יעשה את העבודה. כדאי גם לדאוג למטריות בצבעים יפים שיצטלמו טוב למקרה שירד גשם בצילומים שלכם. כדאי לחשוב מראש על חלופות לצילומים מקדימים למקרה של גשם.
לחתן כדאי לדאוג לחולצה להחלפה. אצלנו, אחרי הצילומים החתן התקלח בחדר המשפחה והחליף חולצה (לחתן יש את הפריבילגיה הזו - הרבה פעמים בחדר המשפחה יש מקלחת והוא יכול להתקלח. אם זה בתוכנית, שהחתן יביא מגבת, לבנים להחלפה, שמפו/סבון).
כדאי למנות נציג מטעמכם שיהיה אחראי לראות שנושא ההושבה מתקתק. אפשר למנות נציג מכל צד - כך שיכירו את בני המשפחה. כדאי למנות מישהו אחראי ומסודר.
כדאי להכין רשימה של דברים שצריך להביא לאולם - לרשום מי מביא מה ומי דואג למה.
למשל, קשקושים לרחבה - מי אחראי להביא לאולם? אלכוהול שקניתם וכו'.
אצלנו, מראש ידענו שאת הטבעות, הכתובה והאישור של המקווה יביאו ההורים של החתן.
לבקש מאמא שלך שברגע הנכון אחרי החופה תוריד לך את ההינומה, כדי שכשכולם יבואו לחבק אותך - שלא ימשכו את ההינומה ויהרסו לך את התסרוקת.
מי אחראי להביא את הטבעות לחופה? כדאי לדאוג לזה.
אם יש בקשות מיוחדות מהספקים - כדאי להזכיר להם אותן יום-יומיים לפני החתונה. בקשות בעניין הטקס אפשר להזכיר לרב יומיים שלושה לפני ואז לחזור על זה שוב אחרי החתימה של הכתובה.
כדאי לארגן מחברת עם כל המידע שצריך לזכור.
כדאי להכין מראש דף קשר לספקים!
כדאי לדאוג לארוחת צהריים ליום החתונה. להחליט מה עושים / איפה אוכלים?

למעלה