דרושה יצירתיות!

Frau Shnorkel

New member
דרושה יצירתיות!

אנחנו שוברים את הראש כבר כמה שבועות, ועכשיו החלטתי לפנות לפורום ולראות אם אולי מכאן תגיע הישועה.

אנחנו מתחתנים בגרמניה במאי. בן זוגי גרמני וכך גם רוב המוזמנים שלנו. באיזור שלנו בגרמניה נהוג כי נערך טקס בשעת בוקר מאוחרת, ולאחר מכן הולכים החתן והכלה וכל מוזמניהם למסעדה כלשהי. שאר היום נראה בערך ככה - ארוחת צהריים, לאחריה כמה שעות בהן האורחים מארגנים כל מיני משחקים הסובבים את הזוג אבל בעיקר משתעממים עד הערב, ארוחת ערב, ואז מסיבה.

יש לנו כמה בעיות עם הנוהג הזה - אנחנו כן חייבים טקס בבוקר ורוצים מסיבה בערב, אבל לא רוצים בין לבין יום שסובב סביב אוכל (שתי ארוחות מלאות נפרדות). בשביל לפתור את זה החלטנו שנגיש ארוחת צהריים ולאחר מכן נהפוך את המקום לסוג של בר/אירוע קוקטייל, כך שארוחת הערב בעצם תהיה יותר קלילה (אולי בסגנון צלחת ומזלג לאדם). מה שיותר מטריד אותנו זה מה עושים בין ארוחת הצהריים לקוקטייל בערב (כ-3 שעות מתות) - כן, הגרמנים מצפים לכמה שעות משעממות כשהם הולכים לחתונה, אבל אנחנו לא מבינים את זה ולא רוצים את זה באירוע שלנו. הצעתי לעבור ישר למסיבה לאחר ארוחת הצהריים בדיוק כמו בחתונות שישי בארץ, אבל החצי בספק שנצליח לשכנע את האורחים שלנו בקונספט שכל כך לא מוכר להם, ככה שקשה לבנות על זה.

יש לציין שחשבנו על המון פעילויות במקרה של מזג אוויר טוב (המקום הוא על שפת אגם), אבל במאי בגרמניה עלול להיות קר וגשום ובמקרה הזה נצטרך להישאר בפנים כל היום ומכאן הבעיה. בנוסף, המקום רחוק כשעה נסיעה מהעיר בה גרים רוב החברים, כך שגם הפסקה בין ארוחת הצהריים למסיבה בערב תהיה קצת פחות פרקטית (למרות שאנחנו שוקלים את זה).

רעיונות?

ronitvas

New member
זה מייגע

ממש מבינה אותך.
אני הייתי מנסה לשכנע את הבנזוג כן להתגמש קצת בנושא.
אני מאמינה שאם אתם תהיו החלטיים ושלמים עם החלטה האורחים שלכם יזרמו איתכם ואולי אפילו יגידו בסוף שזה רעיון טוב

אבל אם לא, הייתי כן ממליצה להקדים, בלפחות שעה את ארוחת הערב. גם ככה היא קוקטיילית.
זה לא רע שהמסיבה תתחיל יותר מוקדם.
אתם רק צריכים לוודא שכל האורחים יודעים את התוכנית ולוחות הזמנים.
אני מאמינה, שכמו כאן, הצעירים שותים והרבה!!! תנו להם עוד דרינק, לטשטש את הזמנים

Frau Shnorkel

New member

כן, אין ספק שנשתדל לשכר אותם

דווקא החצי היה שמח להתחיל את המסיבה מוקדם, אנחנו פשוט חוששים שבגלל הקיבעון שקיים כאן לגבי "איך חתונה צריכה להיות" לא יהיה שיתוף פעולה. אולי יהיה, אבל מה אם לא?... אנו רוצים להיערך לזה.

בכל מקרה תודה רבה על המחשבה והמילים!

ronitvas

New member
למרות שמדובר בגרמנים

הכל עניין של הכנה נכונה.
כמה אנשים אמורים להיות באירוע, בכל שלב של האירוע.
האם יש כאלה שמגיעים לחלק מסויים ולחלקים אחרים לא?

Frau Shnorkel

New member
באמת לא ציינתי

הרוב יהיו חברים שלו ושלי, בין 30 ל-45 איש כתלות בכמה אנשים משלי יגיעו
. הרוב המוחלט יהיה שם לאורך כל היום, המשפחות הגרעיניות (סה"כ 5 אנשים) אולי יפרשו בערב.

ronitvas

New member
או קיי, אז מסיבת ריקודים מטורפת

אל תוך הלילה לא תהיה שם.
הרכב מוזיקלי זה רעיון מצויין.
תוודאי שהחלל יהיה קטן ושזה לא יראה כמו מסיבת כיתה.... מדובר במעט אנשים בסך הכל.
וככל שאני חושבת על זה הייתי כן הולכת לקונספט של חתונת יום שישי, כפי שאנחנו מכירים.
מה זאת אומרת הכנה?
לדבר איתם קודם ולהסביר שזה יהיה שונה.
תתפלאי אבל את תגלי כמה זה נעים להם להכניס קצת מדברים אחרים ומתרבויות אחרות.
להכין לוח זמנים, כפי שנוהגים בחתונות בגולה. הייתי מצרפת אחד בהזמנה.
כיוון שהחתונה קטנה, אני מניחה שאת רוב האנשים אתם מכירים טוב ומקיימים קשרי משפחה וחברות על בסיס קבוע, כך שזה לא תהיה בעיה גדולה מידי להגיד שהקונספט יהיה שונה.

Frau Shnorkel

New member
תודה רבה על הטיפים!

דווקא הדבר היחיד שהאורחים שלנו כן רוצים זה מסיבת ריקודים אל תוך הלילה
בינתיים גם חשבנו על עוד כל מיני רעיונות, יהיה בסדר!

מנסה לעזור מניסיוני

אנחנו התחתנו בדרום צרפת (בעלי אנגלי) וגם אצלנו הטקס היה יחסית מוקדם - בשתיים בצהריים.
הטקס ארך כשעה ולאחריו היה קוקטייל של כשעה שבמהלכו גם חתכנו את עוגת החתונה וחילקו פרוסות לאורחים.
בסביבות ארבע התחילה הארוחה וגם היא ארכה כשעה וחצי שעתיים. ארוחה של כמה מנות, נאומים...
למנה האחרונה העברנו את האורחים לאוהל גדול שם הם יכלו להסתלבט קצת עם קפה ועוגות לעוד איזה חצי שעה שעה.
אחרי החלק הזה היתה לנו ״אטרקציה״. הבאנו זמר פאבים סקוטי שלמעשה פתח לנו את המסיבה אבל בהדרגה. הוא שר באוהל, פתחנו את הבר ולאט לאט האווירה התחממה. בסוף השעתיים שלו האורחים כבר היו ממש משולהבים והפיקוד עבר לדיג׳יים.
אני לא יודעת כמה מזה מתאים לכם אבל נסו למשוך כל חלק כמה שיותר זמן ולהכניס אולי פעילות חצי מסיבתית תמשוך עד המסיבה עצמה.
את יכולה לקרוא עוד בקרדיטים שלי בשביל יותר פרטים ומזל טוב!

Frau Shnorkel

New member
איזה קרדיטים!!!

ואני רק באמצע! אתם מקסימים והחתונה שלכם משאירה אותי פעורת פה! יש קרדיטים גם לבייבי? :)

תודה רבה על הטיפים. מוצא חן בעיניי הרעיון של משהו "מסיבתי" שיכניס את כולם לאווירה, נתת לי חומר למחשבה! תודה! ועכשיו חוזרת לחפור בקרדיטים שלך

איזו חמודה, תודה

עבר כל כך הרבה זמן אבל תמיד כיף לשמוע. אנחנו כבר עם שני בייביס, אבל בלי קרדיטים

למעלה