חתונה דרך קמילה בפראג

Piece of Wood

New member
חתונה דרך קמילה בפראג

מתנצלת על ההודעה החדשה, לא מצאתי שרשור מתאים

אני מחפשת מישהי שהתחתנה דרך קמילה בפראג בשביל לשאול כמה שאלות בפרטי...

בנוסף שאלה כללית - יש שאלון שצריך לשלוח לה ואני צריכה להחליט מראש על שינוי השם משפחה, כלומר מה השם המשפחה המשותף שלנו/שם נוסף/שם משפחה לילדים.
לא חשבתי שאצטרך להחליט את זה עוד לפני החתונה ואני לא יודעת מה לעשות כי אין לי ממש מושג אם אוסיף את השם שלו או שאשאר עם שלי, וזה משהו שחשבתי להחליט אחרי החתונה.
השאלה אם מה שאני מחליטה עכשיו יחייב אותי בהמשך כשאגיע לשנות סטטוס במשרד הפנים? אשמח אם מישהו שעשה את זה יוכל לשפוך מעט אור על כל הנושא...

תודה!

hillala8

New member
צריך להחליט

זה לא בשבילה אלא משהו שהרשויות בפראג (או צ'כיה בכלל), תעודת הנישואין נשלחת אליך עם השם שעליו הכרזת שאת רוצה.

אז יאללה, לשבת לחשוב.

Piece of Wood

New member
אוקיי שאלה נוספת

ונניח שהכרזתי שאני רוצה להוסיף את השם משפחה שלו לשלי, וזה מה שיהיה כתוב בתעודת נישואין, זה משהו שאני אהיה מחויבת לעשות אח"כ במשרד הפנים?

ואם בעוד כמה שנים ארצה לשנות לגמרי את השם (רק לשלו), זה יהיה אפשרי?

hillala8

New member
לפי מה שאני יודעת

שם במשרד הפנים תמיד אפשר שנות (מעל גיל מסויים) ללא קשר לנישואים או לא.

לא נראה לי בעייתי, אבל תנסי לתקשר משרד הפנים ובדוק (כשאני התקשרתי דווקא היה מענה מהיר)

Piece of Wood

New member
תודה רבה

אנסה לברר במשרד הפנים אבל שואלת גם פה.

לפי החוק בצ'כיה הם מחויבים לרשום אותי בתעודת נישואים כשהשם משפחה של הבעל ראשון ואחריו השם משפחה שלי.
קמילה כתבה שאין בעיה לשנות את הרישום בישראל שיהיה הפוך, כלומר קודם השם משפחה שלי ואחריו נוסף השם משפחה של הבעל.

יש מישהי שהתחתנה בפראג שיכולה לספר אם זה באמת ככה ולא תהיה לי בעיה בארץ?

Piece of Wood

New member
נראה לי שאפשר

אני פשוט לא כ"כ מבינה אם מה שיהיה כתוב על התעודת נישואין מחייב אח"כ בארץ או לא...

kolper

New member
אני לא מתחתנת דרך קמילה אלא דרך סוכנות נסיעות

והם לא ביקשו ממני להכריז על שום שם.
יש לך מושג למה, והאם זה יבוא לי בהפתעה?

hillala8

New member
גם אני נתחתנתי דרך סוכנות

אם אני זוכת נכון אז בטפסים שממלאים בעירייה יום לפני הטקס עצמו.

butwhy

New member
תשובות - שם משפחה וסטטוס במשרד הפנים

היי, התחתנו בפראג עם קמילה ביוני האחרון, את מאוד מוזמנת לפנות בפרטי לכל שאלה.
לעניין שם המשפחה - גם אני בזמנו עוד לא הייתי מוכנה להתחייב. קמילה אמרה שאני יכולה לכתוב מה שאני רוצה, ולשנות או לא לשנות את השם שלי בארץ.
ואכן כך היה. בטפסים ששלחנו לה לדעתי כתבנו שנינו שאנחנו רוצים להוסיף כל אחד את שם המשפחה של השני לשם המקורי שלו.
לפני שהלכנו להירשם במשרד הפנים החלטנו שאנחנו רוצים להישאר כל אחד עם השם שלו, לא להחליף ולא להוסיף, וזה מה שעשינו. ממש לא היו עם זה בעיות. רק החליפו לנו את הספחים וזהו.

למעלה