שרשור כללי וכל מיני 08/01

Raspail

New member
אנחנו טיילנו בסקוטלנד עם macbackpackers

הרכבנו לעצמנו מסלול וטיול שמתאים לנו, אבל לא התחשק לנו לשכור רכב וכן רצינו לישון בהוסטלים ולפגוש חבר'ה צעירים אחרים ולטייל ביחד... אז macbackpackers היה מושלם בשבילנו!

קונים כרטיס אוטובוס לתקופה מסויימת, ואת פשוט יכולה לרדת ולעלות על האוטובוסים שלהם מתי שבא לך! יש להם מסלול סיבובי שמגיע למבחר גדול של הוסטלים בכל מקום+אטרקציות שאפשר לצאת לטיולים של יום או יותר, והם דואגים לך לתחבורה ולפעמים גם למדריך והכל עם חבר'ה צעירים מכל העולם....

בקיצר קונספט ממש מדליק, ממש נוח ויעיל! מצד אחד היינו חופשיים לחלוטין לקבוע את המסלול, את האטרקציות, את הקצב, לנסוע איך שבא לנו ולאן שבא לנו ולא מחוייבים לכלום, לא קשורים לשום קבוצה ולשום מסלול ולהחליט ברגע האחרון מה מתחשק לנו היום.... אבל מצד שני הייתה לנו מסגרת גם חברתית וגם להתניידות שהשתמשנו בה מתי שהיה לנו נוח... וכמובן זו אופציה יחסית מאד זולה!

http://macbackpackers.com/

לא רואה טעם לשלב את אנגליה+סקוטלנד+אירלנד בטיול של 10 ימים, זה ממש סתם, אין לזה באמת מטרה או היגיון בעיני.
לדעתי תמצמצו את היעדים או שתאריכו את החופש.

אנחנו היינו כמעט חודש בסקוטלנד ושילבנו כמה ימים בלונדון בסוף כי במילא הטיסה שלנו הייתה מלונדון.... ובאירלנד הייתי בטיול נפרד גם כן של כמעט חודש, ובכיף הייתי ממשיכה לעוד חודש!
אנגליה/וויילס זה גם עולם ומלואו ואפשר לחשוב לשלב את זה עם אחד היעדים האחרים, אבל לא כולם ביחד.

אלו אזורים שיחסית קל להתמצא בהם ולתכנן טיולים. אני לא יודעת מה זה טיול מאורגן אישי, אבל אני יכולה לשלוח לך בכיף את המסלול שעשינו גם באירלנד וגם בסקוטלנד, לא צריך יותר מזה....

Princess Lotta

New member
תודה. אם אנו הולכים על 3 המדינות- אז חשבנו

על 15 יום, מאחר וראינו מספר טיולים מאורגנים ל3 המדינות בפרק זמן זה...

תפסת מרובה- לא תפסת

קודם כל, בואי לא נשווה ירח דבש רגוע ואוהב לטיול בר מצווה מאורגן של "עולים לאוטובוס יורדים מהאוטובוסים הולכים לכנסייה חוזרים לאוטובוסים יורדים למוזיאון עולים לאוטובוס", מטיילים באופן פרטי לעולם לא יגיעו להספק של טיול מאורגן, זה קודם כל
דבר שני, גם אני עשיתי טיול של חודש וחצי בסקוטלנד אירלנד ווילס וקצת לונדון וזה היה טיול ממש לחוץ... אתם כבר באירלנד, יש כל כך הרבה לראות ולעשות שם... כנ"ל סקוטלנד, טיול של 15 יום פשוט יגרום לכם לבזבז חצי ממנו על נסיעות וזה ממממש חבל!

AddIn

New member
נסיון שלי

מוסקט טיולים.
הם מקסימים ועזרו לי לייצר טיול בסין בתפירה אישית.
רוב הטיול היה בלעדיהם, אבל הם עזרו לי להשיג טיסות פנימיות.
ושבוע מהטיול היה בארגון מלא שלהם כולל מדריכה+נהג צמוד, כניסה לאתרים וקורס בישול שביקשנו.

shiwii

New member
אנחנו גם מתכננים עכשיו את ירח הדבש לאירלנד!

הזמנו טיסות אתמול - לשבועיים של טיול וחשבנו להתרכז בעיקר באירלנד עם קפיצה של יומיים לסקוטלנד או אנגליה.
אשמח לשמוע המלצות, ממי שמכיר :)

tinkerbell28

New member
הייתי באירלנד

מדהימה................
הייתי שם חודש ולכן אני ממליצה פשוט להשאר שם לשבועיים האלה בלי לערבב עוד ארצות.
יש שם המון לראות, טבע, טירות, פאבים ואוירה. ואפילו השבועיים האלה ישאירו טעם של עוד...

shiwii

New member
יש טיפים?

אנחנו רוצים לעשות היקף של אירלנד כולל האזור הצפוני. אשמח לדגשים...

tinkerbell28

New member
בכיף

אבל הייתי שם ב2006 כך שאת השמות אני לא ממש זוכרת...
יש כמה מקומות של פעם בחיים והם:
1. צוקי מוהר
2. טבעת קרי
לשניהם אפשר לעשות טיול של יום מעיר צבעונית בשם גאלווי.
3. בצפון יש אתר גדול של משושים (כמו בריכת המשושים אבל בהיקף רחב). מפורסם מאוד. שכחתי את השם.
4. דבלין.- הייתי שם רק לילה אחד בשביל האוירה והפאבים. העדפתי לטייל באיזורי הטבע הכפריים.
5. העיר קילרני- יש שם פארק ענקי שאפשר "ללכת לאיבוד בכוונה" שם ושם מצאנו במקרה את המקום הכי יפה שהיה לדעתנו בכל הטיול.
6. טירות. יש המון ואפשר לעשות בחלקם הרחב סיור בתוך הטירה ולשמוע את הסיפור שלה.
7. פאבים איריים אמיתיים במקומות הכפריים.

אלה הדגשים ומקומות שבאמת כדאי לראות. סביר להניח שהם גם יהיו מופיעים באתר למטייל או משהו.
אני מציעה גם לעשות הרצאה בלמטייל פשוט כי זה כיף לחוות אותה בידיעה שאת הולכת לשם ומעבירים שם הרבה ידע שימושי.
מקוהה שעזרתי :)

uva verde

New member
מצטרפת למנגו חצוף

אנחנו טיילנו באירלנד שבוע והיה כל כך הרבה מה לעשות שלא הספקנו חצי מהדברים שרצינו!
אם יש לכם רק 15 יום הייתי ממליצה לבחור רק מדינה אחת. מקסימום שתיים.
בפעם הבאה תטוסו למדינה אחרת

coffeetoffy

New member
סוכני נסיעות

כמה שאנשים חוששים מהם בשנים האחרונות, חלקם גם הוסמכו להיות יועצי טיולים ובכך הם בעצם יכולים להתאים לך חבילה לפי מה שבא לך.

בעלי סוכן באיסתא, אם תרצי להתייעץ איתו הוא ישמח לעזור, תשלחי לי מסר ואעביר לך את הפרטים שלו

תבלו בכל מקרה!!

Piece of Wood

New member
חתונה בפראג - טפסים - עזרה

אז הוצאנו תעודת לידה ותמצית רישום, מישהי שעשתה את זה יכולה להסביר לי מה זה בדיוק החותמת אפוסטיל ואיך אני משיגה את החתימה?

הבנתי שצריך לנסוע לירושלים אבל אני לא רוצה לנסוע עד לשם ולגלות ששכחתי משהו בדרך.... אשמח להסבר.

Lior Tal1

New member
חתונה בפראג - טפסים

את יכולה לעשות את זה בכל בית משפט, זה שירות שנעשה במזכירות. (אנחנו עושים בכפר סבא לדוגמה ).
כל חותמת עולה 34 ש"ח (+-) והמטרה היא לאמת שהמסמך מקורי ומאושר על ידי המדינה שלך.:)

hillala8

New member
תבדקו את זה טוב

כי לפי מה שאני יודעת צריך חותמת אופוסטיל של משרד החוץ (לכן גם היו בעיות כשמשרד החוץ שבתו).

ולשואל המקורית- יש אפשרות לשלוח להם את זה דואר והם ישלחו חזרה חתום בעלות מסיימת, אני יודעת שבאתר של קמילה הסברים קישורים בנושא.

Piece of Wood

New member
היי

אני גם יודעת שחייבים לנסוע לירושלים.

אני לא מעוניינת לשלוח כי צריכה את זה דחוף יחסית לכן אם מישהי יכולה להבהיר איך בדיוק עושים את זה אני אשמח

hillala8

New member
תיכנסי לאתר של משרד החוץ

שם יהיו את התשובות הכי אמינות ובטוחות.

(אצלינו סוכנות הנסיעות שארגנה את הטקס דאגה גם לזה)

Frau Shnorkel

New member
זה ממש פשוט וממש מהיר!

האפוסטיל זו מדבקה שמצמידים לצד האחורי של התעודה. צריך אחת לכל תעודה, כל אחת אכן עולה 34 ש"ח כפי שנכתב פה. אפשר לשלם מראש באתר התשלומים הממשלתי ולהדפיס קבלה שתקחו אתכם, או לשלם שם במכונת תשלום (מה שידרוש מכם שתי דקות אקסטרא). על התעודות תוודאו שיש חתימה וחותמת של הפקיד ממשרד הפנים וחותמת של משרד הפנים. ניגשים למשרד החוץ בירושלים (השומר ישאל אתכם "לאן" וישלח אתכם לדלת הנכונה) עם התעודות ואישור תשלום וזה מונפק מיד. לא זכור לי אם ביקשו תעודה מזהה אבל כדאי שתהיה לכם כי יש בדיקה בטחונית קפדנית בכניסה. אני הגעתי ב8 וחצי בבוקר וב8:35 כבר הייתי בחוץ... כל המידע כאן: http://mfa.gov.il/MFAHEB/ConsularService/Certification/Pages /imut_mismachim.aspx
בהצלחה!

Piece of Wood

New member
תודה על התשובה

אף אחד לא ציין בפנינו את עניין התשלום מראש.

שאלה נוספת אם אפשר.
אני צריכה חותמת על כל תעודה כלומר אחת על התעודת לידה ואחת על התמצית רישום? (כלומר 4 מדבקות לשנינו?).
אם התמצית רישום היא יותר מדף אחד צריך לשים על כל דף או מספיק על הראשון?

למעלה