שרשור כללי וכל מיני 08/01

afrikana

New member
בעיניי מקסים:) וגם- מה שאני אמרתי...

מה שכתבת יפה מאוד...
אני הייתי בדעה שזהו טקס יהודי מסורתי (עם כל המשתמע מכך לטוב ולרע, אבל זה הטקס שבחרנו!)
ולכן יפה ומתאים שגם הכלה תקדש בטקסט מתוך הכתובים העבריים.

למשל אני קידשתי את בעלי בשורות של יהודה הלוי-
"דרשתי קרבתך
בכל ליבי קראתיך
ובצאתי לקראתך
לקראתי מצאתיך".

בקיצור אני הכי בעד מילים מהלב, עם זאת הטקס מושתת על המסורת היהודית ולכן יפה בעיניי שגם הכלה תקדש במשהו מתוך אותה מסורת :)

חידדת לי מחשבה שהייתה לי קודם...

בעצם, לי יש פחות משיכה לאופי המסורתי של הטקס, בלשון המעטה. התובנה הזאת מול ההודעה שלך, מביאה אותי למסקנה שאני דווקא רוצה לומר משהו אחר. לא ציטוט מהמקורות כחלק מטקס שמראש המטרה שלי בטבעת היא לנסות לשנות אותו. אולי להגיד משהו אישי בעל אופי שונה מהטקס, זו אמירה בפני עצמה...

shirleeey

New member
דעתי

המשפט כשלעצמו מקסים. לי היה מאוד חשוב שהמשפט שאני אומרת יהיה בעל אותו משקל כמו המשפט שהוא אומר (מבחינת אורך ומבחינת משמעות) כמעין מענה למשפט שלו וכדי שיהיו חלק בלתי נפרד מהטקס, שהמשפטים ייגעו זה בזה.

בעיניי כשהחתן אומר "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה בישראל" והכלה עונה במשהו ארוך משיר השירים, זה פחות מחובר לטקס וכאילו מאוד ברור שזה לא חלק מהטקס והנה-הכלה-התעקשה-לתת-לחתן-מתנה. זאת התחושה שלי ואולי היא דפוקה. אם מה שאמרתי מרגיש לך בלבולי שכל, אז לכי על זה.

אני באופן אישי חיפשתי גם ומצאתי המון ציטוטים מקסימים, אבל היה לי קשה ולא הייתי שלמה עם זה כי למרות שרק בדיעבד אני יודעת להסביר לעצמי את כל מה שהסברתי לך למעלה, ידעתי שאני רוצה להגיד משפט אחד.
בלילה שלפני מצאתי משפט כלשהו, שיניתי כדי שיתאים לי ובסוף החלטתי לומר "בטבעת זו נקשרת נפשי בנפשך לעולמים".

המשפט שאמרת מקסים

ואולי הייתה "מעתיקה" אותו אלמלא הגעתי למסקנה שכתבתי לאפריקנה, שאני מעדיפה להגיד משהו שדווקא יהיה שונה מאופי הטקס.
אני מאד מתחברת למה שכתבת על "והנה-הכלה-התעקשה-לתת-לחתן-מתנה" וניסחת את זה קולע לתחושה שלי. זה כן מדאיג אותי. כך או כך, לתת טבעת לחתן זה בגדר "התעקשות" של הכלה. אולי אם לא אנסה לטשטש את זה, ולא אנסה לזייף את זה כחלק טבעי מהטקס- זה יהיה לי נוח יותר. זה יהיה כמו אמירה ברורה של "לא-אני-לא-מתעקשת-לשחק-תפקיד-מובנה-בחופה,-אבל-מביאה-משהו-אחר".
מסיימת את המשפט וחושבת שוב על "להביא משהו אחר"... הרבה פעמים זה ניסיון שלא מתקבל טוב, אנשים לא אוהבים אחר, ובדרך כלל לא חשוב לי להיות אחרת. אבל כאן הטקס כל כך אחר ממני, שאולי זה הכי טבעי לי לענות באופן אחר.

טוב, אני כבר ממש מסתבכת פה. התפקיד של הכלה מאד מסרס. בהגדרת הטקס הוא מסרס במהות. באופן מסורתי את אמורה לשתוק, וכל ניסיון לעשות אחרת, אבל בתוך כללי הטקס, בסופו של דבר עבורי הוא פרס ניחומים לכלה שלא רוצה להתחתן בחופה מסורתית אבל נאלצה להתפשר ומחפשת נואשות אחר נחמה קטנה בתוך זה. ולא מצליחה.
אולי בגלל זה אני נאבקת כל כך במשפט הזה. הוא אמור לתת לי ביטוי, בטקס שמהותו לא מאפשרת את זה, כך שאי אפשר באמת לנצח או לנסח...
אוף הדרך הזאת מלאה בייאוש....

זר לשיער

אני רוצה זר לשיער.
מה עדיף? סינטטי\אמיתי?
אם פרחים אמיתיים, כמה זמן זה מחזיק?
מאיפה קונים כאלה? :)
אול בכלל עדיף להכין לבד?

Shir Rose

New member
אם פרחים אמיתיים

אז רק פרחי שעווה, כל השאר ייראו נבולים תוך כמה שעות..

וסינטטי אפשר להכין לבד מבד או סטאן או לקנות בדרום ת"א בחנויות ברח' החשמל

תותית1212

New member
פרחים אמיתיים!!

אני השתמשתי בשני ענפים של גיבסניות כקישוט לשיער וויתרתי על מסרקיה. (גיבסניות זה הפרחים הלבנים הקטנים שיש בזרים גדולים)

קודם כל אני ממליצה על חנות הפרחים שבה הזמנתי את הזר שלי- פרחי קוליברי ברמת גן. לודה היא מקסימה ומקצועית!

שאלות שצריך לחשוב עליהן:
איזה פרח יחזיק מעמד הרבה זמן (לדעתי גיבסניות הכי יעשו את העבודה, אבל כדאי לשאול איש מקצוע).
איזה סוג של זר את רוצה- שלם, חצי, בסגנון מסרקייה, או אולי כמו קשת לשיער.
האם השיער יהיה פזור או אסוף?

כמוווובן ממליצה לחפש רעיונות ותמונות בפינטרסט!!

שוב אם את מתגוררת באיזור רמת גן שווה להיכנס לחנות שהזכרתי- היא תכין לך בדיוק מה שתרצי ותגיד לך איזה פרחים מתאימים ואם תראי לה תמונות מה טוב.

פרילי 86

New member
לי היה כתר מגיבסניות

והוא החזיק מצוין.
עשיתי לבד, אם זה מעניין אותך, אני אשמח להסביר איך.
מוזמנת לראות תמונות בקרדיטים שבחתימה.

Princess Lotta

New member
טיול "מאורגן-אישי" לירח הדבש

שלום, חדשה פה

שמי עדי ואני מתחתנת במרץ ב"עדן על המים"

רציתי לשאול אם יש כאן מישהו עם ניסיון עם טיול "מאורגן אישי"/"לנוסע העצמאי" בו תופרים חבילה לפי העדפה אישית?

אנחנו רוצים לסע לירח הדבש באפריל לבריטניה ואירלנד ואם ניתן גם סקוטלנד ו/או ווילס, למשך 10-15 יום, וטיול מאורגן רגיל מן הסתם, לא מתאים לנו (מה גם שרוב המאורגנים הם טיולי משפחות/גיל הזהב בפסח ובחופש הגדול).
לא מצאנו חבילות ירח דבש ליעדים האלה ולכן חשבנו על "מאורגן אישי" כפתרון ביניים שיכניס לנו סדר וארגון מסוים לטיול מובנה של 3/4 מדינות, אך גם ישאיר מקום לאלתורים, פנאי, אינטימיות...

האם יש לכם המלצות/אזהרות לגבי חברה מסוימת? לגבי הרעיון הזה בכלל של 'מאורגן אישי'?
האם מישהי/ו ביקר במדינות האלה בעבר ויש לו טיפים/רעיונות בשבילנו?

אשמח לכל מידע רלוונטי

עדי

באןבאני

New member
סקוטלנד

אנחנו היינו כמעט שלושה שבועות בצפון אנגליה וסקוטלנד,
והיה מ-ו-ש-ל-ם. זה הטיול שזכור לי הכי הכי לטובה וה-מקום אליו ארצה לחזור בעתיד (ויכולה לומר לך שכל הטיולים שלנו נפלאים בעיניי...)

לנו פחות מתאים טיול מאורגן, שכרנו אוטו ותכננו מהארץ קווים כלליים לטיול, אבל אם תרצי טיפים על האזור - אשמח לעזור!

ו
כמובן!

Princess Lotta

New member
תודה רבה, אשמח להיעזר בך:)

לקבל המלצות, קווים כלליים, מקומות מומלצים, וטיפים, תודה!

hillala8

New member
ההמלצה שלי מניסיון

תארגנו בעצמכם!

לא צריך לשלם לאף אחד (מקסימום לקנות קצת ספרים) ואתם תהיו בטוחים שזה יבנה בדיוק לפי מה שאתם אוהבים.

בסתיו האחרון היינו מביחר דבש בארה"ב שכלל טיסה לניו-יורק והשכרת דירה שם, טיסה פנימית לבאפאלו, השכרת רכב, מעבר לקנדה, המשך טיול באוטו דרך כ-4 מדינות (והחלפת מלון כמעט כל לילה) עד חזרה לניו-יורק למלון אחר.

ארגנו את הכל- הכל- הכל בעצמינו (טוב, בעיקר בעצמי) והיה כיף בטירוף!
ממליצה להתחיל מקביעת תקציב, תאריכים מועדפים, תקופת שהייה מתוכננת, מדינות/אזורים ואטרקציות בהם תרצו להיות ואופי כללי שתרצו לטיול.
אז הולכים לחנות ספרים וקונים ספר אחד או שניים על האיזור, נכנסים לפרומים כמו "טיולים וחופשות בחו"ל" של תפוז או פרום "אירופה" של אתר למטייל ומחשפים קצת הודעות על הנושא.
שומרים לעצכם את הטיפים שנראים רלוונטים ומתחילים לתכנן עם טבלת אקסל את מהלך הטיול (תארי, יום בשבוע, איפה נמצאים, מה עושיםף אם כלולה נסיעה אז מאיפה לאיפה וקמה קמ', ומשימות שיש לעשות מראש בקשר לאותו היום).
אז, אחרי שלמדת קצת ויש שלד ממש בסיסי אפשר גם להתיעץ בפורומים ולקבל טיפים ספציפיים מטיילים מנוסים בקשר לטיול שלכם.

לדעתי, זאת הדרך הכי כיפית לתכנן טיול, לפחות בשבילי ההכנה לטיול היא לפחות רבע (אם לא יותר) מהכיף בכל תהליך החופשה.

Princess Lotta

New member
תודה רבה, זה מה שעשיתי בטיולים קודמים לשבדיה

וזה באמת היה כיף גדול, פשוט הפעם לא בטוחה שיהיה לנו מספיק זמן עם כל ההכנות לחתונה...אבל בהחלט נשקול את זה!!!

אגב למי שעוד לא היה - סטוקהולם, סטוקהולם, סטוקהולם - העיר הכי מדהימה ומושלמת שאי פעם נוצרה. (טיפים והמלצות יינתנו בשמחה:)

FayeV

New member
נסענו לירח הדבש לאירלנד

אנחנו גם אירגנו לבד, ואני מאוד ממליצה על האופציה הזו. בעיקר טיילנו לבד, ופה ושם לקחנו טיולים מאורגנים.
הנה לינק לקרדיטי ירח הדבש שלי, ואת מוזמנת להתייעץ
.

באןבאני

New member
וואו!

עשית לי חשק לשני דברים:
1. לטוס דחוף לאירלנד!!
2. להעלות קרדיטים מהטיול שלנו לסקוטלנד, זה בטח יהיה יותר קל מהקרדיטים של החתונה

FayeV

New member
תעלי!

סקוטלנד בחלט נמצאת גבוה בסדר העדיפויות לטיול, אשמח לראות את הקרדיטים שלך.

למעלה