שרשור כללי וכל מיני 08/01

inbalri

New member
זר כלה

צריכה המלצות לאתרים/חנויות שניתן להזמין בהם זר כלה לא מפרחים אמיתיים (בא לי שהזר יישאר כמזכרת).
למישהי יצא להזמין? להיתקל בזר כזה?

משפט לומר לחתן בהענקת הטבעת- התיעצות

שלום פורום יקר,

אתמול נפגשנו עם הרב השלישי שניסינו, והפעם זה הרגיש נעים וסגרנו :)

הוא העלה את הרעיון שאגיד לבן זוגי משהו בהענקת הטבעת, אחרת פשוט אומרים "שלא כחלק מהטקס, הכלה רוצה לתת מתנה לבן זוגה". למרות דפיקות הלב שהואצו מאז, החלטתי שאני רוצה לעשות את זה.

אשמח להתיעץ לגבי המילים שאומר לו. חשבתי להתחיל מהציטוט משיר השירים, ולהמשיך לחיבור אלינו:

"שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ" (שיר השירים פרק ח)
יד ביד ישתלבו הטבעות
כעדות הדדית לחיבור העולמות,
כמצפן המסמן שבשתי ידינו
נמצא המפתח המשותף לדרכנו.

אז אשמח לדעתכם הכנה, עם כמה שאלות...
1. אם כבר אני אומרת משהו שאינו חלק הטקס, חשוב לי שלא יישמע סתמי. זה נשמע לכם בסדר?...
2. חשבתי אחר כך, שאולי נוכל שנינו לקרוא את החלק הזה. זה נשמע מטופש או שיכול להיות נחמד?
3. אני לא בטוחה שהמילים שכתבתי מעבירות את מה שרציתי. נורא רציתי להתייחס לזה שהטבעות מסמלות עבורי את הדרך שלנו למציאת פשרות, למציאת דרך משותפת גם בין הקצוות. כאן זו אמנם מחווה קטנה שמאפשרת לי לבטא מעט מעצמי בטקס שמטבעו לא עושה זאת, אבל בגדול בזוגיות שלנו התחושה היא שיש לנו המון כוח ויכולת במובן של מציאת דרך משותפת, ביטוי הדדי לשנינו, ואני לא בטוחה האם זה מה שעובר במה שכתבתי?

תודה לכולם על כל מחשבה ושיתוף בחלק האינטימי הזה...

(טוב, הפורום הזה כבר מזמן שותף אינטימי בזוגיות שלי
)

Shir Rose

New member
מאוד אהבתי את המשפט..

הוא גם מהתנ"ך, וזה מתקשר.. והוא גם מאוד יפה

באןבאני

New member
אני חושבת שזה מקסים,

מאד חשוב שזה יהיה משהו שאת מתחברת אליו ומסמל משהו בשבילכם, ולכן זה מה שטוב כל כך במה שכתבת.
זה כמובן מרגש ו-וודאי לא *סתמי* להגיד משהו, על פני לא להגיד כלל, לדעתי..
כתבת מאד יפה ומרגש.

אני אמרתי (לא זוכרת ניסוח מדויק, למרות שהתאמנתי עליו המון לפני החופה מרוב התרגשות לשכוח!) "אני בוחרת בך להיות לי חבר, שותף ואב ילדיי". יכולה להגיד לך שאנשים מאד התרגשו מהמעמד בו גם אני אמרתי משהו ולא עמדתי לי ככלה פאסיבית בחופה.

תודה על התגובות המקסימות
ועוד שאלה...

טוב, כמו שאפשר היה להניח אני די מסתבכת עם זה, באמת הנקודה והפסיק...

חשבתי לקצר את זה לגרסה הזאת:
"שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ" (שיר השירים פרק ח)
כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

אבל
כשמקריאים ציטוט, המעבר לחלק שלי פחות זורם מאשר בכתיבה. כלומר, אצטרך להגיד שהמשפט הראשון מתוך שיר השירים, והיתר שלי, והחיבור של הציטוט והמילים שלי יוצא כבר מסורבל וצולע... אז חשבתי לוות על הציטוט ולהגיד:

בידינו ובליבנו נענוד הטבעות
כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

אולי זו טחינת מים אבל אני רוצה להיות שלמה עם זה...

תודה!!!

אהבתי יותר את הגרסא הזו

אבל גם מה שכתבת בהודעה הראשונה מתאים ויפה.

אני לא הייתי מוותרת על הציטוט משיר השירים.
ראשית לא נורא שהוא יהיה מחובר למשפט שלך
שנית אפשר למצוא דרך אלגנטית ליצור הפרדה בין המשפטים.
למשל להגיד:
שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ.
יובב אני מעניקה לך את הטבעת כעדות הדדית לחיבור העולמות, כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

או לומר את הפסוק, לשים את הטבעת (כלומר יש פאוזה של כמה שניות) ואז לומר את המשפטים שלך.

rivkuntz

New member
מאוד דומה למה שאני אמרתי

אני בחרתי ב:
"שימני כחותם על ליבך ואגלה לך את נפשי, אהבתי ואמונותיי.
והיה אישי, כדת משה וישראל."

elinoket

New member
אני במיעוט אבל בכל זאת אגיד את דעתי

מה שבחרת לומר יפה אבל אני אישית יותר התחברתי להסבר שלך על מה התכוונת להגיד.
אבל זאת אני, אני יותר מתחברת למילים כנות שפשוט יוצאות מהלב מאשר לרשום אותם בצורה פואטית.
שוב זאת רק אני ומה שרשמת גם יפה מאוד

טוב שכתבת (ולא רק כי חשוב שקול המיעוט יישמע!)

כי באמת התלבטתי לגבי זה. הכי אמיתי זה פשוט להגיד את הדברים. זה יוצא הכי פשוט, ישיר ונוגע. זה שאני שוברת שיניים על משפט וחצי, ועוד לא בטוחה מה מזה עובר- זה מצד אחד חבל.
אבל אני מכניסה גם את החשש שלי לדבר, ואת השיקול שיכול מאד להיות שייגמר לי פשוט האוויר אחרי שני משפטים, אז אני מנסה להכניס את זה לאיזו מנטרה שתשתלב בטקס.
בא לי פשוט להגיד לו (טוב, ולכל מי שיהיה שם וישמע
) שעבורי, הטבעות מסמלות את הזוגיות הטובה שלנו, שמאפשרת לנו לראות ולכבד אחד את השני, למצוא תמיד את השביל המשותף, ובעיני זה המפתח לדרך שלנו בהמשך...

אני ממש מתלבטת עם זה. רגע אחד בא לי פשוט להגיד מה שיוצא, אבל קשה לי ואני ממש מעייפת את המילים כבר... ואז אני אומרת לעצמי שאולי הציטוט יספיק, ולפעמים אני חושבת לוותר על להגיד משהו בכלל.

נכנסתי ללופ...

elinoket

New member
עצה

הייתי בחתונה שבני הזוג הקריאו טקסט שכתבו זה לזו מראש.
את יכולה פשוט לכתוב את זה על כרטיסיה קטנה ולהקריא לו את זה.
סה"כ זה די קצר ולעניין מה שכתבת עכשיו

למעלה