מהלך החתונה - מה אתם אומרים?

JewelStone88

New member
מהלך החתונה - מה אתם אומרים?

יש לי פנטזיה לעשות קודם חופה ואז קבלת פנים-ריקודים-ארוחה.
מישהי אמרה לי שזה ממש להרוג את החתונה... יש אמת בדבריה?

ronitvas

New member
ממליצה לך לעשות חיפוש בפורום

אני שמתי "חתונה הפוכה" גם בנושא וגם בתוכן וזה הניב המון התייחסויות

זה או שאוהבים או שממש לא

הנה כמה שרשורים בנושא
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=153&MessageId=165604135
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=153&MessageId=172732685

וגם קרדיטים

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=153&MessageId=159425946

JewelStone88

New member
כל הקישורים שלך התייחסו ל...

אוכל לפני החופה.
אני מדברת על משהו אחר.
קודם כל חופה, לפני הכל. ואז הולכים לאיזור קבלת הפנים. לאחר מכן ריקודים ואז מתיישבים לארוחה.
דווקא חיכיתי לתגובה שלך כי את מארגנת אירועים בחו"ל שם זה יותר נפוץ....

ronitvas

New member
גם פה יש קבלת פנים

האירוע כאן הוא שונה מכיוון שלרוב מתחילים אותו בכנסייה/בית כנסת, ולכן הטקס מוקדם.
הרבה יותר מוקדם מהאירוע עצמו.
אישית, אותי זה מייגע שכן האירוע יכול להתחיל גם בצהריים או אחרי הצהריים המאוחרות (סביב שתיים/שלוש) ולהמשך עד הלילה).
קחי בחשבון שאירועים פה מתקיימים לרוב בסופי שבוע - כל סוף השבוע! יש כמה אירועים קטנים והמסיבה הראשית במהלך סוף השבוע הזה. האורחים מגיעים לרוב לכל סוף השבוע ויש להם סידור במלון (בדרך כלל אותו המלון שנערכת בו החתונה, או קרוב מאוד לאולם/מלון שבו נערכת החתונה)
ואז סדר היום הוא כזה:

צהריים/אחר הצהריים המוקדמות - טקס בכנסייה/בית כנסת.
הזוג מתפנה לצילומים והאורחים מונחים להגיע למקום החתונה.
הקטע הזה מתיש!!! כי לאורחים אין למעשה מה לעשות בזמן הזה ולאורחים שאין חדר בבית המלון זה פחות נעים.
האירוע הרשמי מתחיל בסביבות שש ואז יש קבלת פנים של שעה/שעה וחצי, בדיוק כמו שאנחנו מכירים.
לאחר מכן כולם נכנסים לאולם ואז מתחילים הנאומים.
בין נאום לנאום יש לרוב שיר או שניים - ריקוד אם ובן/ריקוד אב ובת/סלאו ראשון.
כמו כן, בחלק הזה של הערב מגישים את המנה הראשונה.
בתום החלק הזה (זה בערך שלוש/ארבע שעות בתוך האירוע) מגישים מנה עיקרית.
לאחר המנה העיקרית מתחילה ממש מסיבת הריקודים, כשעוצרים גם לקינוח מסודר במהלך הזמן הזה.
אבל, יש כאלה שמדלגים על חלק הקינוחים כי יש את טקס חיתוך העוגה
ואמריקאים אוכלים פירות ביחד עם הארוחה העיקרית.

אם לא עושים את בטקס בכנסייה, האירוע מאוד דומה למה שאנחנו מכירים.

JewelStone88

New member
אז מה דעתך יקרה אם נעשה את זה כמו שאני רוצה?

7:25 - מגיעים ומתיישבים לחופה
7:30 - חופה
8:00 - נשנושים ועמדות של קבלת פנים
9:00 - ריקודים
9:30 - נפתח הבופה (הריקודים לא מפסיקים בזמן הזה)

בהנחה שבאמת לא אכפת לנו שרק האנשים הקרובים לנו ביותר יהיו בחופה?

ronitvas

New member
לדעתי אנשים לא יצליחו להגיע

וחבל
לדעתי הטקס הוא החלק הכי מהותי וחשוב באירוע. הרי לשם כך התכנסנו.
אם הייתי אורחת הייתי מתבאסת לפספס את זה רק בגלל השעה.
אנשים קרובים יגיעו, אני מניחה. אבל מספיק שמישהו תקוע בפקק.

חוצמזה, אני מניחה שהמסיבה תסתיים מוקדם יותר. זה לא רע, אם זה מה שמתאים לכם, אבל צריך לקחת את זה בחשבון

Raspail

New member
אם את מחליטה לעשות את זה

אז עדיף לוותר בכלל על קבלת פנים ולעבור ישר לאוכל אחרי החופה כי
לא בטוח שאנשים יבינו שמדובר בקבלת פנים, הם יאכלו הרבה כי יחשבו שזו המנה העיקרית, ואז פתאום אחרי חצי שעה יתיישבו לאכול מנה עיקרית?
לדעתי לא עובד טוב בכלל... אם הייתה סיבה רציונלית לעשות את זה הייתי מבינה אבל נראה לי שזה פשוט מאולץ מדי...

His sister Pam

New member
אבל הריקודים עלולים כן להפסיק...

אני חושבת שגם לחבר'ה הצעירים מגיע זמן לשבת ולאכול כמו שצריך מנה עיקרית..
ואם המנה העיקרית היא תוך כדי הריקודים, יכול להיות שלחברים שלכם לא יהיה נעים לעזוב את הרחבה ואז הם לא יאכלו, או לחילופין שהם כן יעזבו את הרחבה ואז היא תהיה ריקה (המבוגרים בטוח ילכו לאכול
)

נקודה למחשבה

שמתחברת למה שרונית כתבה לך.
קבלת הפנים היא בדיוק הזמן הזה שבו נאספים "המאחרים למיניהם".
אצלנו למשל, היו אנשים שהגיעו מרחוק. אז כן הקפדתי על הזמן של החופה וקבעתי את החופה בשעה סבירה (לא מאוחרת מדי) 20:15 בשעון חורף, והיו אנשים, אפילו מהמשפחה המאד קרובה, שבאו מרחוק והגיעו בדיוק דקות ספורות לפני החופה.

זה נכון שמי שחשוב לו יגיע, אבל זה כן קצת מכביד על אנשים להגיע מוקדם.

וגם אני, כמו היתר, חושבת שכן צריך הפסקה בריקודים כדי לאפשר לצעירים לאכול.
אם לא תעשי הפסקה הם לא יאכלו, ואז כשיהיו רעבים האוכל כבר יהיה קר. גם הצעירים רוצים לאכול.

orangeada

New member
אממ נראה לי בעייתי

הסיבה שיש קבלת פנים בהתחלה, אפילו אם זו חתונה הפוכה, זה כדי לאפשר למאחרים להגיע / להצטרף.. נכון שהחברים והקרובים ביותר יגיעו בזמן ואפילו יקדימו, אבל השאלה אם אתם באמת מעוניינים לערוך את הטקס כשבערך חצי מהמוזמנים לא יהיו?!

חוצמזה אם את שמה את הארוחה בסוף השאלה אם זה לא ייצא מאוחר מדי.. לאכול בשר ב10-11 בעיניי זה די מבאס..

\

JewelStone88

New member
לא מפריע לנו חופה קצת יותר מצומצמת

ואם נניח חופה ב7-7 וחצי, קבלת פנים ב7 וחצי -8 אז האוכל עצמו יהיה בסביבות 9 וחצי מה שקורה תמיד בשעון קיץ (במקרה הטוב)
ואצלנו יש בופה ולא הגשה ככה שאין מנה ראשונה שנייה עשירית קינוח ב4 בבוקר.

orangeada

New member
תראי אני לא יודעת מה המקום שבחרתם

וכמה הוא קרוב לאורחים שלכם, בעקרון- אנשים לא מגיעים בזמן.
בסביבות 7 או 7 וחצי יש מספר מאוד מצומצם של אנשים, כי תחשבי שאנשים גם ככה צריכים לצאת מוקדם מהעבודה, להתארגן ולסוע עד אליכם.

אישית אם היתי מוזמנת לאירוע כזה היתי חושבת שזה קצת חוצפה להזמין לכל כך מוקדם, וזה דורש המון מאמץ והערכות, כי אם אתם רוצים אירוע אינטימי אז מלכתחילה רוב האורחים שלכם מיותרים?!
אני לא אוהבת לפספס חופה, ואני חושבת שזה גם מכבד את האורחים לקיים אותה בשעה שנוח להגיע..

lanit

New member
אני לא יודעת מה עומד בבסיס

אני יכולה להעיד עלינו כזוג שמגיע לאירועים, שלפעמים יש פקקים לא צפויים, או בעיה למצוא את המקום, ולפעמים יוצא שאנחנו מגיעים רבע שעה אחרי, ולפעמים גם לפני, מתי שתכננו.
וכשאנחנו מגיעים, לרוב לפני כן לא הספקנו לאכול, כי התארגנו בעבודה או בבית וישר יצאנו, אז אנחנו רעבים. ואנחנו גם פוכשים חברים שלא ראינו הרבה זמן, אז בקבלת פנים יש לנו זמן להתעדכן (ולא להתעכב עם מי שלא בא לנו להאריך איתו בשיחה).
אז במקרה שלנו יש מצב ליפול על זוג רעב שירצה לדבר במהלך הטקס. לא מחוסר כבוד, כנראה מחוסר ריכוז (בכל זאת, לא היה לנו זמן להתאוורר אחרי העבודה).
זה התיאור הכי דוגרי שלי למצב, בלי כוונה לפגוע.

מה עם פשוט להפריד בין הטקס לאירוע החתונה?

JewelStone88

New member
מה שעומד מאחורי זה...

זה הרצון שלנו להיות בקבלת פנים אבל אני כן רוצה את "אפקט הוואו" (למרות שאני שונאת את המושג הזה) בחופה...
ואני יודעת שתגידו שתמיד זה מרגש לראות את החתן והכלה צועדים לחופה גם אם הם היו בקבלת פנים, אבל זה לא ממש נכון.
וחוץ מזה שקצת נמאס לי מהשטנץ של קבלת פנים-חופה-אוכל ובא לי להיות קצת יותר מיוחדת

lanit

New member
אז אני אגיד עוד מילה ברשותך...

לדעתי תמיד יש את האפקט של הוואו, אבל לכם! כזוג!
כשהולכים לחופה, מוקפים באנשים שאתם אוהבים, וכולם מחייכים ומתרגשים לקראתכם (וזה כי רואים רק את האנשים שאנחנו אוהבים, ולא מתעכבים על אלה הרחוקים יותר)- זה ממלא בהמון אהבה, התרגשות ואדרנלין. זה באמת מאוד מרגש (אני הגעתי לחופה בוכה... מהתרגשות, וממש ממש לא ציפיתי שזה יקרה).

המרחפת

New member
אבל הם לא באמת יראו אותך. ולא יהיה וואו

הם יראו אותך חולפת על פניהם, וזהו. הם יראו אותך מבעד לכתפיים של כל מיני אנשים אחרים.

בקבלת פנים כל אחד יגיע ויתרשם אישית מהשמלה/ מהתסרוקת, יהיה מספיק קרוב בשביל לראות את הפרטים הקטנים שהושקעה בהם תשומת לב.

רגע33

New member
אפקט הואוו הוא תלוי קירבה וטו לא

את צודקת, זה לא ממש נכון שתמיד מתרגשים לראות חתן וכלה צועדים לחופה. אבל זה קורה בעיקר בחתונות שזה סתם עוד אירוע של הבת של איזה מישהו מהעבודה או שכנים וכאלה ואין כמעט היכרות עם הזוג או עם בני ה משפחה. אז ובאים מתוך מחויבות חברתית ובסופו של דבר הרי כל החתונות וכל הכלות נראים די דומה עם ניואנסים שרק מי שבתוך זה ממש שם לב. אז אין יותר מדי התרגשות בלי קשר למתי הזוג מגיע, בחופה או בקבלת פנים. כי התרגשות היא לא משהו שאפשר לייצר באופן מלאכותי טכני. אבל כשנמצאים בחתונה שמכירים טוב את הזוג, אוהבים אותם וחשים קירבה אז אכן - בכל מקרה מתרגשים .העניין המלאכותי שאת מנסה לייצר סביב מתי רואים אותם הוא לא באמת משמעותי, זו לא כזאת דרמה גדולה בשביל רוב האורחים, ראינו כבר כלה אחת או שתיים בימינו ומי שקרוב אלייך יתרגש בכל מקרה. אם בא לך להיות בקבלת פנים את יכולה בשקט להיות שם ולא להיות מוטרדת מאפקט הכניסה.

neurotica

New member
מסכימה, ועוד משהו שכדאי לקחת בחשבון

זה שאותם אנשים שינסו להגיע בזמן ויאחרו ב-10-15 דקות יפריעו למהלך הטקס. תחשבי על זה, אתם בחופה ופתאום מגיעה כמות מסוימת של אנשים, שגם עושים רעש כי הם רק נכנסים, מנסים למצוא איפה לעמוד/לשבת, חיבוקים ונשיקות עם אנשים אחרים שכבר בקהל.
נראה לי מתכון לאסון.

Bobbachka

New member
אנשים מגיעים רעבים לאירועים

עצם העובדה שאין משהו מיידי שישביע אותם עשוי לגרום לקהל עצבני ולא מרוכז במהלך הטקס.
בנוסף, מתי המקום יארגן את הדוכנים בקבלת הפנים? זה דורש זמן ונראה לי מאוד מפריע לעשות את זה במהלך הטקס....

למעלה