הכל חדש?

הכל חדש?

אני מעלה את השאלה האם ללכת עם הכל חדש בזמן החתונה?
אני שואלת את זה כי בסופ"ש הסתובבתי לי עם אחד מהזוגות שהזמנתי לחתונה באירועים פומביים ועם אנשים שאוטוטו יראו את הנעלים יחד עם השמלת כלה.
היו לי אפילו מחשבות לפני שמצאתי את הנעלים שלי לנעול נעליים שכבר קיימות אצלי ומקסימום לצבוע אותן בצבע שרציתי.
או ללכת עם מחטב שכבר קיים אצלי ואני ממש אוהבת אותו.

השאלה האם אתם שמרתם את הכל שיהייה חדש לחתונה?
האם זה כזה פשע לבוא לחתונה עם משהו שכבר לבשתם/נעלתם?

His sister Pam

New member
באופן אישי- דברים שרואים אני לא אלך לפני

נגיד לא הייתי הולכת לפני החתונה עם העגילים או הנעליים, סתם כי בא לי שזה יהיה משהו חדש שלא ראו עליי עדיין...
אבל מחטב/ תחתוני סלוגי- ממש לא היה מפריע לי... (גם לבשתי למדידות). בכלל מחטב זה כזה יקר אז אם יש לך אחד שאת אוהבת ממש לא הייתי קונה חדש
גם ככה לא הולכים עם זה הרבה...

אבל בכל מקרה- פשע זה לא

הרי ברור לי שהכל בראש שלי ואף אחד לא באמת ישים לב איזה עגילים ענדתי....

coffeetoffy

New member
לי אישית זה לא הפריע

קודם כל, הזמנתי נעליים בעיצוב אישי והייתי חייבת להסתובב איתן כדי שיתרחבו מראש ולא בזמן האירוע, ולכן הלכתי איתן כמה פעמים למשמרות בעבודה, פשוט שמרתי עליהן מכל משמר כדי שלא יתלכלכו (הן לא לבנות אז זה לא היה מוזר).

לא היה לי מחטב (כלומר, היה לי מחטב אבל הוא בא עם השמלה), אבל גם אם כן, ממש לא היה מפריע לי ללכת איתו לאירוע אחר. בסופו של דבר אפילו בעלי לא יודע על קיומו (כי כשחוזרים הביתה אני מורידה אותו ממש מהר, זה לא סקסי במיוחד
)

אני חושבת שחתונה זה בסופו של דבר אירוע של יום אחד וחשוב להכניס אותו לפרופורציה, אני מאוד רציתי להיות פרקטית וללכת על דברים שישמשו אותי בהמשך. אם היו לי נעליים סגולות מראש, לא הייתי קונה חדשות לחתונה וממש לא היה מפריע לי ללכת עם נעליים "משומשות" אם הן במצב טוב, כמובן.

אני לא חושבת שמישהו מהאורחים שלך יגיד באמצע האירוע "וואי היא כל כך יפה.. אבל זה לא הנעליים שהיא באה איתן ביום חמישי לרינה?"

coffeetoffy

New member
חוץ מהמקווה

אמא שלי הייתה פדנטית שהחלוק, התחתונים, חזייה ומגבת השיער יהיו חדשים ולא משומשים. גם את השמלה שלבשתי אחרי המקווה לבשתי רק פעם אחת, במסיבת הרווקות.
את הפיג'מה של ליל הכלולות היא גם לא הסכימה לי ללבוש לפני (טוב גם לא ממש רציתי לישון איתה אצל ההורים... היא לא הייתה צנועה במיוחד)

אבל זו סתם פדנטיות יתר

ray of light

New member
לא

אני הלכתי לכמה שעות כל פעם עם הנעליים (הבאתי לעבודה ודאגתי ללכת איתן רק על השטיח)- כדי לוודא שהן באמת נוחות.
כנ"ל לגבי העגילים, רציתי לראות שהם מסתדרים בסדר ולא מתעקמים אז הלכתי איתם גם בעבודה כמה שעות.
כנ"ל גם לגבי כל מה שיכולתי לוודא שבסדר ונוח באמת- תחתונים, חזייה, צמיד וכו'.
לי היה אישית יותר נוח לדעת מראש שהכל נוח ושאין בעיות מיוחדות :) מן הסתם שמרתי על הדברים באקסטרא זהירות.

לא חובה!

היי פיבי, לדעתנו אין שום הכרח לקנות רק פריטים חדשים לאירוע, במיוחד אם יש נעליים אמינות שאת כבר נועלת ואוהבת. גם אחת מאיתנו נישאה בנעליים שהזמינה לפני תקופה ארוכה, נעלה אותן מספר פעמים וידעה שיהיו לה מאוד נוחות אך גם חגיגיות מספיק באירוע. כמו כן, אנחנו חושבות שיש משהו יפה במסורת לפיה חברה משאילה לחברה מתחתנת אחרת כל מיני אקססוריז קטנים כמו שאל, הינומה ותכשיטים.

תודה על התגובות

בעיקרון לי ממש לא אכפת ללכת עם דברים שהם לא חדשים
פשוט רציתי לעשות מין מיני סקר האם זה כזה טאבו ללכת עם דברים ישנים בחתונה
לי זה נראה לגמרי הגיוני (כמו ללכת עם נעלים כחולות ולא לבנות למשל...)

אני רק רוצה להוסיף

שנעליים זה לגמרי פריט שכדאי לנעול קצת לפני החתונה... זה טוב כי ככה תדעי שיהיה לך נוח...

זה היה הרעיון

לראות איך הנעלים
חוץ מזה שהן הכי התאימו לשמלה שהייתה לי מכל הנעלים האחרות שיש

אני חייבת לציין

שהנעליים של החתונה היו הכי נוחות בפעם השנייה שנעלתי אותן, לאירוע אחר, אחרי החתונה שלי

Ruby Gem

New member
לא חובה

אמנם קניתי נעליים לכבוד החתונה (זה היה רק תירוץ, כי אני חובבת נעליים), אבל לא הצלחתי להתאפק.
נעלתי אותן כמה וכמה פעמים, גם לעבודה- בעיקר כדי שאתרגל אליהן, אבל גם כי הן ממש יפות.
(קניתי נעליים לא לבנות, במטרה שאוכל להשתמש בהן אחרי החתונה).

ברמת המחטב או התחתונים - אני לא חושבת שזה כזה משנה, כי הרי מי רואה את זה?
אני חושבת שגם חשוב גם לבדוק את המחטב/תחתונים לפני, ולבדוק שזה נוח ומתאים לך.
אם כי לבשתי תחתונים ממש לא נוחים של סלוגי- ובגלל כל האדרנלין לא הרגשתי כלום...

ממש לא חובה

גם ככה מעטים האנשים ששמים לב לפריטים כמו הנעליים שהכלה לבשה או העגילים.
לדעתי ללבוש פריטים שכבר לבשת בעבר כמו תחתונים או מחטב זה מעולה, כיוון שאת כבר יודעת מראש שיהיה לך נוח.

אני תכננתי לענוד עגילים שכבר ענדתי בעבר, אבל בסוף הן לא התאימו למסרקייה אז ויתרתי, אבל ברמה העקרונית זה לא ממש לא הפריע לי.

החתן שלי נעל נעליים שהן ממש לא חדשות ("נעלי הארועים" שלו) אבל נראות מעולה, נוחות ואיכותיות. הוא נועל נעליים שהן נורא יקרות בארץ, אז היה נראה לנו מטופש לשלם הון תועפות ולקנות לו נעליים חדשות כשיש לו זוג דומה.

lanit

New member
מצטרפת לעונים בשלילה

האמת שיש מספיק דברים חדשים ביום הזה- שמלה, איפור ושיער, טבעת, טייטל
. ואנחנו ניסינו ללכת על פשטות- כדי שיהיה לנו נוח.
אני ניסיתי לבדוק אם הנעליים שיש לי יתאימו לשמלה. לצערי הן לא התאימו. את העגילים ענדתי לפני האירוע (ואחותי אמרה שהם לא חגיגיים מספיק).
הבחור בחר ללבוש חליפה שהיתה לו בארון, שנקנתה (לא לאירוע) ברומא כמעט שנה לפני, ונלבשה כבר.

בקיצור- הכי חשוב שיהיה לך נוח! אם זה ממשהו שכבר קיים אצלך בארון ויהיה לך נוח איתו בחתונה, או משהו חדש שאת יודעת שיהיה לך נוח איתו.

יש דברים שאפשר להשתמש

ויש דברים שלדעתי לא..

למשל תכשיטים - הפעם הראשונה שהלכתי איתם הייתה בחתונה,
כנ"ל לגבי הנעליים של הצילומים.
לעומת זאת, במהלך הערב (אפילו כבר בזמן החופה), החלפתי לנעליים שאני רגילה אליהן והן שלי כבר זמן מה.. (למרות שהשמלה הסתירה ולא ראו אותן בכלל), פשוט הרגליים שלי נפצעות בקלות מכל נעל חדשה.

לגבי הלבשה תחתונה: במקרה שלי לא הלכתי עם מחטב / חזייה (שמלה עם גב חשוף), אבל בהנחה והיה לי משהו בבית שהיה מתאים לשמלה + נוח ומחמיא - הייתי הולכת איתו ולא קונה במיוחד. אם לא היה לי - רק אז הייתי קונה (מי בכלל רואה את זה
?)

אז לדעתי זה מאוד תלוי מה הפריט...

His sister Pam

New member
כן אבל.....

רוב נעלי החתנים/ גברים אלגנט גם ככה די דומות...

לזה באמת אף אחד לא היה שם לב
(או שאולי גברים כן מבחינים בהבדל? כשהלכתי עם הבחור לבחור נעליים כבר לא ידעתי מה הוא מדד ומה לא, הכל נראה אותו דבר
).

אני יודעת שכל החברות שלי ישר ירימו את השמלה לראות את הנעליים שלי
לא שזה כזה משנה אם זה נעל שהן מכירות, אבל עדיין... ונראה לי שחברים שלו לא יעשו את זה

yael rosen

New member
שלז לבש

בגדים שהיו לו בארון. אצלו זה היה בעיקר מטעמי אידיאולוגיה, אז המכנסיים היו משהו שקנה שנה לפני החתונה ומאוד היו נוחות לו והנעליים כנ"ל.
רק חולצה לבנה הלכנו לקנות שבוע לפני החתונה, וגם זה היה אחרי מסע שכנועים עיקש שלי..
אבל גם ככה מיד אחרי החופה הוא החליף לחולצה ישנה שאוהב ולסנדלי שורש
כך שאתה ממש לא לבד

כ"כ מתאים לו

נראה לי שגם הבחור יעדיף מכל סיבה לא לקנות בגדים חדשים
שונא קניות ממש

PooKiPsiT

New member
אצלי יצא שהכל היה חדש, אבל לא בכוונה

תכננתי להיות עם שרשרת שיש לי ממזמן, אבל רק כשמדדתי אותה עם השמלה גיליתי שהיא לא מתאימה. נעליים אחרי שכמעט התייאשתי מלמצוא נעליים שיהיו גם יפות וגם נוחות שקלתי ברצינות לצבוע נעליים שכבר יש לי, ונמנעתי מזה בסוף כי כתבו לי כאן שהצבע עלול להתקלף וזה יבלוט.

לחתן הצעתי להשתמש בכלל בחולצה יפה ויחסית יקרה שקנינו לו לפני איזה שנתיים ונראה לי שהוא לבש אותה רק פעם אחת מאז, אבל הוא התעקש על לקנות חדשה

בקיצור, אני לא חושבת שיש בעיה עם חדש או לא חדש.

למעלה