סכום כתובה נהוג

shelyk

New member
סכום כתובה נהוג

עלתה הסוגיה בינינו של סכום הכתובה הראוי, ביני לבין בן זוגי, כיוון שרב אמר לנו סכום שנראה נמוך .
מה הסכום המקובל ?

Ruby Gem

New member
אני לא חושבת שזה כזה משנה

אלא אם כן חס וחלילה (טפו טפו טפו) תתגרשו ותחליטי לתבוע את כתובתך.

מבחינתי אין לזה שום תוקף- בעלי לא קנה אותי מאף אחד. הוא גם יכל לשים שקל מצידי.

אני לא יודעת מה המשמעות המעשית של זה

כלומר, את יכולה בעתיד באופן עקרוני, אם חס וחלילה תתגרשו, לתבוע את כתובתך. אבל בכל מקרה, זה לא תחליף לחלוקת רכוש.
קחי בחשבון שכשכותבים בכתובה סכום גבוה מדי, הרבנות נוטה גם ככה להפחית מהסכום. לכן לדעתי, כדאי ללכת עם ההמלצה של הרב. גם ככה המשמעות המעשית של זה זניחה.
אצלנו הסכום היה 180,000 ש"ח לדעתי, אאל"ט והרב בכלל לא שאל אותנו כמה לרשום- הוא פשוט רשם את הסכום שבד"כ רושמים.

Bobbachka

New member
סוגיית הסכום

בזמנו לאחת החברות שלי היה רשום סכום של 555,555 בכתובה- כלומר יותר מחצי מיליון שקל!!!
איכשהו זה היה נראה לי סביר (לא...) וכשהגיע זמננו לרשום סכום ובעלי הציע 180,000 התחלתי להתחרפן (בין היתר כנראה בגלל "הרמוני" החתונה המתקרבת)- מזל שהתעשתי בזמן והבנתי שזה לא באמת משנה, מעבר לכך סכומים גדולים תמיד נראים לי מנכרי עיניים ולא באמת עומד מאחוריהם רציונל.
יתרה על כך, ישנם רבנים שכלל לא מציינים את הסכום במעמד החופה ולדעתי זו בכלל האופציה העדיפה, גובה הסכום נשאר בין בני הזוג (והעדים).

גם אצלנו הרב לא אמר את הסכום

ישנו מנהג שלפיו סכום הכתובה צריך להיות בכפולות של "חי" ואני חושבת שהרבה רבנים ממליצים על סכום של 180,000 ש"ח כי הוא סביר וכנראה שזה גם קשור להנחיות של הרבנות, כדי שלא יהיו כתובים סכומים מופרזים.

iritki

New member
לא יודעת אם יש סכום מקובל

אני חושבת שבדרך כלל כותבים משהו בגפולות של ח"י, בכל זאת יהודים...
ולגבי משמעות, בגירושין היום (לא עלינו) נהוג לוותר על הכתובה ולקבל במקומה מזונות, כך שהמשמעות באמת זניחה.
ובכל זאת אין סיבה לכתוב סכום גדול מידי לדעתי.

סכום הכתובה הוא דמי מחיה לשנה

פחות או יותר, לפי עיסוקה של הכלה

לפעמים אוהבים לכתוב בכפולות של ח"י, ולפעמים אפילו גימטריה של שם הכלה (לא רותם, לא את, גם לא כרמית, אולי מירי)

אני מצרף מסמך שכבר העליתי כמה פעמים - הסבר על הכתובה

סכום הכתובה הוא דמי מחיה לשנה

פחות או יותר, לפי עיסוקה של הכלה

לפעמים אוהבים לכתוב בכפולות של ח"י, ולפעמים אפילו גימטריה של שם הכלה (לא רותם, לא את, גם לא כרמית, אולי מירי)

אני מצרף מסמך שכבר העליתי כמה פעמים - הסבר על הכתובה

למעלה