החתונה עוד 10 ימים. אין לי מצב רוח

rivkuntz

New member
החתונה עוד 10 ימים. אין לי מצב רוח

זה התחיל בחברה טובה מאוד שהודיעה שלא תוכל הגיע למסיבת הרווקות בגלל בוחן (
)
כשבדקתי אופציה של להזיז את התאריך של מסיבת הרווקות לתאריך בו היא אמרה שהיא תוכל להגיע, היא אמרה שגם היום הזה לא יתאים, כי היא עובדת בו (
).
שלחה לי את זה בסמס, שלא עניתי לו, בעיקר כי אני באמת לא יודעת איך להעלות על כתב את האכזבה העצומה מהעניין הזה.

מלכתחילה לא רציתי כ"כ מסיבת רווקות,
אין לי המון חברות קרובות, ותמיד נראה לי מוזר להזמין "לא קשורות" רק בשביל שיהיו יותר בנות.

אז המסיבה, שתוכננה ליותר בנות, לאט לאט קטנה וקטנה עד שהגיעה למס' הנוכחי של 6 בנות, כולל אותי, בלי אחת החברות הקרובות מאוד (כיתה ז', צבא, חברים, לימודים, מחלות - מה לא עברנו ביחד?
)

אני מבינה שהיא במקום אחר בחיים שלה כרגע,
היא עדיין עמוק בתואר הראשון, כבר נשואה, עם ילדה - מבינה שאנחנו במקומות שונים, באמת. ועדיין - אני מאוכזבת ממש.
(שלא תתהו לשניה - מי שאירגנה לה את מסיבת הרווקות שלה הייתה אני, כמובן. אצלי היא אפילו לא הייתה צריכה לארגן. חברה טובה אחרת לקחה את זה עליה.)

ועכשיו לחברה השניה ההכי הכי טובה בעולם.
התחילה עבודה חדשה,
הייתה אמורה להיות המלווה שלי,
ועכשיו אמרו לה בעבודה שהיא לא יכולה לקבל חופש באותו יום, אלא מקסימום לצאת מוקדם (כשלאף אחת מאיתנו אין מושג מה זה "מוקדם" בשלב הזה. 17:00?!?)
היא בת"א,
אני מהצפון (הזה עם השלג),
החתונה בפרדס חנה.
זה לא הולך לקרות.

ואני יודעת שבמקרה הזה זה לא היא -
כמה שזה תלוי בה, היא תעשה. היא תגיע מוקדם, ותעבוד כמו חיה, אבל זה הרי באמת באמת לא תלוי בה.

אז היא לא תהיה מלווה.

נכון שנשארתי עם מלווה מהממת, מקסימה, שבאה במיוחד בשביל החתונה מלונדון,
וזה נכון שהיא באמת בחורה תקתקנית וכיפית,
הכל נכון.
אבל קשה לי לחשוב על יום החתונה בלי החברה שלא מגיעה. ממש קשה לי.

היא הבטיחה שלא יכול להיות שהיא תאחר לחתונה,
אבל מכל מה שממעתי כאן, ומחוויות של אחרות, זה כבר לא שלב שבאמת זוכרים ממנו משהו.
(כן, ברור לי שזה אידיוטי, שהכל מכוון לחתונה עצמה, ודווקא שם נעשים זומבים, אבל זה מה שקראתי ושמעתי בכל מקום
).

עכשיו אני יודעת שביום הזה, של ההתארגנות, אמא שלי תחרפן אותי, אני אתעצבן ואלחץ מכל דבר, הבחור שלי, שתמיד מרגיע אותי, יהיה במקום אחר (כל הקטע, לא?),
אני לא אצליח באמת להנות ולהרגע כי אני רק אדאג ממה עוד יכול להתחרבש (הרב לא יגיע? נשכח את הטבעות? לא יארגנו את האולם כמו שרציתי? הצלמים יאחרו? השמלה לא תהיה נוחה? לא חסר, תאמינו לי.)

אני באמת באמת חושבת שזה הזמן לואליום.

coffeetoffy

New member
לחצים של לפני

אני יכולה להתחיל לתת לך אלף ואחת דוגמאות לחברות הטובות שלי שלא הגיעו, לחבר הכי טוב בעשור האחרון שגיליתי רק באמצע האירוע שהוא עדיין באמסטרדם, לאמא שלי ואחותי שבזמן שהצלמים מחכים לי החליטו לא לעלות לעזור לי לסגור את השמלה כי הן רוקדות בסלון ולעוד מליון דברים שהתחרבשו לי ביום האירוע.
ועדין, תגיד לך כל כלה, האווירה, הטקס, הריקודים, המשפחה, כל מי שכן טרח ובא- יכפרו על כל הדברים שרצית ולא היו.
אני אישית עמדתי בכניסה לחופה שלי והבנתי שלמרות שכמה מהחברים הכי טובים שלי החליטו לא להגיע (מחלה, תאילנד, אמסטרדם), עמדו שם 252 שפינו חצי יום, יום לפני ערב חג, התלבשו במיטב מחלצותיהם, הסתרקו, התאפרו, עלו על עקבים, ונהגו עד לבניימינה בשביל לבוא להיות איתי. זה לחלוטין הפר כל מחשבה שלילית שהייתה לי עד אותו רגע.

לגבי מסיבת הרווקות- לי היו 6 בנות במסיבה, שתיים מתוכן הן אחותי וחברה שלה, ואחד היה חייל שלי בצבא (אבל הוא גיי אז גם הוא רווקה
). להגיד שזה מה שתכננתי מלכתחילה? ממש לא.
אבל היו חברות מצחיקות, היינו שיכורות פצצות, מלא בחורים התחילו איתנו (כן, גם שבוע לפני חתונה זה עדין מחמיא), ובסה"כ- הייתי מוכנה לעשות שוב בדיוק את אותה מסיבה..

שולחת לך חיבוק ומקווה שתתעודדי קצת

Ruby Gem

New member

אני מאוד מבינה אותך.
לפני החתונה הייתי נורא לחוצה, עצבנית ומודאגת.
פחדתי שהכל, אבל ה-כל ישתבש וייהרס, רצו לי התסריטים הכי גרועים בראש.
הציפייה שלנו היא שהכל יהיה מושלם. אבל שום דבר בחיים לא מושלם.

לגבי המסיבת רווקות - גם לחברה מאוד טובה שלי הבריזו חברות מאוד טובות מהמסיבת רווקות שלה - ועדיין היה ממש כיף!
גם אני לא רציתי מסיבת רווקות כי בקושי יש לי חברות- ועדיין היה כיף!
אני דווקא אוהבת שהמסיבות רווקות הן אינטימיות.

לגבי החברות - לפעמים עם כל הרצון הטוב, הדברים לא מסתדרים. החברה שלא תגיע למסיבת הרווקות - כנראה שזה פשוט לא מסתדר לה וזה בסדר, אין לך מה להתאכזב.
החברה שלא תהייה בהתארגנות- זה באמת לא תלוי בה. יש מקומות עבודה שהם פחות גמישים, בעיקר אם חדשה.

מה יכול להשתבש? יש לך ספקים שאת סומכת עליהם! ואת תמיד יכולה להתקשר אליהם יום או יומיים לפני- לוודא שאתם סגורים על הכל. את תמיד יכולה להכין לך רשימות של דברים שאסור לשכוח (זה מה שאני עשיתי וזה עזר).
ואני, עם כמה שאני לחוצה וחולת שליטה - בבוקר החתונה קמתי רגועה לגמרי! והייתי רגועה ומרחפת- ולא משנה שאנשים הודיעו ברגע האחרון שהם לא באים...
ואני בטוחה שגם את תקומי רגועה ושמחה- כי זה היום שלכם.
ויהיה לך כיף, אני מבטיחה.
תחשבי על החיובי - תהייה לך מלווה מקסימה, שמגיעה במיוחד בשבילך!
יום החתונה הוא יום מאוד כייפי- זה שמאפרים אותך ומסרקים אותך ומצלמים אותך- זה דיי נחמד:)
והכי כיף - זה האנשים שיגיעו לחגוג איתכם, וישמחו איתכם, ויפרגנו לכם, ויחגגו איתכם.
זה הכי הכי חשוב.

AddIn

New member
צרת רבים?

אם בא לך אז אני מזדהה איתך.
אצלי זה ידוע מראש.
החתונה בעוד חדשיים (טוב קצת פחות...)
החברה הכי טובה שלי גרה עכשיו בארהב - היא לא תהיה. בכלל.
החברות האחרות שלי ואחותי - בהריון או עם ילד קטן- לא יוכלו ללוות אותי.

קיצ. כרגע אין לי מלווה - לא ראשונה ולא שנייה ולא שלישית להתפשר עליה. פשוט אין.

וזה באסה, כי אני צריכה עזרה. וגם אם לא אז בא לי מישהי שפשוט תהיה שם למקרה ש.. כלומר, רק בשביל השקט הנפשי.

לפיכך החלטתי שביום החתונה שלי הכל הולך להיות בסדר.
פשוט בסדר.
בלי לחצים מיותרים ובלי דאגות.
כי זה פשוט בסדר.

אני שולחת אנרגיות טובות בשבילך -

שהחתונה שלך תהיה נעימה וכיפית.
תפגשי את החברות שלך על הרחבה, תרקדו ותשמחו יחד!
מאחלת לך חתונה נעימה מלאת אהבה!

חיבוק ממני

שולחת מלא חיבוקים. אני יכולה לתאר לעצמי איך זה מלחיץ ומבאס (אני לחוצה חצי שנה לפני.. אז שבוע לפני...
)
תנסי להתרכז בסיבה שאת בכלל עושה את זה, להצהיר על האהבה שלך ושל הבנזוג שלך ואיזה מרגש זה הולך להיות לעבור את הטקס הזה והתחיל פרק חדש של חיים משותפים ביחד.

אני חושבת (ומזכירה גם לעצמי) שיש דברים שהם לא בשליטה שלנו, כמו מה שאנשים אחרים בוחרים לעשות, עבודות או כל דבר אחר...
וצריך להתרכז במה שכן בשליטה שלנו, כמו החיוך.

מקווה ובטוחה שיהיה לך יום מדהים ושמח.

זה טבעי להרגיש ככה

לפעמים הציפייה להיות בעננים מכל התקופה הזאת רק מקשה... זה בסדר להתבאס ולפעמים הידיעה שזה בסדר מקצרת את הבאסה.

מצרפת לבטטה החמודה, תזכירי לעצמך מה באמת חשוב, בדפי ההיסטוריה של חיי הזוגיות והמשפחה שלכם, המלווה ומסיבת הרווקות ידהו מהר, ומה שבאמת חשוב זו האהבה שלכם. האירוע הזה הוא נקודה בדרך, המלווה זה שבריר של נקודה. הזוגיות שלכם זה עולם ומלואו.

חיבוק גדול.

arapax

New member
יש לי שלושה דברים לומר לך -

א. השבועיים שלפני החתונה הם לא כיפיים בכלל, ואין כל כך מה לעשות נגד זה חוץ מלעבור אותם. תנשמי עמוק ותצללי עד ערב לפני

ב. להתחתן זה ממש כיף, ואני הבנאדם האחרון שציפה להגיד דבר כזה. אבל זה באמת באמת כיף, וכל האנשים שלא הצליחו לבוא ממש לא יטרידו אותך בערב עצמו. תתמקדי בפנים של כל מי שכן שם.
ג. זה לא תמיד נכון שלא זוכרים, יש מעט מאד ימים שצלולים בזכרון שלי כמו היום הזה. אולי את תהיי כמוני?

ובונוס ד. - גם אני חשבתי שאהיה סופר לחוצה ומוטרדת ומודאגת, ובנוסף להכל אני גם ביישנית נוראית והייתי צריכה לדבר בטקס, אבל בסוף הייתי ממש רגועה וחייכנית וכולם אמרו לנו שאנחנו הזוג הכי רגוע שהם ראו כבר הרבה זמן, כולל כל הספקים.

toxic babe

New member
אל תדאגי יכולים להיות דברים יותר גרועים

מנסיון. למשל כשההורים לא מגיעים לחתונה מסיבה כזאת או אחרת.
לגבי מסיבת רווקות אצלי היום 6 חברות ואני והיה נורא כיף ובכלל לא הרגיש לי חסר בבנות אולי מלבד אחת שלא הצליחה להגיע ואני ממש לא כועסת.
תקשיבי זה המצב ועם זה צריך להמשיך. תנסי להתעודד בכל מקרה יהיה לך יום מרגש. הכל יהיה בסדר. ומדברת זאת שעוד רגע מתחתנת.. השבוע

Juliettta7

New member
באותה סירה

יש לי חברה מאוד טובה שלומדת בחו"ל שיש סיכוי גדול שהיא לא תגיע, לא למסיבת רווקות ולא לחתונה..היא גם לא תלווה אותי.
קשה לי לחשוב על זה שבחתונה שלי היא לא תהיה.
חבר טוב של החצי גם לא יבוא כי הוא התחייב להיות נהג בחתונה של חבר אחר שלו. כנרה אלה דברים שקורים כשקובעים תאריך 4 חודשים ולא שנה מראש.
אין לי הרבה מה להוסיף חוץ מ

ומזל טוב :)

FayeV

New member
לי קרה בדיוק אותו הדבר

החברה הכי טובה שלי הודיעה לי שבוע לפני החתונה שהיא לא תוכל ללוות אותי בגלל משהו בלימודים עם נוכחות חובה.
וגם למסיבת הרווקות לא באה חברה אחת מאוד טובה שלי ושתי חברות שמאוד מאוד רצו שאזמין אותן ובסוף לא באו בגלל סיבות מטופשות.

להגיד שלא התאכזבתי? ברור שכן. אבל כמו כל דבר בחיים, צריך להסתכל על החיובי. הדברים שקרו לא גורעים מהעובדה שתהיה לך מסיבת רווקות כיפית ויום חתונה מדהים.
אני גם חושבת שביום עצמו תהיי כל כך מרוגשת ושמחה שתשכחי מהדאגות
.

ray of light

New member
הצעה פרקטית לשיפור יום ההתארגנות

אז אולי תחליטי שכן תתארגני עם הבחור?
יש הרבה זוגות היום שמתארגנים ביחד. למה בעצם שלא? את אפקט ה"הפתעה" תעשי עם השמלה, ולא יקרה כלום אם הוא יראה את השלבים של האיפור והשיער.
אם זה יעשה לך את היום ליותר רגוע ונעים, אז למה לא בעצם?
תחשבי על זה

shiwii

New member
הזמן הזה שלפני החתונה...

קודם כל , אני שולחת חיבוקים והזדהות, כי באמת נשמע מבאס...
אצלי גם חברה מאוד טובה לא יכולה להגיע למסיבת אירוסין כי יש לה חתונה. בהתחלה אמרתי קורה ואז החצי היסב את תשומת ליבי שלהרבה דברים שקשורים אלי היא לא מגיעה! כרגע אני לא חושבת על זה ולא על המשמעות של זה כי אני רוצה להרגיש טוב לקראת החתונה שגם ככה זו תקופה מלחיצה...
אני מתחתנת שבוע הבא ואני מרגישה שכל דבר קטן מקפיץ אותי - אני רבה הרבה עם הבנזוג, אמא שלי מעצבנת אותי, אין לי סבלנות לחברות וכו'.. זה כנראה הלחץ, והקטע הכי הזוי, זה שכל הזמן שואלים אותי, נו, אז את מתרגשת? ואני עונה לכולם כן, כי זה מה שמצפים אבל התשובה האמיתית היא "לא!" ושזה זמן מלחיץ ואני מתה שהחתונה תגיע כדי שההרגשה הזו תעבור...
אז יהיה טוב? חייב להיות טוב... אז התובנה שלי זה להתמקד בעשייה ולא במחשבות שעושות לנו רע במיוחד בזמן כזה לחוץ...

אני יודעת שקשה לראות את זה עכשיו - אבל כל מה שהבנות כתבו לך ממש נכון.
דברים משתבשים לפני החתונה, כמעט לכולן. וכמעט כל אחת מרגישה לפני החתונה אכזבה מכל מיני אנשים.
אבל בסופו של דבר, ביום החתונה, כל האכזבה, העצבים והבאסה, איכשהו נעלמים... ולאט לאט, כשמבינים שבעצם קורא משהו ממש גדול בחיים שלנו - מגיעה ההתרגשות.

ואיזה כיף ונדיר זה למצוא בן אדם, שותף לדרך, שיהיה איתך מעכשיו ועד אינסוף. זה פשוט מרגש.

ואיכשהו, על כל אדם שיאכזב אותך, פתאום תגלי מישהי שתפתיע אותך.
מאחלת לך, שעם כל הדברים שמדי פעם משתבשים באופן טבעי, יהיה לך יום מדהים בחתונה.

rivkuntz

New member
הפורום הזה מדהים!!

המילים החמות שלכן, והחיבוקים (החמים על אף הווירטואליות שלהם) ממש עזרו
!!

להכניס דברים לפרופורציה מאוד עוזר: העיקר בערב הזה זו הצהרת האהבה שלנו, ולא מי כן או לא יהיה שם, בטח ובטח במסיבת הרווקות ובהתארגנות.
אם הייתן אומרות לי לפני חודשיים שאני אקח את זה ככ קשה, הייתי צוחקת לכן בפנים ואומרת שאני לא בריידזילה וזו ממש היסחפות,
אבל משהו בשצף הארגונים, התכנונים וההכנות משבש קצת את המוח...
לא אומרת שזה לא מאכזב, אבל אני בהחלט מרגישה שהיום אני לוקחת את הדברים יותר בפרופורציה.
מנסה להזכיר לעצמי שבסה״כ מדובר במסיבה מאוד מושקעת

אז המון תודה לכולכן על המילים החמות,
כל אחת ואחת מכן עודדה אותי

ועכשיו: אנסה להפתר מההתקררות המעצבנת שנפלה עליי (אם מישהי מצאה ריאה איפשהו, אני די בטוחה שאיבדתי אחת, אז תהיו חברות
),
לסיים הכנות לחתונה,
ולהנות מכמה הימים שלפני החתונה (על מי אני עובדת?!
אולי אם אני אגיד את זה מספיק פעמים, זה גם יקרה
)

שוב תודה,
הפורום הזה מדהים

AddIn

New member
ריבקונצ'

אפשר להמליץ לך על תרופת סבתא שמחזיקה אותי עכשיו?
(אגב, זה יותר טעים ממה שזה נשמע...)

חומרים:
צנצנת נקיה
דבש נוזלי
בצל חי

לחתוך בצל חי.
לשים בצנצנת.
לכסות בדבש.
להניח ל-24 שעות במקרר.

אחרי לקחת כף מהנוזל כל כמה שעות.

מעולה.
החזיר אותי ואת הקול לשלי לחברת האנשים...

rivkuntz

New member
אני מאוד מקווה שזה יותר טעים משזה נשמע

יכול להיות שאנסה, אם ההתקררות לא תעבור עד מחר.

תודה!!

ronitvas

New member
אפרופו בצל

שנים צחקתי על חברה שלי ששמה חצי בצל בלילה, ליד המיטה של הילדים כשהם מצוננים.
עד שיום אחד תמיר, הקטן שלי, היה מאוד מאוד מצונן ומסכן.
שמתי חצי בצל בצלוחית ליד המיטה שלו (אחרי שהוא נרדם, כמובן
).
הריח היה נוראי!!! אני מודה, אבל הוא קם בבוקר כמו חדש, והבצל היה "סחוט" ויבש".... כנראה שזה עושה את העבודה

חיבוק גדול ממלכת הנאחס

אני ממש מבינה את התחושה. מהרגע שהתארסתי לא הפסיקו לקרות אסונות קטנים (חברה חולת סרטן, אמא שכמעט איבדה רגל, סבתא עם דיאגנוזה בעייתית, סופת שלגים, תאונות, מה לא). אני לא מאמינה בעין הרע ולא בסימנים משמיים, אבל בשלב מסויים כבר התחלתי ממש להתייאש. אני בת יחידה והרגשתי שבמקום להתעסק בדברים הכיפיים של החתונה אני כל הזמן רודפת אחרי אסונות ומנסה בסה"כ לסיים עם הכל כמה שיותר מהר.

אז כן, הכל נעשה בלחץ, והמון פעמים הרגשתי בדיוק כמו שאת מתארת, שאני עונה לאנשים "כן" כששואלים אותי על התרגשות סתם כי לא בא לי להסביר למה לא. אבל בסופו של יום, תמיד הגעתי לאיש שלי ונזכרתי שהוא מה שחשוב ושכל השאר ייפתר, כולם יהיו בריאים והכל יהיה סבבה.

אנחנו חודש לפני החתונה, ולמרות שיש עדיין בתי חולים וסידורים אחרים, הרוב הסתדר. יהיה בסדר. בשלב מסויים פשוט החלטתי להיות אדישה לצרות, להתנהגות של אנשים ולתסכולים, ולהשתדל להגיע ליום החתונה בחתיכה אחת, ועם כמה שיותר שפיות.

מחבקת ומקווה שתהיה לך חתונה מהממת.

מעודדות אותן מכאן!

היי,
אין ספק שהסיטואציות שתיארת הן לא נעימות ויכולות להעכיר את האווירה, א-ב-ל, בסופו של דבר, זה הכל עניין של גישה וזו לא סתם קלישאה. זכית למסיבת רווקות עם שש חברות נפלאות שירצו לשמח אותך ולעשות לך טוב, בעצמך אמרת שזכית במלווה תקתקנית שהגיעה מעבר לים במיוחד עבורך.
נכון, היום עצמו רווי לחצים וכל הכלות רוצות שהחתונה שלהן תתקתק ללא שום בעיות. אז קודם כל, בכל אירוע יש לחצים והוא לא יכול להיות הכי מושלם כמו שרוצים, אבל הוא מושלם בדרכו והוא מושלם כי אלה אנשים שבאים במיוחד עבורכם, לחגוג את שמחתכם ואת האהבה שלכם. אם תתרכזי בזה וזה הרי העיקר, אנחנו בטוחות שמצב הרוח שלך ישתדרג בין רגע!

יתכן

שהחברות שלך רואות את הדברים אחרת ממך. חתונה היא אירוע מרכזי עבורך, להן יש חיים משלהן ומותר להן להחליט לא להגיע, וזה בסדר.

למעלה