שבוע בפראג!

stoochi

New member
שבוע בפראג!

כרגיל, לא ידעתי לאן לשרשר... מתנצלת מראש

בעוד כחודש וחצי אנחנו טסים לירח-דבש קצר + חתונה בפראג (עם קמילה, כמובן).
אז אני יודעת שיש המון מידע על פראג ברשת בכלל ובפורום בפרט, אבל משום מה לא הצלחתי למצוא המלצות על מלון טוב. קמילה המקסימה שלחה לנו שמות של כמה מלונות, אבל לא מצאנו עליהם יותר מדי פרטים או המלצות ברשת.
אם יש למישה/י המלצה על מלון לא יקר בטירוף אבל שיהיה גם כמה שיותר שווה ונחמד ובמיקום טוב (בכל זאת, יהיו לנו 7 לילות לבלות בו!) - אשמח ממש לקבל.
בנוסף, אשמח להמלצות על מסעדות / מוזיאונים / ארכיטקטורה / וכל בילוי נעים אחר.

(וכבר עברתי על הארכיון... פשוט לא מצאתי יותר מדי מידע, ואני לא בטוחה שהמידע שכן מצאתי שם עדכני).

תודה מראש ושבוע טוב ושמח לכולם!

butwhy

New member
ממליצה בחום על ה-Eurostars David

מאוד אהבנו אותו. וגם קמילה אישרה אותו

butwhy

New member
לנו היה מאוד מאוד נוח.

הוא מרכזי, ובשכונה שסבבה להסתובב בה גם בלילה.
ואם את בענייני שיער/ איפור שם אז המקום שקמילה סגרה לנו היה במרחק הליכה (חזרה חזרנו במונית - לקח כמה דקות).

hillala8

New member
תחפשי א הקרדיטים שי לחתונה בפארג

יש שם המלצות גם על מלון (אייס אולד-טאון) והרבה על מסעדות.

אם יש לכם שבוע אני ממליצה גם לצאת המעיר, אולי סיור לדרזדן או וינה...

stoochi

New member
תיארתי לעצמי,

פשוט נכנסתי לקישור שלך בחתימה, ואמנם מצאתי שם קרדיטים קסומים ומופלאים, אך ללא זכר לפראג

אערוך חיפוש בארכיון, תודה!

פראג היא לוקיישן מעולה לירח דבש

כל הכבוד על הבחירה המצוינת!

יש לנו כמה המלצות עבורך, מהפוסט המצורף, מירח הדבש של לובה ונתן בפראג בקיץ 2011. הפוסט אמנם ישן, אבל אנחו בטוחות שרוב ההמלצות עדיין רלוונטיות.

לובה ונתן מאוד ממליצים על מלון Legerova, מדובר במלון הממוקם בצורה נוחה, נגיש למטרו ודרכו ניתן להגיע לכל יעד נחשק בפראג. מדובר במלון חמוד על בסיס שלושה כוכבים, שקט ונעים. יש בו wifi, נותני שירות נחמדים וארוחות בוקר טעימות. באזור של המלון אפשר למצוא כל מיני מסעדות מקומיות אותן פוקדים תושבי העיר ושם אפשר להזמין מנות אותנטיות במחירים נוחים. אם אתם לא מחובבי המטבח הצ'כי שהוא מעט כבד ולא יתאים לכל אחד, בקניון פלאדיום תוכלו למצוא רשתות מזון מהיר וגם כמה מסעדות ייחודיות יותר, כמו למשל מהמטבח ההודי והלבנוני. גם ברובע היהודי ניתן למצוא כמה מסעדות מעולות שמציעות תפריט מגוון וכמובן גם כשר. אנחנו ממליצות על מסעדות הממוקמות בכל מיני סמטאות בעיר, הרחק מהאזורים המיותרים- יש בהן קסם מקומי שאין ברשתות ובמסעדות הגדולות. ברחוב Rybna בעיר למשל, יש בית קפה מקסים שבו אפשר להזמין מאפים מסוגים שונים וקפה טעים- מושלם לארוחת בוקר ולטעינת מצברים לפני הסיבובים בעיר.

האתרים שהם מאסט בפראג הם גבעת פטריז'ן שמשקיפה על כל העיר (עולים אליה באמצעות רכבת כבלים חביבה) והולשוביצה, הממוקמת בצד הצפוני של העיר ושם ניתן למצוא פארק יפיפיה שידוע גם בתור הסנטרל פארק הצ'כי. אפשר ללגום שם בירה מקומית, להשקיף על נופיה היפים של פראג ולנוח! ברשימת המוזיאונים המומלצים אפשר למצוא את מוזיאון הצעצועים, מוזיאון פרנק קפקא ומוזיאון הקומוניזם. מומלץ גם לבדוק האם ישנם מופעי בלט ואופרה אליהם ניתן יהיה לקנות כרטיסים (בעלות לא גבוהה יחסית לארץ)- כיף וחשוב לא פחות מכל המוזיאונים למיניהם.

אם יש לכם יום פנוי, מומלץ בחום לפנות את כולו לטובת גן החיות המרשים הממוקם בחלק הצפוני של העיר. אמנם דרושה נסיעה של 45 דקות לכל כיוון, במטרו ובאוטובוס כדי להגיע ליעד, אבל אין ספק שזה שווה את ההשקעה. גן ההחיות בפראג הוא אחד הגדולים והמפורסמים שיש, אפשר להעביר בו בקלות יום שלם ולערוך היכרות עם כל החיות המקסימות שממתינות לכם בתוכו.

וההמלצה הכי טובה שתקפה כמעט לכל מקום - לשוטט לשוטט ופשוט לשוטט בין הרחובות והסימטאות ו"ללכת לאיבוד". הנאה מובטחת.

stoochi

New member
תודה על התגובה המפורטת

הקישורים לבלוג שלכן ושל לובה עזרו עד מאוד, בהחלט נשתמש בהמלצות שם!

Piece of Wood

New member
המלצה למלון

איביס אולד טאון.
החדרים מעט קטנים אבל מלון מצוין, מיקום מדהים, מרכזי, במרחק הליכה מכל מקום בפראג.

stoochi

New member
תודה לכולן על ההמלצות! שאלה לגבי איביס -

אין לנו בעיה עם חדרים קטנים ואפילו פשוטים, אבל בא לנו ארוחת בוקר טובה. איך ארוחת הבוקר שם?

hillala8

New member
בעינינו הייתה טובה

היו מאפים, לחמים, ביצים, גבינות, נקניקים וכו' אבל יש יותר מפוארות (אני אוהבת את ארוחות הבוקר של רשת NH).

Piece of Wood

New member
בעיני הייתה אחלה ארוחת בוקר

הרבה מבחר יחסית, אבל זה בכל זאת ארוחת בוקר אירופאית...
גבינות, נקניקים, מאפים, לחמים, קפה/תה...

בקשר לחדרים, בעיני בהחלט מספקים, מאד נקי ומסודר, אנחנו ממש ממליצים.
גם אנחנו אמורים לנסוע להתחתן בפראג בחודשים הקרובים ומתכננים לשהות שם שוב.

Ruby Gem

New member
את ירח הדבש שלנו עשינו בפראג

אין כמו פראג, עיר קסומה ורומנטית

אנחנו היינו במלון בשם "מג'סטיק פלאזה".
http://www.booking.com/hotel/cz/des...g;sid=101e2333ab3fd14efc08d624898b62ce;dcid=1

המלון ממוקם בערך 5 דקות הליכה משדרות ואצלב. יש להם שירות טוב, ארוחת בוקר מאוד טעימה ועשירה (אם את בקטע של בייקון וגבינות, אבל גם מי שלא אוכל בייקון ולא מערבב בשר וחלב יכול ליהנות ממנה).
היתרון הגדול במיקום שלו - זה אפשר לנו לקום בבוקר, לחרוש את העיר ברגל עד אחה"צ- לחזור למלון, להתקלח, לישון ולקום בערב רעננים ולצאת.
לקחנו את המלון כחלק מדיל עם טיסה, והוא היה דיל יחסית יקר לשאר הדילים (עלה לנו בסביבות 6000 ש"ח דיל של טיסה+ מלון+ העברות לזוג), אבל המיקום שלו שווה את זה.
המחיה בפראג יחסית זולה- אפשר לאכול שם אוכל טוב מאוד בזול, וכמובן- הבירות!!! יש להם הרבה בירות טעימות, והבירה זולה הרבה יותר מכל משקה אחר.
אנחנו נכנסנו בעיקר למסעדות המקומיות ולפאבים המקומיים (מול המלון שלנו יש פאב אירי נהדר), ולרוב המסעדות יש תפריט בכניסה ואת יכולה לראות מה מגישים ומה המחיר.
(לצערי אני לא זוכרת שמות של מסעדות).
היינו בעיקר באזורי התיירות - גשר קארל, המצודה, הרובע היהודי, ועוד יומיים של טיול מאורגן- יום אחד בקרלובי- ויוארי (אני מקווה שאני כותבת את זה נכון) ויום אחד בדרזדן. אם יש לכם זמן - ממליצה לבקר גם בקרלובי- ויוארי.
ובעיקר - חרשנו את העיר ברגל, לאורכה ולרוחבה. זה גם כיף סתם להסתובב ולטייל בעיר המקסימה הזו.

למעלה