חתונה הפוכה?!

rivkuntz

New member
חתונה הפוכה?!

הסיפור הוא כזה -

החתונה היא בסוף החודש,
נפגשנו עם מנהל האירוע, ולאור כמות המוזמנים שהתנפחה לה (בסביבות 300 מוזמנים, כשבכלל חשבנו שזו תהיה חתונה של 200 איש... אנחנו מניחים ומקווים שיגיעו 250 ומטה),
הוא ממליץ על חתונה הפוכה.

הוא מסביר את זה כך:
לדבריו, אם נעשה חתונה רגילה, אז אחרי החופה, שתתחיל בסביבות 21:00, כולם יגשו למזנונים ויווצרו תורים ארוכים.

הוא ממליץ, כדי להמנע מהתורים, לעשות חתונה הפוכה.

למי שלא מכיר, הרעיון הוא כזה:

קבלת פנים ב19:30 - מנות מסתובבות
בסביבות 20:00 - 20:30 - המשך קבלת הפנים: מנות מסתובבות + פתיחת מזנונים של מנות עיקריות
אוכלים אוכלים אוכלים
בסביבות 21:15 סוגרים מזנונים
21:30 - חופה
מיד אחרי החופה, המזנונים של העיקריות נפתחים שוב, וכמובן שמתחילים הריקודים
אני צריכה לבדוק תוך כמה זמן יוצאות המנות האחרונות, אבל אני מניחה שזה יקח בערך חצי שעה מפתיחת המזנונים בפעם השניה.
וכרגיל, בסביבות חצות, יצאו מנצ'יז.

אני מתלבטת.
מצד אחד - נראה לי נכון ללכת עם מה שהאולם מציע.
אם לפי הניסיון שלהם, יש תורים בחתונה רגילה עם כזו כמות (המקום מותאם לחתונות קטנות), אני מרגישה שאני צריכה לסמוך עליהם.
מצד שני - אבוי!! ההזמנות!!
בהזמנות, שכבר הודפסו ונשלחו, נכתב:
קבלת פנים 19:30
חופה 20:30
(ותכלס, ממש קשה לי עם זה שכתבתי דבר אחד בהזמנה, ויהיה משהו אחר לגמרי...)

פיתרון אחד שחשבנו עליו הוא שבזמן שנעשה אישורי הגעה, נגיד לכל מי שיאושר דרך החברה (ז"א, לא כולל את מי שכבר כתב לנו שהוא מגיע, אלא רק הנותרים. בטח יהיה מדובר בערך בחצי מכמות המוזמנים) שמדובר בחתונה הפוכה.
חוץ מזה, הסדרנית בכניסה גם תודיע שמדובר בחתונה הפוכה,
ואני גם מתכננת להכין תוכניה ולהניח על כל שולחן, וגם בכניסה, בעיקר כדי שאנשים לא יחשבו שהחופה חותמת את זמן האוכל וסתם יבלסו (ז"א - שיהיה ברור שהמזנונים נפתחים שוב אחרי החופה).

החששות שלי -
מקרה 1 - אנשים שהגיעו בסביבות 20:45, לוקחים אוכל והחופה קוטעת להם את המנה.
מקרה 2 - אנשים מאוד עמוסים שרק רצו לכבד אותנו בחופה, מצפים שהיא תתחיל ב21:00 (נו, החוק הלא כתוב הזה, שהחופה מתאחרת בחצי שעה ממה שכתוב בהזמנה), ומתעכבים בגלל זה.
מקרה 3 - אנשים שלא קוראים את התוכניה ובטוחים שהזמן היחידי שלהם לאכול הוא לפני החופה. בולסים ובוסלים, מתעצבנים ורק אז מגלים שהיה להם עוד זמן לאכול, אחרי החופה.
מקרה 4 - דודות שמתעצבנות בגלל שהחתונה היא לא לפי הסדר שהן רגילות אליה.
מקרה 5 - אורחים שלא מבינים מה קורה פה.

אשמח לעצות,
בעיקר אם יצא לכם להיות בחתונות הפוכות כאורחים - ואולי אפילו כאלו שלא ידעו שהגיעו לחתונה הפוכה!

Bing1000

New member
מקווה שאצליח לעשות לך קצת סדר

אני התחתנתי בחתונה הפוכה מאותה סיבה כמוך, כדי שלא יווצרו תורים במזנונים. בדיעבד הסתבר לי שזו הייתה הדרך הכי נכונה עבורי לאירוע כזה.

חתונה הפוכה מעולה לאווירה, למינגל שהאורחים עושים ובעיקר מאפשר למבוגרים שפחות בקטע של ריקודים ובלגן לחתוך אחרי הקינוחים ובשעה סבירה.

לגבי החששות שלך:

אנחנו אמנם ציינו כי מדובר בחתונה הפוכה בהזמנה אך מנסיון שלי, המון אורחים לא שמו לב לזה בכלל (למרות שנכתב בפירוש שארוחת הערב תוגש לפני החופה)
ולמרות שזה מפריע שכתבת משהו אחר בהזמנה, מעט מאוד אנשים ישימו לב ויזכרו את זה במועד האירוע.

לגבי התרחישים.
1 - החופה אמורה להתחיל רק ב-21:30 כך שגם מי שיבוא ב20:45 יספיק ליהנות מהאוכל ומהאווירה. מניסיון, אצלנו מנהל האירוע חיכה עד שיגיעו 80 אחוז לפחות מאלו שאישרו הגעה לפני שהחופה החלה ובאמת אף אחד לא פספס אותה. וזה תכלס החלק הכי מהותי.

2 - אצלנו יש חלק דתי והם ביקשו להגיע רק לחופה וממה שהבנתי היה להם יותר נוח שהיא התקיימה ב-21:30 כי הם לא נתקעו בפקקים.

3 - אנשים שיתעצבנו, הם כאלה שהיו מתעצבנים בכל מקרה. בכל זאת, אי אפשר לרצות את כולם. אז אחד יתעצבן שאכל מהר מדי ואחר יתעצבן שפספס את הראשונות והשלישי יתעצבן כי המוזיקה רועשת. זה לא צריך להיות שיקול מרכזי, וודאי אם המזנון נותר פתוח בחצי שעה שעה אחרי החופה.

4 - אצלנו הדודות היו מאוד מרוצות מהסידור הזה, בעיקר כי הן לא היו בלחץ של זמנים שכל רגע הצעירים יברחו לרחבה.

5 - האורחים הבינו מהר מאוד שמדובר בחתונה הפוכה. כשמדובר בחתונה רגילה, האורחים מתנפלים על הראשונות ומגיעים לחופה כשבקושי הספיקו לאכול, לשתות ולומר שלום. בחתונה הפוכה יש זמן לכל אלה ולכן התחושה היא יותר רגועה. מה גם שבחתונה הפוכה החופה היא ממש השואו האמיתי.

אני חושבת שאם את מודיעה באישורי ההגעה על השינוי, הכל יהיה בסדר. המצב הבעייתי הוא מצב הופכי, שקובעים חתונה הפוכה ובסוף הופכים אותה לרגילה.

מקווה שעזרתי

maayanmid

New member
אנ י מסכימה ומוסיפה:

קודם כל אם יש לך אמון במקום ובאשנים שמולם את עובדת לכי על זה! תמיד אני אומרת ללקוחות שלי וגם למי שסתם מדבר איתי על ספקים- הדבר הכי חשוב הוא שתיהייה לכולם התחושה שטובת האירוע נמצאת בראש!! ואני מאמינה שלמנהל האירוע זה חשוב שהאירוע יהיה מוצלח ולכן הוא ממליץ להמנע מתורים.

בהגשת מזנונים תמייייייד יהייו תורים- בשביל שלא יהייו תורים צריך לשים ל250 איש 250 מזנונים- ושלא יגידו לכם אחרת (בתור מי שעבדה שנים בקייטרינג של מזנונים)

אכן חתונה הפוכה מקלה על כל העניין של התורים ומאפשרת לאנשים להנות מהאוכל בלי תחושה שצריך למהר ולאכול.

אל תחששי מתגובות האורחים כמו שנאמר כאן לפני אי אפשר לרצות את כולם! אני מבטיחה לך שבהגשת מזנונים- חתונה הפוכה היא הרגועה והנעימה ביותר!

אגב, וודאי שיש אוכל לאורך כל האירוע! כלומר אחרי החופה ייתכן כי הם יצמצמו מזנונים כי הרוב כבר אכלו ואי אפשר להחזיק מזנונים שלמים כל הערב אבל זה היתרון של מזנונים, כל אחד אוכל מתי שבא לו, מה שבא לו וכמה שבא לו... תבקשי את זה- מזנון אחד פתוח כל הערב.

אני בטוחה שיהייה לך כיף כך או כך והכל ייסתדר באופן טבעי אם תעדכני אנשים או לא...

תהני!

ray of light

New member
אני אישית פחות אוהבת חתונות הפוכות

לדעתי יש אופציה אחרת שתהיה פתרון לעומס על המזנונים:

אחרי החופה לפתוח את המזנונים ובזמן הזה לבקש מהדיג'יי שכשאתם נכנסים לאולם עושים ריקודים של 15 דק'- 20 דק'.
מה שקורה זה שהאורחים המבוגרים ומי שרוצה הולך לאכול בזמן הזה.
מי שרוצה לשמוח איתכם ולרקוד- בא לרקוד אתכם ואחרי זה יאכל.
זה מה שעשינו אצלנו וזה עבד ממש בהצלחה. אני זוכרת שבזמן הריקודים ראיתי שהרבה מבוגרים כבר אוכלים, והצעירים רקדו איתנו ואחרי זה אכלו.

ככה לא תצטרכי לשנות את ההזמנה.
אבל כמובן שתעשו מה שאתם הכי מעדיפים ומה שנראה לך הכי טוב בשבילכם!

גם אנחנו עשינו ככה והיה מצוין

אצלנו, אחרי החופה אנשים הלכו להתיישב, מנהל האירוע והנציג שלנו וידאו שלכולם יש מקום לשבת. אחרי שראו שכולם יושבים אנחנו נכנסנו (הרעיון הוא שאם היינו נכנסים לאולם לפני שכולם היו יושבים אנשים היו קמים אלינו ואז היה קשה לבדוק את נושא ההושבה). אחרי שנכנסנו היו 15-20 דקות ריקודים ובמקביל המזנונים נפתחו. האנשים המבוגרים שלא רוקדים הלכו לקחת אוכל בזמן הזה וכשנגמרו הריקודים כל מי שהיה ברחבה הלך לקחת אוכל גם כן.
בסרט של החתונה רואים שלא היו תורים וגם חברים אמרו שהיה ממש אחלה ולא היה תור.

כמות המוזמנים שלנו היו 300 איש.
מה שכן, היו מספיק עמדות של מזנונים - אני לא זוכרת לפי איזה מפתח אבל אם מספר המוזמנים גדל המקום אמור להוסיף עמדה נוספת שאפשר לקחת ממנה אוכל.

His sister Pam

New member
גם אצלנו יהיו ריקודים אחרי החופה

הייתי לאחרונה בשתי חתונות- באחת לא היו ריקודים אחרי החופה, היה מעט תור אבל זה לא מקדונלדס בחופש חנוכה! כל האורחים נימוסיים ואף אחד לא נדחף

בשנייה- הלכנו אחרי החופה ל25 דקות בערך של ריקודים (ובהחלט שמתי לב שהמבוגרים הולכים למזנונים בינתיים). אחרי הריקודים הלכנו לאכול בלי תור בכלל.
נראה לי שזו דרך טובה להימנע מהתור אם יש מעט עמדות...

josie1986

New member
קשה לי להתייחס לכל המקרים שציינת

אז רק אגיד שאנחנו גם התחתנו בחתונה הפוכה וגם היינו אורחים בחתונה הפוכה (שכל-כך נהנינו בה שבעקבותיה החלטנו גם ללכת על זה) ובעיני זה מושלם לערוך את החתונה באופן הזה.
לדעתי דבר ראשון צריך לצאת מנק' הנחה שלאנשים ת-מ-י-ד יהיה מה לומר. ברגע שביססנו את זה, הרבה יותר קל להתנהל בתוך זה ולהחליט למה בוחרים להתייחס וממה בוחרים להתעלם.

חתונה הפוכה קונספט שעדיין לא מספיק מוכר (וחבל), וגם אם תכתבו את זה בהזמנה וגם אם לא - תתקלו בהרמות גבה.
אצלנו היה ברור מאוד, כתבנו את הלו"ז המפורט והוספנו שורה שאומרת שארוחת הערב תהיה לפני החופה ומומלץ להגיע הזמן ועדיין כשחילקנו את ההזמנות אנשים הביטו בנו במבטים תמהים.
בסופו של דבר החתונה הייתה מוצלחת וגם אלה שלא הבינו בהתחלה (ואפילו התנגדו, מצד המשפחה) מאוד נהנו ופרגנו על הבחירה הלא-שגרתית.
בעיני (המשוחדות) זה קונספט פשוט מנצח.

אין לי פתרונות להציע בגזרת ה"איך להודיע למוזמנים" למעט מה שכבר הצעת. לגבי התמודדות עם ההתפתחויות - אפשר לדעתי לדאוג לכך שתהיינה דיילות שיידעו את האורחים לגבי מקרים 1+3+5 ולגבי היתר - הם יתמודדו :)

simplicity83

New member
גם אני לא מתחברת לקונספט הזה.

קודם כל הפתרון העיקרי להקל על העומס של המזנונים הוא פשוט לשים יותר מזנונים, זה מאוד פשוט..
מן הסתם שהאינטרס של המקום זה לא להציע את זה ולדחוף לכיוון של חתונה הפוכה -
בצורה הזו יש מעט מנות בקבלת הפנים (אם בכלל) ואז הוא לא צריך לפתוח יותר מזנונים, כי האנשים מגיעים בהדרגה.

לכן הייתי דורשת להוסיף מזנונים ואז אין שום התלבטות. 300 אורחים זה ממש לא כמות היסטרית שקשה להיערך אליה, גם אם הם בד"כ רגילים לפחות אורחים.

אפשרות נוספת, אם זה באמת "גדול" על האולם, זה כמו שהציעה ray of light - להתחיל עם קצת ריקודים, מה שמושך את הצעירים ומדרג את הנהירה למזנונים.
אני באופן אישי לא מתה על זה, כי תמיד זה מרגיש לי שהצעירים מהווים צוות בידור וזה מאוד ברור מהי המטרה של המעט ריקודים האלו.
אבל עדיין - אם אי אפשר להוסיף עמדות, הייתי הולכת על זה, לפני חתונה הפוכה.

עוד סיבה שאנחנו פחות מחבבים בגללה חתונות הפוכות (מעבר למיעוט האוכל בקבלת הפנים, שבתכלס זה החלק הכי טעים) -
כשקודם אוכלים ואז יש חופה הריקודים מתחילים מאוחר , במיוחד אם יש חלק אומנותי.
האוכל בינתיים "מתיישב" לנו בבטן, השפעת האלכוהול קצת חולפת ויחד איתם החשק לקום לרקוד.. ולפעמים זה גורם לחתונה להתרומם פחות.
וזה עוד יותר נכון לטעמי אצל אלו שמראש לא מתים על הריקודים אבל יש חתונות שמצליחות לסחוב אותם לרחבה.

כמובן שהנושא שאנשים לא מודעים לכך שזו חתונה הפוכה יגרום ללו"ז להתאחר. יגיעו כמו שמגיעים באיחור (עם ישראל, אנחנו מאחרים כרונים)
ואז העמדות כבר יהיו פתוחות מלא זמן והאוכל יעמוד יותר זמן.
אם כבר אתם מחליטים ללכת על זה - לדעתי תעדכנו את כל האורחים בזמן אישורי ההגעה, שיערכו בהתאם.

בקיצור כפי שהבנת, אני ממש לא מתה על זה.
עם זאת - יש אנשים שזה מאוד מתאים להם ולאורחים שלהם ואז כל מה שכתבתי כאן לא רלוונטי.
אני בטוחה שיש פה בפורום מלא דוגמאות של חתונות שהיו כאלה והיה מאוד מוצלח.

orangeada

New member
לאחרונה הזדמן לנו להיות בחתונה הפוכה

והאמת שרציתי כבר לחוות את זה על בשרי, אבל האמת? לא אהבתי ואפילו התאכזבתי...

קבלת הפנים הרגישה מאודדד ארוכה (מכיון שבאנו מחוץ לעיר וחששנו מפקקים יצא שהגענו די על התחלת הקבלת פנים והיא נמשכה למעלה משעה, לכיון השעה וחצי נראה לי), אני חושבת שאם כבר צריך קבלת פנים לא ארוכה במיוחד ואז להתחיל להגיש את האוכל. האמת זה גם נורא תלוי אם במקום או באיזור של קבלת הפנים יש הרבה מקומות ישיבה או כורסאות או פופים וכו' שאת יכולה להמעך בכיף..

לארוחה נתנו די הרבה זמן. יותר מדי זמן. בנוסף, אחרי שסיימנו לאכול- החופה לא התחילה ישר, אלא די התייבשנו.. כלומר ישבנו במקום, אנשים לא רקדו, הרגשנו כבדים מהאוכל, ואז אחרי איזה רבע שעה מתה שלא היה במהלכה כלום (כנראה אז הזוג אולי הלך עם הרב לחתוםע ל הכתובה וכו') התחילה החופה.

ואז, אחרי החופה זה יוצא די מבלבל מה עכשיו
תכל'ס בגלל שאכלת כבר מתחשק לך קינוח וקפה- ועוד לא 10!
אני חושבת שמבחינת שעות זה יוצא שבאמת מתחילים לשתות שתיה חמה וגם להוציא את הקינוחים מוקדם, מה שאומר שמבוגרים די חותכים מהר... על אף שגם הם יכולים להתחבר למוזיקה ולרקוד מעט (כלומר המבוגרים היותר צעירים, לא הסבים)

אני חושבת שהנקודה הקריטית אצלכם היא שאנשים לא ידעו על זה.. האמת שאצלנו זה היה כתוב די בבירור שקודם אוכלים ואז מתחתנים, אבל עובדה שלמשל סבתא שלי ואימא שלי לא התעמקו או הבינו את משמעות הדברים בהזמנה, כי זה משהו שהן לא רגילות אליו.

לגבי הריקודים אחרי חופה- אני מאוד אוהבת, וגם אצלנו היה. כאמור הצעירים רוצים להוציא אנרגיות, לשתות וכו' ומי שרעב בנתיים מתחיל לאכול.
אל תשכחי שאחרי החופה בא לזוג עצמו- לרקוד, לשמוח, לקפוץ!!! הרגע התחתנת...

בקיצור אני מצטרפת להמלצה שהמקום צריך להערך מבחינת מזנונים..

NoFi M

New member
בדיוק בדיוק ההרגשה שהייתה לי בתור אורחת

בחתונה הפוכה.

כתבת ממש מדוייק את הרגשת ההימרחות והבלבול. נכון, יכול להיות שזה סתם כי לא רגילים לזה, אבל עדיין - מבחינתי זה היה בעיקר לחכות ולחכות לחופה, גם אם אוכלים תוך כדי, יש הרגשה שהאירוע עוד לא באמת התחיל.

בקיצור, מחזקת.

אבל כמובן, כל זה לא משנה אם זה מה שמתאים לכם ולמשפחות שלכם - כמו שאת רואה יש אנשים בעד ויש נגד. חשוב לשמוע את כל הדעות, אבל בסוף לקחת את כל השיקולים ולהחליט מה שמתאים ל-כ-ם.

והמון מזל טוב בכל מקרה

סימהמה

New member
לדעתי זה מקצר משמעותית את האירוע

לאולם יש פה אינטרס: ככה הוא לא צריך להעמיד עוד מזנונים והאירוע מתקצר באופן משמעותי- כל מבוגרים חותכים מהר מאד.

הייתי הולכת על זה רק אם יש לכם רוב מוחץ של צעירים ואתם רוצים להיפטר מהמבוגרים מוקדם ולעשות מסיבת מועדון.

אני הייתי לוחצת על האולם להוסיף עוד עמדות או משנה את האירוע להגשה. לחילופין אתם יכולים לעשות חתונה רגילה ולבקש שיפתחו את המזנונים מיד אחרי החופה ביחד עם הריקודים. ככה, הצעירים הולכים לרקוד, המבוגרים בנתיים לוקחים אוכל, ואחרי 15 דק' משקיטים את המוזיקה ואז הצעירים ניגשים לאכול. זה מפחית משמעותית את התור.

rivkuntz

New member
תודה לכולן על התגובות!!

אנחנו מאוד נוטים כרגע ש*לא* לעשות חתונה הפוכה, בעיקר בעקבות התגובות שלכן כאן.
העלינו את זה מול בני המשפחה, הצגנו טיעונים לפה ולפה, ובשורה התחתונה, די הוחלט שאם זה לא מרגיש לנו ממש מתאים, אנחנו פשוט צריכים להודיע לאולם שהם יאלצו למצוא דרך להתמודד עם האורחים שאחרי החופה.

חברות שדיברתי איתן, אגב, אמרו שלעמוד בתור זה שטויות,
שתמיד עומדים בתור,
או שיושבים קצת, וניגשים לאכול אחרי כמה דקות,
ושאנשים הם לא עדר חיות ולא זה צריך להיות השיקול של חתונה הפוכה (אלא, אם כבר חתונה הפוכה, אז בזכות האווירה, המינגלינג וכו', לא בגלל שחוששים מהאופציה השניה).

אז המון תודה,
הפורום הזה הוא מתנה משמיים

saritmat

New member
הייתי בכזאת

והאמת שלא אהבתי בכלל.
היה ממש בלאגן ואף אחד לא הבין מה קורה... הפוקוס דיי נעלם מהזוג ומהחופה והיה לי קצת חבל.

למעלה