אריק איינשטיין 1939-2013

תותית1212

New member
אריק איינשטיין 1939-2013

לזכרו.

אין לי מילים, השירים שלו ליוו אותי מילדות ועד היום.
וימשיכו לעד, אותי, את ילדי, את משפחתי.

אדם שהיה דמות, מוכשר, מרגש, רב פעלים, יפה תואר.

קטונתי.

מצרפת שיר מקסים מקסים, שהכרתי בזכות בעלי היקר.
אח מילת מפתח / כתב אהוד מנור האגדי, הלחין יהודה פוליקר הנפלא *יבדל לחיים ארוכים*.

haych

New member
כ"כ עצוב...

אני עדיין לא מעכלת.
כ"כ רציתי לבכות וזה לא יצא, עד שבלילה ראיתי את הקטע מההופעה ששלמה ארצי מודיע לקהל על פטירתו ומתחיל לבכות, והקהל שר בספונטניות את "האיש ההוא" ומחליט לעצור את ההופעה.
כולנו גדלנו על השירים שלו, ואני מקווה ובטוחה שגם הילדים שלנו ימשיכו לגדול על השירים האלה.
אלפי כלות וחתנים נכנסו לחופה עם אהבה ממבט ראשון, ורקדו את הריקוד הראשון שלהם כנשואים עם "גיטרה וכינור".
הוא היה שם בכל שלב של החיים שלנו.

האווירה עכשיו מזכירה לי את האווירה שאחרי רצח רבין-שכולם מתכנסים בכיכר ושרים, בוכים ומדברים רק על זה. יש משהו מקסים בלהכנס לפייסבוק ולראות שכל הוול אריק אינשטיין. הלוואי והוא היה יודע לאיזה כבוד ואהבה הוא זוכה...

יהי זכרו ברוך.

yael rosen

New member
אהבה ממבט ראשון

כבר אמרו הכל, ונדמה לי שכל מה שנשאר לי זה רק להתעצב בשקט.
וגם נזכרתי איך כשהיינו קטנים, בפול ווליום או עם אוזניות ענקיות, היינו שומעים את זה בריפיט: "ואלה שמות"
באמת שהוא סמל של כולנו, ואובדן של סמל הוא לא דבר של מה בכך
נתתחם בכך שהמוזיקה לא תלך לאיבוד אף פעם

Ruby Gem

New member
כל כך עצוב...

הייתה לי תחושה שהוא נפטר עוד לפני שהודיעו... וכשההודעה הרשמית יצאה לא הפסקתי לבכות.
השירים שלו ליוו אותי עוד בילדות, כשאני והאחיות שלי היינו מכורות לקלטת שלו "כמו גדולים".

מאוד אהבתי אותו, אבידה ענקית...
לפחות יישארו לנו השירים היפים...

"תמיד ידעתי שיבוא היום שבו צריך להיפרד
אבל עכשיו זה ככה בא לי פתאום,
אז מה הפלא שאני קצת דואג.
אני יודע שככה זה בטבע... אבל עכשיו שבא הרגע,
אז מחניק קצת בגרון..."

כמה בכיתי אתמול

איזו אבידה שעדין קשה לי לעכל שהוא כבר לא איתנו.
אני כמו כולם כמעט גדלתי עליו
מגברת עם סלים ואדון שוקו
התבגרתי עם עוף גוזל ובכיכר שישבנו עם הנרות ברצח רבין לבכות לך
וכל שיר שאני שומעת רק גורם למחנק בגרון ודמעה מנצנצת בזוית העין

באןבאני

New member
אדם שדורות שלמים גדלו על שיריו

כל כך עצוב. סמל הישראליות, הצניעות והענווה. השירים הכי יפים. לא יכולה להפסיק להאזין לגלגלצ או לקרוא את שכותבים עליו חבריו הקרובים.

רציתי לשתף בדבר שלא יכולתי שלא יעבור לי בראש. החלטנו מזמן ששיר הסיום בחתונה שלנו יהיה "עכשיו התור לאהבה". כשהיינו בפגישה אצל הדי ג'י הוא שאל איזו גירסא נרצה, ואמרנו ששל עוזי חיטמן זה עצוב מדיי. אז בחרנו בגירסא של אריק איינשטיין. איזה אבסורד...
אישי לעתיד ואני דיברנו על כך הבוקר, וחשבנו שלהשאיר את הגירסא של אריק איינשטיין יהיה מתן כבוד לאיש הענק הזה.

יהי זכרו ברוך

כלכך עצוב, וכל היום אני נזכרת בחתונה שלנו

וכמה היה לנו ברור מההתחלה שהשיר שלנו לסלואו יהיה שיר שלו.
השירים שלו היו הפסקול לחיים שלי....התגייסתי עם עוף גוזל, רקדנו את הסלואו בחתונה לצלילי גיטרה וכינור והיום אני שרה את אדון שוקו לבת שלנו.....
לא כתבתי פה מאז החתונה, אבל היום הזה היה מלא במחשבות אז הרגשתי צורך לחזור

SimplyMe1

New member
אריק הוא בדיוק הפסקול..

הפסקול לכול סיטואציה וסיטואציה בחיים, וטוב לדעת שהקול שלו נשאר כאן איתנו, די מוחשי אפילו, וזה אוצר שלא ייעלם לעולם.

NoFi M

New member

עצוב מאד,
השירים שלו מלווים אותי כל יום כמעט, הוא חלק כ"כ גדול מהפלייליסט שלי, וכמובן שרוב (אם לא כל, לא זוכרת) השירים שאנחנו שוקלים כשירים חשובים לחתונה הם שלו.

בכלל, הוא חלק חשוב מעולם החתונות (או כמו שאומרים - שיר של אריק איינשטיין לחופה/סלואו זה "נדוש", מרוב שזה נפוץ ומתאים)

ותודה על פתיחת השרשור, רציתי להגיד על זה משהו עוד קודם, אבל לא ידעתי מה ואיך, ואם זה במקום....

SimplyMe1

New member
עצוב.

ואיזה שיר בחרת.
אחד השירים היפים שלו.
לא הכרתי את השיר עד לפני פחות משנה והנה שוב משמיעים את השירים בלופים.

למעלה