שבוע לפני ואנו בבעיה !!

שבוע לפני ואנו בבעיה !!

סורי, לא מצאתי שרשור מתאים..מנהלות - מוזמנות לשרשר, תודה.

אנו כשבוע לפני החתונה, חברים עזרו לנו לעשות אישורי הגעה טלפוניים והערב קלטנו שאנחנו בבעיה !!!

במקור היו מוזמנים כ-180 איש - מספר שהגענו אליו במקסימום מקסימום, כולל "אורחים שמזמינים מתוך כבוד בידיעה שכנראה לא יגיעו".
הייתי מאוד מסודרת, עשיתי לכל אורח רשימה של מינימום כמה יגיעו ומקסימום.
עם המקום למזלי (!!!) התחייבנו רק על 120 - לפי ההערכות הכי פסימיות בידיעה שלהעלות את המספר אין בעיה..

באמת שאני אדם מחושב, וממש קשה לי להאמין שהגעתי למקום הזה...
כרגע מבחינת אישורי ההגעה אישרו הגעה ודאית 84 אורחים (ועוד 7 ילדים), יש עוד כ-30 שלא תפסו בטלפון ונדע עליהם בימים הקרובים.
מה שקרה זה שרוב מי שהחשבנו שיגיע עם בן זוג מגיע לבד..
מבחינת המקסימום שיגיעו נכון לעכשיו - 122 !
כלומר מאוד בקלות אנו יכולים לרדת מתחת ל-120, וזה כמעט ודאי :(

כל כך חבל לי שזה המצב.

על מה כבר חשבתי ?
להזמין עכשיו אנשים שלא חשבנו עליהם מראש זה לא ממש יפה..
לדבר עם המקום כדי שינסו להחשיב את התשלום על הילדים כמכסה חלק מהמבוגרים - אני אנסה..

ממש מבאס...אבל לפחות הבחור ראה אותי נלחצת ואמר "מאמי זה בסך הכל כסף...".
מכיוון שזו חתונה קטנה וגם ככה חישבנו שאנחנו מפסידים (אחרי צ'קים) כ-20 אלף שקל.. אז מה זה עוד כמה אלפים ? לא, זה לא קו המחשבה שלי לצערי, זה ממש מבאס..

אשמח לעזרה / הצעות / ניחומים ...תודה @@

ray of light

New member
באתי להגיד מילה טובה

ההודעה שלך הזכירה לי הודעה שרשמתי לפני שלושה שבועות.
אני אייעץ לך את מה שאז ייעצתן לי- שווה באמת לנסות לדבר עם האולם ולראות אם הם יהיו מוכנים להתחשב.
אם כן- מה טוב.
אם לא- תיקחו את זה בפרופורציה. 20 אלף זה באמת הרבה כסף, אבל אתם גם לא יכולים לדעת כמה תקבלו מהאורחים שכן יגיעו.
אנחנו גם היינו נורא פסימיים ולא חשבנו שיגיעו מס' המוזמנים שהתחייבנו אליו, בסוף התבדינו והגיעו הרבה יותר. וגם המתנה של האורח הממוצע היתה גבוהה בהרבה ממה שחשבנו בהתחלה, שזה ממש היה הפתעה בשבילנו.
אני לא יודעת אם זה אפשרי מבחינת ההורים, אבל אם תראו אחרי החתונה שאתם צריכים עזרה, אולי שווה לבקש...
30 אנשים עוד לא תפסתם שזה לא מעט... תניחו שמשהו כמו חצי מהם לפחות יגיע, וזה כבר משפר את המצב.
סה"כ אתם צריכים לנתב את האנרגיות שלכם להכנות אחרונות ולרגשות חיוביים יותר. אני זוכרת שהייתי בחששות אז פשוט השתדלתי לא להתעסק בזה יותר מדי ולהניח לזה, מה שיהיה יהיה ויהיה שמח וטוב וכיף עם כל האורחים שכן יגיעו בכל מקרה!
תשתדלי להירגע ולא לחשוב על זה יותר מדי. מאוחר מדי להזמין עוד אנשים שבוע לפני, כי זה סתם מעליב עבורם. פשוט תני לזה לא להשפיע עלייך מדי. הלחץ גם ככה גדול עכשיו ולא שווה להיכנס לסרטים על זה. כמו שבעלך לעתיד אמר- זה בסך הכל כסף.

HannahCa

New member
אני לא כל כך מבינה למה הלחץ

אנחנו גם עושים חתונה ממש קטנטונת וקרוב לוודאי למספר המקמות שהתחייבנו לא נגיעה. אבל אני חושבת שברגע שמחלטים שעושים חתונה, צריכים גם להיות בסדר שמשקיעים כספים. את לא מפסדה 20 אלף - לדעתי את פשוט משקיעה את הסכום באירוע שלך. אם העניין הוא כמה מאות שקלים?

iritki

New member
שני הסנט שלי

כמובן שאפשר לנסות לבר עם האולם - מקסימום יגידו לך לא ותהיי באותו מצב.
שנית ההערכות שלכם מאוד קרובות למינימום אז נניח שיגיעו 10 אנשים פחות זה רק 10 מנות זה לא כ"כ הרבה כסף.
ודבר שלישי - אני לא יודעת כמה הוצאת ומה היו ההרכות שלכם מהצ'קים אבל בדרך כל אנשים קרובים - ואם הזמנתם רק את הקרובים אז זה הרב, נותנים בדרך כלל מתנות נדיבות ואז אולי זה ייכסה יותר ממה שחשבתם.

ובכל מקרה אני מציעה להסתכל על זה כ"את הנעשה אין להשיב" אבל בדרך חיובית. כלומר כרגע לצאת מנוקדת הנחה שאת משלמת על 120 ומפסידה את הנניח 25K, תחשבי כאילו כבר הוצאת את הכסף. בינתיים תתרכזו בליהנות מהשבוע המרגש ומהחתונה והאירוע עצמו ואחר כך - אולי תופתעו לטובה.

אני יודעת שזה מלחיץ אבל...

אני מאמינה שאיכשהו הדברים יסתדרו...

קודם כל, כרגע המצב לא לגמרי בשליטתך. חוץ מלדבר עם המקום ולנסות להוריד קצת אנשים מהמינימום או להוסיף גם מנות ילדים בספירה (כמה שהם יסכימו) אין לך הרבה מה לעשות. לא חלילה כדי לבאס אלא כי זה נכון.

אם נשארו לכם עוד 30 אנשים לדבר אתם, יש סיכוי שחלק גדול מהם יבוא וגם אם יבואו רק עוד חצי ותצליחו לשכנע את המקום להוריד קצת את המינימום או להחשיב את הילדים- תהיו כבר קרובים יחסית למינימום. קחי בחשבון שזו חתונה קטנה, אז סביר להניח שהאנשים שהזמנתם קרובים וכנראה שיהיו מינימום הברזות ביום החתונה עצמו...

תמיד איכשהו בחתונה "מאבדים" כמה מנות בדרך. לפעמים המתנות של האנשים - בעיקר בחתונה קטנה כשהאנשים קרובים, מפצות על התשלום על מנות המבריזים. אל תשכחי שמדובר בתשלום הנקי עבור המנה ללא שאר התוספות, שכבר החשבתם בחשבון של העלות הכוללת של החתונה.

נסי לנשום עמוק, להגיד לעצמך שזה לא בשליטתך, שזה רק כסף ושאיכשהו, בדרך כלל, דברים מסתדרים.

למעלה