כמה אחוזים לקחת ספייר מהמוזמנים?

D A N 1 6

New member
כמה אחוזים לקחת ספייר מהמוזמנים?

שאלה לגבי אחוזים וכו' בנושא מספר המוזמנים.

נניח שיש לי 300 אורחים שספרתי שאני רוצה שיבואו + מאמין שיבואו (בשלב ראשוני כמובן, לפני אישורי הגעה שעושים שבוע לפני החתונה).

על איזו כמות של אורחים כדאי לי להתחייב לאולם? 250? יותר? פחות?

וכמה אחוז של מנות ספייר כדאי לבקש\לדרוש מהאולם? 20% ?

אשמח לעצות גם אם זה במספרים וגם אם זה באחוזים כדי שאדע באופן כללי.

בתודה מראש !

orangeada

New member
השאלה היא אחרת- מה המינימום שהאולם דורש?

אם למשל אתם מאמינים שיש גרעין של 200 איש שיגיע, וזו כמות שהאולם מוכן שתתחייבו עליה- עדיף לכם להתחייב על כמות זו, אפילו אם היא נמוכה מהכמות הריאלית שלכם. שכן, להוסיף עוד אנשים אחרי אישורי הגעה או כרזרבות - תמיד אפשר ועדיף.
לשלם סתם על אנשים שבסוף לא יכלו להגיע ותכננתם שיגיעו- מבאס..
אז צריך להתקרב לכמות המינמלית שממילא צריך להתחייב אליה..

דורמורי

New member
הייתי במספרים דומים מאוד

אם כל מי שחשבתי והזמנתי היה מגיע, היו לי 300+ מוזמנים.

באישורי הגעה הגענו למספר 292, בפועל הגיעו כ-280. תמיד יש התקלות ברגע האחרון. אני זוכר שבקבלת פנים התקשרה אליי חברה ממש טובה מהצד שלי ובכתה שהיא בדרך למיון עם בעלה (הריון חודש תשיעי וסיבוכים) ולא יכולה לבוא, למשל. זוגות נוטים פתאום להגיע לבד, ויש לבד שפתאום מגיע בזוג. בד"כ הדברים האלו מתקזזים והמספרים - אחרי אישורי הגעה - לא משתנים דרמטית. 10% מרווח צריכים להספיק לך אם תעשה אישורי הגעה כמו שצריך.

התחייבנו על 250 בשלב סגירת החוזה. בפגישה האחרונה לפני החתונה העלינו את המספר ל-270. האולם שלי נערכו ל-10% יותר. קרי, גם אם היו מגיעים 297 (או בעברית - 300) אורחים, היינו מסודרים עם מיקום ואוכל.

כמו שכתבו

כשסוגרים חוזה, עדיף לשאוף להתחייב למינימום הכי נמוך שאפשר, גם ככה מגדילים את המספר שבוע לפני החתונה.
וכמובן, אפשר רק להגדיל ולא להקטין. בעקרון, הרעיון הוא לקחת את מספר המוזמנים ולהפחית 30% ועל זה להתחייב.
אני יכולה להגיד שאצלנו התרחיש היה יותר אופטימי. היו בסביבות 350 או 360 מוזמנים (זה היה לפני שנתיים), התחייבנו על 327 אנשים, הגיעו 321 אנשים. זה בערך 15% פחות מכמות המוזמנים וזה תרחיש מאד אופטימי.

כדאי, כדי לא להיות בלחץ וגם בגלל שלפעמים בתקופת הזמן עד לחתונה יש שינויים במוזמנים (למשל שינוי מקום עבודה וכו'), להתחייב על בין 20-30% פחות מכמות המוזמנים שלך אחרי שהכנת רשימה מסודרת. ממליצה לשאוף ל-30%.

לגבי היערכות של המקום- ברוב המקומות אתה סוגר על מספר מוזמנים סופי כשבוע לפני ואז המקום נערך ל-10% יותר.
לכן בד"כ כשמבקשים מספר מוזמנים סופי אתה לוקח את מספר המאשרים ומפחית 10%.

למעלה