המלצות לטקס בלי רב

aaaa145

New member
המלצות לטקס בלי רב

אנחנו עורכים חתונה חילונית לחלוטין וכנראה שחבר טוב ינחה את הטקס, האם מישהו עשה דבר דומה? האם יש המלצות לאיך הטקס יכול להתנהל מבחינת המנחה? (אנחנו מקריאים דברים אבל מה המנחה יכול לעשות לפניי שנקריא? אודה מאוד :)

ברוכה הבאה...

להבא תנסי לשרשר לאחד השרשורים כך התגובה שלך לא תעלם ותקבל תשובות מכמה שיותר אנשים...

לגבי שאלתך -
אני גם חושב האם להביא עורך טקס או לבנות את הטקס בעצמנו...
לכל אחד היתרונות שלו אך אם כבר החלטתם שחבר יערוך זאת לכו על זה...

בגדול תתחילו בלבנות את שלד הטקס. תכתבו מספרים וכותרות לכל שלב בטקס. קטעים יכולים להיות: התחייבות הזוג, שבירת כוס באם תרצי, הרמת כוס לחיים, ברכות מהמשפחה, חיים שכאלו קצרצר.

כמו כן - תשאלו את עצמכם מספר דברים:
מה אתם רוצים לקחת מהטקס הדתי ומה לא?
האם אתם רוצים קטע של "חיים שכאלה" על מערכת היחסים שלכם?
כמה ברכות יהיו, ומה יהיו אורכם?

בנוסף תציצי בטקסים שכבר נעשו ותתרשמי מה בא לכם לקחת ומה לא..

aaaa145

New member
תודה!!

לגבי הברכות, למה בידיוק התכוונת? ואיפה אני יכולה למצוא דוגמאות לטקסים חילוניים חוץ מהקרדיטים פה בפורום?

ronitvas

New member
יש לך שתי אפשרויות

1. לעשות חיפוש לפי מילות מפתח שיכולות להתאים.
2. לחפור את הקרדיטים. הרבה גולשות מצרפות את הקרדיטים בחתימה. כמו כן, יש סיפריית קרדיטים: כלים ומידע
קישורים
קרדיטים. בנוסף, יש שרשורי קרדיטים מרוכזים בכלים ומידע
הודעות נבחרות
שרשור קרדיט מרוכז לחודש _____

בהצלחה

lanit

New member
הכוונה בברכות

(אני מניחה שלזה יוסי התכוון...)
זה ברכות של אנשים קרובים. אנחנו, למשל, בחרנו "להמיר" את השבע ברכות המסורתיות ("מה קשור ירושלים עכשיו?") בברכות מצד המשפחות וחברים קרובים. כך עלו לשאת דברים אמא שלי, אבא שלו, חברת ילדות שלי, וחבר ותיק שלו.

אם תרצי, יש לי כמה טקסים לדוגמא. שלחי לי מסר עם כתובת המייל ואשלח לך.

ימיממה

New member
אכן

זה נהדר, חסרים כמוך!

אצלנו המנחה הקריא טקסט שהוא כתב כהקדמה...

butwhy

New member
עשינו בדיוק את זה

חבר טוב של שנינו הנחה, אנחנו דיברנו ואז כמה חברים בירכו ברכות קצרות ומרגשות. לא אמרנו לאף אחד מהם מה להגיד, החבר כתב לבד את הטקס (משהו כמו עמוד, זה מספיק בעיני ולא מתיש). מוזמנת לפנות בפרטי לפרטים נוספים.
יהיה לכם כיף

aaaa145

New member
הקטע המסובך הוא..

על מה החבר שלנו ידבר?
יוסי האדום, הרעיון של ״חיים שכאלה״ דווקא נשמע נחמד..
Butwhy, על מה החבר שלכם דיבר? על איך שהכרתם?

butwhy

New member
אז ככה

החבר אמר כמה מילות פתיחה - ממש כמה שורות, על איפה בחרנו לעשות את האירוע (בפארק הירקון
) ואת מי הזמנו (רק חברים קרובים ומשפחות גרעיניות), ואז אנחנו דיברנו, ואחרינו 3 חברי ילדות ועוד 2 חברים מאוחרים יותר. פתחתי עכשיו את ספר הברכות כדי להיזכר במה בדיוק הם אמרו (וכמובן שהתחלתי לדמוע). כל אחד מהם כתב משהו אישי, בירך אותנו או כתב איך הוא רואה את הקשר שלנו, ואיחל משהו להמשך.
בסוף ה"רב" שלנו הקריא שיר מאוד מרגש. עיקר התפקיד שלו היה להנחות את האירוע (מי מדבר מתי), והוא גם דיבר כחלק מ-3 חברי הילדות כך שלא היה לו צורך להכביר במילים.
מה שכן, הייתי דואגת שלא יהיה יותר מדי מלל או מברכים, כי מניסיון של חתונה אזרחית אחרת, אם נסחפים עם זה, זה עלול להיות קצת ארוך מדי.

arapax

New member
יש פה כמה וכמה

אנשים שעשו טקס כזה, ואנחנו ביניהם

אצלנו הנחה את הטקס דוד שלי, וכתבנו אותו יחד. בהתחלה דוד שלי הקריא הקדמה שהוא כתב, אחר כך היו שש ברכות - אמא שלי, אחות של הבחור, אחי ואחותי יחד, חבר של הבחור וחברה שלי, ולסיום ברכה של דוד שלי. כל אחד מהם כתב בעצמו את מה שירצה להגיד ואנחנו לא ראינו/קראנו/שמענו לפני כן את תוכן הדברים, למעט החלק של דוד שלי. אחר כך כל אחד מאיתנו הקריא את הטקסט שלו (סוג של כתב התחייבות), דוד שלי סיכם במשפט קצר, והבחור שבר כוס (אני ביקשתי, ודוד שלי הסביר למה).

בעקרון, אתם צריכים פשוט להחליט מה אתם רוצים שיהיה בתוך הטקס, ולבנות אותו מאפס או להשען על נוסח קיים ולשנות אותו בהתאם לרצון שלכם. זה אומר לבדוק את כל המרכיבים של הטקס המסורתי ולהחליט האם יש שם דברים שהייתם רוצים להשאיר, ולמה. ובמקביל, אילו אלמנטים משלכם הייתם רוצים להכניס לטקס. זה תהליך בהחלט מעניין, לפחות כך זה היה בשבילי.

אני יכולה לומר שבתקופת ההכנות קראתי הרבה טקסטים של אחרים, וטקסים חילוניים שצפים ברשת, אבל בסופו של דבר פשוט כתבנו הכל בעצמנו, אחרי כמה שיחות ודיונים עם דוד שלי, ובדיעבד זה היה הכי נכון בשבילנו, כי ככה הטקס שיקף אותנו בצורה הטובה ביותר.

אם את רוצה לשמוע עוד קצת על נסיון של אחרים, את מוזמת לקרוא את הפירוט בקרדיטים שלי (יש קישור בתחתית), ואת הקרדיטים של nooki, שחבר שלהם הנחה את הטקס. ובהצלחה

aaaa145

New member
וואו

קראתי את הקרדיטים, של שתיכן, פשוט מדהים!! ריגשת אותי עם המבט לאורחים בצעידה לחופה.
דבר נוסף שעשית לי חוץ מלגרש, זה להלחיץ!!
כתובה??? לא חשבתי על זה בכלל...חייבים? ברור שלא חייבים שום דבר אבל... וראו חתיכת השקעה..
חשבנו רק להקריא כמה דברים ו..זהו.
החתונה עוד חודשיים ועדיין לא התחלנו לחשוב על זה.. אמאלה!!!

arapax

New member
אני חושבת

שבלבלת ביני לבין נוקי :)
אצלנו לא היתה כתובה, ואת הטקס התחלנו לכתוב בערך חדשיים לפני כך שאני לא חושבת שאת צריכה להלחץ :) פשוט תעשו את התהליך באופן ממוקד ויעיל.

Nooki80

New member
נוקי בדיוק חזרה מא. ערב עם "הרב" שלה

שבא לביקור בארץ

הנני כאן

מה תרצי לדעת? שלחי לי מסר, ואשתדל לענות בהרחבה ככל האפשר

aaaa145

New member
צודקת, באמת התבלבלתי ביניכן..

חשבנו לעשות את זה דיי ספונטני, לתת לחבר שלנו יד חופשית, שיגיד כמה מילים, לאחר מכן ההורים יגידו כמה מילים ואחכ אנחנו, וזהו..

arapax

New member
בסופו של דבר

זה כל היופי בטקס חילוני - הוא יהיה מה שאתם רוצים שהוא יהיה. אם מה שמתאים לכם הוא הספונטניות הזו, לכו על זה.
אני יכולה לומר שהטיוטה הראשונה שדוד שלי העביר לנו היתה מאד קרובה למשהו סמי-דתי ופורמלי, בעוד אני בחרתי בו בגלל שהוא אחד האנשים הכי שנונים שאני מכירה, והכי רהוטים, והכי תוך-שניה-כולם-פה-רוצים-להיות-החבר-הכי-טוב-שלי (ובסופו של דבר באמת הרבה מוזמנים שלא הכירו אותו קודם שיבחו אותו באזנינו). עברו בינינו עוד שלושה נוסחים לפני שהגענו למה שכולנו כיוונו אליו. מצד שני, אני חתיכת קונטרול פריק

למעלה