עיצוב 30/10

Norma Desmond

New member
תודה

התרשימים האלה באמת מוצלחים, כי בכולם יש איזשהו היגיון ויזואלי בסידור התמונות
הזכרת לי את התרשים הזה. דיי דומה למה שאת העלית כאן

Nooki80

New member
אצלי

שלא תחשבי, לקח לנו קרוב לשנה אחרי החתונה להכין את הקיר הזה...

קודם כל התרשימים שבובצ'קה צירפה מאוד מאוד יעילים!
ואחרי זה:
1. אנחנו קנינו את רוב המסגרות באיקאה, אלה מה, הן לא במידות או יחסים סטנדרטיים של תמונות.
זה הצריך עבודה לא מעטה על התמונות כדי להתאימן למסגרות שקנינו - חיתוך, הדפסה וכו'.
אז ממליצה קודם לבחור את התמונות, לראות את הגודל/יחס שלהן ולפי זה לבחור להן מסגרות - ולא להיפך.
2. אני באופן אישי אהבהתי שה- lay out של המסגרות היה קשור גם לעובי שלהן - מסגרות בולטות יותר מוקמו במרכז.
3. אהבתי שאין סימטריה מוחלטת ויש קצת בלאגן.
4. מאוד מאוד מומלץ, להכין את הלייאאוט על שולחן גדול או הרצפה - לפני התלייה. לצלם אותו ואז לתלות - פשוט קל יותר לסניליים שבינינו
.
5. לפני התלייה , ממליצה למדוד את המרחק מהמתלה של התמונה (חוט, מסמר, זיז וכיוב') עד לקצה החלק העליון של המסגרת. כך תוכלו לחשב רווחים שווים (פלוס מינוס) בין התמונות, לסמן את נקודות המסמור/קידוח ולמנוע תקלות חמורות של חוסר סימטריה אופקית.
אצלנו הקיר כ"כ ישן, שלמרות שניסינו להקפיד על העניין הזה, הקיר קצת התפורר לנו בידיים וגרם לתזוזה מטה של המסמרים, ולכן הסימטריה האופקית קצת לוקה בחסר.
6. עכשיו כשיש ימבה תמונות מארה"ב - נתחיל בהחלפת חלק מהתמונות
. בכל זאת, זה קצת נראה כמו פולחן אישיות LOL

נראה לי שזהו, אם יש לך עוד שאלות - מוזמנת

מהמם !!

רציתי בזמנו לעשות גם קיר כזה,
אבל אז חשבתי שזה פשוט לעשות מלאאא חורים בקיר..
ולכן אני עדיין בהתלבטות !

Norma Desmond

New member
זה לא נורא כל כך

גם אם מדובר בדירה שכורה- רוב המסגרות הקטנות צריכות רק מסמר, לא משהו מיוחד מעבר. מסמר לרוב לא מזיק לקיר, סתם עושה חור קטנצ'יק
בסוף, כשמפנים את הדירה, עוברים על כל החורים עם קצת שפכטל והכל מסתדר

אני נורא מתבאסת מקירות נטולי תמונות. כל הזמן נראה לי שחסר שם משהו

Nooki80

New member
תודה!

ואני מסכימה עם נורמה.
אלא אם הקיר שלכם הוא כמו שלנו - מתפורר, אז אין לך שום בעיה. תוקעים מסמרים שאמורים להיות מספיק חזקים ע"מ לשאת במשקל של המסגרת, וכשמחליטים שבא לשנות (או כשצריך לעזוב את הדירה) פשוט סותמים את החורים עם שפכטל וצובעים מעל.

גם, לא צריך כ"כ הרבה תמונות... זו הגזמה שלנו, אבל ממש לא מחוייב המציאות.
אפשר להסתפק ב-5 או 7 תמונות (אני מעדיפה במקרה הזה מספר אי זוגי - נראה לי שכך זה מסתדר יפה יותר) ושיהיו קצת יותר גדולות - פחות חורים

Norma Desmond

New member
מקסים!

בדיוק על משהו כזה חשבתי

כן.... זה סוג של פולחן אישיות הא?

אבל זה כל כך מקסים ואלה התמונות הכי טובות של שנינו שיש לנו.
לא נורא, כשיהיו ילדים נחליף את התמונות באלה שלהם

בינתיים קניתי כמה מסגרות יפות וממש לא יקרות בארה"ב בירח הדבש שלנו, יש לי עוד מסגרות מאיקאה (למי אין?
אפילו את אותם סוגים כמו שלך) וחשבתי לחפש עוד כמה מיוחדות בשוק הפשפשים ואולי גם ברחוב אילת.
אם מישהי בעניין של שוק הפשפשים באחד מימי שישי בבוקר- אני אשמח. בינתיים לא מצאתי קופצים על המציאה

Nooki80

New member
תודה רבה

מחמאה כשזה מגיע ממך.
בואי נעשה ברטר - אני אלך איתך לשוק הפשפשים (שאני מ א ו ד אוהבת) ואת תייעצי לי בעיצוב פנים. הולך?

אגב, בשוק הפשפשים עצמו לא מצאתי מסגרות באמת זולות - רק השתיים המרכזיות משם, והן היו די מחרידות (ולא כ"כ זולות - 30 ש"ח לאחת, גודל של 18X24 אם אני לא טועה) עד שטיפלתי בהן (צבעתי בשמנת, ושייפתי כדי לחשוף את הצבע שמתחת בעיטורים).
באמת ברחוב אילת יש המון חנויות של מסגרות, שווה לבדוק מה המצב שם.

המליצו לי על מקום בשם printframe בדרום ת"א, שממסגרים תמונות גדולות ופוסטרים. אבל אם אני זוכרת נכון יש להם גם מסגרות בגדלים סטנדרטיים במחירים די נוחים.
שווה לבדוק.

Norma Desmond

New member
כן, האמת היא שגם אני לא מצאתי שם מציאות

אבל חשבתי שזה בגלל שהלכתי עם בעלי והוא נורא השתעמם/נגעל מהדברים הישנים והמג'ויפים ורק רצה שנלך משם כבר
קניתי שם תמונה יפה (נראה לי שמן) של פרחים עם מסגרת מיוחדת, אבל בבית שמתי לב פתאום לחורים בעץ של המסגרת... כנראה היו בה תולעים בשלב כלשהו
יאק

למעלה