שרשור כללי וכל מיני 13/10

NoFi M

New member
שאלה ליוצרי האלבומים היקרים!

עושה את צעדיי הראשונים בעולם, אז יש לי כמה שאלות בסיסיות -

מה הגודל (בפוטושופ) של אלבום רגיל, ומה של אלבום חתונה?
מעצבים את העמודים בכפולות? אם כן, הרוחב פשוט פי 2?
העמוד הראשון שמדפיסים הוא מיד כפול? או שיש עמוד יחיד קודם? (למי שמכיר - כמו בלופה, שכן מעצבים את העמוד הבודד הראשון..?)
עוד עצות שחשוב לי לדעת (לפני שאני משקיעה שעות ואז הולכת לבית דפוס וצוחקים עליי?
)

רבה!

yael rosen

New member
הכי טוב

יהיה אם תשאלי בבית הדפוס.
צריך להבין איזו סוג של כריכה את עושה כדי לדעת איך לסדר בסוף את העמודים.
צריך גם להפריד בין איך לעבוד בזמן שאת מעצבת את האלבום (ואז תמיד תעבדי כשאת רואה את הכפולה כולה)
לבין איך להגיש את הקבצים לבית הדפוס. בד"כ, וממה שאני מכירה, בית הדפוס מקבל קובץ פידיאף אחד שכל עמוד עומד בפני עצמו והם ממוספרים לפי הסדר.
אבל חשוב להבין בגדיוק מבית הדפוס שבו את הולכת להדפיס
זה כמובן גם תלוי איפה את עושה את הכריכה - האם בבית הדפוס או אצל כורך נפרד.
בקיצור - תפני לאנשי המקצוע בקשר לאיך להכין את הקבצים להדפסה.

באשר לגודל - אני בד"כ קובעת מראש על הפורמט שאני רוצה. לדעתי אין גודל סטנדרטי, ויש כל מיני אלבומים, בכל מיני גדלים, ופורמטים (האם מרובע, או בפרופורציה של A4 וכו..)
ולכן, קחי סרגל גדול, ותחתכי נייר בגודל שאת חושבת שתרצי. תחזיקי את הנייר ביד ותראי האם זה נראה נוח, והאם הגודל נראה טוב.
למשל, בד"כ אלבומי חתונה הם מאוד גדולים, אבל רוצה משהו קטן יותר ולכן אני עובדת על אלבום בפורמט ריבועי שיהיה בערך 30 על 30 ס"מ.
והכפולה היא אכן פי 2 באורך.

אגב!!! אם את עושה רקעים צבעוניים והרקע לא יהיה לבן, צריך להשאיר גם בליד (שולים של 2 ממ בכל צד של הקובץ), כדי שבחיתוך לא יישארו נימות לבנות.
וגם על זה תשאלי בבית הדפוס.

בהצלחה!

arapax

New member
רק קטנה

תבדקי לפני שאת סוגרת, למיטב ידיעתי בשביל דפי פוטו אין צורך לעבור ל- PDF (וגם עובדים ב- RGB ולא ב- CMYK). הרבה יותר כיף

התחלת לעבוד, יש כבר מה לראות?
[סקרנל? אני? מה פתאום!]

yael rosen

New member
סקרנול!!

מתחילה לעבוד על זה, אבל נורא לאט, איכשהו תמיד יש מיליון דברים דחופים יותר

את רצינית לגבי דפי פוטו? אני לא מכירה את זה
יש לי חלום סודי - אני רוצה שהאלבום יהיה סוג של "ספר אומן", מכירה? כרוך בעבודת יד, להשתמש בכמה סוגי ניירות, כמה גדלים.. כאלה.
וגם - אני תמיד פוחדת לסגור על JPGים, חוששת לכל הטקסט הוקטורי שיתפסל לו...
אבל את צודקת, PDFים יהיו כבדים מאוד

Nooki80

New member
משהן בסגנון הזה?

האמת שזה לא בדיוק מה שאת מדברת עליו, אבל היא בטוח מבינה למה את מתכוונת, ורק שתבינו כמה הבחורה מוכשרת - אלבום חתונה hand made אמיתי, מעשה ידיה של העלמה arapax.

סורי תאומת נפשי, הייתי חייבת להשוויץ, גם כאן, במתנה המושלמת שיצרת לנו
.
hope you don't mind!

yael rosen

New member
כמה רגישות!!

וואו, הוא פשוט מהמם, וללא ספק תואם לגמרי את האהבה שלי לעיצוב מדויק ורגיש! מדהים!
לגמרי עשית לי חשק להתחיל לעבוד

Nooki80

New member
כל הקרדיט לarapax

המוכשרת כמו שד (אבל שד טוב) שגם מכירה את נימי נפשי וטעמי העיצובי - ולכן התוצאה כ"כ מתאימה לנו.

אני באופן אישי מאוד סקרנית לראות את האלבום שלך - מעריכה מאוד את היצירתיות והכישרון שלך ובטוחה שיצא משהו עותק נשימה!

arapax

New member
רצינית לגמרי

אני מדפיסה הרבה דפים דיגיטליים וכאלה (עוד לפני שנכנסתי לאלבומים), ובפעם הראשונה שאלתי על CMYK וכולי והסבירו לי בחצי חיוך שמכונות פוטו מקבלות JPG (תחשבי גם על הקבצים שהמצלמה שלך מוציאה, בהנחה שאינך מצלמת ב- RAW
). הרבה יותר כיף לקבל אדום אמיתי, ועוד בחתונה שלך בכלל

הטקסטים שלי עומדים יפה מאד בסגירה ב- JPG, בגדלים האלה, אז לדעתי אין לך יותר מדי מה לחשוש.

נעמה 156

New member
עקורנית מה שאת אומרת על דפי פוטו נכון אבל זה

תלוי בסוג המדפסת ואם זה לא מדפסת פוטו אלא מדפסת רגילה של דפוס זה cmyk

NoFi M

New member
תודה!

ניסיתי להתעצל ולא להתקשר לבית דפוס (עצלנית ומפחדת מטלפונים? אני??), אבל כנראה שאין מנוס....
|4Uֿ|

arapax

New member
מסכימה עם יעל ומוסיפה

בפוטושופ הגודל הוא מה שאת תקבעי, אין דבר כזה גודל של אלבום רגיל לעומת גודל של אלבום חתונה כי אין שם תבניות או דברים קבועים מראש. שימי לב רק שכשעובדים על כפולות מלאות מדובר בקבצי ענק (את צריכה לעבוד ברזולוציה שמתאימה להדפסה איכותית) ובהתאם למחשב שלך, יכול להיות שיהיה למעבד קשה להתמודד עם זה ותצטרכי לעבוד על חצאי כפולות כל פעם.

העצה הכי טובה שיש לי - תבחרי בית דפוס לפני שאת מתחילה לעבוד, ותבררי הכל שם. מה גודל הבליד שהם מבקשים, איך נראית הכריכה, איך נראים העמודים הראשונים והאחרונים, ואיך הם רוצים שתסגרי את הקובץ.
אני, למשל, שולחת קבצי jpg בכפולות מלאות. אם מבקשים ממך לסגור ב- PDF צריך לשים דגש הרבה יותר גדול על איך נראים הצבעים אחרי הסגירה. כל מיני דברים כאלה.

NoFi M

New member
תודה גם לך :)

לגבי המעבד, לא הייתי דואגת לו - עובדת על המקאייר החדש של הבנזוג. אם אני אעשה את העבודה ב-HP החלשלוש שלי אני לא אצא מזה

בקיצור, אני מניחה שאעבוד בכפולות, או בשני חצאים במקביל, לפי בית הדפוס

arapax

New member
היי היי!

ה- HP החדש שלי ממש נעלב. הוא מצליח כמו גדול לעבוד על כפולות מלאות
(מצד שני, התכנה שאני משתמשת הרבה פחות מעיקה על המעבד מאשר פוטושופ).

פיiנה

New member
שאלה נוספת ליוצרות האלבומים

יש לכן המלצה על בית דפוס באיזור חיפה והצפון?

כרגע אני מתלבטת אם להדפיס דרך לופה\פיקאבוק (קל, נוח, בלתי מאיים, בנוחיות של הבית שלי עם פיג'מה) או דרך בית דפוס (מעורר בי חרדה לגבי ההשקעה הנדרשת ממני, תהיות שמא משהו התפקשש, ופלאשבק לבוחן אמצע בחדו"א שקיבלתי בו 26).

עד כמה ההבדלים ניכרים?

תודה

arapax

New member
ניכרים מאד

בלופה ושות' מדפיסים על דפי כרומו, שאלה דפים דקים כמו של מגזין את, נגיד. וגם הכריכה בנויה בצורה פחות עמידה. בתי דפוס מקצועיים מדפיסים על דפי פוטו, שבאים בשני עוביים נפוצים - אחד דק, כמו שתי תמונות גב אל גב, והשני עבה, כאשר יש חתיכת קרטון בין שני דפי הפוטו (כמו ספרי ילדים, זה הכי קרוב לדוגמה שהצלחתי לחשוב עליו). וכמובן שגם הכריכה בנויה בצורה מקצועית שאמורה להחזיק הרבה יותר שנים.

השאלה העיקרית היא מידת השליטה שלך בתכנות גרפיות שתאפשר לך לעשות מה שאת רוצה דרך בית דפוס, לעומת הנוחות של עבודה עם התבניות של לופה, הרקעים המוכנים, וכיוב', וכמובן - מה את רואה בעיני רוחך. אפשרות ביניים היא למצוא מעצב/ת עצמאי/ת בתקציב שלך.

אני, על כל האלבומים שאני שולחת לבית דפוס מקצועי עובדת בנוחיות של הבית שלי, ותהיות שמא משהו התפקשש, מנסיוני האישי, יהיו לך בשתי האופציות פחות או יותר באותה מידה. אבל אולי זו רק אני

והמלצות על בתי דפוס בצפון אין לי, לצערי. אבל בהצלחה!

pukka

New member
ענייני אורחים מחו"ל

שלום לכולם, אני חדשה פה אז מקווה שזה המקום הנכון..
אנחנו מתחתנים בינואר וצפויים להגיע לא מעט אורחים מחו"ל. ביניהם, גם בני משפחה קרובה עם ילדים בגילאי 6-13, דוברי אנגלית בלבד. המשפחה ביקשה שנסייע במציאת אופר/בייביסטר צמודה לשעות היום והערב לתקופה של שבועיים.
המשפחה תשהה בתל-אביב.
יש למישהו מושג איפה אפשר למצוא או לפחות להתחיל לחפש??

למעלה