הכל על חתונה אזרחית בקפריסין!

toxic babe

New member
הכל על חתונה אזרחית בקפריסין!

אז בשעה טובה זה קרה, התחתנו רשמית על פי דין :)
עכשיו רציתי לחלוק איתכם מעט ממה שעבר עלינו ואולי זה יעזור בקצת לזוגות שעתידים להתחתן שם.
קודם כל הזמנו חבילה של מלון טיסה וסידורי חתונה מחברת נסיעות. היינו בסך הכל 5 ימים בקפריסין. כמו כן השכרנו רכב ולדעתי פשוט אי אפשר לטייל שם בלי רכב.
אם אתם רוצים המלצה על חברה להשכרת רכב אז אני יכולה לשלוח בפרטי. כמו כן דבר שלא עשינו וכדאי לעשות זה ביטוח נוסף לביטול השתתפות עצמית.
אם אתם מתדלקים אז לבדוק באילו ימים תחנות הדלק פועלות כי יש שם מכונה שמקבלת כסף אבל לא מחזירה עודף. למשל בימי ראשון הם לא עובדים.
לגבי הטקס- הגענו בטיסת בוקר ומיד פגשו אותנו ואספו אותנו לאיזה עיר ליד לרנקה.
שם כל זוג בתורו יכול להכנס לחדר להתארגן, יש שם קרש גיהוץ ומגהץ. יש מראה כך שאפשר להתאפר. היינו בהתחלה 2 זוגות אבל
בכל זאת יש לחץ כזה להתרגן מהר כי גם הזוג הבא צריך להתארגן. עושים ענייני ניירת ממש מהר ואז מתחיל הטקס. איפה שאנחנו
עשינו ראש העיר דובר גם רוסית לכן העדפנו את הטקס בשפה הרוסית, אז למי שזה חשוב שימו לב. האלטרנטיבה השנייה היא כמובן אנגלית.
טקס מאוד מרגש נשבעים לאהוב אחד את השני בכל סיטואציה בחיים, לכבד אחד את השני... דומה אולי בקצת לטקס הנוצרי אבל כמובן בלי הסממנים הדתיים
מכיוון שזה טקס אזרחי לגמרי. אז זהו הטקס נגמר, נתנו לנו להכנס לבית קפה סמוך לשתות קפה ואז לקחו אותנו למלון.
בערב קיבלנו את הרכב שהשכרנו לבית המלון כמו שביקשנו, הכל עבר בסדר גמור. שימו לב שהנסיעה שם היא על צד שמאל, צריך להתרגל אבל זה לגמרי אפשרי.
בכל זאת הייתי ממליצה להשכיר רכב אוטומט כי זה קצת מקשה על הנהיגה שהיא במילא לא רגילה.
אז איפה כדאי לבקר?
אם אתם כבר בלרנקה או בסביבתה אז תגיעו לטיילת, היא די נחמדה אפשר גם להכנס לים. יש שם כמה מסעדות נחמדות. אם נכנסים קצת לתוך הרחובות
יש שם מדרחוב עם חנויות כמו זארה, מנגו, ברשקה וכו'. בלרנקה אפשר לעשות שיט וקצת לראות את העיר מהים וסתם להנות מהבריזה.
באיה-נפה לא היינו הרבה זמן אבל גם שם יש מעין מרינה עם טיילת והים שם היה די גועש כשהיינו ויצאו תמונות די יפות. יש במעלה העיר יש כנסיה שאפשר להכנס לראות.
כמו כן יש שם חנויות ומסעדות. אני חושבת שעכשיו זה כבר לא עונת התיירות ובטח בקיץ יש שם יותר מסיבות וצעירים.
הגענו גם ללימסול שם היינו בגן העירוני, הלכנו מול החוף, נכנסו גם לגן החיות. הוא קטן ונחמד. נכנסו גם למוזיאון של ארכיאולוגיה למי שזה מעניין אותו.
אחרי זה המשכנו פשוט עם כביש החוף והגענו לקוריון שזה מאוד דומה לקיסריה, אמפיתיאטרון עם נוף מדהים לים. שווה להגיע לשם.
אחרי זה המשכנו עוד בכביש והגענו לעוד נקודה מעניינת- סלע אפרודיטה- פטרו דה רומאו.
זה ממש על החוף, יש שם חלוקי נחל, סלעים ואנשים מאוהבים יוצרים שם לבבות וזה מראה ממש מדהים. פשוט צריך להגיע ולראות את זה.
אחרי זה נסענו לפאפוס אבל לא יצא לנו לבקר בכל מיני אתרי חובה שם פשוט כי כבר היה מאוחר כך שלא יצא לנו להתרשם כל כך מהעיר.
הרי טרודוס- שווה להגיע לראות, הנסיעה קצת מעצבנת אבל הנופים יפים. תקחו מעיל כי ממש קר שם.
ניקוסיה- עיר בירה ממש בסגנון תל אביב, היינו ביום ראשון כך שרוב המקומות היו סגורים. שימו לב לפרט זה כשאתם מתכננים טיול.
אז בגדול המלצות שלי- לקחת טיסה נוחה ככל הניתן, לנסות אולי להעביר את הטקס ליום למחרת אחרי שאתם רעננים וישנתם טוב ולא כמו שאנחנו היינו אחרי לילה בלי שינה.
את המסמך עם האפוסטיל אתם תקבלו למלון, לנו הביאו ישר לחדר.
ו.. זהו בסך הכל די עברתי על הכל. אם יש עוד שאלות אני כאן.

ronitvas

New member
מעולה - תודה רבה

למעלה