קצת לא קשור- אבל אשמח לעזרה. אלבום תמונות

netgie

New member
קצת לא קשור- אבל אשמח לעזרה. אלבום תמונות

אולי יש כאן בנות שהכינו אלבומי חתונה לבד ויכלו לעזור? אני מעוניינת להכין אלבומים מכל הטיולים שלי... ומתלבטת בין האתרים השונים שיש באינטרנט.
אשמח להמלצות מניסיון!

מה חשוב מבחינתי? מחיר סביר, איכות אלבומים טובה. זהו :)

תודה רבה!

Raspail

New member
אולי תנסי לחפש קופון

ולפי זה לבדוק...
אני אוהבת את האלבומים של וואלה, כי קודם כל זו לא תוכנה שצריך להוריד למחשב אלא זה באינטרנט, ואז אני יכולה לעצב בכל מקום ובכל מחשב (חשוב בעיקר כי יש לי מאק וחלק מהתוכנות של החברות הקיימות היום לא תומכות מאק)... ודברים נוספים- יש להם הרבה אלמנטים לעיצוב, התוכנה נוחה לטעמי, הם מפרסמים הרבה קופונים של אלבומים ב-60 ש"ח וכד' וההדפסה יוצאת איכותית (אם כי לא בדקתי את ההדפסה לאורך זמן).

יש רק לסייג ולומר שהמון זמן לא בדקתי את התוכנות של החברות המקבילות, כך שאני בטוחה שיש עוד חברות עם תוכנות שאולי הן אפילו יותר נוחות עם עיצובים יותר עשירים והדפסה איכותית לא פחות... אבל אני לא יודעת....
וגם יש לציין שאני עושה שם *רק* אלבומי טיולים! את אלבום החתונה אני עושה בבית דפוס מקצועי שמתמחה בהדפסת אלבומים איכותיים לחתונות.

אני עשיתי אלבופ להורים בוואלשופס ואני מרוצה!

כמובן שזה פחות חד ואכותי מהאלבום שהצלם המהמם שלנו (מסטודיו אימושן) עשה.
אבל בגלל המחיר ובגלל הורים גרושים זה היה סיפור לעשות כלכך הרבה אלבומי הורים אז אני ובעלי עיצבנו לבדויצא ממש יפה

אלבום תמונות - מניסיוני

היי,

הכנתי כבר שני אלבומים של טיולים, ומבחינתי מה שהכי חשוב זה למצוא מבצע :)
אני מכינה מראש תיקיות עם התמונות שארצה להכניס לאלבום, אולי לפי נושאים, חושבת על סדר לוגי של העריכה, האם ארצה "לספר סיפור" תוך כדי וכו'.
ואז - מחפשת מבצע על אלבום. תמיד יש מבצע באיזשהו אתר קופונים.
עד כה עבדתי עם ZOOMA ו-LUPA ושניהם היו בסדר גמור.

שימי לב לקחת בחשבון שאולי המבצע מגביל אותך למספר עמודים, סוג האלבום (שוכב או עומד), שצריך להוסיף סכום מסוים על משלוח, ומאוד חשוב - שיש תאריך פג תוקף לקופון, כלומר עלייך לבצע את ההזמנה באתר שלהם לפני תאריך מסוים. חשוב לראות שכל זה מתאים לך. ללא קופון בדרך כלל המחירים יותר גבוהים, לפעמים בצורה משמעותית.

הנה למשל מבצע שקיים עכשיו -
http://www.groupon.co.il/deals/national-deal/zooma-c1301305242/27687933

בהצלחה !

arapax

New member
אני הכנתי את האלבום שלנו לבד

אבל ספציפית במקרה הזה אני לא חושבת שזה רלוונטי, כי לא נראה לי שתדפיסי אלבום דפי פוטו שנפתח שטוח :)
אבל גם הדפסתי אלבומים שעיצבתי מהסוג שאת מתארת, ליומולדת 85 של סבתא שלי למשל, וכל מיני כאלה, והייתי הכי מרוצה מפיק-א-בוק. הממשק קצת פחות נח מזה של לופה, למשל, אבל במבחן התוצאה הייתי הרבה יותר מרוצה מהם, גם מהצבעים וגם מהעיוותים המינימליים בעיצוב, אז זו ההמלצה שלי.

בקשר לאלבום חתונה,

אפשר לשאול באיזה תוכנה עיצבת את האלבום שלכם? ואיפה הדפסת?

arapax

New member
מעצבת הכל

בגימפ. שזה כמו פוטושופ אבל open source - אני אוהבת שיש לי שליטה מלאה בקנבס שלי.
והדפסתי בלייזר לינק ביבנה.

אחלה, תודה

אני כבר יותר משנה (!) אחרי החתונה ועוד לא התחלתי לעצב את האלבום, למרות שהבטחתי שזה באחריותי...

המצחיק הוא שדווקא יש לי שליטה מלאה בפוטושופ, רק קיוויתי כל הזמן שאמצא איזה תוכנה אחרת ייעודית לאלבומים, משהו שיש בו כבר מסגרות ואולי גם רקעים,
אבל כנראה שאין משהו כזה (חוץ מלופה ושות' שכמובן דורשים להדפיס אצלם) ואני פשוט צריכה לעצב בפוטושופ!

arapax

New member
דווקא יש

קודם כל יש תכנה ייעודית שאני יודעת שהרבה מעצבים משתמשים בה מטעמי חסכון בזמן, אני חושבת שקוראים לה DG photo או משהו כזה, והיא בתשלום.

שנית, למרבית בתי הדפוס המקצועיים יש תכנה משלהם, את רק צריכה לשאול ו/או לחפש באתר שלהם. אני בחרתי שלא להשתמש בה כי אני לא אוהבת שמגבילים אותי, לא רציתי "אפקטים" והיה לי חזון (
) די ברור של איך האלבום ייראה וזה לא התיישב עם התכנות האלה ומה שהן כן או לא יודעות לעשות. אני חושבת שלמישהו שיש לו שליטה מלאה בתכנה כמו פוטושופ יהיה קשה לחזור אחורה לתכנה כזו.
מה שכן, שווה לך לשקול את האפשרות של רכישה של קיטים דיגיטליים איכותיים שכוללים מסגרות, רקעים, וכיוב', שיסתמו לך את החור הזה שכנראה מפריע לך להתחיל

song4me

New member
אני ממש ממליצה על הבלוג הזה

http://farfarhill.blogspot.co.il/

יש בו המון קיטים מוכנים חינמיים, וכאלו שלא חינמיים אבל זולים (שני דולר...).
הדבר המבאס היחיד הוא שההורדה מייגעת (מאוד!)

שמעתי על DG photo

אפילו נראה לי שזו התוכנה שהשתמשו בה בבית דפוס לאלבומים שעבדתי בו פעם (אני פשוט לא התעסקתי עם התוכנה אז אני לא בטוחה)
וגם עשיתי בזמנו קצת סקר שוק וכבר מצאתי בית דפוס שרציתי להדפיס אצלו ברמת העיקרון וכבר קיבלתי את התוכנה שלהם על דיסק... ועדיין איכשהו נתקעתי עם זה.

סה"כ אני מדמיינת אלבום מאוד פשוט בלי הרבה מסגרות, בלי אלמנטים כמעט ויכול להיות אפילו שיהיה אותו רקע בכל הדפים (ככה היה באלבומים שעיצבתי להורים שלנו).
בקיצור, אני אעשה את זה בפוטושופ וזהו! בלי להיות מחוייבת לאף אחד.
(הגודל הסטנדרטי לעמוד הוא 30X30 נכון? או שכדאי לעשות טיפה יותר?)

תודה על הטיפים :)

arapax

New member
אכן הגודל

רק אל תשכחי להשאיר בליד

ואם את צריכה תמיכה נפשית, תיבת המסרים שלי לרשותך

arapax

New member
זה מה שאני משאירה

אחרי שביררתי עם בית הדפוס שמולו אני עובדת בד"כ. הכי טוב להתקשר למקום שכבר החלטת להדפיס אצלם ולשאול :)

Shir Rose

New member
אגב פוטושופ ייעודי

יש למכירה באינטרנט המון טמפלטים לעיצוב אלבומים בפוטושופ, אז אם את במוד של "אין לי זמן" כזה... אולי כדאי לך לרכוש אותם.
למרות שאני תמיד מעצבת כל דף עם חיים משל עצמו, וזה הכי אישי ויפה בעיני..

ולגבי DG FOTO שהמליצו עליו פה, יש בו המון טמפלטים לעיצוב אלבומי חתונה, אבל הוא לא חינמי..

arapax

New member
אם התכוונת אלי

פשוט שלא ישתמע שהמלצתי על dg foto - לא השתמשתי בה בחיים, אני רק יודעת שהיא לא חינמית ושהיא קיימת, וזה מה שכתבתי. אני מעצבת הכל מאפס, אחרת משעמם לי בעבודה

Ginger L Honey

New member
מנצל"שת אותך, מחפשת אתר להזמנת

אלבום מעוצב באינטרנט..
עדיפות היא לא לאתר ישראלי. אני חיה בארה"ב ובעלי אמריקאי, צריכה אלבום שנפתח מצד שמאל
אני פשוט לא יודעת איפה לחפש.. על איזה אתר לסמוך
וכמה בערך זה אמור לעלות
(באלבום יהיו עד 130 תמונות, לא יותר)
תודה

נ.ב,
אני מניחה שאף אחת פה לא מכירה אותי, היום יום הנישואין הראשון שלי ועדין לא פרסמתי קרדיטים, בגלל שרק השבוע קיבלתי את התמונות!!!
אז קרידיטים לחתונה האמריקאית הזעירה ודלת-התקציב שלי יפורסמו השבוע

arapax

New member
אני דווקא זוכרת אותך

את רוצה אלבום שנפתח שטוח (בלי תפר) או שגם אלבום שנפתח כמו ספר עם תפר באמצע זה בסדר מבחינתך?

למעלה