מנות על ספקים

מנות על ספקים

הי לכולם שאלה קטנה-
סגרנו כבר עם המקום, החתונה בשבוע הבא. בפגישת סיכום שעשינו היום, עלתה השאלה האם מחייבים אותנו מנות על ספקים-
התשובה היא חצי מחיר על כולם- כולל רב (!!).
די ברור שהרב לא הולך לאכול, בנוסף יש לנו צלמת ולהקה של 5 איש שהולכת להופיע שעתיים בלבד.
נשמע לי הזוי לשלם עוד כמעט 1000 שקל על ספקים, מה עוד שאני בספק שהם הולכים לאכול.
מה נהוג בדר"כ? מודה שלא התעמקתי בנושא וחבל מאוד שכך...

בומיה914

New member
אנחנו סגרנו אתמול

ובחוזה שלנו נכתב כי עד 3-4 אנשי צוות לא משלמים. אך יתר מכך משלמים על מנות נוספות

His sister Pam

New member
מרגיזים אותי המקומות האלה

שמפתיעים אותך שבוע לפני אירוע עם כל מיני תוספות...
אם הם מעוניינים לגבות מחיר מנה על ספקים- אין בעיה, זו לא פעם ראשונה שאני שומעת על זה, אבל למה לא להגיד מראש? אגב מה שבומיה אמרה נשמע לי כמו פשרה הגיונית, אולי תציעי להם את זה...
ואני אשמח אם תגידי מי האולם...

דורמורי

New member
אכן מעצבן. הערה לגבי שם האולם -

מציע שתרשמי אותו (אם בכלל, זה כמובן לשיקולך) אחרי החתונה והתשלומים הסופיים. סתם שתרגישי יותר נוחה ורגועה עד האירוע עצמו, שלא יעמתו אותך עם הפוסט וישאלו אם זו את, דבר שיצור מתיחות בינך לבין האולם.

לעניין עצמו, אין לי פתרון קסם אבל שווה לנסות להתפשר איתם מראש על מספר ספקים שהגיוני לשלם עליהם וכאלו שלא. צלם למשל - הגיוני שאם יש שני צלמים, הם ימצאו זמן בדירוג ולקראת סוף החתונה לאכול משהו - בכל זאת הם איתנו שעות ארוכות ביום הזה.
רב - בד"כ נעלם אחרי החופה חזרה לביתו, לא רואה סיבה לשלם עליו מנה. האולם יודע את זה בדיוק כמונו כנראה.

ronitvas

New member
אכן זאת סוגיה שצריך לשים לב אליה בעת

חתימת החוזה.
יש מספיק מקומות שלא מחייבים בכלל ויש כאלה, כמו אצלך, שמחייבים מחיר מלא.
רבים מהמקומות מחייבים אחוז מסויים.
אם לא כתוב לך בחוזה (וגם אם כן) שווה לנסות להוריד מכמות אנשי הצוות שעליכם לשלם עליהם. אני הייתי מרימה טלפון לאולם ומנסה את מזלי. מדובר בסכום גדול מאוד.

maayanmid

New member
קטנוניות של המקום!!!

אני לא הייתי חותמת איתם על דבר כזה

הרבנים בדרך כלל מנשנשים משהו בקבלת פנים במקרה הקיצוני וכך גם שאר אנשי השירות כמו להקה.... אני מניחה שאם לא היתה עולה השאלה כלל לא היו מחייבים אתכם.

בהפקות גדולות ומורכבות בהם אנשי הפקה ומקצוע רבים אכן נהוג שהקייטרינג מתמחר עלות מוזלת לאלה.

הנקודה היא שהאנשים האלה בחתונה לא אוכלים ארוחה מלאה ולא יושבים כל הערב בשולחן אלא יותר מנשנשים משהו כשיוצא אם בכלל.... באמת שניראה לי מוגזם לשלם על זה. שיספגו!

ronitvas

New member
עושים את זה במודע

לא קטנוניות אלא גזל.
לצערי זאת עוד אחת מהדרכים להוציא כספים

גם לי הייתה הרגשה כזו

שאם לא היינו שואלים לא היו מחייבים- אבל רציתי להימנע מהפתעות.
עדיין לא אפרסם את שם המקום- אולי רק אחרי האירוע.. ואעדכן מה נסגר עם זה..

PooKiPsiT

New member
מפתיע שהשאלה הזו לא הייתה באף אחד מהאקסלים

שאנשים טרחו לשלוח לנו של "שאלות לספקים"...

היה נראה לי מובן מאליו שלא צריך לשלם עליהם.

דורמורי

New member
זה דווקא נושא שעולה פה מדי פעם...

אבל אין חכם כבעל ניסיון, מסתבר. בהחלט מרגיז.

PooKiPsiT

New member
אולי כאן עולה

בפורום הזה מדברים על המון המון דברים שלא מצאתי בשום מקום אחר. חבל שלא התחלתי לקרוא בו מוקדם יותר... הכוונה הייתה לקבצי שאלות שמסתובבים ברשת/שקיבלנו מחברים שהתחתנו.

אני לצערי גם שכחתי...

לנו יש שני ספקים - הצלמת ועורך הטקס...

ולמזלי ששאלתי אמרו שלא צריך לשלם עליהם...

PooKiPsiT

New member
החתונה בלי ריקודים?

אצלנו יש קצת יותר - רב, שני צלמים "רגילים", צלם מגנטים+מישהו שמפתח, DJ. זו באמת תהיה בדיחה לא מצחיקה אם פתאום מישהו ידרוש תשלום על כולם... (אולי גם על מעצבת הבית שלהם?
).

למעלה