איפור שיער

toxic babe

New member
גם אני לא ממש קראתי

לעומק את ההודעה.. ככה זה כשקוראים הודעות בלחץ.

toxic babe

New member

His sister Pam

New member
עוד אפשרות

בעיקרון ממה שראיתי אלו בערך המחירים (למרות שראיתי שבחורף יש לפעמים דילים), אבל ב-1500 הכוונה שביום החתונה היא תבוא אלייך נכון? או שגם אז תצטרכי ללכת לסטודיו?
לגבי מלוות לדעתי 300 שקל איפור ושיער למלווה זה לא יקר... אבל אפשר אולי לנסות לקחת להן מישהו נפרד שעולה פחות.
אני לא יודעת אם זה עדיין קיים אבל פעם מאק היו עושים איפור ערב ב-250 ש"ח, וכל אחת מקבלת מוצרי איפור בשווי 250 ש"ח במתנה, זה די נחמד ויכול להתאים למלוות... אבל זה כמובן בלי תסרוקת.

His sister Pam

New member
ואגב

את יכולה ללכת לספר ולהגיד שאת רוצה תסרוקת לאירוע (תמציאי משהו, בר מצווה של בן דוד) ולקבל תסרוקת בחצי מחיר... (חברה שלי עשתה את זה בחתונה שלה
)

ronitvas

New member
אני לא הייתי בוחרת באפרות הזאת

גם מכיוון שאני לא דוגלת בשקרים, ברמה האישית-מצפונית שלי
וגם יש פה יותר מידי סיכון, שאני לא הייתי מוכנה לקחת...
1. תסרוקת אירוע שונה מתסרוקת כלה, אלא אם את רוצה משהו מאוד פשוט ופחות יציב (ולוקחת את הסיכון שהיא לא תעמוד כפי שהיא כל היום והלילה)
2. המתח הזה של לא יפלט שאת מתחתנת היום. הרי יש מסביב הילה של כלה, מלווים וכדומה. לחשוב שגם מישהו מהסובבים אותך יפלוט משהו.
3. לי אחרי האיפור עשו טאצ'ים אחרונים לשיער. אם צריך עוד משהו....

ואם אני הייתי מעצבת שיער והייתי מגלה איכשהו שהכלה שיקרה לי, כנראה שהייתי עוזב אותה באמצע - שתתמודד....

לפני כשנה היה לי אירוע ברית. הלקוחה, במטרה לחסוך, דיווחה על כמות אנשים פחות מהמתוכנן. יצא שקייטרינג נערך לפחות אוכל.
במהלך האירוע היא האשימה את הקייטרינג שהם קמצנים, כי ברור שלא היה לה נעים מהאורחים.
הנזק לקייטרינג נעשה, וחבל, כי הבעלים מקסימה ותמיד נותנת הכל מכל הלב - ואפילו נתנה להם את הכלים (אוכל וכלי הגשה) ללא תשלום.
גם האורחים היו מאוד לא מרוצים מהאירוע, ובצדק (הגיעו גם אורחים מרחוק - מספר שעות נסיעה).
אני ממש הייתי שמחה אם הבעלים של הקייטרינג הייתה קמה והולכת. היא לא עשתה את זה כי זה לא מקצועי, אבל ראבאק - שם קשה לבנות. בשניה הלקוחה גרמה לה נזק - במיוחד כשחיים בקהילה כל כך קטנה...

בקיצור, צריך לחשוב גם על זה...
אף אחד לא מכריח אתכם לקחת ספקים שאתם לא מסכימים עם המחירים שלהם.
יש מספיק ספקים בשוק.

ronitvas

New member
מצטערת על שגיאות ההקלדה

נשבר לי המחשב ואני מגששת את דרכי במחשב האמריקאי של גילי

His sister Pam

New member
גם אני לא,

מצד שני זה כן קצת מעצבן שברגע שהספר שומע "תספורת כלה" המחיר משלש את עצמו... גם קצת לא הגון בעיני...

ronitvas

New member
בדיוק בגלל זה לא חייבים לפנות אליו

יש מספיק הוגנים שאפשר להינות מהשירותים שלהם...

toxic babe

New member
אז זהו..

שבזה את לא ממש צודקת, לדעתי.
למשל באזור שאני גרה בו הכל נורא מוגבל ומצומצם. אין ממש אפשרות לבחירה.
אז כן כמו שאת אומרת אני לא מתכוונת לשקר שאני לא כלה, גם כי אני כן רוצה את כל ההתארגנות הזאת בסטודיו שיצלמו אותי, שיצלמו אותנו כשבעלי לעתיד ייכנס ויראה אותי פתאום כזאת יפה עם איפור ושיער יפה ויביא לי זר פרחים. יש בזה משהו נורא קיטשי אבל עדיין רומנטי ויפה... אני לא אלך לסתם מספרה כמו שהציעו פה כי לא בא לי להיות עם עוד כמה לקוחות במקביל. אני כן רוצה את היחס האישי הזה. גם לסוע עד לקריות או חיפה זה משהו כמו שעתיים.. ולא ממש מתאים, נורא רחוק.
זאת שסגרתי איתה עושה כלה אחת ביום. זה ממש מתאים לי, זה אינטימי ונחמד. אני לא חושבת שהמחיר שלה זול, ממש לא, אבל מצד שני אין לי ממש ברירות. היא הציעה לי ב-1500 ומישהי אחרת הציעה 2500 רק מה שנוגע אליי בלי מלוות. אז ואללה זה ממש הבדל עצום. ובכל זאת... אני לא יודעת כמה זמן זה לוקח לעשות איפור ושיער אבל אני מניחה שלא יותר משעתיים... אוקיי אז נגיד יש גם נסיון עוד שעתיים=4 שעות. לשעה היא עושה 375 שקל. זה יפה לא? אני עם מקצוע שאני לומדת 4 שנים באקדמיה לא אגיע לסכומים האלו גם בסוף הקריירה שלי לקראת הפנסיה.
אז אלו שמנסות להוזיל עלויות אני לא מאשימה אותן, יש דברים בגו.

שרון ל 1

New member
הדיון הזה עולה לא פעם

ויש הרבה פרמטרם נוספים שלא לוקחים בחשבון.

כלה זה יום שלם ואפילו יותר. ביום עצמו שבו אני לא עושה שום דבר אחר, איתה אני נמצאת כמעט 4 שעות. וזה לא כולל מלוות.
בניסיון זה עוד שעתיים, אז כבר הגעת ל6 שעות. תוסיפי את הנסיעה שלוקחת זמן, לרוב ממוצע של שעה לכל כיוון (פקקים, חניה וכו') וגם עולה לא מעט כסף.
ואת הטלפונים, המיילים והזמינות של לפני, שכן, גם לוקחים זמן.
הלימודים מאד יקרים, והציוד מאד יקר.
ועל מנת להשאר מעודכנת באופנות החדשות הולכת להשתלמויות רבות, שעולות כסף, קונה ציוד יקר, כדי שהאיפור והתסרוקת שלך יחזיקו מעמד יום שלם.
בדיוק היום דיברתי עם כלה משבוע שעבר, שסיפרה לי שהלכו לישון בשטח של האירוע, והתעוררה עם כל התסרוקת והאיפור במקום.למעט אולי כמה שוונצים. אגב, זה כולל הקישוט שהדבקתי לה עם דבק מיוחד לשיער.
וקחי בחשבון שזו עבודה שהפרנסה בה לא קבועה. חודש אחד יהיו יותר כלות, וחודש אחר פחות (לדוגמא ההבדלים בין הקיץ לחורף גדולים, חודש של חגים וכו')
אז לעתים יש חודשים של כלה אחת בשבוע, ולא, זה לא בהכרח מספיק לכסות את החשבונות.
תוסיפי לזה למשל את המע"מ... אני ורבות כמוני עוסק מורשה. מגולל במחיר גם המע"מ (שאותו נדרשים לשלם בנפרד כמעט בכל תחום אחר) וגם מס הכנסה ועוד ועוד.
המע"מ עלה בשנים האחרונות המון, ולמשל אני לא העליתי מחירים, אני סופגת את זה. ורבות מהקולגות שלי שאומרות שזו טעות. אגב, אפילו להיפך, מעט הורדתי מחירים...

ואני יכולה להגיד לך חד משמעית שהרבה פעמים טכניקות העבודה וגם המוצרים לעתים בין מלוות לכלות שונות.
תסרוקת דומה תקח לי לכלה שעתיים וחצי ולמלווה שעה. (ולשתיהן אגב יחזיק מעמד)

בקיצור

יש פה הרבה מעבר לשעתיים עבודה :)

שיהיה לך המון מזל טוב :)

niki86

New member
רק תיקון קטן...

זה לא נכון שמאפרת נמצאת יום שלם עם הכלה. בד"כ כשיש מלווה אחת - שתיים המאפרת תסיים הכל לא אחרי 3. ואחר כך היא פנוייה כאוות נפשה.
כראייה, אני קבעתי לחתונה של אחותי עם מאפרת כלות בשעה 5 אחה"צ לאיפור + שיער בסטודיו שלה. וזה כשהייתה לה בבוקר כלה.

שרון ל 1

New member
זו העבודה שלי :)

אני מאפרת ומסרקת כלות מדי שבוע.
יש עיכובים, איחורים, אילוצים, להרבה יש מלוות ברגע האחרון, לכן אני *לא* עושה תוכניות לאחר מכן.
והנסיעה גם היא לוקחת זמן.
ואני גם דואגת לעשות הפסקה לכלה (כן, לכלה, לא לי.. אני לא נחה בזמן הזה) כדי שתאכל ותשתה כמו שצריך, ולוקחת זמן בטחון מעבר לזמן העבודה נטו.
נשארת בשלב ההתארגנות עם השמלה ועוזרת לה להתלבש במידת הצורך או לעשות תיקונים אם איזו סיכה מהשיער נתפסה בשמלה...
ונשארת איתה בעצם עד לרגע בו יוצאים לצילומים.

נכון יש כלות שלוקח פחות זמן, ויש כלות שמתארגנות בשעות קצת אחרות אז יש יכולת תמרון מסויימת.
אני אישית עדיין מעדיפה להשאיר טווח בטחון כדי למנוע פאשלות, וכדי שהיא תדע שאני שלה ביום הזה. לא משנה מה.

His sister Pam

New member
התלבטתי אם להגיב,כי את צודקת לחלוטין

בכל הנקודות שהעלית, וכמובן שכל אדם צריך להתפרנס ואני באמת לא מזלזלת בעבודה שלכם.
אני מבינה שעל כלה עובדים יותר זמן ואולי החומרים שונים, עם זאת, הבדל של 1200 שקל בין איפור ושיער לכלה לבין כל אחת אחרת, נראה לי מוגזם (את רשאית כמובן לא להסכים איתי, אני מכבדת את זה). במיוחד אם מדובר על סלון ואין צורך להגיע לבית הכלה. כבר הייתי אחות של כלה כמה פעמים, והאיפור והשיער שלי החזיקו יפה מאוד ורקדתי לא פחות מהזוג עצמו

מה שאני באה להגיד, שזה תחום בו יש הרגשה שמנסים לקחת יותר מהזוג המתחתן מאשר בכל מקרה אחר, פשוט כי אפשר, וזה קצת נותן הרגשה לא נעימה (לא את ספציפית, ספקים באופן כללי).
דוגמא לכך היא שהאולם ייקח על אותו תפריט בדיוק, מחיר שונה למנה של חתונה ומנה לבר מצווה. שוב, אולי יש הבדלים המצדיקים זאת, אבל אני לא יודעת אם ההבדלים הללו דורשים הבדל כ"כ משמעותי במחיר...

אולי חברה שלי הייתה לא בסדר שהיא שיקרה, אבל מבחינת הספר, הוא השקיע בה כמו שהיה משקיע בתסרוקת ערב רגילה, מבחינת זמן וחומרים וכדומה (כפי ששרון ל 1 ציינה- יש ההבדלים). זה לא שהוא השקיע בה כמו שמשקיעים בכלה וקיבל פחות כסף על זה... יש אנשים שיותר מצטמצמים אז מעדיפים כן לבוא בעצמם לספר לבד (ולא שהוא יבוא אליה), ולקבל פחות יחס והשקעה ובלי תסרוקת ניסיון וכו'- כדי לחסוך במחיר. אני לא שופטת אותה, היא שילמה עבור מה שקיבלה, גם אם זו הייתה תסרוקת יותר פשוטה ופחות עמידה. היא החליטה מה חשוב לה יותר ומה פחות.
גם אני כמו רוב הבנות, רוצה שהמעצב שיער והמאפר יגיעו אליי, ולהיות עם המשפחה סביבי ושיש לי פרטיות, ואני מוכנה לשלם עבור זה. היא הסכימה לוותר על הנוחות הזו כדי לחסוך במחיר. חוץ מחוסר הכנות כשלעצמו, שהוא באמת לא יפה, התשלום היה עבור תסרוקת רגילה, לא תסרוקת כלה, ואת זה היא שילמה.

שרון ל 1

New member
אני מסכימה איתך מאד. הרגשתי את זה ככלה

ובגלל זה אותי כמאפרת ומסרקת, מנחים קווים אחרים. מתוך אני מאמין של להיות נגישה עד כמה שאני יכולה ובעיקר הוגנת.

אגב, כשחגגנו מסיבת בריתה לבת שלנו, עשינו במקום מדהים עם אוכל מצויין, והעלות הייתה 128 + למנה.
כולל עיצוב בסיסי ותפריט ממש עשיר (המחיר הרגיל שלהם סביב 140, אנחנו הסכמנו 'למלא' חור, כחודש מראש. בהחלט מספיק זמן כדי להתריע לאנשים)
ונהניתי יותר מבחתונה שלנו

סתם דגש קטן ...

המחיר שלוקחים למלוות של כלות הוא רק בגלל שהן שם עם הכלה וזה "על הדרך"
תשאלי מאפרות ומעצבי שיער מה המחיר לשיער ואיפור שלא יחד עם כלה ..
מחירים אחרים לגמרי!
מה גם שלמלוות או בנות שמתארגנות לארוע לא עושים נסיון בכלל...

רגע33

New member
בוודאי שאת מקבלת, פשוט לא הכנסת את הנלוות

המעסיק שלך משלם עלייך ביטוח לאומי, פנסיה, נסיעות, דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, שעות נוספות, חגים ועוד היד נטויה. לעיתים קרובות גם קרן השתלמות וביטוח מנהלים. המעסיק ממן את כל המתקנים שאת עובדת בהם ואת הציוד שאת משתמשת בו. דואג לך לארוחות או שווה ערך, לחימום/קירור, תאורה, ריהוט, תחזוקה ובסוף צריך גם שיהיה לו רווח כלשהו. המאפרת צריכה לממן את כל הדברים האלה מה- 375 שקל בשעה האלה וגם צריכה לדאוג לשווק את עצמה כדי שתגיע אליה עוד לקוחה ביום אחרי זה. זה לא מספיק שהיא תגיע לעבודה והמשכורת כבר תכנס לבד לחשבון הבנק , היא צריכה לדאוג לתזרים מזומנים וגם לכסות את הימים שאין לה לקוחות. זה הסיכון בלהיות עצמאי ואין שום סיבה לצפות ששכיר ירוויח שכר דומה לבעל עסק עצמאי. 375 ש"ח לשעה זה שכר אפילו די צנוע .

למעלה