אמאל׳ה...איפה מתחילים

אמאל׳ה...איפה מתחילים

פרק ב׳.
חתונה קטנה.
אינטימית.
משפחתית. עם הילדים כמובן.
חילונית; לא רפורמית - אלא ממש חילונית.
צנועה (במילים פשוטות יותר- תקציב דל
).

איך ואיפה להתחיל

לשני זוגות ההורים יש בתים עם גינות- חשבנו על זה כאופציה - אשמח לעצות איך להתחיל בכלל|

אמאל׳ה

Bobbachka

New member
איזה כיף! (ומרגש לא פחות...)

איפה מתחילים?
קודם כל לוקחים את כל המסע הזה ברוח טובה ובכיף- אתם צריכים להנות מחווית התכנון!
ממש כמו בחתונות גדולות עושים רשימת מוזמנים ומחליטים כמה יהיו (לפי זה בודקים האם הגינות של ההורים רלוונטיות).
אחר כך מגדירים את התקציב שעומד לרשותיכם. כמה אתם מוכנים להוציא על האירוע מכיסכם בהנחה שלא תקבלו כלל מתנות מהאורחים. (האם אתם מצפים לקבל צ'קים מהאורחים בכלל?).
אחר כך מתחילים קצת לחלום (ולתאם ציפיות בינכם!)- איך אתם רואים את האירוע?
סגנון האוכל (חלבי/בשרי/צמחוני/טבעוני), סגנון ההגשה (בופה, אוכל שכבר מוגש מראש למרכזי השולחנות, אולי אוכל ביתי? נשנושים קלים? וכו'), סגנון ההושבה (מסביב לשולחנות עגולים, שולחנות ארוכים, בכלל על כריות ופופים ופינות ישיבה וכו'), חתונת יום או חתונת ערב?
מגדירים מה הכי חשוב לכם בחתונה- איכות האוכל/ המוזיקה/ הטקס/ התיעוד/שמלת הכלה שלך- כלומר מה מאסט ובמה אתם יכולים להתפשר ולהתגמש. לפי זה גם מחלקים את התקציב שברשותכם- גודל נתח התקציב כגודל החשיבות.
אחרי שדמיינתם ותיאמתם ציפיות בינכם. מתחילים לגשש אחר מקום- האם ההורים ישמחו לארח את כל המשפחה בגינה?
מתחילים לקבוע תאריך- כדי לדעת לאן לכוון ולאט לאט מגבשים רשימת ספקים שתצטרכו, מהם תתחילו לבקש הצעות מחיר ותראו שאתם ממשיכים לעמוד בתקציב שהוגדר.
כמובן שיש מקום לחשוב על הטקס שאתם רוצים- איך אתם מדמיינים אותו? מה יהיה בתוכן? מי יעביר?
עוד פרטים "למתקדמים"- איזה אווירה בא לכם באירוע- האם תרצו להשקיע בעיצוב כלשהו, שולחן קינוחים מיוחד, מתנות קטנות לאורחים או כל דבר שעושה אווירה.

וכמובן שעל כל צעד ושעל את יותר ממוזמנת להתייעץ!

תודה על הזריזות- מחדדת את הרעיון...

אני לא מתכוונת להציא על האירוע הזה עשרות אלפי שקלים.
העיקר הוא הטקס והמשפחתיות.

אני מניחה שהאוכל יהיה הדבר היחיד שנזמין מקייטרינג לא נטפל בו לבד.
מדבר על משהו כמו 50 איש בסך הכל
אולי פחות

אלך לחשוב קצת על השלבים והדברים שכתבת- זה בטח ייתן לי כיוון

Bobbachka

New member
ברור לגמרי, אבל...

שימי לב שגם כשאת חושבת "רק" על קייטרינג צריך לקחת בחשבון מרכיבים נוספים שעשויים לעלות כסף: שולחנות, כסאות, מפות, מפיות, כוסות, צלחות, סכו"ם. יתכן שתזדקקו למאווררים לצנן את האורחים ויתכן שתזדקקו לתאורה.

אני חלילה לא רוצה להבהיל אן להלאות בעוד ועוד הוצאות- אבל חשוב שתקחו את זה בחשבון.

ואם כבר, אז זו הזדמנות טובה לקשר לקרדיטים של קבוק קטן שערכו חתונה ביתית לתפארת: קרדיטים.

iritki

New member

אני לא זוכרת את כל הפרטים אבל בזמנו הייתי בכמה אירועי חצר שבהם הקייטרינג השכיר גם את השולחנות והכיסאות והמפות וכלי האוכל וגם מלצרים.
אני מניחה שזה יותר יקר מלארגן שולחן בופה עם אוכל קנוי אבל אז לא מתעסקים עם לשטוף כלים או טונות של זבל וגם לא עם להגיש ו/או למלא אוכל שחסר כל הזמן

אם תרצי אנסה לברר פרטים

song4me

New member
בעניין ציוד ועוד...

התחתנו ממז לא מזמן בחתונה שהיו בה 60 אורחים.

אני יכולה להמליץ לך על השכרת ציוד בכליף בראשל"צ.
השכרנו אצלם מפות מפיות ופרוז'קטורים לחתונה והיום היו ממש ממש בסדר (ואפילו יותר מבסדר).
(הפרוז'קטור חשוב מן הסתם אם החתונה בשעות הערב. הארנו איתו את העצים והשיחים מסביב בהמלצת הצלמת שאמרה שהתמונות יכולות לצאת חשוכות מאוד בלי).

לגבי מוזיקה - אנחנו הכנו בעצמנו פלייליסט שנוגן מהמחשב עם רמקולים טובים שהיו לנו. יש לי עדיין את הרשימה של השירים אם מעניין אותך.

עוד דברים שצריך לחשוב עליהם הם דברים עיצוביים קטנים - פתקי הושבה, מספרי שולחנות, פרחים על השולחנות ומסביב (+זר כלה), מתנות לאורחים אם רוצים...

עד שאכתוב את הקרדיטים אשמח לייעץ לך
וממליצה לך גם להיכנס ל:
http://hatunotblog.com/
אני זוכרת שהיו שם שתיים או שלוש חתונות ביתיות שאפשר לקבל מהן המון רעיונות.

שיהיה במזל טוב!

ronitvas

New member
חפשי גם את הקרדיטים של

שרון של אופיר. אמנם הם עשו חתונה מחודשת, אבל אני בטוחה שיהיו שם מרכיבים שיתאימו לכם.
כמו כן, אני לא יודעת מה התקציב ואיפה בארץ אתם רוצים להתחתן, אבל היה פה זוג שהתחתן במסעדת פלמר בחיפה והם אמרו שהיה מקסים וממש תאם את הצרכים שלהם.
מזל טוב

עזרתם לי מאוד. התכנסנו לכיוון ששנינו

מסכימים עליו.
ראיתי בחיפושים מקום קטן ונעים שבעבר הייתי בו באירוע בריתה והיה נהדר.
אשמח לשמוע אם מישהו נכח בחתונה במקום ואיך היה.
המקום הוא ״גלריה בכפר״ בכפר ביאליק.

ronitvas

New member
עדיף לשרשר למקום המתאים בכדי

לקבל תשובות.
כשהשאלה נמצאת בשרשור הלא נכון היא לרוב "הולכת לאיבוד".
ממליצה שוב לשאול את השאלה בשרשור "מחפשים מקום ואוכל"
בהצלחה

מעבר לכל מה שכתבו על תקציב

אגיד שכשכמתכננים חתונה חילונית חייבים לחשוב על מה אתם רוצים וחשוב לכם בטקס. לנו היה חשוב שיוויון, החלפת טבעות (אחת סימבלית) ולי היה חשוב לשבור כוס. חברים שלי למדו ביחד את הילכות חופה וקניין.
ואז חשבנו על עורך טקס. יש את הוויה שמספקים עורכי טקס ויש כל מיני סברטים כמו אברי גלעד. ותמיד אפשר לבחור מישהו שקרוב אליכם וחשוב לכם, מה שבעיני יפה יותר.
אם תרצי יש לי שלל דוגמאות לטקסים חילוניים, ברמה כזו או אחרת. את מוזמנת לשלוח לי מסר עם כתובת המייל שלך.
וגם התקציב שלנו היה דל (מבחירה!) והתחתנו בבית פרטי והרבה אחרי החתונה קיבלתי מחמאות על הטקס והבחירה בדרך אחרת.

למעלה