סידורי הושבה - ינואר 2013

DDN

New member
אני כבר הספקתי להעליב היום את אמא שלי

היא העירה שארוסתי לחוצה, ואני עניתי לה שאם היא ואמא של ארוסתי לא היו חופרות על כל דבר במפגש התכנון אתמול, ארוסתי לא הייתה נלחצת.

יש להורים של שני הצדדים לנסות לעזור, לסדר ולארגן. זה מכוונה טובה, אבל לפעמים הם לא מבינים שמה שמתאים להם לא מתאים לצאצאים שלהן/הם.

תמיד יש את השיטה הזו - לענות הכל ב"כן כן כן" ואז ללכת לעשות מה שמתאים לך ולבן זוגך. אחרי הכל זה הערב שלכם אתם אלו שצריכים להנות בו.

LoliLoli

New member
אצלינו זה קצת שונה

אמא שלי מצידה כל מה שנחליט מצויין
אמא שלו... רגילה שהוא היה ה"ילד" שלה...
שום דבר לא טוב לה... לא משנה מה נחליט היא תרצה להיפך
והיא תתעקש ותריב איתו (אף פעם לא איתי ישירות)
אי אפשר לשמוע ממנה מילה אחת טובה.... רק אתמול ביקשה שנשלח לה תמונה של הטבעות
רשמה במילים אלו ממש "מאוד יפות אבל למה צהוב?? זהב לבן יפה יותר"

בטוח אפשר לפתוח פה שירשור חמות

Taltalon269

New member
את נשמעת כמוני לפני כמה שנים

יכולתי לכתוב פוסט כזה בדיוק כשתיכננו את החתונה

FayeV

New member
מסכימה עם הרעיון של מיצי

לדעתי זו אחלה של פשרה - לך תהיה הושבה שמית, ולה תהיה הושבה לפי שולחנות (באופן אישי, אני חושבת שהושבה שמית היא רעיון מעולה).

כמה טיפים

לגבי שולחנות רזרבה- אם תסדרי עם רזרבות בתוך השולחנות לא תצטרכי שולחנות רזרבה נפרדים.
ועכשיו ההסבר-
מצרפת קישור מההודעות הנבחרות להודעה מפורטת שכתבי בנושא.
בעיקרון, הרעיון הוא שתבקשי שיערכו 10 מקומות בשולחן אבל תיתני פתקאות ל-12 אנשים ויותר.
ההנחה היא שמתוך 12 אנשים שתושיבי בשולחן, סביר ששניים או יותר (אם זה שולחן מועד לפורענות - למשל עבודה) לא יגיעו.

הרעיון הוא שאם מגיעים יותר מ-10 אנשים מוסיפים צלחת וסכו"ם לשולחן ולא פותחים שולחן חדש.
ממליצה ללכת לפי ההנחיות בהודעה שצרפתי לך קישור אליה. הרעיון הוא שלא יהיו שולחנות רזרבה!

לגבי חמותך, כמו שכתבו לך וכמו שאנחנו ביצענו עם קבוצה בעייתית, ממליצה פשוט לתת לאנשים פתק עם רצף שולחנות. כשתושיבי, את תראי שיהיו אנשים שממילא יהיה להם רק שולחן אחד לבחירה כי למשל הם מקבוצת היכרות מצומצמת. הרעיון הוא שפשוט תשבי איתה על הקבוצות - תחלקי קבוצה קבוצה ותראי איך חמותך משתכנעת - בשיטת הסלאמי - שיש קבוצות שאפשר להושיב אותם בשולחן משלהן - כי הם פשוט לא מכירים אנשים אחרים. אל תלכי על עיקרון, לכי שולחן שולחן ולאט לאט את תראי שההושבה מסתדרת לך. הרי אם יש אנשים שממילא לא יכירו אף אחד אחר וזה קבוצה של 12 אנשים - ממילא שווה לתת להם שולחן משלהם.

Bobbachka

New member
תגידי לה בתמיהה: "כולם יקבלו פתקים והן לא?!"

זה לא מכובד!
יחולקו פתקים בכניסה וזה לא נראה יאה שהחברים מהעבודה לא יקבלו פתק ולכן אנחנו נחלק להם פתקים בהן נרשום כמה מספרי שולחנות והם יחליטו עם מי הם רוצים לשבת.

עבד מצוין גם עם העבודה של אמא שלי וגם עם העבודה של חמותי!

אגב, בנושא החברים מהעבודה שך ההורים, הייתי ממליצה להיות עם היד קצרה על ההדק- ההורים בטוחים שכווווווולם מהעבודה שלהם יבואו, אני בתושייתי הרבה עשיתי שולחנות של 10,9,9 (עליהם התחייבתי) לחברים לעבודה של אמא שלי במקום (12,12,10) שהיא רצתה- וזה יצא בול.

apple sauce

New member
מוכר לי עניין הסידורי הושבה

במשפחה של אבא שלי זה בדיוק ככה... נורא ואיום.
כשאח שלו התחתן בעבר הרחוק עם פולניה, הפשרה הייתה שחצי אולם יהיה עם סידור שמי וחצי לא, וככה זה גם נראה מהסיפורים ששמעתי

אני חושבת שתשלבי את העצה שהבנות כתבו לך כאן + אל תתכסחי איתה.
תגידי לה שאין בעייה ותקצי להם X שולחנות - ועל השולחנות תדאגו לשלט. לעומת זאת תכיני פתקים ככה שכל מי שיכנס יהיה לו פתק (למען הסדר הטוב והסדר שלכם) ועל הפתק יהיה כתוב את כל מספרי השולחנות.
את אפילו לא חייבת להגיד לה על הפתקים, זה בשבילכם ובשביל האורחים.

בלי קשר, היא מכירה את האורחים שלה הכי טוב, ואם היא חושבת שהם מעדיפים "בלאגן" אז שיהיה ככה. אולי גם הם ירגישו יותר בנח...

miriti83

New member
שאלה לגבי הושבה שמית

אני מאוד רוצה הושבה שמית, לא אוהבת את הרעיון של הושבה בקבוצות.
האולם מחייב אותנו לא רק לפי כמות האנשים שיגיעו, אלא גם לפי כמות האנשים שאמרנו שיגיעו ושהעברנו פתקי הושבה עבורם.
כלומר, למרות שהתחייבנו על מינימום של 250 איש, אם אישרו לנו הגעה 260 והעברנו 260 פתקי הושבה- נחוייב על 260, לא משנה אם יגיעו פחות.
איך אני משלבת את זה עם רזרבות?
לפי מה שהבנתי, רצוי להתחייב על בערך 10-15% פחות מכמות האנשים שמאשרים הגעה, אבל אם אני צריכה להעביר פתקים על כולם ואחוייב על כל פתק, איך אני משלבת את זה בלי לצאת בהפסד?
תודה רבה

Bobbachka

New member
אני לא חושבת שזה בסדר.

בעיני זו חוצפה וזה מאוד לא פייר לפעול לפי השיטה הזו (איפה את מתחתנת?). הרי ברור שלא כל מי שאישר הגעה יגיע, אבל את חייבת להכין לו פתק....
באופן כזה את בוודאות הולכת לשלם על יותר מנות מאנשים- השיטה לא מסתדרת עם עניין הרזרבה.

אני חושבת שאת חייבת לדבר איתם ולומר להם שהשיטה הזו לא מקובלת עליכם ומשמעותה היא שבוודאות תצאו נפסדים מהעניין. צריך להפריד בין התחייבות למינימום אנשים ובין הפתקים. איך למשל הם סופרים בני משפחה אחת שקיבלו פתק אחד?
ואיך הם סופרים זוג?

miriti83

New member
גם אני חושבת שזה לא בסדר

לצערי, דעתי לא ממש מעניינת אותם.
כבר חתמנו על חוזה, אני ממש לא חושבת שיעניין אותם אם השיטה הזאת מקובלת עלי או לא...

אני גם חושבת שזה מאד לא בסדר!

מציעה להתווכח איתם. גם חברה שלי שלא חשבה שיתנו לה רזרבות בתוך השולחן בסוף אחרי ויכוחים שכנעה.

אם הויכוחים לא יעזרו - העצה שלי אולי קצת תצריך מכם עבודה- אבל תוכל לעזור לכם לחסוך את ההפסד.

סדרו את השולחנות עם רזרבות בתוך השולחן כמו שתכננתם. נניח, במקום לערוך שולחן ל-12 תודיעו שיערכו ל-10 והשניים האחרים יהיו רזרבה.
למי שרזרבה אל תכינו פתק.

עכשיו האפשרויות שלכם הן כאלה-
- ביום האירוע לדאוג שיהיה מישהו שישלח SMS לכל אורחי הרזרבה עם מספר השולחן שלהם. מי שיקבל SMS עם מספר השולחן כבר לא ילך לקחת מספר שולחן גם ככה- כי הוא כבר ידע.
- לקחת חברה חיצונית שתשלח לכל האורחים SMS עם מספר השולחן.

לדעתי, זו דרך טובה לעקוף את נושא הפתקים.

miriti83

New member
את חושבת שאנשים יקבלו את זה בצורה טובה?

את זה שאנחנו "חוסכים" עליהם בכרטיסי הושבה ושולחים להם SMS?

אני מפחדתצ שזה יתפס כמוזר וקמצני...

simplicity83

New member
אני חושבת שהאופציה שהציעו קודם עדיפה

כלומר קודם כל להמשיך להתעקש על זה עם האולם - זה ממש לא הוגן ואת יכולה להראות להם אינספור דוגמאות ממקומות אחרים שנוהגים אחרת.
יש מצב שהם יסכימו לבוא לקראתכם בנושא הזה.
תבהירי להם שזה לא ישפיע כהוא זה על מספר המינימום שאתם מתחייבים ועל מספר הרזרבות שהם צריכים לספק בהתאמה.
ושאם הם יכריחו אותך לעשות בשיטה הזו, פשוט תתחייבי על פחות אנשים.

אבל אם אין ברירה - הייתי אומרת בעל פה/אסאמאס רק לחברים הכי-הכי קרובים.. ולמשפחה הכי קרובה.
אבל אני חושבת שזה גם דורש למנות חברה/בן משפחה שיהיו אחראים לדעת בדיוק מי יושב איפה, כי בלהט העניינים וההתרגשות אנשים שוכחים.
גם כאלו שהיה להם פתק ואיבדו אותו במהלך קבלת הפנים

לשלוח הודעה לאנשי ה"אולי" עם מספר שולחן זה נשמע לי פחות מתאים.
מי שלא בטוח אם יבוא זה בד"כ האנשים שפחות קרובים אליכם.
אני אישית, אם הייתי מקוטלגת כאולי והיו שולחים לי כזו הודעה הייתי תוהה אם לא הבינו אותי וחושבים שאני בטוח מגיעה.
זה פתח לאי הבנות ואי נעימות.

לדעתי

יש לכם שתי אפשרויות - אתם יכולים לשלוח SMS לכל האורחים ביום החתונה דרך חברה חיצונית שיעדכן אותם באיזה מספר שולחן הם יושבים (אף אחד לא יחשוב שאת קמצנית, SMS בטח עולה יותר מנייר...). סביר להניח שאם תעשו את זה, רוב האנשים לא ילכו לקחת את פתקאות ההושבה ואז המקום עלול לחשוד... אבל אין להם הרבה מה לעשות.
יש הרבה חברות שעושות אישורי הגעה שגם שולחות SMS ביום האירוע. לא חושבת שזה יראה קמצני. ה-SMS יראה יפה - משהו כמו "מצפים לראותכם היום בחתונה של X ו-Y. מספר השולחן בו תשבו הוא:.... שיהיה ערב נפלא!

אתם יכולים לשלוח SMS רק ל-26 אנשים שברזרבה. יכול להיות שהם לא ישימו לב שרק הם קיבלו ובגלל שהם קיבלו SMS סביר שהם לא ילכו לבקש את פתקאות ההושבה שלהם.

עוד רעיון - הרי ממילא אנשים שבאים בזוג מקבלים רק פתקית אחת. לא מבינה איך המקום מצפה לספור את האנשים לפי השיטה הזו. תני לזוג פתקית אחת ותרשמי למקום שמגיע בן אדם אחד מהזוג... הזוג לא ישימו לב כי גם ככה הם מקבלים פתק אחד לשניהם באירועים.

miriti83

New member
תודה לכולכן!

אני אנסה ללחוץ קודם על האולם (אני אביא את אבא שלי, הוא הרבה יותר טוב ממני בדברים כאלה
) ואם הם לא יסכימו, אולי באמת נעבוד בשיטת הסמסים.
מרגיז אותי שאני כל כך מנסה לחסוף על הוצאות מיותרות בחתונה הזאת ובסוף רק על העניין הזה יכולים ללכת כמה אלפים

Hadas 87

New member
אבל ככה זה ברוב האולמות!

אולי לא לגבי פתקי ההושבה. לא חושבת שמישהו יסתכל לי בפתקי הושבה.
אבל בהחלט צריך להתחייב כמה ימים לפני לאולם על מספר אנשים, כדי שידע כמה אוכל להכין. ומהסכום הזה אם מגיע פחות אז כבר הזוג זה שסופג את זה.
זה הגיוני מאוד.
תארי לך מצב בו את אומרת לאולם שיגיעו 200 איש אבל בפועל מגיעים רק 180, למה שבעל האולם יספוג את כל המנות שהכין לשווא?
לכן עושים אישורי הגעה כדי לדעת בוודאות כמה אנשים יגיעו ועל כמה להתחייב. ברור שתמיד יכולים להיות כמה חכמולוגים שאמרו שיגיעו ולא הגיעו. אבל זה כבר לא אשמת האולם. אני יכולה להבין אותו..

למעלה