הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 24/8

arapax

New member
מעתיקה לכאן את מה שעניתי

להודעה הקודמת שלך -

הוזמנו: 406

אישרו הגעה: 261

הגיעו: הדיעות חלוקות האם היו 250 בדיוק או 6 אנשים יותר (דוד שלי ספר 256, הקייטרינג ספר 250. מצד שני, היה לפחות זוג תאומים אחד בין המוזמנים
).

Bobbachka

New member
בנות יקרות- תודה על העזרה

אם עוד מישהי יכולה לשתף, אשמח!

lanit

New member
אני ה-עוד מישהי?

אצלנו היו אצלנו היתה חתונה קטנה.
סידורי הישיבה תוכננו ל-156 אנשים, שזה כולל את כל המבוגרים, הילדים ותינוקות בעגלה- שבוע לפני האירוע.
ביום שלפני כבר ידענו שיגיעו לנו 150 אנשים (לא עשינו אישורי הגעה בגלל שהמינימום מול האולם היה 150 אנשים, אז לא היה כ"כ טעם).
בסוף הגיעו 142 אנשים, כולל ילדים.

מוסיפה לסטטיסטיקה

כמות המוזמנים: 600 (כולל מה שנקרא - "הזמנות כבוד", כאלה שידענו שאנחנו רק מיידעים אותם וסביר להניח שלא יגיעו...)
כמות מאשרים: 450
אורחים בפועל: 398

shira3121

New member
אצלינו

היו סה"כ 290
מאשרים- לא עשינו אישורי הגעה ממש מדוייקים כי היתה לנו רזרבה של 20% באולם אבל נראה לי שסביבות 230.
הגיעו 212

pipidi

New member
הייתי מוסיפה את שלי אבל אני לא זוכרת

והיו גם הזמנות פומביות שנתלו בעבודה של האמהות, כך שלא יודעת בדיוק לכמה אנשים פנו.

Nooki80

New member
אז אצלנו

הוזמנו בערך 370 איש, שמתוכם ידענו בוודאות שלפחות 50 לא יגיעו (מוזמנים מחו"ל, מוזמנים של קרובים רחוקים)
לכן מבחינתנו הזמנו בערך 300.
אישרו הגעה 268
הגיעו בפועל - כנראה - 244 לפי ספירת האולם
(מכיוון שלא היה לנו את כל סיבוך ההושבות וספירת הכיסאות/צלחות וכו', ומכיוון שהתחייבנו במילא ל- 250 איש, לא ממש טרחנו לבדוק את האולם)

היו אצלנו ביטולים של הרגע האחרון של אנשים, שבדיעבד הבנתי שידעו מראש שלא יגיעו,
פשוט היה להם "לא נעים". חבל, אנחנו מבחינתנו ממש לא לחצנו על אף אחד לבוא.

cherrycat

New member
אצלנו

היתה חתונה קטנה, 182 מוזמנים כולל כמה אנשים מחו"ל וכמה הזמנות "נימוסין" (כן, גם בחתונות קטנות זה קיים) שידעתי שלא יגיעו. אישרו הגעה 145, הגיעו בסביבות 140, לדעתי פחות אבל זה מה שהתחייבנו לאולם אז זה כבר לא ממש שינה משהו.

שאלה לגבי הזמנות

אנחנו מתחתנים במקום יחסית קטן, ולא רוצים שיעשנו בתחום הריקודים וההושבה (יש לנו ממש בעיה עם סיגריות), תהיה פינת עישון רחוקה יותר.
העניין הוא, שאני רוצה לכתוב בהזמנה "אירוע ללא עישון - נודה לכם על ההבנה".
מה דעתכם? איך ואם בכלל כדאי לכתוב את זה ואיפה? בקטן עם כוכבית למטה או באמצע ההזמנה מתחת לתאריך ושם האולם?

לא צריך להיות כתוב בהזמנה

מספחק שיהיה כתוב באולם
היום הרבה אולמות לא מאשרים עישון בתוך האולם
ולכן יש להם שלטים משלהם
בכל מקרה עדיף לרשום רק באולם
ולא על גבי ההזמנות

Bobbachka

New member
גם לדעתי זה מיותר ועשוי ליצור רושם שגוי

הערה כמו- "אירוע ללא עישון" עשוי מאוד להרתיע את המעשנים ולגרום להם לא להגיע, וזאת למרות שאת אומרת שכן תהיה פינת עישון במקום (לציין שכן תהיה פינת עישון בהזמנה עצמה, זה כבר לגמרי מסורבל).

חשוב להנחות את צוות המקום לבקש בנימוס מאורחים שמעשנים שיעברו לעשן בפינת העישון ע"פ בקשת הזוג.

אוקיי תודה

פשוט חשבתי שאולי זה ימנע מאיתנו להתחיל להיות פקחים של עישון באירועי עצמו... ליידע לפני.
אני אדגיש למנהל האירוע שישים לב לדבר הזה....
תודה :)

yayagi

New member
עזרה בהושבה

טוב אז רק אתמול גיליתי איך עובד באולם שלנו העניין עם ההושבה - מסתבר שאנחנו חייבים למלא שולחנות של 12 ובנוסף אנחנו מקבלים 2 שולחנות רזרבה.
הבעיה היא שיש לנו 300 איש שאישרו הגעה (ובנוסף 15 שאמרו אולי) אנחנו התחייבנו לאולם על 275 ואז יש לנו רזרבה של 27 - הבעיה היא שאין לנו מרווח של "משחק" בתוך השולחנות ומתוך ה-300 שאישרו הגעה אין שום דרך לדעת מי בסוף לא יגיע.

אם למישהי יש עצות או רעיונות, אני אשמח מאוד :)

Bobbachka

New member
עזרה בהושבה

נתחיל בזה, שלא חייבים לקבל את כל מה האולם אומר. גם באולם אצלנו אמרו שלא מקובל לעשות רזרבה בתוך השולחנות ובסוף לאחר התעקשות (לא ממש רצינית שלנו) הם קיבלו את זה כעובדה.

ולגבי עצות בשיטות ההושבה הנוכחית:
על אף שלא ניתן לדעת, כדאי לסמן אנשים חשודים (כאלה שמבריזים, כאלה שאמרו שיגיעו עם בן זוג ובד"כ לא מגיעים עם בן הזוג, אנשים פחות קרובים) אנשים אלה ניתן להושיב כאקסטרה בשולחנות. כלומר מקומות 13,14 בשולחנות של 12.

בנוסף, הייתי בוחרת בהושבה בשיטת הקבוצות ולא לקבוע לאדם לשבת בשולחן מסוים. לדוגמא:
חברות הכלה- שולחנות 12,13.
לימודים כלה- שולחנות 14,15.

בכל קבוצה כזו לשבץ יותר אנשים ממקומות (אלא אם כן מדובר על אנשים שבטוח בטוח יבואו- כמו משפחה ממש קרובה/חברים מאוד קרובים). לדוגמא בקבוצת הלימודים כלה יש 2 שולחנות, כלומר 24 מקומות- תשבצו שם 27-28 אנשים (חלקם יהיו איפה שסימנתם כחשודים שלא יגיעו).
במקרה הכי גרוע, יגיעו כוללללם (ואין דבר כזה) אז יעבירו אותם לשולחן רזרבה.

ואם יש שולחנות שמסתדר לכם להושיב רק 10- אז תתעקשו עם האולם שבשולחן המסוים יהיו רק 10 אנשים. לא חייב לדחוף עוד שנים נוספים ולא קשורים לשולחן.

yayagi

New member
המון תודה!

זה באמת מה שעשינו בסוף פחות או יותר...

השיטה של הקבוצות פחות התאימה לנו כי רוב הקבוצות שלנו ממלאות פחות משולחן

yoli

New member
מוזמנים והושבה

קודם כל, ארגוני החתונה מיידעים אותך מי הקרובים אליך, יש אנשים שלא מגיעים (בודדים אומנם) שאנחנו ממש בשוק. חברה שאני מדברת איתה כל יום וכמ הפעמים ביום אמרה שהיא לא יודעת אם היא תבוא כי אין לה איך (הצעתי לה כבר טרמפים והכל) . חוץ מחלילה בריאות ופנצ'רים אחרים.
שאלות רזרבה: אנחנו ורצים לעשות רזרבות פנימיות כמו שדובר מעליי ע"י בבוצ'קה. השאלה איך הגן סופר אותם. נניח אפשר לשבץ יותר אנשים בשולחן אחד. או לא. במידה ולא אז פשוט הגן לא שם כיסא? איך הוא סופר אותם? תודה!

למעלה