מה קורה יום אחרי החתונה?

מה קורה יום אחרי החתונה?

(וסליחה על הגברים שמסתובבים פה.... זה לגמרי מופנה גם אליכם.)

יש הרבה ציפיות לעיתים על היום של אחרי החתונה,
וכגודל הציפיות יכולה להיות גודל האכזבה, או הריקנות שמרגישים אחרי האירוע.
תלוי כמובן איך לוקחים את הדברים...

אני זוכרת ממש בברור שקמנו מותשים בבוקר, לא מאמינים שהיום הקודם עבר כל כך מהר,
לקחנו את הבוקר/ צהרים באיזי ובהמשך היום כבר ישבנו על המתנות והברכות המדהימות שקיבלנו.
אבל איכשהו, אני חושבת שאם היו לי כמה טיפים טובים וקצת הכנה מוקדמת, ההנאה מהיום של אחרי והביחד הזה, היו יכולים להיות אפילו חזקים יותר.

אז מה אתן מתכננות יום אחרי?

לספור את הצ'קים?
ללכת לבנק?
להיפגש עם המשפחה?
לנוח?
עוד יום במלון?

יש לכן טיפים חשובים על היום שאחרי? זה הזמן לשתף!

שאלה יפה. שאפו !

סתם לידע כללי איך זה היה אצלנו...
כשיצאנו מהאולם, הנהג שלנו (חבר הכי טוב של בעלי) הוריד לנו את כל הקישוטים מהאוטו, ומשם נסע אלינו הביתה, ליווה אותנו עד לדלת, דאג שניכנס, אפילו צילם אותנו נכנסים הביתה כשבעלי הרים אותי באוויר.
קמנו בבוקר בביתנו לאחר לילה עם מעט מאוד שינה (האנדרנלין) וחוסר מקלחת (כן כן חוסר פאקינג מקלחת!!! בגלל דוד מים שהתפוצץ ועשה קצר ללא הודעה מוקדמת), נסענו למעצב שיער להוריד את התוספות, משם להחזיר את השמלה למעצבת וכל הכרוך בכך - והיישר לבית הוריי, מקלחת טובה, ארוחת צהריים משביעה (אם מציעים לכם אוכל מהאולם - תיקחו! גם להורים!) וספירת צ'קים.
משם נסענו לאולם לשלם במזומן, ולמחרת - שאר הצ'קים הופקדו בבנק.

ועכשיו קצת טיפים:
להוריד את הקישוטים מהאוטו. לא חסר מי שיעקוב אחריכם.
לדאוג שיהיה מי שילווה אתכם באותו לילה הביתה, עד שהדלת ננעלת.
להפקיד את הצ'קים בידי הורים/משפחה - מישהו קרוב שאתם סומכים עליו ושגר במקום מאובטח, עם נעילת דלת מאובטחת. הדבר הכי נורא זה לאבד את המתנות הללו. וחתן כלה זה מגנט לגנבים - מה שמחזיר אותנו לסעיף הקישוטים.
להיכנס למיטה ולהסתכל טוב טוב אחד על השני, ולאהוב, להתרגש ולהעריך את מה שקרה כאן הערב. זה רגע חזק!
להשתדל לישון טוב כמה שאפשר. יום גדוש טלפונים וסידורים מאחוריכם.
לנסוע להחזיר את השמלה+פירוק תוספות שיער. אל תחכו עם זה. עדיף לסיים את זה כמה שיותר מהר.
לשתות !!! לא לשכוח לשתות. בין כל ההתרגשות פשוט מתייבשים.
טלפונים+SMS בנוסחי "תודה" לכל היקרים לכם, אבל באמת היקרים.
מקלחת טובה, ארוחה טובה, וכשהבטן מלאה, והראש צלול ורגוע, לשבת ולספור את הצ'קים בנחת, ולהנות מכל רגע ! אנחנו שמנו את כל הברכות בצד וברגע של מוזה קראנו את כולן...זה היה ערב מדהים !
לחשב את הזמן כדי שתספיקו להגיע לבנק.
לשלם לאולם. לא להיסחב עם זה. עדיף להיפתר מהכסף כמה שיותר מהר.
י-ר-ח ד-ב-ש. אין לכן מושג כמה תצטרכו את זה.

מזל טוב לכל המתחתנות הטריות והפחות טריות ככולכן
.

elena20

New member
אצלנו יום אחרי יהיה שבת, אז אני בעיקר

מקווה ליום שקט בו נוכל לנוח בלי חברים/משפחה.

yoli

New member
שאלה מצויינת

אנחנו מתחתנים ביום ראשון ככה שיש זמן קצת לסידורים,
מאמינים שנלך לבנק כמו כולם
מאמצת פה טיפ שמישהו יבוא איתנו לדירה לראות שהגענו עם הצ'קים בשלום. להוריד את הקישוטים אפילו לא חשבתי על זה...אבל זה אחלה רעיון.
החזרת שמלה
חושבת לשלוח להורים זר
רוצה גם שנקום בבוקר נאכל ארוחת בוקר באיזי , אחכ ספירת צ'קים..
ירח דבש בא שבועיים אחכ..
שאלה טובה מה עושים יום אחריי :)

כמה נקודות למחשבה

תבדקי אם הבנק פתוח אחר הצהריים,
אם לא בפירת הצ'קים לא ב"איזי" בכלל כשאת צריכה עד 11 להיות בבנק.
אנחנו קמנו לבוקר מטורף של ספירה, זה לוקח המון המון זמן.

אנחנו שכרנו את השומר מהאולם שילווה אותנו עד הבית, בביץ שכרנו שומר שהיה כל מהלך האירוע.

עלה לנו בערך 500 שקל

זה כלל - שומר בבית משעה שש בערב עד שחזרנו,
שמירה צמודה של הכספת לאורך כל האירוע (עקרונית האולם מספק את זה אבל אנחנו רצינו להיות בטוחים)
וליווי שלנו הביתה עד פתח הבית (ששם חיכה לנו השומר השני)

לדעתי העלות שולית לעומת השקט הנפשי,
אנחנו לא אוהבים להטריד בני משפחה בבקשות,
מספיק שהגיעו לחתונה שלנו, לא צריך להוסיף עוד משימות.
(זו הגישה שלנו ושלנו בלבד)

yoli

New member
רעיון נחמד

למרות שאני בטוחה שבן זוגי יגיד שהתחרפנתי..
אבל נאמר שומר או מישהו שיבוא איתנו הביתה זה נשמע לי ממש

הטיפים שלי

אנחנו הורדנו את הקישוטים מהרכב שנסענו בו וגם החלפנו רכבים עם ההורים שלי, כך שנסענו בסוג רכב אחר מהרכב שנסענו בו כל היום.
בלי קשר, חמי וחמותי לקחו את השיקים אליהם.
חמי עובד בנק והוא אמר לנו מראש איך לספור את השיקים (הוא הגיע איתנו לסניף שלו ותיתק לנו את ההפקדה של השיקים).

שיטת הספירה והארגון הייתה כזו:
פתחנו טבלת אקסל בשביל שנוכל לעקוב אחרי הסכום ולזהות טעויות וגם כדי שנוכל לדעת בסוף התהליך שהכמות שהופקדה תואמת את הטבלה.
בטבלה היו העמודות הבאות: שם נותן המתנה, סכום המתנה, מזומן / שיק, מוטב/ים
הסיבה שרשמנו מזומן או שיק היא כדי שאפשר יהיה לעקוב אחרי כמות המזומן מקבלים - כי כמות המזומן שקיבלנו הפתיעה גם אותנו.
כל מעטפה שפתחנו תועדה בטבלה - אם זה היה שיק - בדקנו מי המוטב ומיינו את השיקים בערימות לפי: שיקים שניתנו לפקודתי, שיקים שניתנו לפקודת בן זוגי, שיקים שניתנו לפקודת ההורים (גם היו- הם הפקידו אצלם בחשבון והעבירו לנו כסף) וגם - שיקים עם טעויות (למזלנו לא היו טעויות קריטיות...).
המזומן מוין לפי סוג השטר - 100, 200 וכו'. חמי אמר שיש מגבלה על כמות שטרות שאפשר להפקיד בהפקדה אחת - לא זוכרת כבר כמה, אז סידרנו מראש את המזומן כך שיתאם את ההגבלה. שמנו את המזומן במעטפה ורשמנו עליה את הסכום... בכל פעם שנוסף מזומן, הסכום עודכן.

ובקיצור - בסוף התהליך היו לנו: קבוצת שיקים שהייתה ממוענת אלי - רק אני חתמתי והם הופקדו בחשבון המשותף, כנ"ל שיקים שמוענו לבן זוגי, שיקים שהיו לפקודת שנינו - שנינו חתמנו. שיקים שהיו לפקודת ההורים - הם הפקידו והעבירו לנו כסף. מזומן - מסודר במעטפה עליה רשום הסכום כשהכסף המזומן בתוכה ממוין לפי סוגי שטרות.
על כל קבוצת שיקים היה פתק עם הסכום שלהם.

היה מאד מייגע- אבל לפחות ההפקדה בבנק הלכה מהר כי באנו מסודרים.
ממליצה לעבוד מסודר. זה תהליך ארוך ומייגע ובשלב מסוים כבר אין כוח - אבל חייבים להמשיך לעבוד מסודר- גם כדי למנוע טעויות וגם כדי שיהיה קל יותר אח"כ בבנק.

וטיפ נוסף

אנחנו העדפנו להפקיד את כל הכסף בבנק ולתת למקום שיק עם תאריך לכמה ימים אחרי האירוע - כדי שלא נצטרך להיסחב עם כמויות מזומן.

ההורים שלי הציעו במקום לתת לנו שיק ביום האירוע לעשות לנו העברה בנקאית של המתנה ביום האירוע לחשבון. לנו זה היה מאד נוח כי גם ככה שילמנו למקום האירוע בשיק לשלושה ימים אחרי האירוע... זה היה מאד פרקטי וככה היה שיק אחד פחות לדאוג בגללו...

maayano1982

New member
מה שאנחנו עשינו:

אחרי החתונה נסענו למלון ישנו עד הצהריים קמנו לארוחת בוקר ספאמסג'ים והתרעננות ככה יום באיזי עד הערב. בערב חזרנו להורים לספור את הצקים ואפילו הספקנו להעביר את כל הצקים שיכולנו לאולם וסגרנו איתו חשבון.
אחרי עוד יומים של סידורים החזרות שמלה וכו טסנו לשבוע בוילה באיטליה. בטן גב כזה עם טיולים בקטנה והרבה מסעדות מפנקות...
וזהו בסוף חייבים לחזור לשיגרה

Discordi

New member
היום שאחרי שלנו

אחרי האירוע חברה שלנו לקחה אותנו למלון וביחד עם עוד חברה עזרו לנו להכניס הכל - את השק עם הצ'קים, האוכל מהאולם, התיקים שלנו וכו'.
חזרנו לחדר מורעבים (אני לא יודעת אם כולם חוזרים כל כך רעבים, אבל שימו לב לאופציה הזו ולעובדה שקשה להשיג אוכל בארבע בבוקר לפעמים) ואכלנו סנדביצ'ים ופירות שאמא שלי הביאה באותו הבוקר בשביל ההתארגנות.
עשינו מקלחת מאוד ארוכה, עד שהשיער שלי חזר למצבו הרגיל, והלכנו לישון.
קמנו בבוקר והלכנו לארוחת הבוקר, וכשחזרנו פתחנו את כל המעטפות עם השיקים, ספרנו והכנסנו הכל לטבלת אקסל, גם כדי שנדע כמה כסף קיבלנו, כמה במזומן וכמה בשיקים, וגם כי אח"כ שלחנו לכל הורה רשימה של כמה נתנו המוזמנים שלו.
אח"כ חזרנו לישון לעוד כמה שעות (היינו גמורים ובלילה היה קשה לישון) וכשקמנו לקחנו איתנו מעטפה עם כל המזומנים והלכנו לארוחת ערב.
התחתנו ביום חמישי וידענו שלא נפקיד את השיקים עד ראשון, אבל לא רצינו לשמור על המזומנים כל הסופ"ש אז אחרי ארוחת הערב הלכנו לבנק והפקדנו הכל בתיבה של הפקדה עצמית.
בקשר לאולם, שילמנו להם בשיק דחוי ליומיים אחרי החתונה עוד לפני האירוע אז לא היינו צריכים לדאוג בקשר לזה.

וזהו.
אחרי זה נהנינו מהסופ"ש המפנק במלון ונחנו.

h i l a d i

New member
גם אנחנו מתחתנים ביום חמישי ויש דילמה

כמובן שהרצון הוא להספיק לספור הכל כשחוזרים אבל מה אם נהיה עייפים מדי?
חבר שלי אמר שאין מצב שאנחנו נשארים עם הכסף עד יום ראשון ומצב שני ביום שישי הבנק נסגר מוקדם וזה אומר לקום מוקדם אחרי לילה ללא שינה...

מה מומלץ לעשות?

אנחנו כנראה נישן במלון שבו תהיה השבת חתן.

lanit

New member
אנחנו התחתנו בשישי

ורק בשבת היתה לנו הזדמנות לספור ולקרוא, כי בראשון על הבוקר כבר טסנו.
מה שעשינו זה להפקיד את כל המזומן במכונה אוטומטית וכן את 20 הצ'קים הגבוהים שהיו על שם אחד מאיתנו (בנק הפועלים נותן אפשרות כזו).
את שאר הצ'קים שמנו בכספת אצל אמא שלי וטיפלנו בהם כשחזרנו.

maayanrf84

New member
גם אנחנו התחתנו בחמישי..

חזרנו בערך ב3 לבית האינטימי שלנו ולחתול המתוק שלנו (אז היה רק 1) היינו ממש רעבים ומלא אדרנלין..
אכלנו מהאוכל של האום, ספרנו את השיקים, שמנו את הברכות בצד..
בקושי ישנו.. בשישי החזרנו את השמלה והלכנו לבנק.. נחנו שישבת וטסנו בראשון לפנות בוקר לפראג :)

אנחנו קמנו בשמונה בבוקר וספרנו

הספקנו לבנק בסביבות 11.
(זה היה טירוף אבל הספקנו)

תנסי לשאול בבנק , אולי תשכירו כספת עד ליום ראשון ואז תספרו בנחת.

טיפים

- אנחנו הפקדנו את כל הכסף לא ביום שאחרי החתונה אלא יומיים אחרי - כי רצינו לנוח קצת. בינתיים, הכסף היה אצל חמי וחמותי בבית. ערב אחרי ערב החתונה ישבנו ופתחנו את המעטפות - קראנו את הברכות והכנו אקסל מפורט כדי שנדע כמה כסף אמור בסופו של דבר להיכנס לחשבון. עשינו הפרדה בין כסף מזומן לבין שיקים. בטבלת האקסל רשמנו איזה מתנות קיבלנו במזומן ואיזה בשיק. אחרי זה - ספרנו את כל המזומן - וידאנו שיש התאמה בין הסכום שרשום בטבלה לבין המזומן, מיינו את הכסף לפי סוגי שטרות ושמנו במעטפה (מיון לפי סוגי שטרות מקצר את הזמן בבנק).
- את השיקים מיינו לפי המוטבים - שיקים לפקודתי, שיקים לפקודת שנינו, שיקים לפקודת אורן, שיקים לפקודת ההורים וכו'. אח"כ הגיע הקטע המייגע - על השיקים לשנינו שנינו חתמנו מראש בבית. על השיקים רק לי אני חתמתי ועל השיקים רק לו הוא חתם. ככה מגיעים לבנק כשכל השיקים חתומים כי לחתום על גב של כל כך הרבה שיקים לוקח הרבה זמן.

כמה טיפים בהקשר של הפקדה כשהסניף סגור:

לרוב הבנקים הגדולים יש משוב (כמו כספומט רק לביצוע פעולות, ביניהן - הפקדת שיקים ומזומן) - המשוב פעיל גם כשהבנק סגור והרבה פעמים המשוב ממוקם מחוץ לסניף כך שניתן לגשת אליו מחוץ לשעות הפעילות וגם בשבת.

הבעיה היא שלטעמי, לא בטיחותי לעמוד עם כמות כל כך גדולה של כסף מזומן ליד המשוב. את השיקים בהחלט אפשר להפקיד שם. אם יש משוב במיקום סימפטי ולא הומה שאפשר לגשת אליו בביטחה ולהפקיד את המזומן - כדאי לפחות שכל המזומן יהיה מופקד. אפשר לחלק את המזומן ושכל אחד ילך למשוב אחר. אם אתם מארגנים את כל השיקים בבית - אתם גם יכולים להפקיד את רוב השיקים ברצף במשוב.

קחי בחשבון שהתהליך של ארגון הכסף לוקח זמן ואצלנו, כבר ממש הייתי מוטשת בסופו.

h i l a d i

New member
את בטח כבר ממש מותשת מלכתוב כל פעם מחדש

איך לארגן את ספירת הכסף

זו לפחות פעם חמישית שאני רואה את זה חחח וכבר מזמן זה שמור טוב טוב בקובץ הוראות שלי

כל הכבוד ותודה כי זו באמת עצה מצויינת!

אני לא חושבת שאנחנו נפקיד בעמדות, זה מרגיש לי יותר מייאש להפקיד שיק שיק במקום פשוט לסיים את העבודה בלילה
... נראה לי שננסה להספיק לבנק לפני שהוא נסגר ואם לא נספיק באמת נפקיד הכל בכספת או משהו.

המון תודה לכל העונות!

שמחתי לעזור. אולי אני צריכה לשמור לינק להודעה הזו ואז לקשר אליה בכל פעם- כי באמת שאני שמחה לתת את העצה הזו ולנו העבודה המסודרת חסכה המון התעסקות.

קחי בחשבון שכל התהליך הזה לוקח די הרבה זמן (ובשלב מסוים נהיה מאד מייגע) ולכן כדאי לכם להתחיל מספיק מוקדם. אם הבנק נסגר ב-12:00 הייתי משתדלת להתחיל את הספירה בשעה 8:00. אני יודעת שזה נשמע הרבה זמן - אבל זה לוקח את הזמן הזה.

למעלה