לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3991039,910 עוקבים אודות עסקים

פורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
הפירסום בפורום אסור! הודעות שיש בהן זיקה לפירסומת או ניהול עיסקי דרך הפורום, תימחקנה והגולש ייחסם.

נושאים מרכזיים בפורום חתונות, כמו: צילום, שמלת כלה, איפור ושיער, מוזיקה, הזמנות ומקומות לאירועים, יש לשרשר לשרשורי הנושא הקבועים בפורום. במידה ואין שרשור בנושא הרצוי בעמודים הראשונים ניתן לפתוח שרשור חדש, על פי הפורמט הקיים.

אין לפרסם מספרי טלפון בפורום חתונות ואין להעלות תמונות שהועתקו מאתרים, אלא לשים קישור למיקום שלהן ברשת.

המלצות על ספקים ייכתבו אך ורק בשרשור הנושא הרלוונטי, כתגובה לבקשה להמלצה על ספק בתחום מסויים או במסגרת קרדיטים. גולש לא יכתוב יותר מהמלצה אחת על אותו ספק בשרשור אחד. הודעות עם המלצות שלא יעמדו בתנאים אלו יימחקו לאלתר.
המשך >>

לצפיה ב-' סקר - שינוי שם המשפחה '
סקר - שינוי שם המשפחה
<< ההודעה הנוכחית
03/06/2011 | 00:07
108
615
שינתן/אתן מתכננות לשנות את שם המשפחה אחרי החתונה?
למה כן? למה לא?

בדיוק נתקלתי בשתי כתבות בנושא:
לכל אישה יש שם?
לשנות או לא לשנות

מה דעתכן?
חתונות >>
לצפיה ב-'הסיבה העיקרית'
הסיבה העיקרית
03/06/2011 | 00:22
9
184
לשנות זה שכשיבואו ילדים לא צריך להסתובב עם תעודת לידה להוכחת אימהות.
אם יש לילד ולאמא שם משפחה שונה די מעכבים אותך בביקורת דרכונים.

חוץ מזה אין סיבה.

שטויות סוציו אקונומיות ועדתיות זה רק במדינה המעצבנת שלנו.
מוכח אגב ששם משפחה "אשכנזי" גורר יותר תגובות חיוביות בקורות חיים משאר שם משפה "מזרחי".
מדינה חשוכה.
חתונות >>
לצפיה ב-'אנחנו מתכננים לשנות שנינו'
אנחנו מתכננים לשנות שנינו
03/06/2011 | 00:32
5
152
לשם משפחה חדש ומעוברת. שם המשפחה שלי לועזי ודי בלתי קליט, ושלו לא יותר טוב ויש לו צליל שאני לא אוהבת. זה מסוג שמות המשפחה שאחרי שאתה אומר אותם אומרים לך: "מה? ואיך מאייתים את זה????". אז אני לא ממש רוצה להסתובב עם השם שלו כאמור שלי לא יותר טוב, אבל לפחות לשלי אני רגילה... אז אחרי החתונה יהיה לי את השם שלו באופן זמני, עד שניסגר על שם עברי יפה ונשנה שנינו
לא קראתי את הכתבה ואני לא יודעת למה היא מתייחסת, אבל אני ממש לא חושבת שאם אישה מאמצת את שם המשפחה של בעלה אז היא מוחקת חלקים מהזהות שלה, או משהו בסגנון הזה. לדעתי הזהות של אדם לא נמצאת בשם המשפחה שלו (במקרה שלי אני גם מאוד שונה בהשקפת עולמי משאר המשפחה שלי), ולי אין בעיה לשנות את שם המשפחה שלי.
חתונות >>
לצפיה ב-'רק שימי לב'
רק שימי לב
03/06/2011 | 10:10
4
148
שבמדינת ישראל מותר לשנות שם רק פעם בשבע שנים, זאת אומרת שאם תחליפי לשם שלו אחרי החתונה, הוא יוכל לשנות את שלו לכשתבחרו אחד חדש באופן מיידי, אבל ה"זמני" שלך יימשך שבע שנים...
כך לפחות לפי הטופס שאני מילאתי במשרד הפנים.
חתונות >>
לצפיה ב-'תודה רבה - הצלת אותי'
תודה רבה - הצלת אותי
03/06/2011 | 13:21
3
105
בהחלט לא ידעתי את זה, ואני אקח את זה בחשבון ולא אשנה את שם המשפחה שלי באופן רשמי עד שלא נבחר שנינו שם חדש.
תודה!
חתונות >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
05/06/2011 | 07:16
2
95
ההגבלה הזו לא חלה על בחירת שם עקב שינוי מצב משפחתי, עד כמה שאני יודע.
חתונות >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
05/06/2011 | 15:34
1
89
מצאתי לך את הנוסח המלא של החוקים -
http://www.piba.gov.il/Regulations/19.pdf

מגבלת 7 השנים לא חלה על שינוי בעקבות נישואין.
חתונות >>
לצפיה ב-'איזו השקעה '
איזו השקעה
05/06/2011 | 17:40
54
תודה רבה רבה
כבר חששתי שיהיו לי בעיות עם זה, כי בפתיחת תיק נישואים רשמתי שאני רוצה לשנות לשם המשפחה של בעלי לעתיד.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה מה הפחד הנוראי הזה מבירוקרטיה...'
אני לא מבינה מה הפחד הנוראי הזה מבירוקרטיה...
03/06/2011 | 03:22
1
130
אז יעקבו אתכם עוד דקה בביקורת דרכונים?... כאילו שטסים לחו"ל כל שבוע...

אמא של בעלי מעולם לא שינתה את השם, אז שאלתי אותו אם הוא זוכר איזה מקרה שהיתה בעייה. שום כלום, לא בקופת חולים ולא בבית חולים, לא בבית ספר, לא בשדה תעופה... ואם כן היה משהו זה עבר מספיק מהר בשביל שהוא אפילו לא ישים לב.

אין שום סיבה רציונלית לשנות את השם.

אני שיניתי, כי הרגשתי שזו מסורת משפחתית (אמא שלי שינתה את השם, הסבתות שינו את השם, הדודות וכו') וחוץ מזה שלא כל כך אהבתי את השם הקודם...
חתונות >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה את התגובה הזו'
אני לא מבינה את התגובה הזו
03/06/2011 | 09:41
106
שאלו עניתי לפי דעתי.

נמאס לי מכל מיני כאלה שמנסים "לשכנע".
הרי מה שתכתבי לא ישכנע אותי שמה שאת אומרת נכון וישנה את הדעה שלי.
אני לא מכירה אותך, את לא מכירה אותי.

ולדעתך - כמי שלא גרה בישראל יוצא לי חטוס די הרבה. ומחברוה טובה שלי שנתקעה כמה פעמים בביקורת דרכונים בישראל זה לא מומלץ ומטרטר.

ובזה סגרתי את הנושא.
חתונות >>
לצפיה ב-'מעלים את הנושא הזה בכתבה'
מעלים את הנושא הזה בכתבה
03/06/2011 | 08:46
86
בכתבה מנענע כתוב ש"נשים אשכנזיות יתקשו להפוך לבעלות שם משפחה מזרחי ולהיפך".
חתונות >>
לצפיה ב-'הפכתי להיות סתם "כהן" '
הפכתי להיות סתם "כהן"
03/06/2011 | 00:28
1
126
אבל היה נראה לי מוזר להשאיר את השם משפחה שלי (הלא כ"כ קצר) בנוסף לשל הבנזוג, אז החלטתי לוותר. גם ככה זה לא כזה משמעותי עבורי. רק בעסה משם משפחה יחסית מיוחד לעבור לאיזה שם משפחה סטנדרטי.
חתונות >>
לצפיה ב-'בדיוק ככה זה אצלי...'
בדיוק ככה זה אצלי...
04/06/2011 | 22:05
81
אנחנו חודשיים אחרי החתונה ואני עדיין מתלבטת
חתונות >>
לצפיה ב-'בעזרת השם - לא משנה'
בעזרת השם - לא משנה
03/06/2011 | 00:30
98
למה לא? כי שם המשפחה שלי יותר יפה משלו. כי ככה אני מכירה את עצמי. כי ככה מכירים אותי.
ובעיקר - כי אני לא אוהבת שקובעים לי.

גם ככה מעצבנת אותי הכפייה הדתית, שנכנסת לי לחיים כשאני רוצה להתחתן (או, חלילה להתגרש). והתפיסה לפיה האשה חייבת לקחת על עצמה את שמו של הבעל, באופן אוטומטי, מרתיחה לי את הדם.

אז לא, תודה. אני לא משנה. בעזרת השם (שלי).
חתונות >>
לצפיה ב-'אני שיניתי לשם שלו'
אני שיניתי לשם שלו
03/06/2011 | 00:42
55
לצפיה ב-'יש אנשים שקוראים לי בשם משפחה שלי'
יש אנשים שקוראים לי בשם משפחה שלי
03/06/2011 | 00:50
91
לא משנה

כשהוא יצליח לתת לי סיבה מספיק טובה ללמה שהוא לא ישנה לשם משפחה שלי אז אולי אני אשנה (אין ולא תהיה סיבה מספיק טובה).
חתונות >>
לצפיה ב-'אני מוסיפה את שלי לשלו.. כלומר קודם שלו ואח"כ'
אני מוסיפה את שלי לשלו.. כלומר קודם שלו ואח"כ
03/06/2011 | 01:37
2
99
שלי.. למה?
כי הבן היחיד במשפחה אי שם בלטביה, סבא נפטר לפני קצת יותר מחודש ומאוד חשוב לי ששם המשפחה שלי
ישאר לפחות עוד דור אחד.
שהילדים ידעו, ישאלו ואני אשמח להסביר.
חתונות >>
לצפיה ב-'גם אני מוסיפה את שלו'
גם אני מוסיפה את שלו
04/06/2011 | 12:54
1
78
אבל השם שלי יהיה ראשון. למה? כי זה היה השם שלי קודם, כי בשם הזה כולם מכירים אותי (במיוחד במקצוע שלי זה חשוב). הסכמנו שלילדים נקרא ב-2 השמות (ומאוד שמחתי שהוא הסכים איתי בענין הזה, שוב מהסיבה לשמר את שם המשפחה של אבא שלי)

גם לי היה חשוב להשאיר את השם של האבא כי לאבא שלי אין בנים ואין המשך לשם שלו. גם אחותי שמרה על השם שלה.

אבל מה- חודש עבר כבר מאז נישואינו ולא עשיתי כלום בענין הוספת השם, לא יודעת למה אני דוחה את הקץ...
חתונות >>
לצפיה ב-'גם אני לא זזתי בעניין...'
גם אני לא זזתי בעניין...
04/06/2011 | 22:11
61
אבל אני פשוט עדיין לא בטוחה... השם שלי כל כך מיוחד ונדיר ושלו כמעט הכי נפוץ שיש
אנחנו כמעט חודשיים אחרי ואני עדיין לא בטוחה...
האמת, ההתלבטות שלי היא פשוט הבלגאן שבזה - הרי לילדים שלי יהיה שם משפחה שונה משלי.. אולי אני אצליח לשכנע להוסיף את השם שלי לילדים גם, כמוך...
חתונות >>
לצפיה ב-'אני אשנה לשלו.'
אני אשנה לשלו.
03/06/2011 | 05:25
67
גם ככה שם המשפחה שלי אינו שם המשפחה שאיתו נולדתי (שיניתי עם אמא בגיל 16), ככה שאין לי יותר מדי סנטימנטים, וגם-
חשוב לי שהילדים יהיו עם שם המשפחה של אמא ושל אבא, בניגוד אליי, שהייתי רק שם משפחה של אמא וזה גרר המון שאלות שמאוד הציקו לי בתור ילדה קטנה. אמנם כשהתבגרתי זה לא הפריע, אבל עדיין. משפחה היא משפחה תחת שם אחד, לדעתי
חתונות >>
לצפיה ב-'אנחנו בוחרים שם משפחה חדש לשנינו '
אנחנו בוחרים שם משפחה חדש לשנינו
03/06/2011 | 06:05
5
101
לשנינו יש שם משפחה ארוך, מסורבל ולא ברור.
אז החלטנו לבחור שם משפחה חדש, קצר ויפה לאוזן שיציין את העתיד והמשפחה החדשה שאנחנו יוצרים ביחד.

חתונות >>
לצפיה ב-'לרגע חשבתי '
לרגע חשבתי
03/06/2011 | 14:12
71
שאני כתבתי את זה

כנ"ל
חתונות >>
לצפיה ב-'לי אישית זה ממש לא נשמע.....'
לי אישית זה ממש לא נשמע.....
04/06/2011 | 22:20
3
90
ואז הילדים שלכם ישנו גם הם את שם המשפחה שלהם כשהם יתחתנו ואז שוב לא תהיה משמעות לשם שאתם שינתם עכשיו וזה גם לא יציין שום עתיד ושום משפחה חדשה.......

סתם דעתי, אל תקחו קשה  ושיהיה במזל :)
חתונות >>
לצפיה ב-'אם הילדים שלנו ירגישו כמונו'
אם הילדים שלנו ירגישו כמונו
05/06/2011 | 06:49
2
81
שהשם משפחה הקצר והקליט שבחרנו מסורבל וקשה מדי עבורם,
ושהם רוצים להשתחרר מזכרונות כואבים וליצור משפחה חדשה עם זכרונות חדשים ומאושרים
אני לגמרי אבין ואף אזדהה עמם,ואאחל להם הצלחה ואושר .

ולא לקחנו קשה-אנחנו ממש לא סופרים את gig42 מ"תפוז" בהחלטות האישיות שלנו
חתונות >>
לצפיה ב-'מצוין, אבל אין צורך להעליב.....'
מצוין, אבל אין צורך להעליב.....
05/06/2011 | 21:42
1
18
לצפיה ב-'סתם דעתי, אל תקחי קשה '
סתם דעתי, אל תקחי קשה
05/06/2011 | 21:47
16
לצפיה ב-'משנה, אנחנו משפחה אחת עם שם משפחה אחד'
משנה, אנחנו משפחה אחת עם שם משפחה אחד
03/06/2011 | 07:03
69
אין לי סנטימנטים מיוחדים לשם שליווה אותי 30 וקצת שנה.
אף פעם לא מאד אהבתי אותו.
אבל את בעלי לעתיד אני אוהבת מאד.

ורואה אותנו כיחידה  אחת, משפחה אחת.

בשביל הזהות השלמה שלי יש לי את שמי הפרטי שאני מאד אוהבת.

ושם משפחתו של אבי? לכן יש לי 2 אחים קטנים, אחד נשוי כבר,
שאשתו קיבלה את שם משפחתנו.
חתונות >>
לצפיה ב-'אין בכלל שאלה'
אין בכלל שאלה
03/06/2011 | 07:32
1
81
ברור שאני אחליף, לא הייתה לי בכלל דילמה
חתונות >>
לצפיה ב-'מחליפה לשלו'
מחליפה לשלו
03/06/2011 | 09:03
58
לשנינו יש שמות מפחה אשכנתוזים אבל קליטים יחסית ושמות המשפחה שלנו דומים בצורה קיצונית כך שחיבור שמות המשפה יהיה מגוחך לאוזן.
מה גם שלי יש שם שני ככה שהשורה בת"ז תהיה ארוכה כאורך הגלות אם אוסיף.
לבן זוגי העניין של שינוי שם המשפחה חשוב ואני יותר מאשמח לפרגן לו.

חתונות >>
לצפיה ב-'אגב'
אגב
03/06/2011 | 08:40
1
73
אחות של בעלי לעתיד, התחתנה עם רוסי. אחרי החתונה הוא שינה את שם המשפחה לשם המעוברת שלה :)
אני דווקא אוהבת את שם המשפחה שלו, אבל לא שאלו אותי...

נראה לי שאני אשנה, או לא. אולי אני אהיה עצלנית מדי ללכת למשרד הפנים (זה מה שצריך לעשות בשביל לשנות שם, נכון?)
חתונות >>
לצפיה ב-'גם ככה את צריכה ללכת למשרד הפנים לא?'
גם ככה את צריכה ללכת למשרד הפנים לא?
03/06/2011 | 11:51
62
איך תשני מרווקה לנשואה?
חתונות >>
לצפיה ב-'בדיוק העלית נושא שאני מאוד מתלבטת לגביו'
בדיוק העלית נושא שאני מאוד מתלבטת לגביו
03/06/2011 | 08:40
4
93
מצד אחד השם שלי משפחה שלי ארוך ומסורבל וצד שני זה השם שאני איתו 28 שנה ויהיה לי מאוד מוזר שפתאום אני אגיד את שם המשפחה שלי ואנשים לא יבקשו לחזור עליו, מצד שלישי זה אנטי פמיניסטי לשנות לשם של הבן זוג, מצד זה השם משפחה של אבא שלי ולא של אמא שלי ולשמור עליו בשם הפמיניזם יהיה מאוד מגוחך. קיצר אני עוד ממש לא יודעת
חתונות >>
לצפיה ב-''
03/06/2011 | 10:17
3
34
מעולם לא עלה בדעתי שבסופו של דבר לא מדובר בצעד פמיניסטי באמת!
חתונות >>
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
03/06/2011 | 15:05
2
39
ומהו, לדעתך, צעד פמיניסטי באמת? בסוגיה הזו, כמובן, לא באופן כללי?
חתונות >>
לצפיה ב-'אני לא מתיימרת להיות פמיניסטית גדולה'
אני לא מתיימרת להיות פמיניסטית גדולה
03/06/2011 | 17:59
44
כי אם הייתי כזו לא היינו מתחתנים ברבנות  והייתי יודעת לתקן כל מיני דברים וגם לא הייתי מתאפרת ומוציאה שיער, הדבר היחיד שבו נאי מתנהלת כפמיניסטית זה בקושי ללכת על נעלי עקב אבל זה כי אני ממש מוגבלת ונראית עליהם כאילו יש לי בעיה מוטורית
לדעתי המעשה הפמיניסטי זה או להישאר עם שלי או להוסיף את שלו לשלי או ליצור אחד חדש- משהו שאין סיכוי שהוא יסכים אליו.
חתונות >>
לצפיה ב-'לעשות מה שמרגיש נכון!'
לעשות מה שמרגיש נכון!
04/06/2011 | 11:00
34
מתוך בחירה אישית (כולל לקבל את שם המשפחה של בן הזוג).

הרבה נשים בוחרות להשאר עם שם המשפחה שלהן כדי לא לאבד את מי שהיו לטובת הגבר לו הן נישאות. פשוט מעולם לא חשבתי על כך שברוב המקרים השם המדובר עבר מהאב ולא מהאם.
וזה שעשע אותי
חתונות >>
לצפיה ב-'אין לי אחים ולכן מאוד קשה'
אין לי אחים ולכן מאוד קשה
03/06/2011 | 08:49
8
75
לי המחשבה להחליף עכשיו. התחתנו לפני שבוע וקצת וקשה לי עם המחשבה שעוד מעט אצטרך להחליף. השם משפחה שלי לא היסטרי בעליל אבל אני מרגישה שהוא חלק ממני וזה קשה לי, בעיקר כי אין לי אחים שימשיכו את שם המשפחה של  אבא שלי.

בעלי לא חושב על אפשרות אחרת בכלל, מבחינתו צריך להחליף ולהיות עם שם המשפחה של הבעל וזהו. בעיקר בשביל הילדים... :(
חתונות >>
לצפיה ב-'ברור שמחליפה לשלו'
ברור שמחליפה לשלו
03/06/2011 | 09:17
5
72
למרות שהוא מזרחי ואני אשכנזיה...
הרבה יותר חשוב לי התא המשפחתי שלנו החדש, מהשם משפחה שלי...
חתונות >>
לצפיה ב-'"למרות"? '
"למרות"?
03/06/2011 | 09:42
3
17
לצפיה ב-''
03/06/2011 | 09:42
6
לצפיה ב-'בהומור בהמשך לשרשור למעלה'
בהומור בהמשך לשרשור למעלה
03/06/2011 | 09:48
1
43
בנושא השמות האשכנזיים והמזרחיים.

השם משפחה שלי אולי הוא "אשכזי" אבל שלו יפה :)

חתונות >>
לצפיה ב-''
03/06/2011 | 10:01
3
לצפיה ב-'ולו לא חשוב?'
ולו לא חשוב?
03/06/2011 | 18:59
32
אני באמת לא מבינה למה האישה היא זו שצריכה לשנות בשם השמירה על התא המשפחתי..
חתונות >>
לצפיה ב-'ומה עם להוסיף במקום להחליף?'
ומה עם להוסיף במקום להחליף?
03/06/2011 | 13:37
1
43
כדי לשמור על שם המשפחה של אבא שלך..
חתונות >>
לצפיה ב-'הרעיון לא מוצא חן בכלל בעיני הבעל'
הרעיון לא מוצא חן בכלל בעיני הבעל
03/06/2011 | 23:26
51
הוא בדעה ששם המשפחה צריך להיות של הבעל וזהו.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני אשנה.'
אני אשנה.
03/06/2011 | 09:29
40
אני פשוט שונאת את שם המשפחה שלי, וככה גם אקסים וטיפוסים מציקים מהעבר לא יוכלו למצוא אותי בפייסבוק. חחחח
חתונות >>
לצפיה ב-'אני שוקלת להוסיף את שלו לשלי'
אני שוקלת להוסיף את שלו לשלי
03/06/2011 | 10:05
3
56
אני מרגישה מוזר להפרד מהשם שלי, למרות שפעם לא אהבתי אותו בכלל ומאד קיוויתי שיגיע בחור עם שם יפה... אכן השם של הבחור יותר 'יפה' אבל שלי יותר נדיר, בעצם רק המשפחה שלנו... יש לי אח ושני בני דודים אבל זהו...
אז חשבתי להוסיף ושבת.ז. יופיעו שני השמות, שלי ושלו. אבל בפועל חשבתי שאני אוכל להשתמש בכל אחת מהוריאציות, או להגיד את שני השמות יחד (קצת ארוך ומסורבל, השם שלי לא הכי קליט ועוד להוסיף עליו עוד שם בכלל יכול לבלבל) או להגיד רק את השם שלי שאליו אני מאד רגילה, או רק את השם שלו, שזה מגניב ומראה את השינוי המבורך בחיי.
בהתאם לסיטואציה ולצורך...
מענין אותי לדעת, יש עם זה איזו בעיה?
אני חושבת שזה פתרון טוב אבל נראה לי לא כל כך מקובל. אני מכירה רק מישהי אחת שנוהגת כך, למה בעצם?

חתונות >>
לצפיה ב-'כן גם אני מתכוונת להוסיף את שלו לשלי'
כן גם אני מתכוונת להוסיף את שלו לשלי
03/06/2011 | 11:49
36
כלומר: קודם השם שלי ורק אז את שלו.
בכל מקרה אנחנו משפחה (כבר מאז שהתחלנו לצאת), ולכל אחד פה יש שם משפחה אחר: לי לבעלי ולילד שלי.

אני כמוך, פעם לא אהבתי את השם שלי ועכשיו קשה לי להיפרד
וגם קשה לי להתרגל לשם משפחה שלו, למרות שהוא יפה מאוד (אגב, הוא בחר את השם משפחה שלו לבד, בגיל 16).

וכן בכיף אני אומרת לאנשים בע"פ- פעם את השם שלי ופעם את שלו ופעם את של שנינו.
חתונות >>
לצפיה ב-'אין עם זה בעיה כמה שאני יודעת'
אין עם זה בעיה כמה שאני יודעת
03/06/2011 | 13:41
1
37
אחרי שההורים שלי התגרשו אמא שלי נשארה עם השם של אבא שלי, ואחרי שנישאה בשנית שינתה בחלק מהמקומות לשם החדש ובחלק שמרה על הישן, ובחלק הייתה עם שניהם... זה ממש לא משנה לאף אחד. אני חושבת שהדבר היחיד שנתקלתי בו שתהיה התאמה בין הדרכון לכרטיסי טיסה שמזמינים.
חתונות >>
לצפיה ב-'טוב, בטיסות לא תהיה לי בעיה לעולם '
טוב, בטיסות לא תהיה לי בעיה לעולם
03/06/2011 | 18:01
15
לצפיה ב-'אני משנה!'
אני משנה!
03/06/2011 | 10:12
1
45
מפני ששם המשפחה שלי כבר עוברת על ידי הדור הקודם, כך שהוא אמנם נשמע טוב יותר, אבל הרבה הסטוריה אין לו. עם זאת, הרצון שלי לשנות את השם נגרם בעיקר על ידי הקשר הרופף עד לא קיים שלי עם "הדור הקודם" - עד כדי כך שהקשר שלי לשם שקיבלתי ממנו רופף גם הוא.

כמובן שאני גם מאוד אוהבת את השם של בן זוגי. הוא מתוק כמו .
חתונות >>
לצפיה ב-'לנו היה קטע מצחיק עם השמות'
לנו היה קטע מצחיק עם השמות
03/06/2011 | 10:24
40
לי היה דיי ברור מההתחלה שאני משנה את השם לשמו של בעלי, אך כיוון שנישאתי לאמריקאי ושם משפחתו מאוד אמריקאי ושם משפחתי מאוד ישראלי (ובגלל שאבא ביקש ממש יפה) החלטנו שאוסיף את שם משפחתו לשלי, כך שבארה"ב אשתמש בשמו שלו ובארץ אשתמש בשמו אך שם המשפחה עדיין יכיל שורשים ישראלים.
אחרי שהלכנו יחד למשרד הפנים והתחלנו למלא כל מיני טפסים המצחיקול קלט שאני כותבת את שני השמות כשם המשפחה, ורק אז נפל לי האסימון שבכל הזמן הזה הוא חשב ששם משפחתי הישראלי יהפוך לשם האמצעי שלי אטען להגנתו ששם משפחתי הישראלי יכול לשמש גם כשם פרטי, הידוע גם בארה"ב אך זה עדיין קרע אותי...
מהרגע שנפל לו האסימון הוא רק צוחק עליי שיש לי את השם משפחה הכי ארוך בעולם..
בפועל זה ממש מוזר להתרגל לשם אחר, ויצא כבר לו פעם שהצגתי את עצמי עם שם משפחתי מנעוריי, ואחרי שניה שקלטתי ששכחתי משהו הוספתי גם את השם החדש- כך שיוצא שגם בטיבעיות הלכתי על שני השמות. אני מניחה שעם הזמן זה ישתנה ואציג את עצמי רק בשמו שלו ובטופסולוגיה אמשיך לשאת את 2 השמות.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני הוספתי'
אני הוספתי
03/06/2011 | 10:25
39
לי יש שם רוסי, לא מאד ארוך ולא שכיח בכלל, לבועז יש שם מעוברת קצר ויפה.
אחרי הרבה התלבטויות (שרובן הוזכרו כאן), ולמרות שבועז אמר לי שלדעתו אני צריכה פשוט להשאר עם שלי, לא להוסיף ובטח שלא להחליף ("מה פתאום שתחליפי? זה השם שלך כבר שלושים שנה!") וגם הציע ששנינו נחליף שם ביחד, החלטתי פשוט להוסיף את שלו אחרי שלי. מה שהכריע את הכף היה שכבר יש במשפחה שלו מישהי עם השם הפרטי שלי ושם המשפחה שלו בלבד (נשואה לבן דוד שלו), אז זה נראה לי קצת מוזר.
עכשיו יש לי שבע שנים להחליט אם לוותר על שלי בכל זאת נראה כמה יעצבן אותי המקף הזה וכמה זה יסבך אותי. לעומת זאת, אני בהחלט מתכוונת להציג את עצמי איך שיבוא לי בכל רגע נתון ובהתאם לנסיבות/אורך המקומות הריקים בטפסים.
חתונות >>
לצפיה ב-'מחליפה (למרות הקריירה והפרסומים האקדמיים)'
מחליפה (למרות הקריירה והפרסומים האקדמיים)
03/06/2011 | 10:43
51

אני מעוניינת ללכת עם המסורת ולאמץ את השם שלו כדי שלכולנו כולל הילדים יהיה בדיוק אותו שם משפחה. כך גם נהוג במשפחות שלי ובשלו שבאות מרקעים ותרבויות שונים בעליל. מה גם שמעולם לא אהבתי את זה שמוסיפים שם משפחה משום מה..
אני מחכה עכשיו לבדוק מתי הזמן האידאלי מבחינתי לשינוי השם (מבחינת ויזות שהיה בבריטניה וכו') וברגע שיתאפשר לי אחליף.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני אחליף'
אני אחליף
03/06/2011 | 10:47
29
אפילו שאני מאוד אוהבת את שם משפחתי, ואת שלו לא ממש..
לחבר את שניהם ביחד זה מכוער לדעתי,ולא נפתח שם חדש כי אני טיפוס מאוד "משפחתי" ואני אוהבת את זה שיש המשך לשם המשפחה.
חתונות >>
לצפיה ב-'אם אני אוסיף את שלו יהיו לי 4 שמות....'
אם אני אוסיף את שלו יהיו לי 4 שמות....
03/06/2011 | 11:30
1
57
לא רק שיש לי שם שני בתעודת זהות, גם השם הראשון שלי שם ארוך יותר (קראו לי מאז ומתמיד בקיצור של השם, אף אחד לא מכיר אותי עם השם המלא)
השם משפחה שלו הרבה יותר ארוך משלי אבל הוא לא מוכן לקצר אותו או לעברת (אבא שלו יהרוג אותו, אפילו שיש לו 3 אחים)
ובגלל שאני באקדמיה השם שלי כבר מופיע במאמרים וכנסים שונים אז אני ממש לא רוצה להחליף...

חשבתי אולי לקצר את השם הפרטי ואז כן להוסיף את השם משפחה שלו....אולי אני מיושנת אבל אני רוצה שיהיה לנו את אותו שם משפחה.

נראה כבר מה אני אעשה- בכל אופן אני אמשיך להשתמש בשם שלי בכל מה שקשור לעבודה
חתונות >>
לצפיה ב-'מה שאני עושה'
מה שאני עושה
03/06/2011 | 11:54
30
זה מחליפה את השם אבל ממשיכה להשתמש בשם הקודם לצורכי מאמרים. בפייסבוק נראה לי שאני אוסיף את השם שלו לשלי וכו'.
אבל באופן רשמי אני לוקחת את השם שלו.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני אשנה לשלו ואז יהיה ברור שאני נשואה '
אני אשנה לשלו ואז יהיה ברור שאני נשואה
03/06/2011 | 12:30
1
40
שם פרטי אשכנזי טיפוסי ושם משפחה לא קשור בעליל

יש לנו שם משפחה מאוד נדיר ועם משמעות מאוד יפה ומיוחדת, ואין מי שימשיך אותו, יש לי רק עוד אחות אחת,  אז היו פעמים שחשבתי אולי להשאיר, אבל אז זה יהיה ארוך מדי.
יהיה שם פרטי+ שם המשפחה שלי + שלו שמורכב מ 2.

חתונות >>
לצפיה ב-'הזהות שלנו לא מורכבת רק מהשם שלנו'
הזהות שלנו לא מורכבת רק מהשם שלנו
04/06/2011 | 07:46
35
וההגדרה העצמית שלנו לא נובעת רק מהשם שלנו. אני בזהות שלי ואיך שאני מגדירה ורואה את עצמי תמיד ידעתי שיבוא יום ושם משפחתי יוחלף ואפילו שאפתי לזה כי החלפת השם אומר נישואים. אני אוהבת את השם משפחה שלי למרות שהשם המקורי שלו הרבה יותר יפה אבל מעל הכל יש את השם משפחה של בעלי לעתיד שלהחליף לשלו מסמל משהו לזהות האישית שלי

חפרתי
חתונות >>
לצפיה ב-'הוספתי את השם משפחה שלו לשלי..'
הוספתי את השם משפחה שלו לשלי..
03/06/2011 | 12:54
23
היה לי חשוב לשמור על שם המשפחה שלי.. קשה לי לוותר עליו
חתונות >>
לצפיה ב-'אני לא משנה'
אני לא משנה
03/06/2011 | 13:15
31
אני אוהבת את השם שלי ואם אני אשנה אותו או אוסיף את השם שלו זה ירגיש לי כאילו אני כבר לא אני, אלא מישהי אחרת.

אמא שלי גם לא שינתה את שם המשפחה שלה, אז אני אמשיך במסורת.
חתונות >>
לצפיה ב-'מתקשה להבין- איך אישה יכולה לשנות'
מתקשה להבין- איך אישה יכולה לשנות
03/06/2011 | 13:28
8
64
את שם המשפחה שלה שהוא בעצם כבר חלק ממנה וחלק מהזהות שלה? למה שאני אשנה את השם שלי לגמרי? אני מבינה את המסורת אבל אולי לפחות להוסיף, אבל לשנות לגמרי זה נראה לי ממש מוזר עבורי לפחות
חתונות >>
לצפיה ב-'ותא משפחתי חדש זה לא אומר'
ותא משפחתי חדש זה לא אומר
03/06/2011 | 13:32
47
שם חדש בהכרח. זה ממש חורה שאישה צריכה לוותר על משהו משל עצמה, משהו ממנה כדי ליצור כביכול את התא המשפחתי הזה, אפשר לתרום דברים אחרים לגמרי כדי ליצור תא משפחתי ולא לוותר על חלק ממי שאת
חתונות >>
לצפיה ב-'ואני מתקשה להבין איך נשים לא משנות'
ואני מתקשה להבין איך נשים לא משנות
03/06/2011 | 13:49
3
49
את השם משפחה... אצלנו במשפחה אין דבר כזה שלא משנים. ככה הורגלתי...
חתונות >>
לצפיה ב-'גם אצלנו זה עניין של מסורת'
גם אצלנו זה עניין של מסורת
03/06/2011 | 14:21
2
36
אבל עדיין- לא יודעת איך אפשר לוותר על חלק ממך, שם זה חלק ממי שאת
חתונות >>
לצפיה ב-'נכון, ובגלל זה אפשר להוסיף את שלו'
נכון, ובגלל זה אפשר להוסיף את שלו
03/06/2011 | 17:56
1
9
לצפיה ב-'fאני בעד להוסיף אבל'
fאני בעד להוסיף אבל
03/06/2011 | 18:10
28
לא לבטל לגמרי
חתונות >>
לצפיה ב-'הזהות שלי היא לא מה שכתוב במשרד הפנים'
הזהות שלי היא לא מה שכתוב במשרד הפנים
04/06/2011 | 20:10
2
44
אני לא מבינה למה לוקחים כ"כ קשה את עניין החלפת השם -
אני מרגישה מספיק בטוחה בעצמי ומספיק בעלת אופי בשביל ששום שם לא ישנה את זה.

גם פיבי מ"חברים" החליטה כנראה שהיא מספיק בטוחה במי ובמה שהיא,
אז היא החליטה לקרוא לעצמה "הנסיכה קונסואלה בננה-האמק" :
http://youtu.be/txmd5trrv6c

בקיצור - שם זה לא אופי וזה לא אינדיקטור למי ומה את, זה בטח ובטח לא חלק מאישיות.
אם מסירים אותו במשרד הפנים - זה לא "חלק ממך" שנעלם לו.
את עדיין הבת של ההורים שלך ואת עדיין אותה אישה שנישאה לבן הזוג שלה,
את עדיין האחות של... ואת עדיין תהיי האמא של... והחברה של...
שינוי שם משפחה לא משנה את זה. זה סתם שטויות שהכניסו לנו לראש.
עוד מקרה בו האדם ממציא לעצמו משמעויות לדברים חסרי משמעות.
חתונות >>
לצפיה ב-'שטויות מבחינתך'
שטויות מבחינתך
04/06/2011 | 20:48
1
27
ולא מבחינתי. כנראה שאם נותנים לשמהו משמעות אז יש לכך סיבה. וכן- שם זה חלק ממי שאת, לכן נתנו לך שם.
חתונות >>
לצפיה ב-' ולא רק זאת...'
ולא רק זאת...
06/06/2011 | 20:37
19
אילו זה היה עניין חסר-משמעות, לא הייתה נוצרת המסורת הברורה כל-כך שרק נשים משנות את שמן, ולא גברים. המסורת הזו אינה מקרית ולא התחילה מתוך חוסר-חשיבות או חוסר-משמעות, אלא ההיפך הגמור מכך. אפשר אולי לטעון שכיום המשמעות הזו הולכת ומתרוקנת, אבל אני ממש לא בטוחה בכך (עובדה היא שעדיין מקובל כמעט לחלוטין שאך ורק נשים ישנו את שמן).
חתונות >>
לצפיה ב-'פתחת את השרשור בדיוק בזמן!'
פתחת את השרשור בדיוק בזמן!
03/06/2011 | 13:45
33
אני לא ידעתי מה לעשות כי שם המשפחה שלי מאד נדיר ואין כמונו כמעט בארץ אבל הוא בעייתי כי תמיד צריך לאיית אותו לאנשים. בעלי הוא כהן.
במשפחה שלי אין אחת שלא שינתה את השם משפחה שלה. רק לאחרונה גיליתי שיש בנות שפשוט מוסיפות את השם משפחה של הבעל, ובעלי הציע לי את זה כדי שאהיה מיוחדת ושלא יהיו עוד כמוני. (אתם יודעים כמה טובה כהן יש??)
אני מנסה את זה מאז שהתחתנתי והאמת שזה ממש מוזר ואני עדיין צריכה לאיית ולהגיד את השם לאט. אולי אני פשוט צריכה להתרגל? אני אוהבת את הרעיון הזה שאני מיוחדת. בקשר לשימור שם המשפחה, יש מלא בנים במשפחה...
חתונות >>
לצפיה ב-'אני מתכננת לשנות'
אני מתכננת לשנות
03/06/2011 | 13:51
39
אני מאוד אוהבת את שם המשפחה שלי, והוא גם מאוד מיוחד - סבא וסבתא שלי המציאו אותו ורק למשפחה שלנו יש אותו. אבל אני לא רוצה שני שמות משפחה, ואני לא רוצה ששם המשפחה שלי יהיה שונה מזה של הילדים שלי, ולכן אני כן מתכננת להחליף אותו. אני גם אוהבת מאוד את שם המשפחה החדש שיהיה לי, למרות שהוא פחות ייחודי. הוא מעוברת ויפה.
אני אשנה אותו כשנלך למשרד הפנים אחרי החתונה בחו"ל.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני מתכוונת להוסיף את שם הבעל לשלי'
אני מתכוונת להוסיף את שם הבעל לשלי
03/06/2011 | 14:44
35
קודם שם המשפחה שלי ולאחר מכן שם המשפחה שלו.
השם המלא שלי הוא חלק ממי שאני, אני לא יכולה להפרד ממנו
חתונות >>
לצפיה ב-'אני מוסיפה את שלו,אחרי שלי.'
אני מוסיפה את שלו,אחרי שלי.
03/06/2011 | 14:45
1
34
ושלי,לא ממש שלי
אני גרושה עם ילדים,לילדים יש את שם במשפחה של אבא שלהם(גרושי)
אני רשומה בשם משפחה של גרושי ושל הילדים,אני אוהבת את השם של זה,ולא רוצה שיהיה הבדל ביני לבין הילדים
כך שאני מוסיפה כשם משפחה שני את שמו של בן זוגי(ומזל שזה קצר ביותר וקליט)
חתונות >>
לצפיה ב-'אה וכולנו אשכנזים חחח'
אה וכולנו אשכנזים חחח
03/06/2011 | 14:47
5
לצפיה ב-'הוספתי את השם שלו ואז הבנתי שזה לא מסתדר...'
הוספתי את השם שלו ואז הבנתי שזה לא מסתדר...
03/06/2011 | 15:40
43
השמות של שנינו לא הכי קצרים בעולם אבל גם לא ממש ארוכים. עם זאת, זה די סיפור להציג את עצמי בשני שמות משפחה. זה מסורבל ולא נוח, מה גם שבגלל שאנחנו חיים בחו"ל, ודברים רבים כאן הם על השם של בעלי אני מוצאת את עצמי משתמשת רק בשם המשפחה שלו, כדי להקל על זיהוי ועל הקישור אליו.

יש לי כאן חברות אירופאיות ואף אחת מהן לא שינתה את שם המשפחה. יש לי חברות מהולנד ומבלגיה שאמרו שאצלם זה ממש לא נהוג. הם חיים עם שמות נפרדים והנשים שומרות על שם הנעורים.
אצל האמריקאים זה קצת אחרת. הרוב משנים את השם.

ברור לי שברגע שהויזה שלנו תשתנה אני אסע לארץ ואשנה את השם בדרכון. כרגע זה מסובך מדי.
חתונות >>
לצפיה ב-'מבחינתי אין בכלל ההתלבטות '
מבחינתי אין בכלל ההתלבטות
03/06/2011 | 15:45
29
אני מחליפה לשלו, יש לו שם יפה
חתונות >>
לצפיה ב-'האם שם המשפחה מתעדכן אוטומטית ?'
האם שם המשפחה מתעדכן אוטומטית ?
03/06/2011 | 17:47
3
440
בקישור השני נכתב שכאשר מתחתנים ברבנות משנים במשרד הפנים את שם המשפחה של האשה לזה של הבעל,זה נכון? אם כן זה באמת מרגיז!
חתונות >>
לצפיה ב-'כן זה נכון אבל גם תלוי במה שאת אומרת לרבנות'
כן זה נכון אבל גם תלוי במה שאת אומרת לרבנות
03/06/2011 | 19:39
60
ברבנות שואלים מה יהיה שמך לאחר הנישואים, אם את אומרת את של בעלך לעתיד או שאת עוד לא יודעת הם מעדכנים לאחר סגירת התיק את משרד הפנים לשם ה"חדש" שלך.
אני התחתנתי לפני שנה כמעט ולא היה לי כח ללכת למשרד הפנים לעדכן ולפני כמה חודשים שמתי לב שבמקומות מסויימים אני כבר מופיעה עם שם המשפחה החדש - כמו בקופת חולים למשל....
(הגעתי לבדיקות דם וברשימה התלויה מחוץ לחדש היה שם של מישהי אחרת בכלל )
חברה שלי לעומת זאת אמרה ברבנות שהיא נשארת עם השם הישן וככל הידוע לי לא שינו לה אותו אוטומטית.
חתונות >>
לצפיה ב-'ממש לא אוטומטית'
ממש לא אוטומטית
03/06/2011 | 19:59
1
53
ברבנות שאלו אותי איזה שם אני רוצה, ועל השם הזה הם הוציאו את התעודת נישואין. עוד לא הלכתי למשרד הפנים אבל אני מניחה שהם משנים את השם לפי מה שכתוב בתעודת הנישואין...
חתונות >>
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
04/06/2011 | 09:12
46
אני רציתי בהתחלה להוסיף את השם משפחה שלו ובתעודת הנישואין רשמו לי שם כפול. אח"כ במשרד הפנים לא היתה להם בעיה לרשום רק שם אחד - שלו, אבל בגלל שלא הבאתי איתי דרכון הם לא היו מוכנים לשנות לכפול, כי זה לא נחשב לשינוי שם אחרי נישואי אלא לשינוי שם רגיל וחייבים לעשות את זה במקביל.
חתונות >>
לצפיה ב-'שיניתי ישר אחרי החתונה'
שיניתי ישר אחרי החתונה
03/06/2011 | 18:37
1
74
בהתחלה רציתי להוסיף, אבל אחרי כמה פעמים שהצגתי את עצמי עם השם הכפול הבנתי שזה הולך להיות בעייתי- שם פרטי נדיר מאוד, שם משפחה חדש שנשמע כמו שם פרטי של גבר ושם משפחה מקורי עם צלילי חו"לי גרם ליותר מידי אנשים להתבלבל ולחשוב ששם המשפחה החדש הוא בעצם השם שלי, שאני גבר ופשוט להתעלם מהשם הפרטי.
חתונות >>
לצפיה ב-''
04/06/2011 | 19:09
25
מה שנקרא - הוחלט בשבילך
חתונות >>
לצפיה ב-'אצלי זה ממש מצחיק או לא מצחיק...'
אצלי זה ממש מצחיק או לא מצחיק...
03/06/2011 | 20:33
56
השם משפחה שלו זה השם של האקס שלי...
ולכן אני מאוד מתלבטת כי לא בא לי להזכר כל הזמן באקס וכאילו הוא יהיה חלק מהחיים שלי (לקח זמן עד שהוא יצא).
כניראה הוסיף בת.ז אבל לא אשתמש בו.

חתונות >>
לצפיה ב-' סקר מעולה'
סקר מעולה
04/06/2011 | 07:38
31
אני החלפתי בלי שום מחשבה או התלבטות בכלל - לא היתה לי בעיה עם זה (מה גם שהשם החדש יפה יותר מהישן) שלא כמו חברה טובה שלי שהפכה מגרינברג לכחלון ועד היום היא לא אומרת בקול רם את שם המשפחה שלה
חתונות >>
לצפיה ב-'מנהג עתיק ביותר'
מנהג עתיק ביותר
04/06/2011 | 08:39
35
אשנה את שם משפחתי רק לאחר שיהיו ילדים וזאת על מנת שלא יווצרו בעיות בירוקרטיות.
מעבר לכך, לא רואה שום סיבה לקחת את שם משפחת בן הזוג ולהוסיף שם משפחה נוסף במקרה שלי יהיה מגוחך וארוך מאוווווד.
הרבה זוגות היום מחליטים על שם משפחה חדש ונייטרלי.
חתונות >>
לצפיה ב-'אני שיניתי בת.ז. אבל בפייסבוק אני למשל '
אני שיניתי בת.ז. אבל בפייסבוק אני למשל
04/06/2011 | 10:41
49
עדיין מוצגת בשם המשפחה הקודם,מקף ואז שם המשפחה החדש,מודה שקצת קשה לי להתנתק משם המשפחה הקודם.
חתונות >>
לצפיה ב-'אשנה לשלו כניראה'
אשנה לשלו כניראה
04/06/2011 | 11:19
24
ניהיה משפחה אחת ואני מעדיפה שם משפחה אחד.
שקלתי להוסיף את שלו לשלי אבל שני השילובים (שלו ראשון שלי שני או להיפך) לא ממש קליטים לאוזן כי לשנינו שמות משפחה קצרים ויחסית נדירים. שנינו נאלצים לאיית את שמות המשפחה ואני גם נאלצת לאיית את השם הפרטי וכל הזמן לתקן אנשים בהגייה שלו (מה שהכי מעצבן שיש אנשים שפשוט שמתעלמים מזה ומעוותים אותו בכל מקרה ) אז לא ניראה לי שיהיה לי כוח להתמודד עם 3 שמות לאיות והגייה.
אגב גם את השם הפרטי שלי אני שוקל לשנות - להוסיף אות אהו"י, יקל על אנשים שיקראו אותו, אבל לא על אלה שרק ישמעו אותו .
חתונות >>
לצפיה ב-'אני אשנה'
אני אשנה
04/06/2011 | 11:45
19
לבן הזוג חשוב שנהיה עם אותו שם ולי לא מפריע, ומכאן השאלה הייתה רק אם להוסיף או לשנות.
הוריי נתנו לי שם פרטי שאני חולקת כמעט רק עם נשים מעל גיל 50 או עם נשים מהמגזר החרדי (ואני ממש לא). מהר מאוד הבנתי שאני יכולה להתמודד עם שמי בצירוף שם משפחתי הפולני הנוכחי (שמחזק את ההשערה השגויה של רבים שפוגשים אותי שאני דתל"שית), ואני יכולה להתמודד עם שם משפחתו של בן הזוג שבנוסף לכך שיגרום לי להישמע כמו דודה זקנה גם בעל איזה מטען פוליטי-דתי, אבל החיבור של שניהם ביחד הוא הרבה מעבר למה שבחורה צעירה צריכה להתמודד איתו
חתונות >>
לצפיה ב-'ברמה העקרונית, אני גם חושבת שזה מנהג עתיק ...'
ברמה העקרונית, אני גם חושבת שזה מנהג עתיק ...
04/06/2011 | 12:08
29
ומיותר.
ברמה המעשית, אין לי כח להתחיל להכנס למחשבות על זה...
לשנינו יש שמות מעוברתים מאד חינניים, אבל נטולי היסטוריה בעליל,
בשבילי זה כמו לשנות את השם מ"נחל" ל"עץ". לא ממש מפריע לי, נראה לי שזה מה שיקרה....
חתונות >>
לצפיה ב-'לא משנה כלום'
לא משנה כלום
04/06/2011 | 12:48
6
67
יש סיבות פרגמטיות (קרדיטים על חומר שפרסמתי) ויש סיבות רגשיות (אני מי שאני, השם שלי הוא חלק מזה). ויש סיבות אידיאולוגיות: כן, אני פמיניסטית, ולא ברור לי למה לשאת שם של מישהו אחר. כשהוא לא שוקל לעשות כן.
בן הזוג ניסה את "ככה נהוג", את "תוסיפי מקף" וחבריהם.
סיכמנו (אני שוקלת להכניס את זה לחוזה - יהיה גם חוזה אצל עו"ד, בעיקר כדי להגן עליי מפני זוועות הרבנות) שכל אחד שומר את שמו, והילדים (אם וכאשר) יישאו שני שמות (כמו אצל דוברי ספרדית למשל).
חתונות >>
לצפיה ב-'אל אלוהים... חוזה אצל עו"ד? לא קצת נסחפנו??'
אל אלוהים... חוזה אצל עו"ד? לא קצת נסחפנו??
04/06/2011 | 20:00
2
47
מה נסגר? חתונה היא משהו שאמור להיות כיפי והכי חשוב - עם אדם שחשוב לך ושאתם מכבדים זה את דעותיו ורצונותיו של האחר.
איך זה הגיע למצב שאת רוצה לחתום חוזה על העניין הזה?

אם את מכבדת אותו והוא מכבד אותך ואת רצונותיך,
והרי אין שום סיכוי בעולם (אני מקווה) שהוא יקח אותך באיומי אקדח למשרד הפנים ויכריח אותך לשנות את שמך-
אז בשביל מה החוזה הדרקוני הזה?

מסכימה איתך בעניין זוועות הרבנות, אבל מפה ועד להשלכה ברוטאלית של העניין על בן הזוג - יש תהום רצינית...

את לא חושבת ש*קצת* נסחפת?
לא מתכוונת חלילה לבקר אותך או לכעוס עליך בשל דעותיך - זה ממש לא ממקומי...
זה פשוט נראה לי קצת הזוי.
חתונות >>
לצפיה ב-'לחוזה אצל העו"ד'
לחוזה אצל העו"ד
04/06/2011 | 21:23
1
46
היו שתי סיבות עיקריות. אחת - הוא רצה כי יש לו רכוש (דירה). אף שברירת המחדל של החוק מגינה עליו, אני מבינה את הצורך.
הסיבה השניה - שלי, לוודא שבמקרה של גירושין ניגשים לבית משפט לענייני משפחה ולא לרבנות, ולמנוע סרבנות גט (משני הצדדים).
הסכמתי להתחתן ברבנות (זה חשוב לו) בתנאי שיהיה גם חוזה שמקטין את הסיכון הרבני.
מעבר לכך אני רוצה שהחוזה יכלול גם איזשהו מתווה של הנישואין - לא מתוך זה שחוזה יש לו תוקף במקרים כאלה (אין לו, כי הילדים אפילו לא נולדו), אלא משום שאני רוצה שאנחנו נחבר טקסט שמתאר את הכוונות שלנו כזוג. כי אני לא מזדהה עם המסגרת החוקית/הדתית הקיימת, ורציתי משהו שאפשר להזדהות איתו. כאן נכנסים ענייני שמות, תמיכה הדדית וכל דבר אחר שבא לנו להזכיר.
זו מין פשרה, כי החתונה האידיאלית בעיניי היא בכלל רק החוזה אצל עו"ד, בלי רישום במשרד הפנים, בלי רבנים ובלי כלום.
מקווה שעכשיו זה קצת פחות מזעזע, אבל בכל אופן - זכותך להזדעזע
חתונות >>
לצפיה ב-''
05/06/2011 | 10:05
5
לצפיה ב-'קפצתי לביקור. אני איתך סיס.'
קפצתי לביקור. אני איתך סיס.
04/06/2011 | 20:17
2
37
גם אני עם השם שלי, למרות ששלי לא ניסה את "ככה נהוג" כי הוא גם בדעה שנשים לא צריכות להחליף.

גם אצלנו זה בחוזה לגבי הילדים וגם אני עשיתי אותו כדי להגן עליי מזוועת הרבנות.

מה שכן - יש מצב ששנינו נחליף לשם חדש בהמשך אבל לא סגורים על זה.
חתונות >>
לצפיה ב-''
04/06/2011 | 21:26
1
24
נחמד שיש מישהי שבחרה באותו סידור, אני כבר חשבתי שרק אני הוגה פתרונות-ביניים מעורבים מהסוג הזה
חתונות >>
לצפיה ב-'לא לא לא! חשוב שתדעי שאת לא לבד! :)'
לא לא לא! חשוב שתדעי שאת לא לבד! :)
05/06/2011 | 15:43
20
יש עוד נשים שחושבות ככה (ולפי האיש שלי - גם גברים).

חתונות >>
לצפיה ב-'אני- כן, חברה שלי- מסתובבת עם 4 שמות'
אני- כן, חברה שלי- מסתובבת עם 4 שמות
04/06/2011 | 19:50
1
61
כל אחת ומה שהיא רואה לנכון לעשות.
אני לא חושבת שיש משהו שובניסטי בהחלפת שם המשפחה.
השובניזם מתבטא בהרבה צורות, אבל אני לא חושבת שאני צריכה להסתובב עם שם באורך הגלות בשביל להוכיח שאני פמיניסטית.
אני גם לא חושבת שהילדים שלי צריכים להיקרא בשם שונה משלי או בשני שמות...
הסיבה להחלפת השם מבחינתי היא נטו ביטחון תעסוקתי. סופסוף יקראו לי לראיון עבודה לפני שיקראו לגברת יערה רוזנפלד (שם מונפץ כמובן).
ולא, אני לא חושבת שאני מוותרת על רכיב באישיות שלי בגלל זה.
איזה בולשיט זה!
אני אדם שלם בזכות עצמי ולא בזכות השם הפרטי או שם המשפחה שלי. זה בסך-הכל שם!
מאותה סיבה אני גם לא מבינה למה אנשים קוראים לילדים שלהם ע"ש אנשים שמתו. זה דבילי.
למה ילד צריך להסתובב עם המועקה הזו שבלשאת שם של מישהו שהוא לא הכיר ובחיים לא יכיר?

אמנם אני מחליפה את שם המשפחה שלי לשם המשפחה של בן הזוג שלי,
אבל לעומתי - לחברה שלי כאב לוותר על שם המשפחה שלה אז היא השאירה אותו.
היא הגיעה למצב של 4 שמות לאחר שהחליפה את שמה הפרטי (שלטעמה הוא מכוער) וגם את השם הקודם היא השאירה בת.ז.
היא טוענת שזה לא משנה מה כתוב בתעודת הזהות. אני חושבת שזה כן משנה.
אבל היא אשכנזייה ואני חצי-חצי... ושם המשפחה שלי,כמה מבאס (), הוא של החצי המזרחי.

לצערנו, שמות אשכנזיים מתקבלים יותר בחיוב היום בארץ. זה מוכח.
למרות שלמדתי ואוטוטו יש לי תואר ראשון, עדיין הסיכויים יותר גדולים שיזמנו את בן הזוג שלי שלא עשה תואר בכלל - לראיון עבודה.
כי השם שלו נשמע חכם יותר ושלי נשמע כמו משהו מהמעברות בדימונה.

עצוב, אבל נכון.
חתונות >>
לצפיה ב-'נשמע ממש מדכא '
נשמע ממש מדכא
04/06/2011 | 22:58
25
בכלל לא חשבתי על זה.... את השם שלי אף אחד לא ממש "פיענח" וכמעט אף אחד לא יודע לכתוב, למרות שהוא מזרחי, אבל של בעלי מזרחי לחלוטין...
עד כמה שזה נשמע אולי תמים, אבל מי שבוחר לפי שם משפחה, אולי עדיף לא לעבוד אצלו
חתונות >>
לצפיה ב-'אני מחליפה לשלו'
אני מחליפה לשלו
04/06/2011 | 20:48
26
אנחנו יחד כבר 5 וחצי שנים וחיכיתי המון זמן לרגע בו אני אתפטר משם המשפחה המכוער שלי שאני כל הזמן צריכה לאיית איך כותבים אותו... ושכל פעם שאני אומרת אותו, מנסים לנחש את המוצא שלי..
שם המשפחה של בעלי לעתיד הוא שם עברי לכל דבר ומסתדר נהדר עם שמי הפרטי.... וחוץ מזה, כבר מחכה לי חותמת בעבודה עם שם משפחתי החדש... :)
אני לא מרגישה ששם המשפחה הנוכחי שלי מבטא איזשהו חלק מהזהות שלי... מה גם שאני בכלל לא בקשר עם המשפחה שלי מצד אבי ככה שאני ממש לא רוצה להרגישה שייכת אליהם....
חתונות >>
לצפיה ב-'איזה כאב ראש'
איזה כאב ראש
04/06/2011 | 22:55
31
אני הולכת להטריד את עצמי בשאלה רק אחרי החתונה.
בינתיים נשארת עם שלי, שאמנם נשמע אשכנזי אבל אין לי שום צד אשכנזי במשפחה
אין לי תלונות - השם של הבחור נפלא וכל החברות שלי שונאות אותי על זה שהולך להיות לי שם משפחה יפה (בניגוד לכמה מהן שקצת נפלו בקטע הזה)..
סביר להניח שבהתחלה אני אוסיף בפייסבוק כדי להרגיע את הבחור (שלדעתי ירוץ למשרד הפנים יום אחרי החתונה ) ואחרי זה כבר נראה.
חתונות >>
לצפיה ב-'נגעת לי בנקודה רגישה'
נגעת לי בנקודה רגישה
04/06/2011 | 23:15
3
71
כי תמיד הייתי בדיעה שמשפחה זה קן אחד עם שם אחד ואין שום בעיה אם הוא של הבעל.

והנה, התחתנתי ולא החלפתי ולא נעליים. לא יודעת איך להסביר את זה, אני פשוט לא מצליחה להפרד מהשם שלי, שאיכשהו מאוד ממתג אותי ופשוט מאוד יפה בעיני.
והמצחיק הוא שדווקא בעלי הוא מיני סלב בתחומו ואדם מאוד מוכר באוכלוסיות רבות ובכל זאת אני גאה להיות אשתו עם שם המשפחה שלי.

מה שכן- שם המשפחה שלי הוא גם שם פרטי מהמם ואני לפעמים שוקלת לקרוא לילד/ה כך. אולי בדרך הזו לא אפרד ממנו סופית..
חתונות >>
לצפיה ב-'קראתי ספר שבו האישה עשתה כך'
קראתי ספר שבו האישה עשתה כך
05/06/2011 | 10:05
2
48
לדעתי זה דבר מאוד מיוחד לעשות,מסמל הנצחה והמשכיות
ויהיה לילד מה לספר כשישאלו אותו בבית ספר למה קראו לך XXX
חתונות >>
לצפיה ב-'הבעייה היחידה היא שיש לי כמה שמות בעדיפות'
הבעייה היחידה היא שיש לי כמה שמות בעדיפות
05/06/2011 | 10:11
1
33
לפניו.. אבל אני מאוד שוקלת את זה. היתרון שהשם יכול להתאים גם לבן וגם לבת אז בכלל זה מקל את העניין..
חתונות >>
לצפיה ב-'השמועה אומרת שכשהילד נולד יודעים מה השם הנכון'
השמועה אומרת שכשהילד נולד יודעים מה השם הנכון
05/06/2011 | 10:17
26
אבל זאת רק שמועה,
כבר שמעתי עלילדים שכמעט 3 חודשים לא היה להם שם.
חתונות >>
לצפיה ב-'מכירה זוג, שהבעל לקח שם משפחה של אשתו'
מכירה זוג, שהבעל לקח שם משפחה של אשתו
05/06/2011 | 09:06
2
18
לצפיה ב-'בן דוד שלי הוסיף את שם המשפחה של אשתו'
בן דוד שלי הוסיף את שם המשפחה של אשתו
05/06/2011 | 10:10
1
40
לשניהם, ושלה קודם ברצף. מקסים בעיני.
חתונות >>
לצפיה ב-'זה באמת מקסים'
זה באמת מקסים
05/06/2011 | 19:53
44
שאלתי את אורי אתמול מה דעתו על זה, והוא לא ממש התלהב...
חתונות >>
לצפיה ב-'שנינו מוסיפים את שם המשפחה של השני'
שנינו מוסיפים את שם המשפחה של השני
06/06/2011 | 10:54
52
אני מאוד אוהבת את שם המשפחה שלי. זה חלק ממה שאני ב27 שנים האחרונות... לא רציתי לשנות אותו. אבל כן רציתי להשתייך גם מבחינת השם למשפחה של בעלי. לכן אני הצעתי, והוא הסכים ששנינו נוסיף את שם המשפחה של האחר. ולא רק האישה תוסיף את של הבעל, כמו שיותר מקובל. כך אנחנו בעצם מאחדים את שני המשפחות שלנו, ושומרים את שמן למשהו חדש משלנו.
חתונות >>

הודעות אחרונות

11:33 | 03.09.19 RonaSasson
18:41 | 22.08.19 orialon11
17:59 | 22.08.19 היורש לכתר
18:19 | 31.03.19 alex02
16:44 | 20.03.19 vered305
09:40 | 12.03.19 noa054
15:29 | 10.03.19 שלי גרינשטיין

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ