שרשור מקומות

איריסג

New member
לא הייתי בכחול מעולם

אבל מי שמנהל אותו, זיו, היה מנהל הקיטרינג שלנו כשהתחתנו ב"מקום בטבע" . מכיוון שאני מכירה אותו, ומכיוון שכלחול הוא חלק מקבוצת טעם וצבע - אני יכולה להגיד לך שאת בוודאות בידיים טובות. אני לא חושבת שנתקלתי בעוד הרבה אנשים מקצוענים ומקסימים כמו זיו וכמו אמיר (מנהל מקום בטבע). ואם יש משהו שחשוב בעיני כשמתכננים חתונה זה לדעת שאת יכולה לישון טוב בלילה כי יש מי שדואג שהכל יהיה פיקס למי מה שאת רוצה , ויהיה מי שיידע לתת תשובות לכל בלת"ם שצץ פתאום.

raheli1985

New member
צריכה עזרה

לפי מה קובעים איזור לחתונה? אני במקור מעכו ולמשפחתי יש בערך 200 מוזמנים בן זוגי מחולון ולו בערך יש 80-100 אנשים. המשפחה שלו לא מוכנה לנסוע לאיזור חיפה לצורך החתונה, לטענתם זה רחוק מידי וכל ניסיונותי לשכנעם לנסוע לצפון עלו בתוהו.. גם כאשר הצעתי להם 2 אוטובוסים להגיע מה אפשר לעשות??

anish1

New member
הם יגיעו

הם יבואו בכל מקרה. תנסו אולי יותר קרוב למרכז... או מקסימום תגידו שהמחירים צפונה יותר, יותר זולים, וזהו שיקול שיש לקחת בחשבון

remember1

New member
זו החלטה אישית שלכם.

את ובן זוגך צריכים להחליט אין פה תשובה אחת נכונה - כי מישהו יצטרך לנסוע ..... אין מה לעשות (המשפחות רחוקות פיזית....) אולי תנסי לעשות את החתונה טיפה דרומה לחיפה? אני לא סגורה על זמני הנסיעה, אבל תנסי לעשות במקום שהוא כמה שיותר באמצע. אני מבינה את הקושי לנסוע עד לחיפה לצורך חתונה ולחזור מאוחר בלילה, אבל מצד שני אם תעשו את זה דרומה אז המשפחה מעכו יצטרכו לנסוע רחוק.... בעיה. אולי (וזה יהיה יקר....) לשכור חדרים במלון לאנשים שבאים מרחוק ? אולי איזה מלון זול באזור..... יתכן שזה יפתור את הצורך לנסוע בלילה רחוק.... ובסופו של דבר - אם לא ימצא שום פתרון יצירתי , תמיד אפשר ללכת על האופציה של לבחור לבד איפה בא לכם ושמי שמספיק חשוב לו יתאמץ ויבוא

remember1

New member
אז כנראה שתצטרכי להתמודד עם ההערות

ולהחליט לבד איפה את מתחתנת, הכי חשוב לדעתי זה שבעינייך המקום יהיה הכי מתחשב בשתי המשפחות כמה שאפשר (אני מבינה שזה חשוב לך....) חוץ מזה להתעלם מההערות של המשפחה חדרה נשמע לי ממש באמצע ואולי אפילו יותר קרוב לחולון לעומת עכו..... אז כנראה שהמשפחה מחולון לא ממש מתחשבים במשפחה השניה בעצמם.... אז לא הייתי לוקחת יותר מדי ללב את ההערות שלהם

raheli1985

New member
אם נעשה את זה במרכז אז החלק הגדול של האורחים

יחשבו פעמיים האם לעשות נסיעה של שעתיים לחתונה? לא כדאי להתחשב יותר לפי כמות המוזמנים?

עקרונית, הולכים לפי רוב האורחים

ולדעתי, עד שעה נסיעה זה ממש סביר. קחי בחשבון גם שבאיזור חיפה יצא לכם גם הרבה יותר זול. עם כל הכבוד לשמפחה שלו שלא מוכנה לנסוע, אין סיבה שיתחשבו דווקא בהם. אם רחוק להם מדי, אז תגידי באדיבות שכנראה שהם יצטרעו לא להגיע כי כי אי אפשר להתחשב רק בהם.

תתעלמי מכולם....

תמיד יהיו כאלו שיגידו שזה רחוק, ולמה אתם לא מתחשבים באורחים ( גם אם זה יהיה ממש באמצע, או אפילחו יותר קרוב אליהם...) אם זה חשוב לכם, תחפשו ותתאמצו למצוא מקום שיהיו כמה שיותר באמצע, כדי שאף צד לא יצטרך לנסוע את כל הדרך לאיפה שהצד הזה נמצא. ויותר מתחשב מזה? אני לא מוצאת.. מי שחשוב לו וירצה להגיע- יגיע. מי שלא יבוא בגלל הסיבה הזאת של המרחק- ימצא גם סיבות אחרות ותירוצים למה לא להגיע. אופציה אחרת שאני פחות אוהבת היא לעשות את האירוע או באיזור של המשפחה שלך או באיזור של המשפחה שלו, ולעשות אוטובוסים לאלו שמגיעים מרחוק. אני מכירה זוג חברים שהבחורה מירושלים, והבחור מחדרה, הם התחתנו בירושלים והביאו אוטובוסים למשפחה שלו. תעשו מה שטוב לכם. מי שאוהב אותכם וחשוב לו להיות בחתונה שלכם ולשמוח בשמחתם, יגיע, גם אם זה מצריך ממנו עוד 30 דקות נסיעה. אין מה לעשות. ואני אומרת לך את זה מניסיון. המשפחה שלי מרחובות, ושלו מחדרה וצפונה. אחרי חיפושים רבים ומתישים מצאנו מקום יחסית באמצע (זה עדיין 40 דקות נסיעה לכל צד- זה הכי באמצע שמצאנו). אז אף צד לא יכול לקטר שקיפחו אותו...

מקום לאירוע

מאמושקה , בת דודה שלי ובעלה שניהם במקור מחולון אבל יצא שהוא עובד בבית חולים בדורם והיא עובדת בתאטרון בדרום הם החליטו להתחתן קרוב אליהם, מקום נפלא ליד באר שבע כולםםםםםםםםםם נסעו עד לשם , היתה נוכחות של 90% מהמוזמנים כמובן שכולם התלונו ורטנו לפני האירוע על בחירת היעד אבל היתה נוכחות מרשימה היה כייף ושווה כמובן היה להגיע עד לשם .... לא שאני משוחדת !..... :) אז תעשי מה שנוח לך חמודה כי תכלס, כמה שיקטרו מי שיבוא לחתונה בצפון יבוא גם לחתונה במרכז . האורחים חיבים לנסות לשכנע אותך לעשות חתונה הכי קרוב אליהם, זה מהאנטרס שלהם אבל מנסיוני הם גם ככה יבואו ויהנו מאוד ! בילב מי אה , עוד דוגמה .... חבר של ארוסי התחתן ברחובות ביום שישי בצהרים, רוב המשפחה דתיים וגרים בטבריה ככה שזה לא ממש נוח , המשפחות הקרובות, גרעיניות גרות בת"א ובכפר סבא ...... הם מימנו את החתונה לבד ובגלל שסידרו חתונה תוך 3 חודשים וביום שישי שהוא הכי זול , הם היו קצת אגואיסטים וזאת תכותם המלאה . שורה תחתונה: נסי להתפשר על חדרה ומי שיבוא יבוא ! את לא תהני פחות ! שיהיה בהצלחה

מקום לאירוע - כמה תיקונים

מאמושקה , בת דודה שלי ובעלה שניהם במקור מחולון אבל יצא שהוא עובד בבית חולים בדרום והיא עובדת בתאטרון בדרום אז הם גרים בב"ש הם החליטו להתחתן קרוב אליהם, מקום נפלא ליד באר שבע כולםםםםםםםםםם נסעו עד לשם , היתה נוכחות של 90% מהמוזמנים כמובן שכולם התלוננו ורטנו לפני האירוע על בחירת היעד אבל היתה נוכחות מרשימה היה כייף ושווה כמובן היה להגיע עד לשם .... לא שאני משוחדת !..... :) אז תעשי מה שנוח לך חמודה כי תכלס, כמה שיקטרו מי שיבוא לחתונה בצפון יבוא גם לחתונה במרכז . האורחים חיבים לנסות לשכנע אותך לעשות חתונה הכי קרוב אליהם, זה מהאנטרס שלהם אבל מנסיוני הם גם ככה יבואו ויהנו מאוד ! ביליב מי אה , עוד דוגמה .... חבר של ארוסי התחתן ברחובות ביום שישי בצהרים, רוב המשפחה דתיים וגרים בטבריה ככה שזה לא ממש הי להם נוח , המשפחות הקרובות, גרעיניות גרות בת"א ובכפר סבא ...... הם מימנו את החתונה לבד ושסידרו חתונה תוך 3 חודשים וביום שישי שהוא הכי זול , הם היו קצת אגואיסטים וזאת זכותם המלאה . מראש לא היו הרבה מוזמנים, היתה חתונה קטנה ויפה גם בלי המון אנשים! אני אהבתי את המקום (האחוזה בבית חנן) שורה תחתונה: נסי להתפשר על חדרה רק בשביל לצאת פרית מספיק עם הצד שלך ומי שיבוא יבוא ! את לא תהני פחות ! שיהיה בהצלחה

kukila

New member
אצלנו המצב הרבה יותר גרוע

אני ממטולה והוא מכפר סבא ובנוסף 150 מהמוזמנים (שזה שליש) הם בכלל מאשקלון... החלטנו שנתחתן במקום שיעשה לנו את זה, בלי קשר למרחק ובסוף סגרנו על מקום בדרך לירושלים... כמו שבנזוגי אומר- ככה אין טענות- זה רחוק לכולם :) ההורים קצת התרעמו... אבל הסברנו שאין סיכוי למצב של WIN WIN האורחים ממטולה רגילים לנסוע עד הקצה השני של העולם והאורחים מאשקלון ומכפר סבא יאלצו לנסוע בערך שעה... אנחנו מקווים שמי שחשוב לו יגיע ומי שלא... כנראה לא מספיק חשוב...

revyogi

New member
הי, גם אצלנו זה די דומה...

רוב משפחתי מהצפון (עפולה, טבריה, נצרת) והמשפחה שלו ברובה מהדרום (ב"ש, אשדוד). אז החלטנו, שהיות ושום דבר לא יהיה מספיק טוב - אנחנו נחליט על מקום ונסדר אוטובוסים לצד/דים שנוסע/ים במידת הצורך. וכנראה שבסופו של דבר נבחר במקום ליד ירושלים - שגם זה יוצא פחות או יותר האמצע, וגם זה איפה שהכרנו, ואנחנו אוהבים את העיר. וגם לנו עושים צרות - לכל אחד יש מה להגיד, וכל אחד רוצה שזה יהיה לו קרוב. רצוי במקלט מתחת לבית. אנחנו פשוט לומדים להגיד לא. מי שיעניין אותו בסופו של דבר - יגיע. וחוצמזה, צריך לזכור שדווקא כל המקטרים, הם המשפחה הקרובה, רובם יותר מבוגרים - וזה לא בדיוק קהל היעד להישארות מאוחרת. את צריכה לחשוב על מי שגם יישאר הרבה זמן, וגם תהיה לו נסיעה. וגם זה לא הכרחי בעיני. בהצלחה ומז"ט!

ביקורת לאחר ביקור בחתונה ב"שדות"

ובכן, אתמול אחותי ביקרה בשדות בחתונה, ומייד נודבה למשימת הבאת המידע: העיצוב היה יפהפה - תאורה יפה תלויה על העצים שיצרה מעין שדרה לאורך הדשא. הריהוט האלטרנטיבי הלבן, על הדשא והרחבה ליד אזור הריקודים היו רגילים, אך בשילוב של כל האווירה בגן - היה פשוט מקסים. הקייטרינג היה טעם וצבע - היה טעים מאוד, מלבד המנות הראשונות, אם כי ייתכן שהדבר היה מקרה מצער של בחירה גרועה של הזוג הצעיר. השירותים היו מאוד נקיים לאורך כל הערב - ביקור ראשון בסביבות 20:00 ואחרון אחרי 2 בלילה. עוד משהו שיכול לעזור למישהי/ו?

etb

New member
../images/Emo45.gif תודה ../images/Emo13.gif

אנחנו הולכים לראות אותו בשבוע הבא.... והיום את ירוק-כחול... איזה כיף!!

שדות

האם ידוע על אישור קבוע שאמור להנתן להם ? אני נסלדת ממקום ללא אישר קבוע גם ככה החתונה זה דבר דיי מלחיץ והכל .... אז למה צריך גם את זה על הראש?

revyogi

New member
../images/Emo35.gifבוסתן אבו גוש...

אשמח לשמוע תגובות ממי שהתחתנה/ היתה בחתונה שם. ראינו את המקום, והוא מקסים בעינינו, רק ששמעתי משהו על זה שהסאונד שם בעייתי. כמו כן - עניין העליות והירידות קצת מדאיג אותנו, בגלל מוזמנים מבוגרים ומוזמן קרוב מאד שהוא נכה (מוגבל בתנועה, אך לא מתנייד עם כסא גלגלים). ובסוף בסוף - אשמח לשמוע גם תגובות על קיטרינג "ליאב" (הבשרי במקום). תודה רבה!

הייתשם שם בשבוע שעבר בחתונה

המקום יפה האוכל נפלא הגישה לנכים קצת בעייתית בגלל מבנה המקום .האורחים קצת הולכים לאיבוד בגלל המפלסים .הסאונד באמת גרוע במרחקים אבל למבוגרים זה בסדר .תושיבי את הצעירים במפלס התחתון ליד רחבת הריקודים והאורחים ישמחו להיות רחוק ....... המקום אכן יפיפה . רעיון יפה בסידור השולחנות היה לתת אופציה של ישיבה באחד מ3 שולחנות למשל מ12-14 כך שאת יכולה לבחור עם מי לשבת .

מקום מדהים!

אם לא היה רחוק לנו-היינו הולכים עליו בטוח. אני דווקא מוצאת יתרון לעניין הסאונד, כי ככה המבוגרים יושבים למעלה ואין להם רעש מהמסיבה. אני לא כ"כ זוכרת את האוכל כי זה היה מזמן ורב הזמן רקדנו אבל ההתרשמות הכללית היתה ממש טובה.

למעלה