בגרויות מ-0 עד לרופא.

gabimedayev

New member
בגרויות מ-0 עד לרופא.

שלום לכם גולשים יקרים,

שמי גבי ואני לוחם בצבא שעוד מאט מסיים את השירות שלו,
כפי שהרבה טועים במדינה היקרה שלנו, קיבלתי שכל יחסית מאוחר מהרגיל.
את הלימודים נטשתי לימודי בשלב מוקדם מהרגיל (י''א), והמצב בגרויות....בעצם אין מצב, הן לא קיימות כ''כ אותן הבגרויות, משמע - 0.
אני בחור נבון ומאמין בעצמי, תמיד התעניינתי ברפואה, וכיום כשאני קרוב לסיום הפרק ''צבא'' בחיים שלי, התחלתי לתהות מה יהיה איתי בהמשך.
אני בחור שמציב לעצמו רף וסטנדרט גבוה, אני לא רואה את עצמי עובד במפעל/פרך (לא מעצנלות, לדעתי זו לא הדרך פשוט).

ובכן רציתי תדרוך קטן, של איפה להתחיל, מה עומד מולי - בין אם זה מנטלי ובין אם זה מבחינת התקציב.
עדיף במצבי להשלים בגרויות דרך לחמן\אנקורי\יואל גבע\מעוף, האם עדיף דרך מכינה ?,
איפה בעצם להתחיל ? אני ממש מבולבל.

Elsewhere

New member
לדעתי כדאי שתברר על קורסים של הצבא

אני לא יודע אם עוד עושים את זה לאור הקיצוצים, אבל יש מסלולים של השלמת בגרויות, במיוחד ללוחמים. שווה לבדוק.

MissKlein

New member
היי

במקומך, בגלל שהבגרויות טעונות שיפור, הייתי מתחילה את המסע לעבר הקבלה דווקא בפסיכומטרי.
הייתי נרשמת לקורס מעולה (תברר על ואוצ'רים של הצבא) - של קידום או יואל גבע, ומתאבדת על להשיג את הפסיכומטרי הטוב ביותר - לרפואה פסיכומטרי ריאלי יהיה באזור ה-730+-.
לאחר שתקבל ציון פסיכומטרי תוכל לדעת, פחות או יותר, בעזרת המחשבונים לחישוב סכם של האוניברסיטאות ונתוני קבלה של שנים קודמות, לאיזה ממוצע בגרויות אתה צריך לכוון.
שים לב - מועד הפסיכומטרי האחרון שייחשב לצורך קבלה לשנה מסויימת יהיה מועד פברואר של אותה השנה (כלומר, כדי להגיש מועמדות לשנה"ל שמתחילה באוקטובר 16, המועד האחרון שיהיה תקף יהיה פברואר 16)
&nbsp
בגרויות אפשר להשלים בעזרת המכונים השונים (קידום, מעו"ף, יואל גבע) - רק שים לב שאתה כפוף לזמנים הבאים:
בגרויות מורחבות (5 יח"ל) במקצועות בחירה יש רק במועד קיץ.
בגרויות חובה ובגרויות במתמטיקה/אנגלית יש גם במועד קיץ וגם במועד חורף.
מועד הקיץ האחרון שייחשב עבור קבלה לשנה מסויימת יהיה מועד הקיץ של השנה שלפניה. (כלומר, כדי להגיש מועמדות לשנה"ל שמתחילה באוקטובר 16, מועד הקיץ האחרון שתוכל לשפר בו בגרויות יהיה מועד הקיץ 2015)
&nbsp
אפשרות נוספת היא להרשם למכינה, שמחליפה לחלוטין את ציוני תעודת הבגרות.
יש מכינות באוניברסיטאות השונות וכדאי לברר עליהן מול אתרי האינטרנט ומדורי הרישום של האוניברסיטאות.
לפי מה שאני יודעת, כדי לעמוד בדרישות הקבלה לרפואה צריך להוציא ציונים מאוד גבוהים במכינה.
אני ממליצה לך לדבר עם חבר'ה שעשו את זה, ולראות האם זה מסתדר עבורך.
&nbsp
על פניו, למכינה יש ייתרון של לימוד מרוכז מאוד במשך שנה עבור ציון שמחליף את תעודת הבגרות. לשפר בגרויות מ-0 ייקח יותר זמן ואולי יהיה יותר יקר.
&nbsp
במקומך, הייתי מתחילה לברר בצורה מאוד מסודרת פרטים בנוגע לכל האופציות הנ"ל.
&nbsp
המון בהצלחה!

RBD1

New member
היי

יש איתי כמה מהמחזור שיצאו מהצבא כשאין ברשותם בגרות, ברור שזה לא מצב אידיאלי (בלשון המעטה), אבל זה מצב שאפשר לתקן במיוחד כשבאים עם המוטיבציה הנכונה.
מה שאתה צריך לעשות זה ללכת ליועץ לימודים(עדיף כזה שלא מקושר לחברות הכנה) שיבנה לך תוכנית שיפורים בטווח של שנתיים.
חשוב שזה יעשה אצל אדם עם ניסיון והכרות עם רמת הבגרויות השונות. אחרי שיש לך תוכנית ביד. לך לאחד מהמכונים הגדולים(גבע,לחמן וכו'( ותרשם לתוכנית ארוכה.
חשוב שמקצועות שקל ללמוד לבד תעשה אותם ללא קורס גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת זמן(בגרות בג"ג למשל )
&nbsp
שיהיה בהצלחה!

yael9889

New member
תשובה מהותית ולא מקצועית

לדעתי לפני הכול (אני ממש בורה בעניין השלמת הבגרויות כך שלא אוכל לענות לך על זה) חשוב לשאול את עצמך מדוע אתה מעוניין להיות רופא. מקריאה של ההודעה שלך היו כמה דברים שכתבת לגבי הרצון להציב רף גבוה ולא לעבוד במפעל. זה פשוט שהרצון להציב רף גבוה לעסוק במקצוע מעניין ובעל השפעה ולהשתכר טוב זו שאיפה מבורכת אך יש מקצועות רבים שאפשר לעסוק בהם לשם כך. אתה צריך להבין שגם מי שיצא מהתיכון עם ממוצע בגרויות 105 ופסיכומטרי 700 לא מתקבל וצריך עוד שנה של שיפורי בגרויות ופסיכומטרי, וזה רק כדי להגיע לרף הראשוני שאחריו צריך לעבור מבחני אישיות או ראיונות. אני לא אומרת את זה כדי להוריד את המוטיבציה- אלא כדי שתדע שצריך מאוד מאוד לרצות את זה- רפואה- להיות רופא- לעסוק במקצוע עצמו - כדי שזה יהיה שווה את המאמץ.

למעלה