לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1424714,247 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

פורום זה אינו מיועד לייעוץ רפואי. בקשות לייעוץ רפואי יש להפנות לפורומים המתאימים.
אין לדון בפוליטיקה בפורום.
 
אנא הקפידו לשרשר הודעותיכם למקום הנכון:
אתם מתבקשים לשרשר את הודעותיכם בנושאי רישום וקבלה למקצועות הרפואה לפי החלוקה הבאה:
שרשור רישום וקבלה שש שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה לתארים ראשונים ולמסלול השש שנתי ברפואה (רגיל וצמרת) - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי, פסיכומטרי, סכם, סף קבלה, עתודה רפואית, שאלות כלליות על מבחני המיון השונים (מו"ר, מרק"מ, ראיונות) וכו'.
שרשור רישום וקבלה ארבע שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה למסלול הארבע שנתי בתל אביב ובצפת - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, סכם, סף קבלה, קורסי ליבה, שאלות על שלבי המיון (GRE, מר"ב וכו') וכו'.
שרשור התחלת לימודים: אליו יש לשרשר הודעות בנושאים: מעונות, דירות, איפה ללמוד, מערכת שעות, חומרי לימוד, לפטופים, מקדמות, שילוב עבודה עם לימודים, קורסי קיץ, קומונות כיתתיות, קבוצות כיתתיות בפייסבוק וכל דבר אחר הקשור להתחלת הלימודים.
 
בהתאם לדינמיקה בפורום ייפתחו גם שרשורים ייעודיים מסוגים שאינם מופיעים כאן. בתוכן ההודעה הראשונה של כל שרשור כזה יהיו מפורטים הנושאים ששייכים אליו. אנא עקבו אחרי השרשורים והקפידו לשרשר את ההודעות שלכם בהתאם.
במידה והשרשור הנוכחי כבר מאוד גדול או שהוא כבר לא קופץ (שרשור קופץ עד 72 שעות מפתיחתו), ניתן ואף רצוי לפתוח שרשור חדש מאותו סוג ובתגובה אליו לכתוב את ההודעה שלכם.
 
הודעות שלא ישורשרו כראוי ימחקו, אנא הקפידו על כללי השרשור.
המשך >>

לצפיה ב-'הכנה לראיון לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון'
הכנה לראיון לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון
<< ההודעה הנוכחית
16/08/2008 | 11:57
30
47121
השנה התקבלתי לרפואה בבן-גוריון ולכן רציתי לחלוק עם אנשים שמנסים להתקבל לרפואה איך אפשר להיות מוכן לראיונות.
אני אספר על עצמי, ועל איך שאני התכוננתי לראיונות. דבר ראשון הגעתי עם עצמי למסקנה שלהיות עצמך בראיון לא יספיק לי בשביל להתקבל ואם לבוא על בליינד לראיונות אז רוב הסיקוי שלא אתקבל ולכן התחלתי לברר איך אפשר באמת לבוא מוכן לראיונות. אני התחלתי להתכונן איזה חצי שנה לפני הראיונות, אבל אני בטוח שאפשר להספיק גם בהרבה פחות זמן. מהמחקר שעשיתי בנושא גיליתי שיש שני ספרים שיעזרו להתכונן לדילמות בראיון: רפואה שלמה בין רופא למטופליו של יונתן הלוי, ואתיקה ורפואה של דוד הד. קראתי את הספרים הללו מספר פעמים וכל הדילמות הרפואיות ובכלל מצבים שמתוארים בספרים ידעתי להתמודד מולם מצוין, דבר נוסף שעשיתי כהכנה לדילמות זה קראתי באתר של הסתדרות הרופאים (הר"י) את החוקים הקשורים לאתיקה רפואית, ומה דעתו של החוק בנושא, ולמרות שבראיונות באמת לא מצפים ממך לדעת חוקים או לדעת את שבועת היפוקרטס ושבועת הרופא העברי, הייתי ממליץ לכם בכל זאת לקרוא אותם.

נושאים עקריים שפוגשים בדילמות:

--המתות חסד: מחלה סופנית וקטלנית, תינוק או אובר שצפויים לו חיי סבל, צמח ------- בחירה בין הארכת חיים לבין איכות חיים

--קדימויות בטיפול רפואי- חייל-מחבל, זקן צעיר, בן אדם רגיל אישה בהריון

בעדיפות ראשונה - הרופא יטפל בפצועים ובחולים המצויים בסכנת חיים מיידית, אך נראה שניתן להצילם.

בעדיפות שנייה - יטופלו חולים ופצועים הזקוקים לטיפול מיידי, גם אם הטיפול אינו מציל חיים.  

בעדיפות שלישית – יטופלו פצועים וחולים שניתן לדחות את הטיפול בהם למשך זמן סביר ללא גרימת נזק.

בעדיפות רביעית - יטופלו פצועים וחולים שנראה לרופא הממיין כי הסיכוי להציל את חייהם אפסי בתנאי הזמן והמקום הרלוונטיים.

1)דחיפות
2) חשיבות
3) תועלת- תורמה
4) סיקויי החלמה
5) שאר המערכות
6)תור- נסיבות

-     הפלות- באיזה שלב ומאיזה סיבה אפשר לעשות הפלה, האם להודיעה להורים של קטינה שהיא בהריון האם לעשות ניתוח קיסרי גשהאם מתנגדת

-     להגיד אמת או לשקר לחולה סופני כשהמשפחה מבקשת אמפטיה- אנמנזה
--    זכותו של החולה לסרב לקבל טיפול, לא לתת טיפול לבן שלו
-      נאמנות לאדם הפרטי או לחברה- איידס, מפעל
-      ניסוים בבני אדם, מתי אפשר לעשות ניסוי, מתן פלצבו
-     רופא או רובוט- אנושי או מקצוען


אני התייחסתי לראיון כעל מבחן על חומר ב3 נושאים עקריים: דילמות רפואיות, על עצמך, על הנגב ועל האוניברסיטה.
בשביל להתכונן בחומר על עצמך צריך להזכר ולרשום במסודר את כל הדברים החשובים וכל הדברים הטובים שעשיתם בחיים שלכם, אני ארגנתי את כל החומר בחיבור בן 2 עמודים על עצמי וניסיתי בראיון לשים דגש על כמה שיותר דברים טובים ומשמעותיים שעשיתי בחיים שלי. קראתי בפורום את הראיונות שהיו לאנשים והוצאתי מתוכם שאלות אפשריות לראיון, ואני יכול להגיד להם שרוב השאלות חוזרות על עצמן, השאלות העקריות שאתם צריכים שתהיה לכם תשובה מסודרת וברורה אליהם:

1)    למה אתה רוצה להיות רופא?
2)    איזה רופא אתה רוצה להיות?
3)    מקרה שבוא היית בלחץ... ואיך תפקדת?
4)    תכונות טובות שלך ותכונות רעות
5)    למה כדאי לנו לקבל אותך?
6)    תגיד מהי נקודת שפל בחייך ואיך התמודדת אתה?
7)    מהם לפי דעתך התכונות החשובות אצל רופא?
8)    מכרה שהעליבו אותך, מקרה שנפגעת.
9)    איזה ספר אחרון קראת?
10)    איזה סרט אחרון ראית?
11)    אם היית במקומינו איזה שאלה היית שואל את עצמך?
13)    למה דווקא בן גוריון?

ברוב הראיונות הבוחנים מבקשים ממך לספר על עצמך, אז תכינו הצגה עצמים של 2-5 דקות שבהם תגידו את הדברים העקריים על עצמכם  ואת הכיוון שבו אתם רוצים שהשיחה תזרום, שימו דגש עקרי על התנדבויות שלכם, על תפקידים שעשיתים שהייתה בהם אחריות גדולה, דברים שאתם באמת גאים שעשיתם אותם בחיים שלכם (אם אפשרי אז שהם איכשהו יהיו קשורים לתחום הרפואה) ובמהלך הראיון תנסו להזרים את השיחה לכוונים אילו.

דבר נוסף שמצפים מכם בראיונות, זה שיהיה להם איזשהו קשר עם הנגב.... אז תמצאו אותו!!! אם אתם גרים בנגב אז מה טוב, אם לא אתמצאו קרובים שגרים באיזור ותבקרו אצלהם, תבקרו באוניברסיטה, תבקרו בעיר באר שבע, שאם הבוחנים ישאלו אתכם על האיזור, ולמה באר שבע ולא תכניון יהיה לכם מה לענות.

אחרי שידעתי את כל הנושאים עשיתי סימולציה של הראיונות, ישבתי עם קרוב משפחה והוא שאל אותי כל הזמן שאלות על עצמי, הביא בפני דילמות ופשוט תרגלתי איך אני עונה אליהם, זה דבר מאוד מועיל להגיע לראיון עם בטחון עצמי, תמיד תסתקלו לבוחנים בעיניים ותראו להם שאתם לא לחוצים.

זה פחות או יותר הדברים שאני עשיתי בשביל להתכונן לראיון, ואני באמת מאמין שבזכות ההכנה הזאת בסופו של דבר לקחו אותי ולא כל מועמד אחר.

מקווה שעזרתי
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'ראוי ללינק/כניסה למאמרים!'
ראוי ללינק/כניסה למאמרים!
16/08/2008 | 11:59
1417
לצפיה ב-'כל הכבוד, עלה למאמרים'
כל הכבוד, עלה למאמרים
16/08/2008 | 12:16
1025
לצפיה ב-'לא עדיף פשוט'
לא עדיף פשוט
16/08/2008 | 16:16
27
1910
להיות כנה ולהגיד את האמת על עצמך מאשר לתכנן את "האמת" ?
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'כנראה שלא...'
כנראה שלא...
16/08/2008 | 17:07
1393
אני ניסיתי את דרך הכנות... אמנם קיבלתי על כך מחמאה על ה שיש לי אומץ לבוא ולהגיד את מה שאמרתי בראיון, אבל הם לא אהבו את זה. גם אמרתי משהו שאני לחלוטין מאמינה בו, וגם אחרי הדחייה - עדיין ממשיכה להאמין בו שהוא נכון. אבל הם חשבו אחרת.

לא תמיד האמת שלך הם משהו שהם אוהבים. לפעמים אתה אומר את האמת, והם מתייגים אותך כ"זה שאמר אמת, אבל........" והתוכן של הדברים לא ממש יעשה להם את זה.

וככה אני נדחתי מב"ש :)
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'ומי אמר שאת לא כנה בזה שאתה מכין את עצמך?'
ומי אמר שאת לא כנה בזה שאתה מכין את עצמך?
16/08/2008 | 17:53
25
1222
אתה מכין את עצמך לראיון, אז כן, אתה תדע מה הם שואלים, אז תבנה לעצמך נקודות שתדבר עליהם, תדע איך ומה תגיד, אבל לא תשקר.
הרעיון של ללמוד הראיונות, לא נועד בשביל לשקר להם, אלא בשביל להגיד את האמת, אך בצורה מסודרת.
כשאני עשיתי לעצמי הכנה עצמית על הראיונות, כשלמתי את הראיונות (וזה היה יותר מחצי שנה), עברתי על כל שאלה אפשרית, הכנתי דפים עם שאלות, דילמות וכל פריט מידע שהצלחתי להוציא מסטודנטים, סטאז'רים או כל אחד שהיה קשור בצורה כזו או אחרת לעניין (לצערי זרקתי הכל אחרי שהתקבלתי)...
זה נתן לי באמת את האפשרות לשבת ולחשוב מה הייתי עושה, לראות איפה עוברים הקווים האדומים שלי, נתן לי את האפשרות לדון עם אחרים על הדילמות, להציג את הדרך שבה אני רואה את הדילמה, ואז אני מקבל גם חוות דעת מאנשים אחרים על הדילמה, הם מציגים אותה מנקודה שונה, וזה תורם המון, ולאו דווקא רק לראיונות, אלא בכללי, פותח לך קווי מחשבה חדשים, כך שלפי דעתי, לשבת ללמוד ולקרוא את הנושאים האלה, זה דבר מצוין.

בגלל זה אני לא רואה סתירה בין כנות לאמירת אמת במצב של הכנה מראש לראיונות
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'שאלונת'
שאלונת
16/08/2008 | 23:56
24
1310
האמת שסתם מעניין אותי לדעת מה חושבים פה המועמדים שעברו את הראיונות בב"ש על הדרך הזאת של המיונים ככלי לבחינת האשיות אשמח אם תשוו את זה לבחינות אחרות לבדיקת אשיות כמו מו"ר ומרק"ם..
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'אני חושב ש...'
אני חושב ש...
17/08/2008 | 00:09
14
1209
היא שיטה טובה, אבל ממש לא מושלמת.
יש לה יתרונות:
- יושבים איתך בין חצי שעה לשעה וחצי על מנת להכיר אותך
- יושבים 2 אנשים שאסור שתהיה להם קירבה או הכרה כלשהי עם המועמד
- לא משלמים לבוחנים כסף, הם עושים זאת בהתנדבות מלאה
- יש 2 ראיונות
- ו...זאת ב"ש...=)

יש גם חסרונות:
- רואים אותך רק 2 אנשים כל פעם
- זאת חוות דעת סובייקטיבית בסופו של דבר (כמו בכל שאר המקומות)
- ולא עולה לי עוד בראש

הממ...השיטה בב"ש היא לא מושלמת, אבל היא שיטה שקיימת כיום, ואין בינתיים תחלופה טובה יותר.
אני יודע שמו"ר פנו לב"ש על מנת לשנות גם בה את שיטת המיון, אבל לא ממש הלך למו"ר, וזה נשאר כראיונות.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'יש עוד הרבה בעיות'
יש עוד הרבה בעיות
17/08/2008 | 01:10
6
1026
בבאר שבע הראיון בסופו של דבר נותן המון המון כוח לרושם ראשוני. ואין בדיקה כמותית לגבי התכונות שלך. בסופו של דבר רושם ראשוני הוא רק 30% מה אתה אומר.
במו"ר המראיינים יושבים עם דפים מולם שבהם רושם זמן כמה הבן אדם מראה ביטחון עצמי 1-5 (ועוד מספר גדול של שאלות). מה שעושה את הבחינה הרבה פחות אישית (שזה דבר טוב).
המראיינים בבאר שבע יכולים להיות בערך כל מרצה באוניברסיטה כולל מרצים שלא קשורים באמת לרפואה, ומי הם שיגידו לי אם אני מתאים להיות רופא.
השאלות בבאר שבע רנדומליות, מה שאומר שלבן אדם א' יכול להיות ראיון ממש קל ולבן אדם ב יכול להיות ראיון ממש ממש קשה.
הכמות של אנשים שבאר שבע מגישה לראיונות היא מגוכחת, 700 איש על 70 מקומות, יש לי ולהרבה אנשים הרגשה כאילו לעבור בבאר שבע ראיון זה כאילו שהוציאו את השם שלך מכובע.
החלק הכתוב במו"ר מסיר כל קשר לרושם ראשוני, והוא בכלל דבר חיובי, בבאר שבע הקורות חיים וההמלצות היה משהו שהמראיינים שלי קראו 5 דקות ציחקקו והמשיכו הלאה, אין חובה אמיתית להתייחס עליהם.

המו"ר לא מושלם בעיקר כי הרבה יותר קל להתכונן אליו...
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'למה אתה אומר שהרבה יותר קל להתכונן למור??????'
למה אתה אומר שהרבה יותר קל להתכונן למור??????
17/08/2008 | 08:45
1
705
לצפיה ב-'כי אפשר ללמוד למו"ר...'
כי אפשר ללמוד למו"ר...
17/08/2008 | 15:47
896
אני קיבלתי 229 במו"ר שזה ציון די גבוהה אז תאורתית הצורה שבה למדתי עבדה.

השאלות חוזרות על עצמם.

מו"ר נכתב על פי פורמט קבוע של ראיון שמוכר על ידי פסיכולוגים שמתעסקים בזה, בגלל זה יש קורסי הכנה, שעובדים די טוב בלהכין אותך לבחינה. המרכז הארצי לא המציא את הבחינה, הוא רק התאים אותו ללימודי רפואה. (לדוגמא האם רופא צריך להודיע לאשה נשואה לנשא איידס שהיא צריכה להיבדק בגלל שהבעלה לא מוכן להגיד לה (הוא קיבל אידס כי הוא בגד בה), השאלה הזאת מופיעה שוב ושוב)

אם אתה תיקח רגע דף עם 50 שאלות מאוד מאוד אישיות לגבי עצמך ברוח המבחן, ותענה עליהם ברצינות (צריך לצאת לך בסביבות 30 עמודים), בבחינה עצמה (המילולית והכתובה) אתה תשלוף תשובות מהזיכרון במקום להמציא אותם בזמן אמת.

בסופו של דבר כן יש לי רקע טוב, באמת היו לי הרבה דילמות בחיי שרתתי בשטחים המון זמן והייתי חופ"ל בפלוגה מבצעית מעורבת בנים בנות, אבל לא הייתי מצליח לשלוף אותם בבחינה האמיתית אם לא הייתי מוכן.

להכין דילמות מראש זה בן זונה, דברים אמיתיים שקרו לי בחיים כמו מתי הייתי צריך לשקר לחברים שלי, זה שאלה שחוזרת על עצמה, לפני יום הבחינה היה לי דוגמא מוכנה למתי זה קרה לי באמת.

יש דברים שקשה לזייף כמו ביטחון עצמי, אבל הרבה ממבחן מו"ר זה מבחן במשחק במיוחד הסימולציות, אין לך באמת ידע על איך אתה אמור לנחם זקנה שמת לה הכלב עכשיו אתה בסופו של דבר מנסה להציג מה שאתה חושב שרוצים ממך ואם תצחקק זה לא טוב.

ספיציפית דילמות מוסריות - לזה יש שיטה די פשוטה, הדמות בדילמה צריכה להגיע להחלטה, מה שמעניין את הבוחן לראות זה שאתה כותב כמה שיותר שיקולים בעד ונגד, זה הרבה יותר חשוב מהתשובה הסופית שלך.

לצורך העניין במו"ר שלי הופיע על בחור שהוא עורך דין עבור חברה שרוצה להקים תחנת חשמל מול הכפר שלו. אז יש מיליון סיבות נגד, מוסר יאדא יאדא איכות סביבה בלא בלא בלא... אבל הבוחן רוצה לראות גם שאתה רושם סיבות בעד, שאתה לא יפה נפש טוטאלי, כמו הי! תחנת כוח זה עוד מקומות עבודה, זה עוזר לפיתוח כלכלי וכן הלאה. זה מראה שיש לך חשיבה שקולה. ואין כזה דבר שיקול מיותר (כל עוד אתה לא מגזים ורושם דברים שלא באמת משפיעים על הדילמה בשום צורה) בשאלה אחת רשמתי 6 טיעונים בעד ו9 טיעונים נגד.

התשובה הסופית בדילמה היא כמעט חסרת משמעות, יש דבר אחד שהוא יכול להשפיע וזה חוסר החלטיות, לעשות תשובה שהיא באמצע בדרך כלל מראה שאתה קצת ילדותי (את תיקחי חצי תינוק ואת תקחי חצי תינוק לא עובד בעולם האמיתי).

רוב השאלות האתיות האמיתיות אם תיתן לאנשים פתקי הצבעה ותגיד להם לבחור יצא 50% 50% זה לא מודד כלום בעצם.

כל מה שאני אומר פה, זה מהפסיכולוג שעזר לי ללמוד, ברור שיש אנשים שלא יצליחו כי היכולת האוראלית שלהם לא ברמה גבוה וכי הם לא שחקנים טובים, אבל לרוב האנשים שווה וכדי ללמוד לבחינה.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'אבל כל זה מסתכם בסובייקטיביות של המראיין'
אבל כל זה מסתכם בסובייקטיביות של המראיין
17/08/2008 | 11:15
2
654
אבל בנוגע למראיינים, חייב להיות מראיין אחד רופא, והשני יכול להיות שופט, עו"ד, פסיכולוג, מרצה לפיזיקה או כל דבר אחר, אבל הרעיון פה הוא שלא רק רופאים יראו אותך, אלא גם אנשים מהחברה. לא מביאים לך פה את אחד מהמבוגרים שיושבים בבתי הקפה בשכונה ד ושיכולים "לפתור את כל הבעיות בעולם" אם היו נותנים להם. מביאים לך אנשים ציבור, שקוראים לבם משכילים, ונכון, כל בנאדם הוא אישיות בפני עצמה, וכל אחד ידרג לפי איך שהוא רואה רופא, אבל כמובן שיש להם קריטריונים שהבנאדם צריך לענות עליהם, וגם להם יש דפים אחר כך שצריך למלא ולדרג. אין דבר כזה ראיון קל וראיון קשה. אנשים יכולים לחשוב שהיה לי ראיון קל, כי אני מציג אותו בצורה מסוימת אחר כך, אבל כששאלתי אנשים את השאלה ששאלו אותי בראיונות, אנשים פשוט הסתבכו איתה, לא ידעו מה לענות עליה. הרבה דברים ששואלים קשוריפ להמלצות, לקורות חיים, קשורים לדברים שאתה אומר. אל תזלזל בקורות חיים ובהמלצות. זה הרושם הראשוני-ראשוני ממך, עוד לפני שראו אותך, לקרוא את מה שכתבת, ואת מה שכתבו עליך. עכשיו כמו שקטיה אמרה, יש המון מועמדים מתאימים, ולא רק 70, אבל אין מה לעשות, צריך לבחור 70, וזה קשה, כואב, אבל במצב של היום, אין אפשרות ליותר, אז כן, הרבה לא מתאימים לא מתקבלים, אבל תמיד זה יהיה ככה, וזה קורח המציאות.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'בעיתיות'
בעיתיות
17/08/2008 | 15:56
1
530
אתה חייב אבל להודות שהקריטריונים הלא שקופים וחוסר הגדרה לזהות המראיין גורמים לזה להראות די מכוסת'ח. וכן יש דבר כזה ראיון קל וראיון קשה, מספיק שהגעת בסוף היום והמראיינים שלך ייהיו עייפים, ברור שזה ישפיע על השיקול שלהם ביחס לבן אדם שהם ראיינו בבוקר כשהם היו טריים.

אותה בעיתיות קיימת גם במרק"ם דרך אגב.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'יש בזה משהו'
יש בזה משהו
17/08/2008 | 18:46
372
אבל עדיין עוברים יום עיון בנושא הראיון, מה מחפשים, איזה תכונות וכו'...

חוץ מזה, מי שהיה בראיונות יכל לשים לב שהמראיינים מגיעים לראיון אחד או שניים, ואז הולכים לעבודה או מה שזה לא יהיה...
הם לא היו באים לימים שלמים, כך שהרעננות שלהם אמורה להשמר כל הראיונות.
אם כבר, אלה שהוזמנו לתאריכים האחרונים לראיונות היו אמורים לקבל מראיינים תשושים...
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'הקלות שבאי התקבלות'
הקלות שבאי התקבלות
17/08/2008 | 19:02
828
יותר נכון להגיד אי קבלה אבל זה לא היה מתחרז...
בראיון אחד ארוך, יש הרבה מאוד משקל לרושם ראשוני ושפת גוף - דברים שלא תמיד מעידים על טיב המועמד, ושלרוב המועמדים אין שליטה עליהם.
מספיק שבראיון הראשון "לא היה קליק" עם אחד המראיינים (סה"כ יש שניים), ושנה אחרי זה אותו דבר - ואין לך יותר סיכוי להתקבל לבאר שבע.
כאשר מדובר על 700 מועמדים, יש כאן הרבה עניין של מזל.
במרק"ם/מו"ר (שיטות בעייתיות כשלעצמן, אבל אני מניח שאת הדעה שלי בנושא המיונים כבר הבעתי כאן בעבר) לפחות יש לא מעט מראיינים/מעריכים שונים, כך שההשפעה של ה"כימיה" עם מראיין אחד ספציפי הרבה יותר קטנה.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "אין תחלופה טובה יותר"?'
מה זאת אומרת "אין תחלופה טובה יותר"?
17/08/2008 | 19:23
6
599
בטח שיש - מו"ר ומרק"ם

הרבה יותר הגיוני שאתה נבחן ע"י הרבה מאוד אנשים+שאלון בכמה תחנות וזה משתכלל לציון ידוע ושקןף (לפחות במו"ר)
מה גם שלמו"ר יש כללי מנחים, בראיון בב"ש דיברו איתי על שטויות ודברים שלא קשורים בעליל לרפואה וחלקם נועדו רק כדי להעליב ולערער אותי כדי לגלות איך אני מגיבה תחת לחץ. כזה בולשיט - סימולציה טובה עושה את זה הרבה יותר טוב מהעלבות אישיות...

הבעיה היחידה שלי עם מו"ר זה העלות (וכמובן שגם בשיטה זאת מפספסים אנשים אבל זה עדיף בכמה סדרי גודל על הראיונות בב"ש)

גילוי נאות:
- עברתי שני ראיונות בב"ש אבל התקבלתי אחרי המתנה
- עברתי מו"ר בציון טוב
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שמור ומרקם הם תחלופה טובה יותר'
אני לא חושב שמור ומרקם הם תחלופה טובה יותר
17/08/2008 | 21:54
4
601
שאלו לדעתי...ועניתי...

אני לא חושב שמי שיודע לשחק טוב יהיה בהכרח רופא טוב. הרבה יותר קשה לשחק בראיון שנמשך תקופה של לפחות חצי שעה (אמנם הרוב כשעה, אבל עדיין יש ראיונות של חצי שעה), ואחרי שאנשים קראו את קורות החיים ואת ההמלצות ששלחת להם. כן, יש אנשים שידעו להציג את עצמם בצורה טובה, יש אנשים שיודעים לדבר, ולמכור את עצמם, אבל מעטים הם אלה שיצליחו לעבוד על המראיינים ולהציג את מי שהם לא, בגלל שהמראיינים מראיינים הרבה מאד אנשים, רובם עושים זאת כבר כמה שנים, יש להם נסיון, והם לא טפשים.
שוב, השיטה לא מושלמת, המראיינים הם אנשים, אבל אל לנו לשכוח שיש הרבה מאוד אנשים שרוצים להתקבל, ולפעמים צריך ללחוץ קצת, ולהיות קצת יותר קשים בשביל לנסות לסנן, זה לא תמיד טוב, אבל זה מה יש.
מי שלא ידע להציג את עצמו טוב, ומי שלא יודע למכור את עצמו, גם במור ומרקם לא יעשה את זה טוב, כי שם הוא צריך לעשות את זה כל פעם מחדש, כל פעם מול אדם חדש שלא מכיר אותך, וזה יכול להלחיץ אותו עוד יותר.

(את תלמדי בב"ש או שהתקבלת גם במקום אחר?)
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'שנה שניה בת"א'
שנה שניה בת"א
18/08/2008 | 01:00
3
641
לצפיה ב-'אז זה כבר לא ממש מענייןאותך '
אז זה כבר לא ממש מענייןאותך
18/08/2008 | 04:19
2
403
לצפיה ב-'לא קצת צר אופקים לאמר את זה? ;)'
לא קצת צר אופקים לאמר את זה? ;)
18/08/2008 | 21:31
1
374
לצפיה ב-'למה ליפול על קטנות?'
למה ליפול על קטנות?
19/08/2008 | 14:40
319
לצפיה ב-'"גילוי נאות"'
"גילוי נאות"
20/08/2008 | 03:02
813
שאמנון לוי לא יעלה עליך...
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'הראיונות לא ממש אובייקטיבים....'
הראיונות לא ממש אובייקטיבים....
17/08/2008 | 01:56
983
כלומר, נכון, יושב איתך מישהו במשך חצי שעה, מקבל קושם ראשוני די טוב עליך כאדם, כאישיות, כרופא לעתיד, כסטודנט, ומקבל הזדמנות ממש להתרשם ממך לטובה. עם זאת, יש סיכוי שהוא דווקא לא יתרשם לטובה. זה לא חייב להיות משהו שאמרת, זה יכול להיות גם משהו בשפת הגוף שלך, הספר האחרון שקראת ואמרת שהוא מוצלח והבוחן דווקא נרדם בו, או שסתם היה לו חרא מצברוח בזמן הראיון שלך והוא היה קצר רוח.... מה שאני אומרת, בשורה התחתונה.... זה שהבוחנים בב"ש אינם אנשי מקצוע בנושא הפסיכולוגיה (הם אמנם פרופסורים רפואים וכיו"ב, וכבודם במקומם מונח.....), ולא נראה לי שהם מסוגלים לשפוט בצורה לגמרי אובייקטיבית את האדם שיושב מולם. ואני חוויתי את זה על בשרי....
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'אני די מסוייגת'
אני די מסוייגת
17/08/2008 | 04:10
5
827
פעם באמת חשבתי שיש בעייתיות מאוד גדולה במיונים של ב"ש והיללתי את האובייקטיביות של המו"ר והמרק"ם לעומתה.
במבט לאחור אני היום חושבת שהמו"ר הוא לגמרי מוגזם ומחטיא את המטרה. כמו כן הדיונים שניהלנו במסגרת המבחן עם המראיינים לא היו קשורים לרפואה ולא הבנתי מה בדיוק מנסים להפיק מהם.
המרק"ם הוא מבחן די הזוי - יושבים רופאים שניכר שמכריחים אותם להיות שם, מנסים לשחק הצגה וזה מרגיש מעושה ודי הזוי. הם שואלים שאלות ע"פ פורמט קבוע מראש ולא יכולים להתאים את עצמם לסיטואציה עם המרואיין.
מה גם שהתשלום שדורשים בעבור המבחנים האלו הוא מוגזם ולא פרופורציונאלי. לדעתי היו יכולים להקטין את השואו ההיסטרי שהולך שם ובכך גם להקטין את העלות.

לעומת זאת אם אני אסתכל בפרספקטיבה רחבה, ללא ספק הדיונים היותר עמוקים שניהלתי במסגרת המיונים היו במסגרת שני הראיונות בב"ש. יותר התעניינו על חוויות שעברתי, עלי כאדם - תחביבים, תחומי עניין, עבודה, פעילות התנדבותית ויכולתי להביע את עצמי בצורה עמוקה יותר ממה שהלך במרק"ם ובמו"ר. כמו כן, עצם זה שהראיון לא מוגבל בזמן נותנת את הפריבילגיה להרחיב, לתקן ולמשל מול דילמה רפואית - להציג הלך מחשבה בצורה הרבה יותר מעמיקה.

לסיכומו של עניין, המזל משחק תפקיד חשוב בכל התהליך הזה. כמו כן, להתרשמותי, כל אוני' מחפשת מועמד מסוים עם אפיונים מיוחדים ע"פ הדגשים שהם שמים ובכך דווקא יש הטבה למועמדים - כי מי שלא בדיוק מתאים לתבנית של ת"א, יכול להחליק כמו כפפה לזו של י"ם או של ב"ש. בהתאם לאותם דגשים הם גם מעצבים את שיטת המיון ואני חושבת שבמצב כ"כ לא אידיאלי, ההבדל הזה דווקא עושה עמנו איזשהו צדק.  
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'או במילים אחרות'
או במילים אחרות
17/08/2008 | 18:37
4
586
"הלך לי טוב יותר בב"ש, וגם לא לקחו ממני כסף, אז שיטת המיון בב"ש טובה יותר".
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-''
17/08/2008 | 19:30
296
אני מכירה המון אנשים נהדרים שאכלו אותם בלי מלח בב"ש, סתם ככה...
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'אלו המילים האחרות שלך..'
אלו המילים האחרות שלך..
17/08/2008 | 21:43
2
593
אני כמובן לא מתכוונת להתווכח איתך על זה.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'ברור, אבל חשוב שתכתבי'
ברור, אבל חשוב שתכתבי
17/08/2008 | 21:44
1
524
שאת לא מתכוונת להתווכח איתי על זה.
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'שכחת את הכמובן '
שכחת את הכמובן
17/08/2008 | 21:57
332
לצפיה ב-'האמת חששתי מהסובייקטיביות בראיונות'
האמת חששתי מהסובייקטיביות בראיונות
17/08/2008 | 08:55
1
867
אבל בסופו של דבר אני מרגישה שזה מה שכ"כ עזר לי בראיון הראשון (ונתן לי הרבה בטחון לקראת השני).
אחת המראיינות הייתה פסיכיאטרית ילדים (שתיהן היו מאד חביבות וקשובות ויצרו אוירה באמת נינוחה),
ובתור מישהי שבאה מרקע של פסיכולוגיה (הייתי מאבחנת פסיכוטכנית ואני חונכת בעלם- עמותה לנוער
בסיכון) היו לנו הרבה נושאים במשותף והאמת רוב הראיון התמקד בכלל בפסיכולוגיה. והרגשתי שזה ממש
התחום שלי והיו לי עמדות מאד מגובשות בנושא.
מצד שני, זה יכל באותה קלות גם לפעול לרעתי, ויכולתי "לאכזב" אותה אם לא הייתי מציגה באופן נכון את
הדברים... אולי, אי אפשר לדעת.

ובכלל, תחשבו על זה שנייה: 700 איש מגיעים לראיונות וכבר מחזיקים ב-2 תכונות חשובות לרופא. גם
נבונים (אני אהיה לארג'ית ואגיד שהבגרות והפסיכומטרי משקפים אינטילגנציה... למרות שזה לא כזה חד-משמעי..)
וגם בעלי רצון ושאיפה להפוך לרופאים (הגישו מועמדות לא?). בהרבה מהארצות בחו"ל, הרבה מתוך ה-700 הופכים
להיות רופאים לא רעים בכלל...
ולדעתי, אין סיכוי ש"רק" 70 מתאימים להיות רופאים, לפחות 200 הם גם בעלי חמלה ויושר, חרוצים ומוכנים לעבוד
קשה למען המקצוע, חזקים באופי ומסוגלים להתמודד בצורה סבירה עם הלחצים... שמבחינתי זו כבר התחלה לרופא טוב..

אז איך בוחרים?? לבחור את הטוב ביותר מהטוב ביותר... מה אתם הייתם עושים? ופה אני חושבת שנכנס קצת העניין
של ההזדהות עם המרואיין... באופן בלתי נמנע ונשלט, ולא משנה כמה נכחיש, באיזשהו אופן נמשך לאנשים שמזכירים
לנו את עצמינו, את התכונות הטובות שלנו, ולרופאים שמראיינים- את "יורשי העצר" אם יורשה לי...

זו עבודה קשה ואני חושבת שבסך הכל המראיינים באים עם הכוונות הכי טובות והרגשתי שמאד הוגנים איתי בשני
הראיונות... אבל, אני באמת חושבת שיש הרבה יותר מ-70 איש שמתאימים... ואפילו שמעתי על מראיין אחד שהפסיק
לראיין כי הוא הרגיש שהוא לא רוצה להחליט את הדברים האלה וזה לא ממש הוגן להחליט על סמך שעה מי מתאים ומי
מתאים יותר...
והאמת, אני ממש שמחה שאני לא במקומם... זו אחריות כבדה ומדובר פה בחלומות של אנשים ובשנים של השקעה,
הייתם רוצים לעשות את זה בעצמכם?
לימודי רפואה >>
לצפיה ב-'בראיון הראשון'
בראיון הראשון
18/08/2008 | 11:27
878
אני יצאתי עם תחושה שהראיון עצמו היה "פייר" כלומר נתנו לי הזדמנות להתבטא (אמנם היה רושם של מרחב זמן קצר שנתנו), אני אמנם לא ניצלתי את זה למיטבי, אבל מבחינת הבוחנים לא היו לי תלונות.

בראיון השני לעומת זאת, הייתה תחושה שאחד המרואיינים ממש לא מרוצה. לא ברור לי למה, כי לא הבעתי דעה קיצונית כלשהי, או שום דבר (לדעתי כמובן) שיכל לגרום לתגובה כזו. אז יצאתי עם הרגשה שהראיון הזה היה "לא בסדר". אין לי דרך להסביר את ההרגשה עצמה. גם אין לי דרך לדעת מה הלך שם בדיוק. אבל זה מה שיש.
לא עברתי את הראיון השני.  ומה שחבל לי בזה (או למעשה מעתים את התחושה הרעה) זה שאני חושב שזה בגלל אותו בוחן שהחליט משום מה שאני לא מספיק טוב.
לימודי רפואה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ