טיול ראשון בנגב עם הנכדות

yankale17

New member
טיול ראשון בנגב עם הנכדות

המסע השלישי בשביל ישראל נמשך. בשבת טיילתי לראשונה עם הנכדות (ליבי 8.5, שיר 6) בנגב. המסלול: נחל ימין, ירידה במעלה ימין, נחל חתירה, מעלה פלמ"ח וסיום בעין יורקעם. "זה היה הטיול הכי כיף שלנו עד היום" אמרו השתיים. אני מסכים, אין כמו הנגב. בתחילת הטיול עלה בזיכרוני שיר הליצן של בני ברמן. הנכדות למדו לשיר אותו תוך כדי הליכה. זה החזיר אותי כמעט 40 שנה לאחור כאשר הייתי שר אותו לבנות שלי. את הבית האחרון בשיר החלטתי להשאיר לפעם אחרת. בראש מעלה פלמ"ח, בשעה 16:30 בערך, נשמעה שאגה עצומה מן המצוק שממול: זאב הודיע שהוא בסביבה. ההד של השאגה התגלגל במשך שניות ארוכות בין המצוקים הגבוהים שמעל הנחל. יללת התנים נשמעה מעט אחרי כן. לקראת סיום המסלול, מעט לפני חשיכה שני זוגות יעלים יצאו לרעות ולשתות בנחל. כיף לטייל עם נכדות. גם זמנכם יגיע... :)

eli4

New member
כל הכבוד

במיוחד לבנות, מסלול לא פשוט פיזית אבל מהמם
מה עשית עם הרכב? איך חזרת אליו?
ואם כבר הזכרת את מעלה פלמח אעלה שאלה שחשבתי עליה כשירדתי אותו - מה היה מסלול הפלמחניקים לפני היתדות והסולמות, זכור לי שהתסתכלתי ולא ראיתי מסלול עביר

yankale17

New member
מעלה פלמ"ח ורכב

הרכב נשאר בעין יורקעם ומונית (מדימונה) היקפיצה אותנו לחניון נחל ימין.
הפלמ"חניקים בצעו ככל הנראה טיפוס צוק בעזרת יתדות וחבלים. זה בסך
הכל כ-10 מ'.

נהדר! בבקשה שאלה על בטיחות הרכב - פריצות

כאמא, הלוואי שהיה לילדים שלי סבא כזה...
אני חושבת לטייל באיזור שישבת ורציתי לשאול - לא חששת להשאיר רכב בעין ירקעם? לי פרצו שם פעם. מאז אני חוששת, אבל אני לא רוצה לחכות לחגים כשיש שמירה.
משהו שעשיתי בעבר בטיולים אחרי זה להשאיר בצומת הערבה, אבל זה נראה לי קצת רחוק. מוכר משהו בטוח באזור הזה?

yankale17

New member
בטיחות רכב

בכל פעם שאני חונה בעין יורקעם יש הרבה כלי רכב שחונים שם. בטיול האחרון רכב אחד נשאר בשטח בשעה 18:00. עניין של מזל.
אם את חוששת תשאירי את הרכב בדימונה ותגיעי במונית. יעלה כ-300 ש"ח לשתי הנסיעות אבל הרכב יהיה בטוח.

yankale17

New member
האתגר הוא שעשה את הטיול "לקל" יחסית...

במעלה פלמ"ח הן הישאירו לי אבק. התיישבו בראש המעלה וצעקו לעברי שאני עולה לאט מדי....

אני מנסה לטייל רק איתן וכל המסלולים הן עבורן ועבורי גם...

למעלה