סנפלינג לכבוד בר המצווה?

סנפלינג לכבוד בר המצווה?

שלום לכולם,
אחרי שגיגלתי קצת וראיתי שיש לא מעט מדריכים וחברות בתחום זה ברשת, עלה בדעתי שאולי כאן יש בעלי נסיון שיכולים להמליץ המלצה אישית - אני רוצה לקחת את בני עם כמה חברים לכבוד יום הולדתו לטיול עם סנפלינג. מישהו ניסה או מכיר מדריכים מומלצים ונחמדים?
תודה ושנה טובה

מרחיבה את השאלה - מישהו השתתף בטיול סנפלינג מודרך

כלשהו, ויכול לתת המלצה? אשמח גם לטיפים מה לשאול ולחפש או איך לגשת. תודה.

eli4

New member
אני ממלליץ עליו

גלעד - 054-996-0748 http://www.wildisrael.org
גילוי נאות: עבדתי איתו

צריך להחליט אם עושים טיול שכולל מצוק (קיר בודד) לדוגמא: מטיילים באזור בן שמן ובאיזשהו שלב מגעים למצוק שילת ואז יש חווויה של "ירדנו בסנפלינג", ואפשר גם לטפס (אתגר נחמד בפני עצמו). או טיול שכולל מפלים, כגון נחל קומרן וכד' שאז מדובר על נחל שיש בו מס' מפלים ואי אפשר לרדת אותם בלי חבל. ההבדל הוא זמן וכסף, למצוק מספיק מדריך אחד לנחל צריך מס' מדריכים גם אם הקבוצה קטנה.
הבדל נוסף בין שתי האופציות שאם יש מישהו שלא מוכן לרדת (נדיר אבל יש עקשנים) במצוק תהייה לו בררה, בנחל הרבה פעמים לא - עיכובים צרחות ופדיחות (לטוב ולרע).

יש גם מערות שדורשות חבל, לדעתי זו החוויה.

אחת השאלות שכדאי לשאול היא כמה מדריכים החברה מביאה - ככל שיש יותר מדריכים ההתקדמות מהירה יותר אבל זה עולה יותר כסף, לרוב המפתח הוא מדריך על כל 10-8 מטיילים.
כדאי לחשוב מתי עושים זאת - בחופשות יכול להווצר עומס על המסלולים ואז יש פקקים ועיכובים - לא כיף
אם זה עכשיו אז אולי עוד אפשר ללכת לנקיק השחור - טיול רטוב וקר, אם זה עוד חודש חודשיים המדבר יכול להיות בעייתי בגלל שיטפונות, מצד שני יש גבים (אולי מישהו פה יודע להגיד מה מצב הגבים ברחף עכשיו)

אם אתם קבוצה קטנה יכול להיות שלחברה יש טיול פתוח ואפשר להצטרף אליו (נדיר אבל קיים)

יש מקומות למשל מערת קשת שמקימים שם עמדה ומורידים את כל מי שרוצה תמורת תשלום כלשהו (בזמנו עשינו את זה תמורת 50 שח לאדם).

צריך להחליט כמה כסף מוכנים להוציא, ועד כמה מוכנים להתרחק מהבית.

מישהו פעם אמר שכדאי לבקש מהחברה את פוליסת הביטוח שלה - אבל לא ראיתי את זה קורה (מקובל אצל אמריקאים)

מקווה שעזרתי

עזרת מאד - תודה רבה. הארת הרבה נקודות חשובות

בקשר לנקודה בעייתית בפוטנציה - מישהו שקשה לו "להחליט" לרדת - להביא את עצמו לעשות זאת: האם היית אומר שגלעד או מדריך מטעמו יוכל לתמוך בו בשלב זה?
כלומר, האם אתה היית נוכח במצבים כאלה וראית איך התמודדו המדריכים עם הקושי?

eli4

New member
דיברתי עכשיו עם עוד חבר

אישר לתת את המספר שלו פה
0524843719 נמרוד
הוא דתי אז אם התכנון שלכם הוא לשבת/חג - לא רלוונטי

טיילתי פעמיים עם חברת רדיוס בירדן ובנקיק השחור בזוויתן חברה מקצועית. חשוב לוודא שיש מדריך שיכול לתת תשומת לב לילד כדי להפוך את החוויה למאתגרת ולא למשתקת.

תודה לכולם
אכן חשוב מדריך תומך ולכן חיפשתי המלצות

משמח אותי מאד לקבל כל כך הרבה המלצות, אם כי קצת מבלבל...

הרי בכל זאת אצטרך לבחור אחד...

eli4

New member
לגבי מדריך תומך - לדעתי זה פחות חשוב כי

רוב המדריכים הם תומכים וראו לא מעט גולשים שפוחדים.
אני חושב שיש משהו חזק בתחושה ש"אני פה כדי להרגיע ולתת תמיכה למי שמתקשה" אנשים לא הולכים להדריך חבל (רק) בשביל הכסף

למעלה