שלום לכולם, זקוקים להמלצות לטיול לצפון בשבוע הבא...

quick155

New member
שלום לכולם, זקוקים להמלצות לטיול לצפון בשבוע הבא...

אנו נתאכסן(שתי משפחות) ביישוב מנות.
הילדים רוצים שייט בירדן. גילאים 6-11
כדי לא להצפין עד לקיבוץ הגושרים חשבתי על קייקי פארק הירדן או רפטינג נהר הירדן.
יש המלצות לטובה, או אזהרות לגבי אחד מהאתרים האלה? מבחינת עומס, חוויית מסלול השייט וכד'?

כמו כן, אם בכוונתנו לעשות את זה ביום הראשון של הטיול- הגעה מאזור המרכז. אני מניח שלא נגיע לאתרים האלה לפני עשר וחצי (בשאיפה)... אני קצת חושש משייט כאשר השמש מטפסת לרום השמיים, או שאולי החשש הזה מיותר כי תמיד אפשר לעצור ולהצטנן קצת במים.

מעבר לכך אשמח להמלצות לטיולים ברמת קושי בינונית באזור מנות שמשלבים מים- חשבתי על אזור פארק גורן- מבצר מונפורט
מחפש מקום לא עמוס מאוד שאפשר להנות מחווית הטבע.

תודה מראש למגיבים.

אנסה לסייע לדעתי הבעיה בהגעה מאוחרת לאתר הרפטינג היא לא החום אלא העומס. תצטרכו להיעזר בהרבה סבלנות. יש רפטינג בפארק הירדן וגם בגדות. לדעתי בשני הוא מעט יותר מאתגר.
לגבי טיולים באזור מנות, הייתי הולך על עין חרדלית ממש בכניסה למנות. הירידה מפארק גורן והעליה אח"כ די תלולות וביום חם יקשו על הילדים... בטח העליה למונפורט בגדה השנייה.
ממליץ על סיור בעיר האבודה, חרבת צונם, ביקור במערת קשת, ביקור בראש הנקרה (בתשלום) ובעכו העתיקה.

quick155

New member
תודה על התגובה,

אני חושב שננסה את הרפטיניג בגדות עפ"י המלצתך. אומנם לא נתייצב בשעת הפתיחה (10:00?) אבל לדעתי באחת עשרה כבר נוכל להיות שם.

גם חרדלית נשמע מקום יפה, תודה על ההמלצה, מין הסתם נסתייע גם במארח שלנו במנות שלבטח יוכל להכווין אותנו.

אם יש לך הצעה לביקור באיזו מערה בסביבה (גליל מערבי), הליכה עם פנסים שתלהיב את הילדים, אשמח...
קראתי שיש מערות שנסגרו בגלל חשש לקרציות נושאות מחלות
ואנחנו לא מחפשים מערות אתגריות שמצריכות זחילות גחון.

תשובות היינו בדיוק לפני שנה במערת מנות המרשימה בתקופת החפירות. המערה סגורה עדיין לקהל הרחב, אך אולי במנות ידעו להגיד אם יש אפשרות לתאם סיור.
מערות נוספות: מערת שרך במסלול של נחל בצת / שרך. יש את מערת עלמה המפורסמת שדורשת מפה וידע בסיסי במערנות. יש בציפורי את ניקבת 6 הפירים המרשימה בתחומי הגן הלאומי. יש את מערת קשת שהיא לא ממש מערה אבל מאד מרשימה.
יש את מערת לפידות תפן שניתן לרדת אליה עם חבל שנמצא במקום.

eli4

New member
חבר שלי היה בעין חרדלית שבוע שעבר - כמעט ללא מים

אם כי נראה לי שההליכה לאורך הערוץ זה גם יכול להיות נחמד

תותח9

New member
גליל מערבי

חוף אכזיב מדהים ובטוח, לגונות שקטות
עין חרדלית הוא בעונה זו זרזיפון קטן ולא מרשים במיוחד
נחל כזיב מרשים בהרבה ויש מים, אבל העליה עלולה להיות קשה. לשיקולכם - אם כן, עדין מוקדם בבוקר או אחה״ץ. הירידה אליו והעליה לפארק גורן קשה למדי - עדיף ממצפה הילה
&nbsp
עוד מידע בבלוג שלי
&nbsp
http://dudihol.blogspot.co.il/2016/04/blog-post_26.html
http://dudihol.blogspot.co.il/2013/09/blog-post.html
http://dudihol.blogspot.co.il/2012/04/blog-post.html

quick155

New member
תודה לכל המגיבים, היינו , טיילנו...

אז ככה, היינו בעין חרדלית
הגענו בצהריים. היה עמוס במטיילים והכביש הצר היה פקוק לסרוגין, אבל ממש לא נורא.
אכל אין זרימה רציפה אבל הבריכות שניקוות לאורך הערוץ קרירות נעימות ולא עמוקות , והילדים נהנו מהחוויה של הליכה בתוך מים קרירים.
לא להגיע עם כפכפים, רק סנדלים או נעליים!
היה קצת עמוס, אבל לא נורא, אף אחד לא ממהר לשום מקום וזה דיי נחמד.
המקום מאוד מוצל כך שאפילו טיול בשעות הצהריים החמות היה מהנה.

המשכנו עד לקטע האחרון, או הראשון שם מתחילה זרימת המים מתוך צינור מתכת גדול. היו שם 2 בריכות, הרבה פחות עמוסות.

חוף ים, ביקרנו בחוף בצת- חוף לימן. חוף קטן מסודר עם מציל, הרבה פחות עמוס מהחופים במרכז. אווירה שונה לגמרי.
הים היה יחסית סוער- דגל אדום, והעובדה שאין שובר גלים מול החוף הפכה את הרחצה למאתגרת כאשר גלים גבוהים נשברו פעם אחר פעם באזור המים הרדודים גם את נכנסנו רק 2-3 מטרים פנימה.
סה"כ חוויה מספקת.

מקווה שהסקירה הזו שלי תעזור למטיילים הבאים.

שמח שחזרת לעדכן על רשמיך מהטיול מקווה ששנה הבאה תהיה ברוכה יותר בגשמים בצפון ועין חרדלית יחזור לימימתפארתו

למעלה