3 ימים בהרי אילת

ששש

New member
3 ימים בהרי אילת

אח שלי שנמצא בחופשת סמסטר, החליט שמתאים לו לטייל בהרי אילת
הצטרפתי אליו.

הגענו במוצ"ש למלון (כן כן...התברגנות מוחלטת) והלכנו לישון כמה שעות.
ביום ראשון הלכנו ללכת מעגלי מחניון יוהורם דרך הר יוהורם, העליה הלא פשוטה להר שלמה וירידה דרך נחל בת שבע (המפלים) לנחל נטפים ולעין נטפים השליו.

נופים מרהיבים..הצבעים המדהימים שיחזרו לכל אורך הטיול והסיום הרגוע אחה"צ להיות לבד בעין נטפים, היה מאוד מיוחד...

הר שלמה הוא הר ששנים רציתי לטפס עליו וסוף סוף עליתי עליו, היה קל משציפיתי אך בהחלט עליה מכובדת.
גם לעין נטפים כמעט הגעתי לפני מס' רב של שנים עם הבן שלי
אך היות ואז לא הייתה לי מפה לא הייתי בטוח כמה זמן זה ייקח והאם זה מתאים לבן, אז וויתרתי.
עוד V מבחינתי.

יש אופציות קצרות יותר למסלול ולא חייבים ללכת את כל המעגלי שלנו שהוא כמעט 11 ק"מ
אך העליות להר יוהורם ובייחוד להר שלמה קשות בכל מקרה.

עופר 249

New member
תענוג אמיתי

הרי אילת זה ממש חוץ לארץ בשבילי יום אחד שנגדל נלך לטייל באזור לכמה ימים
תמונות יפות במיוחד על המצוק

ששש

New member
ראה את תגובתי להופאק

אמנם רחוק אבל שווה ביותר.
מציע לנסות להקדים את הגיל שאפשר להתחיל

ששש

New member
זו העונה לכל מקום והבעיה היא לאן ללכת..למדבר או לירוק והפורח

שלא לדבר על האופציה המושלגת וכן הלאה....
עונה קצרה ושווה במיוחד ובנתיים הזדמן לי במפתיע כמה הזדמנויות לבצע טיולי עומק במדבר.
(תכננתי בתחילת העונה לבצע את "שביל רמות מנשה" אבל מסיבות שונות האופציה שוב נגנזה)
&nbsp
מניח שאאזן בהמשך עם טיולי פריחה, כנראה גם עם הילדים.

ששש

New member
תודה

ראיתי בעבר שהלכת את חציו הראשון של הנחל.
הלכת בחצי היפה ביותר אם כי גם לחלקו השני יש מה להציע אבל לטעמי פחות מחלקו הראשון.

ששש

New member
יום שני- נחל גשרון המהמם ועוד קצת...

על נחל גשרון שמעתי סיפורים בצד אזהרות, אזהרות על הקושי ועל האורך...
לכן התארגנו יחסית מוקדם ובקשנו ארוחת בוקר ארוזה.
היה מצחיק להתחיל ללכת עם קופסת ארוחת בוקר ביד...

על נחל גשרון כל מילה תיגרע, אחד הנחלים המרהיבים ביותר שפגשתי.
צוקי ענק מחודדים, קניון עמוק ביותר, צבעי סלע מרהיבים, ציורי סלע עתיקים, נופים דרמטים ויפים ביותר. נחל מדהים.

התחלנו ללכת ב 8 ורבע (קצת מאוחר משתכננו) אבל הלכנו בנחת ופשוט התפעלנו מהנחל שבחציו הראשון בעיקר מכיל את כל היופי הזה.
סיימנו לאחר 7 שעות הליכה בבהי"ס שדה אילת, שם השארנו את הרכב.
מפה לשם החלטנו שיש עוד זמן ולמרבה הפלא גם כוח לעוד מסלול קצר ואצנו רצנו לנחל שני, המסלול המעגלי, הכולל את הקניון האדום המפורסם.
בקניון האדום הייתי פעמיים אך אף פעם לא המשכתי לנחל שני וזו הייתה סוג של הזדמנות.

להולכים לכל אורך נחל גשרון מצפות 3 עליות משמעותיות, מעלה גשרון- חתיכת מעלה.
מעלה הבולבוסים והעליה להר צפחות.
סה"כ המסלול כ 14 ק"מ ויש מס' אופציות לקצרו כולל אפשרות קצרה למשפחות.
כדאי לתכנן במפה ולראות איזו אופציה אפשרית מבחינתכם.

לנחל שני יש כידוע קטע קצר ויפה ביותר עם סולמות, הקניון האדום- מסלול יפיפה למשפחות.

ששש

New member
היום השלישי- בקעת עמרם, נחל אמיר.

את היום השלישי פתחנו בנחת.
אווירת סוף קורס. לא וויתרנו על ארוחת הבוקר במלון והתנהלנו באיטיות יחסית
רק ברבע ל11 התחנו ללכת (אוי לבושה)

ההליכה בנחלים סביב גבעת יוכבד והר אמיר יפיפיים, כל נחל טומן בחובו יופי אחר.
באחד צורות חול ומרבצי נחושת בסלע, פטרית סלע ועמודים מרשימים ובשני כאילו מישהו שפך דלי של צבע אדום על כל ההרים מסביב.

לי היה מעט מייגע, היה קצת חם והיו כבר מאחורינו יומיים של הליכה אינטנסיבית והיה צריך להספיק לחזור בערב הביתה אך היופי, המיגוון והצבעים שנמצאים בכל מקום, פיצו על הכל.

סיימנו לאחר 4 שעות 8.5 ק"מ של הליכה לא קשה הכוללת כמה דרגיות וסולמות אך בהחלט ניתן לקצר או אפילו רק להיכנס לנחל , להתרשם ולחזור.

לאחר 3 הימים הרגשתי שקצת השלמתי חובות.. ע"ע הר שלמה ועין נטפים והצלחתי עוד קצת להתוודע לחבל ארץ מרהיב.
אין ספק,הרי אילת הם פנינה יוצאת דופן ומיוחדת במינה.

מילי29

New member
אזור אהוב!

כמה יופי!
מתביישת להגיד כמה שנים לא טיילתי בהרי אילת "כמו שצריך"...ויקח עוד כמה עד שזה יקרה...
בינתיים, אני חוזרת לשם שוב, אחרי שנתיים, עם הילדים ממש בקרוב (חמסה, טפו).
בדיוק היום נתקלתי לראשונה בתמונות יפות ומעוררות חשק מהגיא האבוד, אבל זה גם לא מסלול משפחתי.

הופאק

New member
איזה יופי, אתה לא נח לרגע

לא הייתי באילת המון זמן וזה עושה לי חשק רציני.
&nbsp

ששש

New member
תודה..אבל מי שמדבר...

מודה שהחודשים האחרונים באמת היו חזקים. הפתעתי את עצמי...

&nbsp
גם מחר חשבתי לצאת לחורבת לויה אך חטפתי צננת מהרוחות של הרי אילת..

איזה עצבים...

&nbsp
הרי אילת באמת רחוקים אבל עכשיו המחירים נמוכים ויש לא מעט אופציות (מעניין שבהי"ס שדה אילת לא חושב להוריד מחירים בעונה זו אלא תקוע במחירים יותר גבוהים ממלונות) ולקשוחים אפשר תמיד לישון בחניוני לילה כולל בתמנע עם תנאי קמפניג נוחים יותר.
&nbsp
אני אחזור על מה שאמרתי וברור לכולם:
הרי אילת מציעים מגוון עצום של טיולים ביופי באמת נדיר, גם האפשרויות עם טרמפים, תחבורה ציבורית או להשאיר את האוטו בכל נקודה ללא חשש מקלים את ההתניידות לנקודות הקצה של המסלולים.
גילוי נאות- באתי עם רכב ולקחתי פעם אחת מונית לנחל גשרון (כמו עוד מטיילים שראיתי בדרך), כך שלא התנסתי בפועל בתח"צ\ טרמפים.
&nbsp
בקיצור- שווה מאוד את המאמץ!

הופאק

New member
עכשיו אני משלם מחיר על כל המאמץ

כבר שבועיים אני עם ברך כואבת מושבת בבית.
מקווה לחזור לפחות לרוץ בשבוע הבא אי״ה.

ששש

New member
צרת רבים חצי נחמה?

אל תזניח..תטפל בברך כמו שצריך שלא תסתבך באמת, בטח לפני חזרה לפעילות.
(ולא נראה לי שריצה תעזור לברך שלך)

eli4

New member
איזה יופי.

שאלה על לוגיסטיקה
אני מבין שמבחינת תחבורה הכל מעגלי חוץ מהיום השני ששם לקחתם מונית - נכון? מה המחיר?
היו עוד בעיות לוגיסטיות?

חושב על האזור הזה אבל בטח יקח לי שנה לגיע לשם

ששש

New member
מנהלות

@ לינה כאמור מלון. מחירי חורף נוחים. אפשר כמובן לישון בשטח. ראינו הרבה. לא לשכוח שעובר שם שביל ישראל....
מה שכן, קר מאוד בהרים (היה פחות מ 10 מע' ) ויש רוח-יש להיערך בהתאם.
&nbsp
@ תיכננו מעגליים. אכן, מלבד נחל גשרון שהוא מחייב הקפצה כל שהיא, יש אוטובוס שעובר בסמוך כבר בשש וחצי אאל"ט.
גם ראינו טרמפיסטים...אנחנו לקחנו מונית. לקח 100 שח-יקר! אח שלי לא הקשיב לי להפעיל מונה...זאת ההמלצה. ייעלה חצי ככל הנראה...
שני זוגות מטיילים אחרים לקחו בפחות. ויש שעשו שימוש באפליקציה גו טקסי וכאלה, זה בכלל משתלם.
&nbsp
@ מים- מלבד עין נטפים. אין מקורות מים בשטח. אנחנו סחבנו 3 ליטר חוץ מנחל גשרון שבשל אורכו היחסי ושלל האזהרות הוספנו עוד ליטר מים לייתר בטחון, שנותרו ללא שימוש (עזרו בהמשך רק לתחושת הבטיחות כשהחלטנו להוסיף ספונטנית עוד מסלול בנחל שני, גם אז לא השתמשתי בו)
מעין נטפים שתיתי עם מסנן בשביל הקטע....
הבנתי שגם הוא לא מלא תמיד אבל באמת שאין סיבה להסתמך עליו.

ששש

New member
תוספת לעין נטפים- ואשמח להתייחסותו של יאיר

1. מרקוס טוען שהמעיין איתן תמיד. (שזה מדהים לכשעצמו)
מצד שני היו דיווחים על כך שהמעיין יבש לעיתים.

2. ע"פ מרקוס המים גם טובים לשתיה.
(זה לא אומר שלא צריך להעביר אותם טיפול כל שהוא אבל כך מרקוס אומר.)

harhanegev

New member
יש גם אוטובוס מאילת לאזור הר יואש.

כל בוקר (ימי א-ו) בשעה 06:30 שמאוד מתאימה לטיולים, ובעוד כמה שעות מדוייקות וידועות מראש, יש קו 392 מאילת לתחנת "מעבר נטפים" הסמוכה להר יואש (1500 מטר של הליכה קלילה).
השימוש באוטובוס בדרך חזור לאילת מחייב מודעות לחוסר אמינות הערכות הזמן של אגד:
הן מנופחות בכוונת זדון כדי להרתיע נוסעים מנסיעה בנוף המהמם של מכתש רמון והרי אילת מב"ש לאילת, ובמציאות האמיתית קו 392 עובר בתחנת מעבר נטפים ובתחנת מחנה מצודה הרלבנטיות מאוד למטיילים במסלולי הר שלמה ונחל גישרון בערך 3:30-3:50 אחרי היציאה מבאר שבע לכיוון אילת, ולא כפי שכתוב באתר אגד ובשאר האתרים הרשמיים.

למעלה