לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1149511,495 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולי משפחות

קח מקל, קח תרמיל...אבל זה לא כל כך פשוט כשיש ילדים.איך אורזים חצי בית לקראת טיול? איזה מסלולי טיול מתאימים לילדים? ואיפה אפשר ללכת עם עגלה?ומה עם אטרקציות? למי אפשר להשוויץ אח"כ עד כמה היא מדהימה בין הפרחים? ולהראות את התמונה של הקטן על שפת הים? כן, הגעתם למקום הנכון.לשאול, להתייעץ, לחלוק חוויות.כי יש לנו ארץ נהדרת וילדים מדהימים, וזה שילוב נפלא. אז בואו ונהנה יחד בפורום שנועד להורים מטיילים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי משפחות

קח מקל, קח תרמיל...אבל זה לא כל כך פשוט כשיש ילדים.איך אורזים חצי בית לקראת טיול? איזה מסלולי טיול מתאימים לילדים? ואיפה אפשר ללכת עם עגלה?ומה עם אטרקציות? למי אפשר להשוויץ אח"כ עד כמה היא מדהימה בין הפרחים? ולהראות את התמונה של הקטן על שפת הים? כן, הגעתם למקום הנכון.לשאול, להתייעץ, לחלוק חוויות.כי יש לנו ארץ נהדרת וילדים מדהימים, וזה שילוב נפלא. אז בואו ונהנה יחד בפורום שנועד להורים מטיילים.
x
הודעה מהנהלת הפורום
לתשומת לבכם, מפרסמים ללא אישור ייחסמו לאלתר!
המשך >>

לצפיה ב-'שבתי מן הגלות ומחזירה חוב ישן. '
שבתי מן הגלות ומחזירה חוב ישן.
<< ההודעה הנוכחית
08/05/2014 | 22:25
34
869
הייתי בגלות תפוזית קצרה כי לניק שלי היו בעיות נגישות. בכל אופן עכשיו שהן נפתרו, אני לא יודעת מי בכלל זוכר שהבטחתי פירוט של חוויותינו מהטיול הנודד הארוך שלנו בפסח. עברו כל כך הרבה חגים מאז...

בכל זאת, אספר את סיפור הטיול כי לטעמי עשינו בו כמה דברים שיכולים להיות שימושיים ומועילים לציבור ההורים המטיילים, במיוחד זה המטייל עם ילדים צעירים מאוד.

יצאנו לטיול עם ארבעה ילדים בגילים שניים בני 6- 6.5 ושניים בני 3.5-4.5.
מבחינת מסלול תכננו ללכת ביום הראשון משריגים לתל-עזקה ולישון למרגלותיו, ביום השני מהחניון לקיבוץ נתיב הל"ה ולישון בקיבוץ ואז להמשיך עוד שלושה ק"מ מזרחה על התוואי של שביל ישראל.
הציפיה שלנו יצאנו מנקודת הנחה שעבור הקטנים אלו מרחקים די רציניים וצריך לעזור להם. בעיקר על ידי חלוקת הדרך לקטעים קטנים יותר שבכל אחד מהם תחושה מסויימת של הישג.
מהנסיון למדתי שילדים עם מפה ביד הולכים יותר במרץ מילדים שאין להם מפה ביד. אז בבוקר היום הראשון כל הילדים קיבלו מפות שעליהן מסומן המסלול של שלושת הימים, נקודות הלינה וגם העצירות הקטנות יתר. לא הייתה באמת ציפיה שהם יתרגלו ניווט טופוגרפי. יותר בשביל התחושה הטובה.
בתמונה מצורפת מפה לדוגמה.

טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'את תחנות הביניים בחרנו עם הרבה עזרה '
את תחנות הביניים בחרנו עם הרבה עזרה
08/05/2014 | 22:38
115
מ "עמוד ענן" היתרון של האתר על פני סתם מפות או אתרי טיולים שאנשים מציינים שם כל מיני פרטים על הדרך שמדריכים רשמיים בדרך כלל לא יכללו, אבל לילדים יכולים להיות נקודות ציון תקפות ומעניינות בדרך.
בחרנו כמה תחנות ולכל תחנה הכנו מדבקה שתסמל אותה. בתחילת היום הראשון הילדים קיבלו "דרכונים" כדי שיוכלו להדביק בהם את כל המדבקות שישיגו. אמרנו להם מראש שבשביל לקבל מדבקה בדרכון צריך להגיע לתחנה בעזרת רגלייך שלך ולא על הידיים/גב של ההורים. כמו כן הם ידעו שבסוף היום השלישי מקבלים מדבקת גביע, שאותה לכאור יקבל רק מי שקיבל את כל המדבקות הקודמות. (לא ממש התכוונו לזה, הכוונה הייתה שכולם יקבלו גם את הגביעים וגם את כל מדבקות שלפני. בכל אופן -אזהרת ספוילר- כל הילדים הצליחו להשיג את כל הנקודות בצדק, אז מטרתנו הושגה)
בתמונה לוח המדבקות.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'וכמובן תמונה של הדרכונים. '
וכמובן תמונה של הדרכונים.
08/05/2014 | 22:39
1
100
חברתי המוכשרת הכינה אותם מדרכונים ששייכים לגרסה כלשהי של משחק מונופול, ורק הדביקה כמה דפים לבנים בפנים. אבל אני מניחה שדי קל להכין משהו דומה גם מאפס.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
09/05/2014 | 15:46
44
כל הכבוד על התכנון המפורט.
(גם בתור מבוגרת טיולים עם נקודות עצירה לא מתוכננות היטב פחות מהנים בשבילי)
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'בנוסף, הייתה לנו תכנית לכל תחנה. '
בנוסף, הייתה לנו תכנית לכל תחנה.
08/05/2014 | 22:43
85
בתחנת עץ האלון העתיק קראנו אגדה על עץ אלון, בתל עזקה, תצפית וכמובן סיפור דוד וגלית, היו תחנות שהיו עצירה לפירות או צהריים, לפני עליה חילקנו חטיפי אנרגיה, או תכננו משחק, אפרט עוד בהמשך, אבל עקרונית, מלבד המדבקה, ניסינו להוסיף תוכן כלשהו שהילדים יוכלו לצפות לו.
בתמונה רואים ספר מומלץ שלקחנו איתנו לטובת אגדה על עץ אלון, אבל כולל אי אלו אגדות על הצומח הארץ ישראלי.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'והנה דף תצפית שהכנתי כחלק מהתכנון לתל - עזקה '
והנה דף תצפית שהכנתי כחלק מהתכנון לתל - עזקה
08/05/2014 | 22:45
106
הנייר שקוף, כי ככה יותר קל להכין אותו, פשוט הנחתי אותו על מפה טופוגרפית וסימנתי את החיצים.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'ואחרי כל ההכנות, צריך להתחיל את המסלול. '
ואחרי כל ההכנות, צריך להתחיל את המסלול.
08/05/2014 | 22:50
65
את המכוניות השארנו בתחילת המסלול הירוק, פניה ימינה לדרך עפר קצת אחרי לי-און שריגים. גם בתחילת המסלול יש קצת מתקנים, ארגז חול ושולחן פיקניק וזה מקום די נוח להתחיל מסלול וגם להשאיר את האוטו.
העצירה הראשונה שלנו הייתה ב"עץ האלון הזקן" פינת חמד מטופחת. בצילו ישבנו וסיפרנו אגדה על עץ אלון (איך לא?) העץ נמצא כמה מאות מטרים מתחילת המסלול.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'מי שאוהב אותי, הוא לא יקטוף אותי. '
מי שאוהב אותי, הוא לא יקטוף אותי.
08/05/2014 | 22:52
75
שלכם באהבה.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תחנה שניה - חרבת א-ראסם '
תחנה שניה - חרבת א-ראסם
08/05/2014 | 22:54
98
שהייתה בעיקרון הפסקת האוכל, אבל לא פסחנו על סיבוב קצר  בחורבות.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תצפית מערבה מ"מצפור הצב" '
תצפית מערבה מ"מצפור הצב"
08/05/2014 | 22:57
65
אין לי תמונה טובה של הצב בלי ילדים, אבל חוץ מנקודת תצפית יש שם גם פסל ממש חמוד של צב, בגיל הזה זו עדיין אטרקציה בשבילם.
(אגב, זה משהו שלא מצאתי בעמוד ענן ואם הייתי שמה לב, וודאי הייתה גם תחנת צב)
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תצפית מתל עזקה. '
תצפית מתל עזקה.
08/05/2014 | 23:04
53
כאמור, תוכננה תחנה משמעותית בתל עזקה. הכוונה הייתה לעשות תצפית, לספר את סיפור דוד וגולית וגם להסתובב בתל על העניין הארכאולוגי שבו.
בסופו של דבר כשהגענו לכיפה שלפני תל עזקה וכבר אפשר היה לראותו בעיניים, הסתכלנו על שלושה מתוך ארבעת הילדים על מצב ועזוז רוחם, ועל אי הרצון המוצהר שלהם לעלות עוד עליה והוחלט שלא בכוח. הם קיבלו את מדבקת "דוד וגולית" על כך שהגיעו קרוב מספיק, שמעו את הסיפור (פעם ועוד פעם ועוד פעם, כי הם מאוד אהבו אותו, אחר כך הייתי צריכה לספר אותו שוב בהפסקות נוספות גם בימים הבאים) והכוונה הייתה להתחיל את הירידה לכיוון חניון הלילה. מי שהצטער מאוד על ההחלטה הזו היה בני בכורי, וכדי לעודד את רוח הטיילות שלו, הוחלט ששלושה מבוגרים ירדו עם שלושת הילדים העייפים ואני והוא העפלנו אל התל.
האמת שזה היה כיף במיוחד ללכת איתו לבד, הוא מאוד התעניין בכל מה שראינו ואפילו בדף התצפית וזה נחמד שאפשר לתת לילד את כל תשומת הלב ולהתייחס לסקרנות שלו ולא לנסות למצוא פשרות בין רצונות של מספר ילדים. (לפחות מדי פעם)
אז בתמונה תצפית מהתל לכיוון עמק האלה.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'חניון הלילה. '
חניון הלילה.
08/05/2014 | 23:09
63
אחרי הכל, הגענו קצת מוקדם מדי לחניון. המסלול לא באמת היה כל כך ארוך ואולי קצת דחקנו בילדים, כי לא ידענו כמה זמן ייקח להם ללכת את זה והעדפנו לצבור "פור"
העניין שבחניון לא היה המון מה לעשות ומצד שני, בהיות הימים ימי חול המועד, היו שם המון המון המון אנשים. מצד שלישי כמו שאפשר לראות בתמונה, הזמן עבר בנעימים... אין ספק שגם זה חלק מהחוויה.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'התחנה הראשונה ביום השני הייתה תחנת '
התחנה הראשונה ביום השני הייתה תחנת
08/05/2014 | 23:17
58
"הבאר הישנה"
כי בעמוד ענן היה כתוב שיש כזו. התכנון היה לספר סיפור כלשהו על באר, ובסופו של דבר נבחר הסיפור המצחיק על חכמי חלם שניסו לתפוס את הלבנה בתוך הבאר. חוץ מזה שהוא מצחיק ומרתק עבור הילדים, הוא עוזר לילדים לזכור את המחזוריות של הלבנה ביחס לחודש העברי.
מה שכן, הבאר עצמה, לא מקום מעניין מי יודע כמה. אז התיישבנו בפינה אחרת שהייתה יפה ומוצלת.
התמונה למעשה צולמה בתחנה הבאה- תחנת תחילת העלייה לחרבת קיאפה שבה חילקנו חטיפי אנרגיה לקראת עליה והבן שלי יושב ובוחן את המדבקות שכבר יש לו בדרכון.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'החומה בחרבת קיאפה '
החומה בחרבת קיאפה
08/05/2014 | 23:26
51
אם אני מבינה נכון, זאת החומה שעוררה את העניין בתל מלכתחילה.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'וזהו השער, אחד משניי השערים שבגינם הוצא '
וזהו השער, אחד משניי השערים שבגינם הוצא
08/05/2014 | 23:34
53
לזהות את העיר שהתגלתה בחרבת קיאפה עם שעריים.
בסופו של דבר חרבת קיאפה שימשה בעיקר כמקום נחמד לארוחת צהריים וקצת מנוחה. הילדים לא התרגשו כמוני מהעתיקות והמחשבה על זה שאנחנו בערך בחצי הדרך עשתה את שלה.
סימנתי לעצמי לשוב לשם ליום שלם שיוקדש למקום, כי זה צריך להיות מרתק.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'רגע לפני הירידה מחרבת קאיפה- תצפית על צומת '
רגע לפני הירידה מחרבת קאיפה- תצפית על צומת
08/05/2014 | 23:36
47
האלה וגם תמונה אהובה עליי במיוחד.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'ועוד מבט אחד לכיוון היעד '
ועוד מבט אחד לכיוון היעד
08/05/2014 | 23:38
46
נתיב הל"ה כבר נראה בבירור וישמש משלב זה כמוטיבציה העיקרית של ההלכנים הצעירים.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'בעניין לינת הלילה בנתיבל'ה '
בעניין לינת הלילה בנתיבל'ה
08/05/2014 | 23:47
58
בקיבוץ נתיב הל"ה יש מעין אכסניה שנקראת נתיבל'ה שבא לנו בלילה השני.
קל יותר לכתוב המלצה מדיס המלצה. אז אנסח בעדינות אך בכנות. אין לי שום בעיה עם המקום הזה. כל מה שרצינו היה מקלחת חמה ומיטה נקיה. את זה בהחלט שם. לא היו בעיות עם הניקיון או עם התקינות של שום דבר ואין לי שום סיפור זוועה לספר על המקום הזה. למעשה די נהיננו וגם השרות ידידותי. (כשאתם שם, להשיג אותם לפני קצת פחות קל)
העניין הוא, שהמקום הזה, בכל סטנדרט אמור להיות אכסניה זולה. הכל שם מרגיש כאילו עשו את המינימום הנדרש. שבילי בטון חשופים, מנורות בלי אהילים, מטבחון קטנטן שאין בו אפשרות לבשל (אין כיריים וכו') עבור מסדרון שלם של חדרים והמטבחון היחיד שיש בו אפשרות לבשל גם הוא פצפון ומיועד לכל באי האכסניה.
כל זה לא אכפת לי, באמת שלא היו לי ציפיות מעבר, אני אפילו בעד שיהיו עוד מקומות כאלה, אפילו יש שם דשא נחמד וקצת צל. הבעיה היא רק שהם לוקחים מחיר ללילה שלא יבייש כמה וכמה צימרים מפנקים. נכון שזה בכל המועד וכוחות שוק והם לוקחים כמה שאנשים מוכנים לשלם וכו' וכו'. אבל להמליץ בהתלהבות אני לא יכולה.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'בוקר היום השלישי במרכז האומנות האקולוגי'
בוקר היום השלישי במרכז האומנות האקולוגי
08/05/2014 | 23:54
60
"ורטיגו בכפר"
מי שמתעניין בפעילות של המקום, מוזמן לקרוא באתר שלהם. אנחנו שוטטנו קצת להתרשם, לא הייתה פעילות כשבאנו, אבל בתמונה אפשר לראות חלק ממערכת גדולה ומרשימה של אגירת מי גשמים.  
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'עוד מהכפר - סוכת גפנים ונוף להר שוכה '
עוד מהכפר - סוכת גפנים ונוף להר שוכה
08/05/2014 | 23:56
64
לצפיה ב-'ואחרונה משם - פריחת אגסים '
ואחרונה משם - פריחת אגסים
08/05/2014 | 23:58
57
(או לפחות, זה הניחוש שלי, מי שיודעת יותר טוב, מוזמנת לתקן)
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תמונה אחרונה וקצת מחשבות לסיכום. '
תמונה אחרונה וקצת מחשבות לסיכום.
09/05/2014 | 00:12
1
80
בתמונה רואים אותנו מתחילים לצעוד מן האנדרטה לל"ה. בעוד שני קילומטרים בלבד נגיע לצומת עציונה שם נסיים את המסלול בתמונות ניצחון, חלוקת מדבקות גביעים ושמחה גדולה. כמו כן בתחושה שאחרי מה שעשינו, זה היה יום קל של הליכה.
עכשיו אני לא בהכרח חושבת שיש ערך בגמיעת מרחקים לשם גמיעת מרחקים. אבל אני חושבת שהחוויה המצטברת של הילדים, שבמשך שלושה ימים לא נכנסו לאוטו (אנחנו כן נכנסנו, הקפצנו את המכוניות עם הציוד מנקודה לנקודה ואגב גם את הסדר שבו נעשה את זה תכננו בדקדקנות מראש) הלכו על רגליהם מנקודה לנקודה ובסופו של דבר ראו אזור שם מכמה כיוונים היא משמעותית. למשל הרגע שבו מסתכלים מחרבת קיאפה על תל עזקה ומבינים איך אותו השטח נראה מנקודות מבט שונות.
בנוסף אני כן חושבת שיש ערך להתגברות על קשיים והשגת מטרות. אז אולי הצבנו רף טיפונת גבוהה ביחס לגיל, אבל עובדה שהם נהנו בסך הכל ודי גאים בעצמם שהם עשו את זה.
כל עניין ה"ריפוי בעיסוק" עם החלוקה למטרות קטנות והצו'פרים הקטנים וכו', בהחלט הוכיח את עצמו. עוד דבר שהוכיח את עצמו זו ההחלטה לטייל במרכז הארץ ולא בצפון. אמנם לא הרגשנו בודדים במסלולים ופגשנו אי אלו קבוצות ותיירים מלבדנו, אבל בשום שלב (אולי להוציא את חניון הלילה בלילה הראשון, אבל אלו היו משפחות מפקנקות/מנגלות שהתפנו עם רדת החשכה) לא הרגשנו עומס או צפיפות או איזשהו אפקט מכביד מהנוכחות של אנשים נוספים.  

טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'מה עם תמונה של הגביע?'
מה עם תמונה של הגביע?
09/05/2014 | 15:52
18
לצפיה ב-'חתיכת פרוייקט כל הכבוד'
חתיכת פרוייקט כל הכבוד
09/05/2014 | 22:03
34
תמונות יפות מאד
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'איזה יופי של תכנון וביצוע!'
איזה יופי של תכנון וביצוע!
10/05/2014 | 18:27
13
לצפיה ב-'מעורר השארה וכבוד'
מעורר השארה וכבוד
11/05/2014 | 08:04
1
32
לגזור ולשמור.
כמו מבצע צבאי מדוקדק ומצביא שמתכנן את תמרוני הכוחות, כולל החבירה לדרגים הלוגיסטיים ואופן כיבוש היעדים כך התכנון המדוקדק שלכם (שלך ושל בעלך? היו נוספים או שאת לבדך משכת בחוטים) ראוי להערכה.

אך לא די במצביאים גדולים ובתוניות טובות - צריך גם את מימד הביצוע בשטח וההנעה לחיילים כדי שיבצעו את המשימה על הצד הטוב ביורת וגם בזה עמדתם בהצלחה ראויה לציון, וכל זאת בימים שבהם הצירים עמוסים ביותר.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'היינו שתיי משפחות. '
היינו שתיי משפחות.
12/05/2014 | 01:18
32
דומות מאוד בהרכבן. (לנו שני בנים להם שתיי בנות, אבל בגילים דומים)
את התכנון המתואר כאן עשינו בעיקר אני וחברתי ענת רז (גם כותבת כאן, אמנם לעיתים רחוקות) והבחורים עזרו בעיקר בטיול עצמו, אבל הם נרתמו למשימה להפליא והקרדיט מגיע גם להם.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'נהדר! איזה טיול מקסים עשיתם!'
נהדר! איזה טיול מקסים עשיתם!
11/05/2014 | 08:48
1
29
חוויה נפלאה לילדים, ותכנון מעורר הערכה.
גם לכם מגיע
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-''
12/05/2014 | 01:16
3
לצפיה ב-'איזה יופי של טיול'
איזה יופי של טיול
11/05/2014 | 16:01
1
30
מעורר קנאה

כל הכבוד על ההתאמה לילדים והמחשבה על הפרטים הקטנים.

בסוף סיכמת שהצבתם רף טיפה גבוה לילדים. למה התכוונת? לאורך מקטעי הטיול/ לרצף הארוך בשטח?

ועוד שאלה בנוגע למנהלות של הורים וציוד- איך התנהלתם עם נשיאת האוהלים ויתר הציוד עליכם או שהם שונעו על ידי הרכבים?
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תודה :) '
תודה :)
12/05/2014 | 01:15
30
ברף טיפה גבוה התכוונתי לאורך של המקטעים, ובעצם בעיקר ליום השני.
גם מהבחינה הזו - הרף היה גבוה עבור זוג הקטנים (בת 4.5 ובן 3.5). שני הגדולים (בן 6 ובת 6.5) יכלו להמשיך הלאה.
מבחינת המנהלות - את הציוד הסענו באוטו. הרף שהצבנו לעצמנו הפעם היה שהילדים יעברו שלושה ימים בלי לעלות לאוטו וכך אכן היה. נראה לי שאת שלב הציוד על הגב נשאיר לשנים בהן גם הילדים יוכלו לעזור במאמץ.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'המון המון תודה על הפירוט!!'
המון המון תודה על הפירוט!!
18/05/2014 | 12:29
18
תשמעי, זה ממש ממש מרשים!
עד כדי כך ששמרתי את הלינק ואני מתכננת להעתיק ממך ולעשות דבר דומה בשנה הבאה (שאז יהיו לי בני 5.5 ו3.5, השנה הם עדיין קצת קטנים למרות שכבר הולכים יפה מאד)
תודה רבה!
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'השרשור המקסים של הטיול וההפעלות קיבל טאגליין '
השרשור המקסים של הטיול וההפעלות קיבל טאגליין
24/05/2014 | 09:55
2
25
כל הכבוד על ההשקעה גם בארגון הטיול וגם בהעלאת הרשמים לפורום
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'תודה על המחמאה. '
תודה על המחמאה.
24/05/2014 | 21:31
1
64
עושה חשק להעלות מחר פוסט על סנפלינג במחצבות קדומים.
טיולי משפחות >>
לצפיה ב-'קדימה '
קדימה
24/05/2014 | 22:06
5

הודעות אחרונות

19:48 | 21.02.20 אורחים בפורום
17:26 | 31.01.20 Jasmine851
19:21 | 18.01.20 אורחים בפורום
10:11 | 18.01.20 R S Z
00:34 | 18.01.20 ballajj88
17:26 | 29.12.19 אורחים בפורום
15:48 | 27.11.19 נורית טל1
02:05 | 15.11.19 Fellowship
14:19 | 09.11.19 אורחים בפורום
15:03 | 29.10.19 אורחים בפורום
16:13 | 24.10.19 sonicforever
17:45 | 07.10.19 אורחים בפורום
01:34 | 27.09.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ