או סי די מלווה בדכאון בהריון

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי רותם
בדרך כלל לפני מפגש יש הודעה יום-יומיים או באותו יום בפורום.
אינני יודעת אם מתקייפ מפגש השבוע.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יעקב
קודם כל ואו! וכל הכבוד!
לגמרי ראוי להערצה
.
אני התחלתי לנהל את הפורום בדיוק מאותה סיבה כמוך.
בקשר למה שאתה מספר לי , יש מסגרת עבודה (כן ממש עבודה, אבל לא יודעת איך זמנים וכדומה), או התנדבות שממש לוקחים אנשים אשר חוו דברים כמו דיכאון,אוסידי וכדומה, ונותנים להם כלים לתת יעוץ לאנשים אחרים על סמך מה שעברו והידע שלהם בגלל זה, בדיוק בגלל מה שציינת, "שאין חכם כבעל הניסיון".
זה ניקרא "צרכנים נותני שירות" ואני מציעה לך לברר על זה.
ושוב כל הכבוד:)

1111lili

New member
מעדיפה שלא למסור פרטים

מעדיפה לא למסור שם שם מטפל...תודה!! על התגובה

jacolevi

New member
אתה נמצא בטיפול כלשהו?
בנוסף במקום להחליף תרופות כל פעם ,אולי כדאי להחליף פסיכיאטר .
יש בלי סוף שילובים בין תרופות שיקלו עליך .

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי בן
קודם כל ברוך הבא לפורום.
אני בהחלט מסכימה עם ג'קו, יש כל כך הרבה שילובי כדרוים וכול כך הרבה כדורים חדשים שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם.
אני מציעה באמת להתיעץ עם הפסיכיאטר שוב על כך, ואם אין מה לעשות לקבל פשוט מה שנקרא חוות דעת שניה ממישהו אחר.
בנוסף אני ממליצה על טיפול בנוסף לכדורים.
ויש המון סוגים שמתאימים לכל בן אדם.
משיחות עם פסיכולוג, עד סיביטי (שכן גם אני עשיתי אותו נגד זיהומים), מיינדפלס(מקווה שאני כותבת נכון עימכם הסליחה), NLP, פסיכודרמה, טיפול בתת מודע, התנדבות במקום נקי מבחינתך (מאוד אבל מאוד עוזר ומקל על האוסידי כמה שזה נשמע מופרך אני אומרת זאת מנסיון אישי), והרשימה עוד ארוכה.
כי בנוסף לאפקט שנותן הכדור אתה צריך גם להעסיק את המוח בדברים אחרים, וגם לטפל בנפש.
בהצלחה ושתף מה קורה

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי אנונימית יקירה
מבינה אותך מאוד גם מהצד של מי שעוזר למישהו עם אוסידי, וגם למי שסובל מהאוסידי ומרגיש נתמך באחרים.
אני מבינה שאמא לא רוצה טיפול, אבל חיבים למצוא פיתרון בלהראות לה שיש לה בעיה.
אני אתן לך דוגמא.
אני סובלת מאוסידי מגיל צעיר מאוד, ובזמנו לא ידעו מה זה כי זה לא היה מפורסם כמו עכשיו.
דודה שלי ועוד מישהי במשפחה שלי, חשבו פשוט שאני די מטורפת ועושה דווקא.
אחת השיטות ש"הוכחתי" להם שאינני משוגעת או עושה דווקא, היתה להראות להם מחקרים וכתבות מהאינטרנט שיש דבר כזה אוסידי.
ואז הם קיבלו את זה, והיום אני מדברת עם דודה שלי חופשי על זה מספרת לה על נגזרות שונות של אוסידי, והיא מאוד מתחשבת בי.
האם יש דרך בה אימך תוכל לקבל את ההוכחה שהיא סובלת מאוסידי ולקבל אותה?
הכוונה יש כאלו שזקוקים לאישור ממחקרים או כתבות, יש כאלו שחבר קרוב יגיד להם וזה מספיק, ויש כאלו שזקוקים לשמוע זאת מרופא (כאילו בעל סמכות מיקצועית).
נסי לשתף אותנו מה לדעתך יעזור לאימך לקבל את העובדה הזאת.
ברגע שאימך תעכל שהיא אכן סובלת מבעיה, הדרך לפיתרון תהיה קלה.
זה כמו בן אדם שכל הזמן אומר, אין לי סכרת, אני יכול לאכול מלא מתוקים, עד שהוא שומע מרופא שהוא סובל מסכרת ורק אז מתחיל לדאוג לעצמו ולקחת כדורים וכדומה.
ברגע שאימך תקבל את העובדה שיש לה בעיה, היא כבר תרצה את הפיתרון לבעיה.
ואז השמיים הם הגבול, מטיפול פסיכיאטרי של כדורים או פסיכולוגי או שילוב, ועוד המון דרכים לטיפול.
אפשר אפילו בעתיד להשיג לה עוזרת, שתסדר את הבית לפי הוראותיה, ותתן לך יותר זמן מחוץ לבית, עש שאימך תתרגל לעובדה שאת יוצאת וכמעט לא בבית ותוכל לגור לבד בהתחלה בעזרת העוזרת ואז לאט לאט לבד (או שתרצה להמשיך עם העוזרת).
בהצלחה

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי
אני לא יודעת בוודאות לאיזה מקום ספציפי לשלוח אותה חוץ מאולי 3 אופציות.
1. עובדת סוציאלית שתסביר לה את המצב ותיעץ בכל מה שקשור.
2.רופא המשפחה שגם יכול לעזור.
3.מרפאת היבטים אשר מטפלים בסיביטי בכל מיני סוגים של בעיות.(לחפש בגוגל מרפאת היבטים).

DOCTOR W H O

Member
מנהל
ואו אל אהבתי!
במיוחד הדגש על שדברים אחרים שולטים בגורל או בבחירות שלך, וזה כיבכול אמור להוריד מהאדם לקחת על עצמו אחריות ונותן לו את החופש שהוא לא יצטרך בטעות "לטעות" במשהו.
יפה מאוד!

DOCTOR W H O

Member
מנהל
לגמרי מסכימה איתך!
גם כשאני התחלתי ללמוד מה זה אוסידי, ישר חקרתי בנושא וגם היום!
ואהבתי "ללמוד את האויב שלך":) תמשיך לשתף פניני חוכמה כאלו בפורום!

Gameboy4

New member
כמה טיפים
קודם כל מהצד התרופתי-
רצוי רופא טוב שמבין בתחום שיבדוק את ההסטוריה התרופתית שלך. למשל שיבדוק אם באמת קיבלת את המינון המקסימלי בתרופות שציינת ואם כן אז לכמה זמן. למשל, קראתי בעבר על מחקר שנתנו בו תרופה ולאחר 6 חודשים למשל היה בממוצע שיפור יותר גדול אצל המטופלים מאשר אחרי 3 חודשים. ממה שידוע לי המינונים המקסימליים בתרופות שנטלת הם פרוזק 80 מג, ויאפקס 375 מג, סרוקסט 80 מג, אנפרניל 300 מג, ציפרלקס 40 מג.
בנוסף, יש אסטרטגיה שלעתים נותנים מעל המינון המקסימלי ולפי הבנתי יש עם זה הצלחה מסויימת (פרט לאנפרניל שהוא יותר בעייתי במינון גבוה יותר, למרות ששמעתי על מטופל שקיבל 350 או 375 מג ליום).
לעתים תוספת של תרופה אנטי פסיכוטית למשל גורם לשיפור. האם קיבלת תרופה כזאת?
לעתים משלבים אנפרניל עם SSRI (למשל SSRI במינון יחסית גבוה עם אנפרניל במינון יחסית נמוך), ועוד חידושים כאלה ואחרים.

לגבי טיפול לא תרופתי יש טיפול קוגניטיבי-התנהגותי ויש גם גירוי מגנטי.
פרט לכך, ממליצים על סדר יום עמוס ומסגרת קבועה ומחייבת כמו עבודה/לימודים כדי שלא יהיה לך הרבה זמן חופשי לעסוק בטקסים

קליבר 11

New member
ק.

לאחרונה סובל מאוד מאובסיות מלווה בדיכאון עמוק .
גם אני אשמח לשמוע על הקסדה גריה מגנטית .
יש אצל פרופסור הענק ליאון גרינהאוס אך צריך תקציב לכך .

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי נדב
לא ביררתי לגבי התוסף הספציפי הנ"ל, אבל שמעתי שאומגה 3 או 6 מאוד עוזרים.

Gameboy4

New member
מנסה לעזור
שלום
אני עונה לפי מה שידוע לי-
אוסידי יכול להחמיר גם אם אדם מטופל (בתרופות או טיפול התנהגותי או שניהם), כי הדחפים הכפייתים באוסידי הרבה פעמים מתחזקים בתקופות לחוצות ונחלשים בתקופות יותר רגועות גם בלי קשר לטיפולים.

אצל הרבה אנשים יש יותר מסוג אחד של אוסידי, אני לא חושב שסוג אחד יכול להפוך לאחר סתם כך, אלא שהמטופל יכול לפתח עוד ועוד סוגים עם הזמן

לגבי כדורים מסוג SSRI אין תלות. בכדורי הרגעה מסוג בנזודיאזפינים יכולה להיווצר תלות/התמכרות לאחר מס' שבועות. לפי התאוריה יש מטופלים שאולי יוכלו להפחית או אף להפסיק טיפול תרופתי ב-SSRI בהמשך אם ילמדו לעשות טיפול התנהגותי ואם יגיבו אליו טוב. אבל לא בדקו את זה עדיין במחקר מסודר וגדול. אויל זה תלוי במקרה ובחומרה.
יש אנשים שמדווחים שתרופה מסויימת הפסיקה להשפיעה עליהם אבל אולי פשוט החמיר להם המצב כתוצאה מגורמים חיצוניים כמו לחץ

מניסיון רק שילוב עם תרופה של אנטיפסיכוטית עם ssri אך לאנטיפסיכוטי יש תופעות לוואי נוראיות אז כך שאין מוצא. כנראה שנצטרך לחיות עם האוסידי כל החיים

אני לקחתי. הוא טוב מאוד למצב רוח אבל לאוסידי לא אבל זה אינדיווידואלי . כל אחד זה משפיע שונה.. להערכתי רק ssri עם אנטיפסיכוטי אך יש תופעות לוואי רבים כמו שאמרת.. אמן שימציאו משו ללא כימיה...

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי
הכדור שאני לוקחת לאוסיד מטפל גם בדיכאון ובחרדות אצלי.
אצלי זה פאקסט, אבל שוב על כל אדם זה משפיע אחרת. צריך להתיעץ עם המטפל הוא ידע להתאים כדור לכל הדברים שמציקים.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי
יציבות כן, אין לי תנודות במצבי הרוח, (כמובן חוץ מפעם בחודש אם הבנת את כוונתי
).
זה אכן עושה מצב רוח וגורם לך לראות את היום באור חיובי, אבל כשקורה בעיה או משהו עצוב, זה לא מכהה את החושים ואתה כן מתמודד עם הבעיה.

Gameboy4

New member
עזר לי אומגה 3 בתוספת לתרופה
אני שנים סבלתי מדיכאון/ירידות חדות במצב הרוח בנוסף לאוסידי. אומרים שאצל אנשים עם אוסידי הדיכאון הוא משני לאוסידי אבל אני לא בטוח שזה היה העניין אצלי כי אני הייתי מדוכא מסיבות אחרות. הדיכאון היה למרות שנטלתי טיפול תרופתי בתרופות כגון ציפרלקס/לוסטראל ואפילו בשילוב עם אריפליי לתקופה (במינון נמוך). מאז שהתחלתי ליטול אומגה 3 במינון של 2000 EPA ו1000 DHA מדי יום, אני כבר לא סובל מדיכאון/ירידות במצבי רוח והמצב רוח שלי הרבה יותר יציב. אני לא יודע אם זה מקרה או שמדובר בהשפעה פסיכולוגית אצלי אבל בכל זאת אני כותב את זה. יש מחקרים שמראים שאצל אנשים שנוטלים תרופת SSRI תוספת של אומגה 3 במינון של 1000-2000 EPA ליום (ו-DHA במינון של מחצית מהEPA) משפר את התגובה. אני מזמין את שלי מהאינטרנט בחו"ל ויוצא מחירים יחסית זולים, אבל הבעיה שבקיץ האומגה 3 יכול להתחמצן ולאבד יעילות (בבייחוד הסוג הזול יותר שאני מזמין ונקרא ethil ester, יש גם סוג שנקרא triglyceride שלא מתחמצן מהר ונספג טוב יותר בגוף אבל אין עליו מחקרים לדיכאון ככל שידוע לי ולכן אני לא יודע מה המינון המתאים איתו). יש חברה ישראלית שטוענת שהם מובילים את האומגה 3 שלהם בקירור בקיץ ולכן שווה לבדוק איתם

DOCTOR W H O

Member
מנהל
גם וגם
לפחות אצלי. היו ימים שהדיכאון ממש השבית אותי ושכבתי במיטה בלי רצון לזוז, והיו ימים שאפילו איתו תפקדתי אבל כמו על אוטומט, בלי מצב רוח.

למעלה