ocd ותפקוד בעבודה

lonlon4

New member
ocd ותפקוד בעבודה

שלום לכולם,
קוראת פה כבר כמה זמן והחלטתי שהפעם תורי לכתוב.
אני מורה בבי"ס יסודי וצריכה להתחיל שנה חמישית במקום חדש. אני מלאת חרדות היוצאות מגדר הרגיל (כנראה בגלל ה ocd). כל היום חושבת רק על מה יהיה. מנסה לעשות הרפיות , מדיטציה, דימיון מודרך, לא להלחם במחשבות אך זה לא תמיד עובד. אני לא מסוגלת לתפקד, אין לי תיאבון , בסטרס בלתי פוסק ולא בא לי לצאת מהמיטה. לא הכנתי כלום לקראת שנת הלימודים. לא מסוגלת.
הצילו! לא רוצה להיכנע לחרדה. מימלא מרגישה שביזבזתי זמן יקר על כל החרדות האלה שהורידו לי את איכות רמת החיים. מחפשת עצות מכם, תודה.

jacolevi

New member
מבאס לאללה, מוכר ולא חביב בכלל.

השאלה שלי , האם את מטופלת באיזושהי צורה ? CBT או תרופות .
אני הייתי שנים רק עם תרופה וכל זמן שזה לא שיגע אותי יותר מידי הזנחתי את הצד הטיפולי האחר , נכון לומר שהלכתי לטיפול פסיכולוגי רגיל , אבל השיחות האלה לא פותרות OCD , לא מדגדגות אותו אפילו , סתם בזבוז זמן וכסף.

אחרי שהגעתי למצב ממש על הפנים , ממש גהינום הלכתי שוב לרופא שמטפל בי שיניתי מינונים בתרופות והתחלתי ללכת לטיפול CBT שמתאים לבעיה שלי , הטיפול הזה נקרא ACT . זה סוג של סיביטי שהרבה מטפלים משתמשים בו.

כל מה שאני יכול לומר שעד כה זה עובד לא רע בכלל.

lonlon4

New member
התחלתי ליטול כדורים

כרגע לוקחת 50 מ"ג סרנדה. התחלתי לפני שבוע ויש הקלה קלה. הרופא המליץ לי לחכות כמה שבועות עד שהתרופות יגיעו לשיא ההשפעה ואז להתחיל טיפול cbt. מקווה שהתרופות יתחילו להשפיע בקרוב.

jacolevi

New member
יופי , תני לתרופה להתחיל לעבוד , זה לוקח זמן ,

סיביטי פלוס טיפול תרופתי יהיה מצויין .
בהצלחה.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה

קודם כל שיהיה לך בהצלחה

אני ממליצה להתחיל כבר את הסיביטי ולא לחכות, אין קשר בין לחכות או לא.
תרופות בהחלט מועילות אני לוקחת וזה מאוד עזר לי.
לעומת עמיתי אני כן ממליצה על שיחות, כי יש אנשים (כמוני למשל) שיש תקופות שזקוקים למישהו אוביקטיבי שיעזור להם לנתח את מה שהם מרגישים, ויותר חשוב
מזה לפרוק את מה שהם מרגישים ולמצוא לזה שיטות טיפול.
עוד עצה, קחי הכל באיזי, מורה זה מקצוע שנותן הרבה לנפש מבחינת עשייה, ופשוט תהני מכל רגע.
ספרי חוויות!

lonlon4

New member
מעריכה מאוד את תשובתך

תודה רבה יקירה!
אני רואה שאת מאוד פעילה בפורום ועונה ועוזרת כאן להרבה אנשים. התחלתי ליישם הרבה טיפים של cbt ובאמת מרגישה שיפור. מחפשת מטפל לא פחות ממצויין באזור ב"ש.
הבנתי שאף פעם לא טיפלתי בעצמי כמו שצריך ולא הלכתי "עד הסוף" והנה עכשיו זאת הזדמנות נהדרת לטיפול יסודי. תמיד חשבתי שזה "יעבור לבד" ונוכחתי לדעת שזה מסוג הדברים שהולכים ומתעצמים אם לא מטפלים בהם. אז עכשיו לא מתכוונת לוותר ולהילחם בכל הכוח בשביל לקבל את איכות חיי בחזרה.
אגב, יש מפגשים של חברי הפורום מדיי פעם?

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

כן יש מפגשים בת"א ובירושלים. הודעות לפני מפגש יפורסמו כמה ימים לפני בפורום.
בערך אחת לשבועיים או יותר תלוי.

אורטל2030

New member
שאלה לגבי הוראה

שלום לך,
שמי אורטל ואני מאובחנת בOCD כבר כמה שנים.
אני עכשיו מתלבטת אם להתחיל לימודי הוראה אולם אני לא כל כך יודעת אם
מקבלים אנשים שמתמודדים עם בעיה נפשית בתחום.
האם את יודעת אם אכן מקבלים או שעושים בעיות בעת סיום הלימודים להשתבץ בבתי ספר?
אשמח לתשובתך כי זה מאוד חשוב לי ללכת ללמוד משהו שאחכ אוכל לעסוק בו
תודה רבה ובהצלחה לך בטיפול

למעלה