קושי ביצירת קשר זוגי

סובל10

New member
rocd

יוסי, שלום.
תודה על התייחסותך.

אני לא יכול לדעת בוודאות האם יש לי rocd, אבל קראתי על זה, ואני
מזדהה עם חלק מהדברים שמאפיינים את המצוקה של rocd.
אני הבנתי שאני מחפש את הבחורה המושלמת מבחינת ההתאמה שלה אליי.
אני בהחלט נלחץ אם היא לומדת פסיכולוגיה, וזה באמת לא הגיוני לחשוב ככה. זה אומר שאני כל הזמן חש אי התאמה, כי אני שואף למושלמות בבחורה ובקשר.
אני מרגיש ספקות רבות עוד לפני שאני נכנס לקשר עם הבחורה מבלי שאני מכיר אותה, ולכן אני חושש שהמצוקה שלי קשורה אולי ל-rocd.
אני פוסל ובררן קיצוני על כל דבר.
אני מניח שיש לי חשש גדול מכישלון בקשר הזוגי, ואחד החששות המרכזיים שלי
הוא שלא יהיה איכפת לי מהבת זוג שלי ושלא אפתח רגש כלפיה, ואז
לא ארגיש אהבה. יותר מזה, אני חושש שאני איכנס לתוך קשר בכוח ולא מתוך רצון אמיתי כי לא יהיה לי רגש בכלל כלפי הבת זוג שלי.
כלומר, אם אין לי רגש ואני אהיה איתה בכוח ללא רצון בתוך הקשר, אז
מה המשמעות של הקשר? הרי אין שם אהבה, ואז אחווה סבל רב
כי אני לא אהיה איתה מתוך רצון.

מה דעתך?
תודה.

סובל10

New member
נורמטיביות

גם אני חושב שהפחדים שלי לא רציונליים.
יכול להיות שאם אצליח להגיע לחשש המרכזי העמוק יותר, אולי
אצליח לפתור את הבעיה.

תודה!

סובל10

New member
קושי ביצירת קשר זוגי

שלום.
רציתי לשתף אתכם בבעיה שיש לי.
אני מרגיש שאני מאוד מפחד ביצירת קשר זוגי חדש לאחר פרידה.
לפני 4 חודשים בערך התחלתי לצאת עם מישהי והיה לנו בהתחלה ממש כיף יחד.
לאחר שבועיים, התחילו סדקים.
היא מצד אחד שידרה אליי המון אהבה וכנות ואמון.
אבל מצד שני, יש לה אופי כזה שהיא יצור חברתי שמתלהבת מאוד מאנשים.
ובין השאר היא גם מתלהבת מבנים, וזה דבר שמאוד מאוד מפריע לי.
היא גם לא הייתה מוכנה לוותר על כמה ידידים שיש לה, ועצם העובדה שיש לה ידידים הפריעה לי מאוד. בנוסף, היא כל הזמן אוהבת לפנות לבנים גם כאשר אני נמצא לידה, ואני מרגיש שזה לא מכבד אותי. אני מדבר שהיא אוהבת לפנות אליהם ככה סתם ברחוב כדי לשאול שאלה לא רלוונטית או שסתם אנחנו נמצאים יחד באיזה מופע ספונטני של מוסיקה ברחוב. כלומר, אני לידה ועדיין היא יוזמת תקשורת עם בנים.
אני מודה שזה לא נוח לי העובדה שהיא אוהבת לפנות לבנים ולידידים שלה, ולכן החלטתי להיפרד ממנה.
הבעיה שעכשיו נוצרה אצלי היא שאני מרגיש שכל בחורה יכולה להתנהג כמוה, ואני כבר מפחד להכיר מישהי חדשה.
בנוסף, אני בררן קיצוני בנושא זוגיות.
למשל, כל פעם אני מוצא פגם אחר בבחורה. זה יכול להיות שהיא שומרת שבת וזה לא מתאים לי, או שאני מוצא משהו קטן במראה ולא מתאים לי, או אפילו אם היא בגיל מסוים זה לא מתאים לי. אפילו אם היא בת 28 אני מפחד להכיר, כי אז אני חושב שאולי היא תגיע מהר לגיל 30 וזה יהיה מבוגר מדי עבורי.
ובנוגע לנושא של ידידים, אני מפחד שאם הבחורה למשל אוהבת לרקוד סלסה, אז כאשר היא תהיה איתי היא תרצה לרקוד עם אחרים, וזה מלחיץ אותי. אפילו אם היא לומדת תואר בנושא של פסיכולוגיה, אני חושש שהיא תיצור קשר אינטימי עם המטופלים ממין זכר , וזה מרתיע אותי מאוד.
מה אפשר לעשות?
מה הפתרון?
אשמח לעצה מכם..
תודה ושבת שלום!

pineboxer

New member
היי

מזדהה איתך בקטע של ה"ידידים"...גם לי מפריע כל העסק הזה כשאני מכיר בחורה

סובל10

New member
ידידים

זה אכן מפריע.
השאלה היא האם היום לרוב הבנות יש ידידים?
והאם הן מוכנות לוותר עליהם בשביל החבר?
מה הנורמה היום בחברה שלנו?
זה מקובל שלחברה שלי יהיו ידידים? ואם כן, כמה?
אני מרגיש שאני כבר לא יודע מה קורה .. ואיפה הבעיה..

נכון שאני בררן קיצוני, אבל האם זה נורמטיבי כיום
שלחברה יש ידידים, והיא לא מוכנה לוותר עליהם?

שאלה נוספת..
האם בנאדם יכול להשלים עם העובדה שלחברה יש ידידים,
ולקבל אותם?
מצד אחד, אני מרגיש שזה בלתי אפשרי כי ההתנגדות שלי גדולה מאוד.
מצד שני, אני רואה שאני בררן קיצוני, וכל דבר מפריע לי, אז אולי
כן צריך לעבוד על זה.

אני באמת צריך עצה.

jacolevi

New member
אני נתקל הרבה פעמים מתוך קריאה בכתבות על בני זוג שהגבר

נתקף בקנאה חולנית ממש בכל פעם שבת זוגו מדברת או אפילו רק מביטה במישהו אחר. זה נראה לי טבעי שלאישה או לגבר יהיו תחומים חברתיים מגוונים , לאו דווקא להיות ממוקדים כל הזמן רק בבן זוג. הקנאה הזאת מסתיימת לעיתים בהדרדרות לאלימות .
אם להודות על האמת גם אני לא במיוחד אהבתי שאשתי (עוד כשהיינו חברים) התייחסה לחברים שלה בצורה שהפריעה לי קצת , מן קנאה שכזאת, אבל לא יותר מזה .
אם זה מפריע לך עד כדי שבירת מערכת יחסים עכשיו כשאתה רווק מה יהיה אם נניח בעתיד אתה תהיה נשוי ויהיו אפיזודות כאלה ,
אם אתה חושב שהגישה שלך לנושא אינה נורמלית תטפל בזה , תשוחח עם פסיכולוג שמתמחה בנושאים האלה ,

סובל10

New member
האם זו קנאה?

היי jacob ,

אני לא כזה בטוח שאני נתקף בקנאה, אלא אני פשוט מרגיש שהחברה לא מכבדת אותי כאשר היא מדברת עם גברים אחרים. באותו רגע היא פונה למישהו אני מרגיש שאני לא באמת רוצה אותה, אלא בא לי פשוט לא להיות איתה, כי אני מרגיש שהיא דורכת עליי. וגם כשהיא פונה לגבר היא ממש מתלהבת.

אני לא פוסל מהחברה שלי לתקשר עם אנשים, אבל יש צורה מכבדת שבה מתקשרים, וגם לדעת להציב לעצמה גבולות. חוץ מזה, יש גם את הסיטואציות החברתיות שבהן בחורה צריכה לתקשר עם גבר, ולא לשוחח איתו ככה סתם על שטויות אחרי שעות העבודה ובמיוחד בלילה.

תודה שוב על התייחסותך :)

pineboxer

New member
היי

זה שספציפית מפריע לך שלחברה שלך יש ידידים זה לגיטימי ביותר ולאו דווקא אומר שזה קשור לאוסידי...להרבה גברים ונשים מפריע שלבן/בת זוגם/זוגן יש ידידים/ידידות ואין להם מחלה נפשית...אבל שאר הדברים שציינת שבגלל כל דבר אתה יכול לפסול זה כבר נראה לי יותר קשור לאוסידי...אישית אם תשאל אותי אני לא מת על כל הדור של היום שלכל גבר ואישה יש מאות ידידים וידידות...וגם לא כזה יפריע לי אם חברה שלי תיפגש עם חברות וידידים שכולם ניפגשים עם כולם אבל ממש לא יתאים לי אם היא תיפגש לבד היא וידיד!!...וזה משהו שמפריע להרבה גברים ונשים אז ספציפית בקטע הזה תהיה רגוע, נשמה

למעלה